صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 112

موضوع: اجاره خانه و مسائل مربوط به آن

پیش فرض اجاره خانه و مسائل مربوط به آن

با سلام دوستان
    یکم تو این قسمت گشتم دیدم تاپیکی مربوط به این مسئله به خصوص وجود نداره.
    میخواستم ببینم دوستان سایت مناسبی برای اجاره خونه میشناسن؟
    من برا وین میخواستم. (با خانواده هستم) حدودا چقدر باید هزینه یه خونه 70 متری باشه؟ تو اینترنت میگردم قیمت ها تفاوت های خیلی فاحشی داره و نمیدونم به کدوم بیشتر میشه اعتماد کرد.

Member RezaRazeR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering-TU Wien

پیش فرض پاسخ : اجاره خانه و مسائل مربوط به آن

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

سایت زیاده برای خونه پیدا کردن در اتریش
    riwog.at
    http://www.willhaben.at
    و .. بسیاری دیگه هستند
    ولی چند نکته ی مهم شما بدون داشتن اقامت ( همین ویزای d هم ویزای اقامتی است که به دانشجو موقع اولین ورود میدن ) نمی تونین خونه اجاره کنید مگر با کلی دنگ و فنگ و گرفتن حق دلالی زیاد توسط دلالان و یا پرداخت چند ماه اجاره جلو جلو
    مورد دیگه اینکه خیلی از خونه هایی که میشه حضورا پیدا کرد ممکنه قیمت مناسب تری داشته باشند.
    بچه هایی که تجربه ی بیشتری دارند به بنده گفته اند به ازای هر متر 10 تا 15 یورو و در بعضی مناطق 20 یورو یعنی 70 متری نزدیک 1000 یوی باید باشه البته بازم من خیلی مطمئن نیستم و خیلی به خود خونه و منطقه ربط داره.

Junior Member

با سلام
    اگر شما در گوگل immobilien in wien را تایپ کنید ، بنگاه های املاک مختلف را می توانید پیدا کنید اما شما اول باید بدونید که در کدام منطقه وین می خواهید زندگی کنید و بعد در این سایت ها دنبال آپارتمان بگردید. بعد از اینکه یک آپارتمان پیدا کردید که مورد پسندتون بود به انها ایمیل می زنید و آنها برای شما ساعت بازدید مشخص می کنند .

نقل قول نوشته اصلی توسط HataMo نمایش پست ها
    سایت زیاده برای خونه پیدا کردن در اتریش
    riwog.at
    http://www.willhaben.at
    و .. بسیاری دیگه هستند
    ولی چند نکته ی مهم شما بدون داشتن اقامت ( همین ویزای d هم ویزای اقامتی است که به دانشجو موقع اولین ورود میدن ) نمی تونین خونه اجاره کنید مگر با کلی دنگ و فنگ و گرفتن حق دلالی زیاد توسط دلالان و یا پرداخت چند ماه اجاره جلو جلو
    مورد دیگه اینکه خیلی از خونه هایی که میشه حضورا پیدا کرد ممکنه قیمت مناسب تری داشته باشند.
    بچه هایی که تجربه ی بیشتری دارند به بنده گفته اند به ازای هر متر 10 تا 15 یورو و در بعضی مناطق 20 یورو یعنی 70 متری نزدیک 1000 یوی باید باشه البته بازم من خیلی مطمئن نیستم و خیلی به خود خونه و منطقه ربط داره.
    ما ویزای D رو داریم. احیانا سایت انگلیسی نیست؟ اینها رو با گوگل ترنسلیت میبینم .

ممنونم از راهنماییتون

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    ما ویزای D رو داریم. احیانا سایت انگلیسی نیست؟ اینها رو با گوگل ترنسلیت میبینم .

ممنونم از راهنماییتون
    من که تا حالا انگلیسی ندیده ام اگه هست دوستان راهنمایی کنند
    با ویزای d باید حضورا خونه بگیرید ولی بعضی وقت ها خود صاحبخونه ها باهاتون به زبان آلمانی مکاتبه می کنند بعد از اینکه بهشون ایمیل زدید شاید براتون خونه رو نگهدارند تا بتونین بعد از ورود قرارداد رسمی ببندید.

Senior Member sepidejoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien Telecommunication Engineering

اینقدر همدیگر رو اشتباه راهنمایی نکنید. ازتون خواهش میکنم.
    ویزای نوع D ویزایی هست که شما باهاش فقط اجازه یک بار ورود به خاک انریش رو دلرید. وقتی رسیدید اونجا با ارائه بیمه و ثبت نام دانشگاه و ملده و حساب بانکی ویزای شما یکساله دانشجویی شینگن میشه و دیگه D نیست. بهتر این هست که برای اقدام واسه ویزا خوابگاه معتبر بگیرید و اونجا که رفتید اگر مایل بودید خونه کرایه کنید.
    یک نکته مهم تین وسط بگم. همه سایت های اجاره خونه معتبر نیستند. همین دیروز یکی از دوستان یک خونه پیدا کرده یا شرایط عالی. و قیمت بسیار مناسب‌. صاحبخونه گفته من لندن هستم و میخوام کسی باشه از خونم مراقبت کنه . وکیلم قرارداد رو تنظیم میکنه. شما پول ویش رو بریزید به حشابش . کلید رو میده بهتون. که خوب ما تحقیق کردیم و کلاه برداری بود.
    !Austria , I'm here

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه "اضافه کردن امتیاز به کاربر "
    استفاده کنید***

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

دوستان sepidejoon درست می گن اینقدر همدیگه رو اشتباه راهنمایی نکنید !
    ویزای D ویزای اقامت کوتاه مدت هست و برای کسانی صادر میشه که بیشتر از 90روز می خوان در یک کشور حوزه ی شنگن بمونن که این ویزا می تونه multiple ( چند بار ورود ) هم باشه و معمولا برای دانشجو ها ، کسانی که برای کار و ... وارد این حوزه میشن صادر میشه ، بر خلاف چیزی که خیلی از دوستان فکر می کنند این ویزا به شما حق مسافرت بین حوزه های مختلف شنگن رو میده و فرقش اینه که این ویزا طولانی مدت تره نسبت به C یکبار ورود، و اسم این ویزا national هست که شما یکسری حقوق بیشتر نسبت به دارنده ویزای c پیدا می کنید که یکیش همین اجاره خونه است یا حق دریافت بیمه از کشوری که ازش national visa گرفتین.
    و در نهایت چون این ویزا محدوده از لحاظ زمانی شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن کارت اقامت تون رو بگیرید که به مشکل نخورید.
    من هم خیلی موافق گرفتن خونه از راه دور نیستم چون ما خیلی با قوانین اون ها آشنا نیستیم و مشکلاتمون ممکنه بیشتر بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    یکم تو این قسمت گشتم دیدم تاپیکی مربوط به این مسئله به خصوص وجود نداره.
    میخواستم ببینم دوستان سایت مناسبی برای اجاره خونه میشناسن؟
    من برا وین میخواستم. (با خانواده هستم) حدودا چقدر باید هزینه یه خونه 70 متری باشه؟ تو اینترنت میگردم قیمت ها تفاوت های خیلی فاحشی داره و نمیدونم به کدوم بیشتر میشه اعتماد کرد.
    سلام
    به نظر من بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که اول یکی از شما که پذیرش دارد، تنها بیاید و چند ماه در خوابگاه بماند و در طی این مدت محل مناسبی برای اقامت خانواده پیدا کند. بعدا بقیه خانواده می توانند ملحق شوند. پیدا کردن خانه مناسب برای خانواده مشکل است و از ایران خیلی مشکل تر. روزهای اول هم کارهای زیادی دارید که انجام دهید و با خانواده به سختی می افتید.
    قیمت اجاره خانه به عوامل زیادی بستگی دارد. بسیاری از خانه ها اینجا قدیمی هستند و بیش از 100 سال قدمت دارند. بعضی از آنها بازسازی شده اند که وضعیت بهتری دارند. هزینه انرژی هم معمولا بالاست. سعی کنید خانه ای بگیرید که هزینه ی انرژی همراه با اجاره باشد. بسیاری از صاحبخانه ها به خانواده هایی که بچه دارند خانه کرایه نمی دهند و یا از شما فیش حقوقی طلب می کنند. در کل مسکن برای بسیاری از دانشجوها در اتریش خیلی دردسر ساز است خصوصا برای متاهلین.
    یک گزینه ی خوب برای شما، اجاره ی خانه از شرکتهای مانند Migra یا Kabel werk یا Zuwanderer fonds است که آخری از بقیه معروف تر است.خانه های این شرکتها نوساز و مرتب هستند و هزینه ی انرژی هم با اجاره است ولی پول ودیعه ی آنها کمی بیشتر است. برای درخواست این خانه ها می توانید به سایت آنها رجوع کنید ولی اگر حضوری به دفتر شرکت بروید، شانس بیشتری دارید. اما در هر حال مدتی را باید در نوبت باشید که ممکن است طولانی باشد و کمی هم شانسی است. این هم سایت خوبی است که صاحبخانه ها مستقیما در آن آگهی می دهند و اکثرا لازم نیست هزینه ی دلالی بدهید :
    http://www.jobwohnen.at/wohnungssuche
    اما از ایران مشکل بتوانید با آنها مذاکره و توافق کنید. اکثرا می خواهند مستقیما مستاجر را ملاقات کنند و با او حرف بزنند و بعد انتخاب کنند. معمولا اول کار در انتخاب مستاجر سخت گیر هستند ولی وقتی قرارداد بستند، دیگر کاری با شما ندارند.
    ضمنا مشکل دیگر اجاره کردن خانه از ایران این است که در انتقال پول به حساب صاحبخانه اطمینان کافی وجود ندارد. و ممکن است همانطور که دوستان گفتند، قضیه یک کلاهبرداری باشد، پس در اینگونه موارد خیلی دقت کنید. مخصوصا خانه هایی که به نظر ممکن است خیلی قیمت و وضعیت مناسب داشته باشند.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidejoon نمایش پست ها
    اینقدر همدیگر رو اشتباه راهنمایی نکنید. ازتون خواهش میکنم.
    ویزای نوع D ویزایی هست که شما باهاش فقط اجازه یک بار ورود به خاک انریش رو دلرید. وقتی رسیدید اونجا با ارائه بیمه و ثبت نام دانشگاه و ملده و حساب بانکی ویزای شما یکساله دانشجویی شینگن میشه و دیگه D نیست. بهتر این هست که برای اقدام واسه ویزا خوابگاه معتبر بگیرید و اونجا که رفتید اگر مایل بودید خونه کرایه کنید.
    یک نکته مهم تین وسط بگم. همه سایت های اجاره خونه معتبر نیستند. همین دیروز یکی از دوستان یک خونه پیدا کرده یا شرایط عالی. و قیمت بسیار مناسب‌. صاحبخونه گفته من لندن هستم و میخوام کسی باشه از خونم مراقبت کنه . وکیلم قرارداد رو تنظیم میکنه. شما پول ویش رو بریزید به حشابش . کلید رو میده بهتون. که خوب ما تحقیق کردیم و کلاه برداری بود.
    ویزا نوع D میتونه Multipe هم باشه همونطور که گفتن.
    بله منم به یکی از این مورد ها خوردم که شرایط عالی داشت ولی میگفت من در امریکا هستم و پول یه ماه رو بریزید و فلان که ما کلا شک کردیم و بیخیال شدیم.

با این وضعیت که اینجا گفته میشه باید یه نفر آشنا پیدا کنیم که بره اونجا خونه پیدا کنه گویا.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)