صفحه 12 از 35 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member mzamanian66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram666 نمایش پست ها
    دوستان که تجربه دارن اونجا چقر میشه روکار حساب کرد؟
    برا کسیکه بخواد زبان بخونه امکان کار سیا هست؟
    با توجه به بازار ارز برا کسی که هزینه زیادی نداره بهترین راهکار چیه؟ مثلا کسی که کل سرمایش 6000 تا باشه باید چه کا کنه؟
    لطفا راهنمایی های ارزشمندتون را برا همه بگید تا استفاده کنیم
    با تشکر

معمولا بدون زبان گیر آورن کار اینجا خیلی سخته و تقریبا نباید صرفا به این امید بیاید
    ولی اگه زبان انگلیسی خوب باشه به سختی و قبل از ردیف شدن آلمانیت فکنم بتونی یه کارایی بکنی
    و اینکه پیدا کردن کار بستگی به گرفتن مدرک b2 نداره و هر موقع قادر به ارتباط و تکلم باشید می تونید یه سری کارا رو انجام بدید

موفق باشید
    چهار چوب نگاه ما زمینی است
    اما برآیند اندیشه ما می تواند آسمانی باشد

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram666 نمایش پست ها
    دوستان که تجربه دارن اونجا چقر میشه روکار حساب کرد؟
    برا کسیکه بخواد زبان بخونه امکان کار سیا هست؟
    با توجه به بازار ارز برا کسی که هزینه زیادی نداره بهترین راهکار چیه؟ مثلا کسی که کل سرمایش 6000 تا باشه باید چه کا کنه؟
    لطفا راهنمایی های ارزشمندتون را برا همه بگید تا استفاده کنیم
    با تشکر
    دوست عزیز این قبیل سوالات جوابش خیلی سخته چون تاثیر خیلی زیادی در تصمیم شما داره
    ولی خوب یکی با این مبلغ میتونه اینجا زندگی کنه تا کار پیدا بشه و یکی هم نمیتونه
    باید با خودتون کنار بیاین و ببینین چند مرده حلاج هستین ؟؟؟؟
    اینجا باید مرد عمل باشید اینجا دیگه ایران نیست که بشینین تا شاید کار بیاد سراغتون باید خیلی تلاش کنید
    اگه میتونین با این شرایط زندگی کنید بیاین و امیدوارم که موفق بشین چون اینجا کسی که بخواد موفق بشه حتما میشه

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

دوست عزیز sune
    من و همسرم هم قصد داریم با هم اقدام کنیم و چون به دلایلی همسرم نتونست از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیره داره بعنوان همراه من اقدام میکنه و این موضوع خیلی نگرانمون کرده که بهش ویزا ندن.با خوندن پست شما کلی دلگرم شدم.بنظرتون اگه بهمون ویزا بدن اونجا همسرم میتونه زبان و بعدش درس بخونه؟و مثل من اجازه کار داره؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط atena_3006 نمایش پست ها
    دوست عزیز sune
    من و همسرم هم قصد داریم با هم اقدام کنیم و چون به دلایلی همسرم نتونست از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیره داره بعنوان همراه من اقدام میکنه و این موضوع خیلی نگرانمون کرده که بهش ویزا ندن.با خوندن پست شما کلی دلگرم شدم.بنظرتون اگه بهمون ویزا بدن اونجا همسرم میتونه زبان و بعدش درس بخونه؟و مثل من اجازه کار داره؟
    نکته: (البته این سوال و جواب ها ازینجا به بعد جاش توی این تاپیک نیس! چون در مورد گواهی تمکن مالی هست اینجا اما جوابتون اینه

دوست عزیز. شما برای چه دوره ای دارید اقدام میکنید؟ برای لیسانس یا ارشد؟
    در مورد سوالتون که همسرتون میتونن زبان بخونن و درس بخونن. باید بگم اگر ایشون اقامت بگیره و همراه شما بیاد،
    میتونه کلاس زبان بره و زبانش رو تقویت کنه. منتها برای گرفتن پذیرش از دانشگاه، برای هر مقطعی، ایشون بایستی گواهی اشتغال به تحصیل، یا قبولی کنکور
    رو بیاره. برای گرفتن پذیرش از مقطع لیسانس هم گواهی عدم ممانعت از ادامه تحصیل قبول نیست. اما برای مقاطع بالاتر میتونه مورد قبول دانشگاه باشه.
    پس برای کلاس زبان مشکلی نخواهند داشت، اما برای ورود به دانشگاه این مساله رو دارن. مگر اینکه فقط زبان بخونن تا یه مدتی و بعد از دانشگاه
    درخواست پذیرش کنن و از 0 لیسانس رو شروع کنن(باید به تاپیک مربوط به پذیرش از دانشگاههای اتریش برید و پست ها رو دقیق بخونید)

در مورد کار کردن شما هم، کاملن بستگی داره. توی همین فروم نوشتن دوستان، که دانشجوی لیسانس 10 ساعت در هفته، و دانشجوی ارشد تا 20 ساعت در هفته
    اجازه کار داره به شرط اینکه مسیر اداریش طی بشه اونجا و اجازه کار بگیره. برای پیدا کردن کار هم خب شما نیاز دارید زبان آلمانی بدونید. در نتیجه اگر زبان آلمانی قوی ای
    ندارید، مدتی طول خواهد کشید تا کار پیدا کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    نکته: (البته این سوال و جواب ها ازینجا به بعد جاش توی این تاپیک نیس! چون در مورد گواهی تمکن مالی هست اینجا اما جوابتون اینه

دوست عزیز. شما برای چه دوره ای دارید اقدام میکنید؟ برای لیسانس یا ارشد؟
    در مورد سوالتون که همسرتون میتونن زبان بخونن و درس بخونن. باید بگم اگر ایشون اقامت بگیره و همراه شما بیاد،
    میتونه کلاس زبان بره و زبانش رو تقویت کنه. منتها برای گرفتن پذیرش از دانشگاه، برای هر مقطعی، ایشون بایستی گواهی اشتغال به تحصیل، یا قبولی کنکور
    رو بیاره. برای گرفتن پذیرش از مقطع لیسانس هم گواهی عدم ممانعت از ادامه تحصیل قبول نیست. اما برای مقاطع بالاتر میتونه مورد قبول دانشگاه باشه.
    پس برای کلاس زبان مشکلی نخواهند داشت، اما برای ورود به دانشگاه این مساله رو دارن. مگر اینکه فقط زبان بخونن تا یه مدتی و بعد از دانشگاه
    درخواست پذیرش کنن و از 0 لیسانس رو شروع کنن(باید به تاپیک مربوط به پذیرش از دانشگاههای اتریش برید و پست ها رو دقیق بخونید)

در مورد کار کردن شما هم، کاملن بستگی داره. توی همین فروم نوشتن دوستان، که دانشجوی لیسانس 10 ساعت در هفته، و دانشجوی ارشد تا 20 ساعت در هفته
    اجازه کار داره به شرط اینکه مسیر اداریش طی بشه اونجا و اجازه کار بگیره. برای پیدا کردن کار هم خب شما نیاز دارید زبان آلمانی بدونید. در نتیجه اگر زبان آلمانی قوی ای
    ندارید، مدتی طول خواهد کشید تا کار پیدا کنید.
    ممنون از راهنماییتون،من دانشجوی کارشناسیم و اینجا حدود90واحد پاس کردم و برای ادامش(لیسانس)دارم اقدام میکنم.ما هردو زبان آلمانیمون در حد صفره و طبیعتا باید مدتی رو اونجا زبان بخونیم وبعدش بریم دانشگاه،با این شرایط همسرم بعد از گذروندن دوره ی زبان تا سطح b2،میتونه دانشگاه ثبت نام کنه؟و اینکه اجازه ی کار هم داره؟
    ببخشید اینقدر سوال پرسیدم و سوالام رو جای نامسابی مطرح کردم.
    بازم ممنونم ازتون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط atena_3006 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون،من دانشجوی کارشناسیم و اینجا حدود90واحد پاس کردم و برای ادامش(لیسانس)دارم اقدام میکنم.ما هردو زبان آلمانیمون در حد صفره و طبیعتا باید مدتی رو اونجا زبان بخونیم وبعدش بریم دانشگاه،با این شرایط همسرم بعد از گذروندن دوره ی زبان تا سطح b2،میتونه دانشگاه ثبت نام کنه؟و اینکه اجازه ی کار هم داره؟
    ببخشید اینقدر سوال پرسیدم و سوالام رو جای نامسابی مطرح کردم.
    بازم ممنونم ازتون
    همسرتون تا زمانی که دانشجو نشدن توی اتریش نمیتونن کار کنن. یعنی دانشجو هم بشن به صورت پیش فرض اجازه کار ندارن بلکه باید
    برن برای طی کردن روند اداری گرفتن اجازه کار.
    حتی برای دانشجویان هم آسون نیست کار پیدا کردن ولی اگر پیدا کنن میتونن طبق همون قانون 10 ساعت و 20 ساعت
    برای دوره های لیسانس و ارشد درخواست اجازه کار بدن که در صورت گرفتن اجازه کار میتونن کار کنن.
    در مورد شما هم اگر واحدهاتون تطبیق داده بشه، میتونید هرچقدر از درستون که بافی میمونه رو ادامه بدید تا لیسانس
    منتها اتریش اینجوریه که شما پذیرش رو میگیرید و میرید دانشگاه ثبت نام میکنید ولی تا زبان المانیتون رو برای ورود به کلاسها
    ارتقا ندید، نمیتونید واحد بگیرید. در نتیجه ممکنه یک نفر دانشجو باشه توی اتریش و حتی 1 تا 1.5 سال یا بیشتر طول بکشه
    تا دوره زبان رو تموم کنه و بتونه سر کلاس بنشینه. در این صورت دانشجو هستید ولی نمیتونید واحد بگیرید. در مورد اینکه توی
    این دوره میتونید کار کنید یا نه من اطلاع ندارم. اگر صفحات فروم رو دقیق بخونید قطعن جواب سوالتون رو پیدا میکنید.

از مدیر فروم میخوام در صورت صلاحدید این بخش رو منتقل کنه به تاپیک مربوطه. ممنون

با عرض سلام خدمت تمام دوستان
    سوال: آیا با دانستن زبان انگلیسی می توان در همان سال اول کاری(مراد از کار هرگونه کاری میباشد. اعم از گارسونی و....) پیدا کرد که مقداری از هزینه ها را کاهش دهد؟ (از راهنماییتون متشکرم)

Junior Member mzamanian66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط shakiantegral نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت تمام دوستان
    سوال: آیا با دانستن زبان انگلیسی می توان در همان سال اول کاری(مراد از کار هرگونه کاری میباشد. اعم از گارسونی و....) پیدا کرد که مقداری از هزینه ها را کاهش دهد؟ (از راهنماییتون متشکرم)
    آره دوست عزیز
    با زبان انگلیسیم میشه کار پیدا کرد ولی یکم سختره
    چهار چوب نگاه ما زمینی است
    اما برآیند اندیشه ما می تواند آسمانی باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط mas0o0ud نمایش پست ها
    با سلام
    طبق قانون جدید دانشجویان دوره ی زبان و سال اول لیسانس 10 ساعت در هفته حق کار دارند و در سالهای دوم به بعد تا دکترا 20 ساعت در هفته اجازه ی کار دارن. سقف در امد 600 یورو هست.
    دوستان در صورتی که شما بیشتر ار 600 یورو کار کنید چه اتفاقی می افته؟ یه سوال دیگه این 7 یوروبرای کار در هر ساعت همه جا رعایت میشه؟ یعنی هر جا بخوای کار کنی این حداقل را برای کارت می دن یا منظور برای کارای تمام وقت و اینجور چیزاست.

برای درآمد مالیات وجود داره؟ یا کاری به کار ما دانشجو ها ندارن.

من مربیه dog school تهران که یکی از شعبات رسمی sv آلمانه هستم و تو وین هم شعبه دارن،میتونم اونجا هم با ارایه ی مدرکم کار بگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)