صفحه 20 از 35 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

دوستان من دیشب با یه آقایی که مقیم اتریش هستند صحبت کردم گفتند همسر دانشجو اجازه کار داره...ولی اینجا شنیدم که گفتند اجازه نداره و باید سیاه کار کنه....میشه بگید جریان چیه؟ اینم متن سوالم از ایشون:*****
    آیا همسر دانشجویان خارجی در اتریش، اجازه کار دارند؟
    بله، در صورتی که طول دوره پذیرش تحصیلی دانشجوی خارجی حد اقل برای یک سال باشد، همسر دانشجویان بطور تمام وقت اجازه کار دارند. ******

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    دوستان من دیشب با یه آقایی که مقیم اتریش هستند صحبت کردم گفتند همسر دانشجو اجازه کار داره...ولی اینجا شنیدم که گفتند اجازه نداره و باید سیاه کار کنه....میشه بگید جریان چیه؟ اینم متن سوالم از ایشون:*****
    آیا همسر دانشجویان خارجی در اتریش، اجازه کار دارند؟
    بله، در صورتی که طول دوره پذیرش تحصیلی دانشجوی خارجی حد اقل برای یک سال باشد، همسر دانشجویان بطور تمام وقت اجازه کار دارند. ******
    نخیر، این اطلاعات صحیح نیست. همراه دانشجو اجازه کار نداره مگر اینکه اون دانشجو ویزای محقق داشت باشه که می تونه "Forcher" یا "Sonderfälle unselbständiger Erwerbstätiger" باشه. دانشجویانی که با دانشگاه قرارداد کاری دارند عموما ویزای محقق میگیرند.
    بنابراین باید اول ببینید نوع ویزای اون دانشجو چی هست.

منبع: http://www.oead.at/welcome_to_austria/legal_practical_issues/working/important_information/EN
    ویرایش توسط amirghi : October 7th, 2013 در ساعت 05:44 PM دلیل: ذکر منبع

شما اگر همسرتون بیاد و کار گیر بیاره و ویزاشو به کاری تبدیل کنه، اونوقت اجازه داره و نور علی نوره و بعد از سه سال کار هم میتونه درخواست اقامت دائم بده. کلا این قضیه اجازه کار و ... رو فراموش کنید. شما وقتی کار گیر بیارید، کارفرما باید براتون ورک پرمیت بگیره و اگر ویزاتون این اجازه رو نده با ورک پرمیت میرید به MA35 و خودتون بدون دغدغه ویزای کاری میگیرید.

Junior Member

سلام دوستان من اینجا تقریبا 1.5 سال سابقه کار در ارتباط بارشته تحصیلیم دارم و دانشجو کارشناسی تهران جنوب هستم کار نصب ماهواره ام فول بلد هستم آیا اونجا کاربردی داره یا اجازه همچین کاری میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh40 نمایش پست ها
    Austria

Getting residence in Austria is easy as a independent person or under business entrepreneur category owning a Austria company. For self-independent and retirees, the minimum investment needed is EUR 100’000 and it is the cheapest country to gain residence in Europe. No business activity allowed in Austria and confirmation of accomodation such as rental lease and health insurance is the main criteria. Benefits of residence permit include visa free travel to schengen and other 180 countries. Residence permit is issued for one year and then renewed annually.

این حقیقت دارد که با 100هزار بورو اقامت دائم اتریش گرفت؟
    Austria is often seen as ‘swiss alternative’ destination as the costs arent that expensive compared to Switzerland. You directly qualify for austrian passport by making direct non-refundable charity donation of EUR 4-5 million euros.
    منبع

Junior Member

من تا 3-2 ماه ديگه ميام وين رشته تحصيليم هم كامپيوتر نرم افزار 6 سال هم سابقه كار در رابطه بارشته ام دارم آيا مي تونم اونجا كار پيدا كنم و در اين مدت كه ايران هستم به نظرتون روي چه ضمينه اي كار كنم تا اونجا بدردم بخورد

Junior Member

ممنون از جوابتان در مورد كار همراه نيز اگر مي شه توضيح دهيد يا همراه اجاز كار دارد
    همسر بنده فني مي باشند آيا امكان زدن يك كارگاه تراشكاري و يا پرسكاري و ... وجود دارد

تا جایی که میدونم، همراه اجازه کار نداره ام اگر ایشون کار پیدا کنه و کارفرما بخواد باهاش کار کنه برای ورک پرمیت کاری میگیره و اینجوری شرایط برای اقامت آینده هم سهل تر میشه. البته این کار گیر آوردن و ... هم بسیار سخت است. موفق باشید.

Junior Member

سلام ممنون از جوابتان آيا شرايط كار پيدا كردن سخت است يا شرايط ورک پرمیت سخته است اگر خودش يك كار ايجاد كنه چي مي شه

من راجب به اینکه کار ایجاد کنه، اطلاعاتی ندارم ولی اگر زبان بدانند کار بهتر و راحت تر پیدا میکنند ولی اگر ندانند، بسیار کار سختیست. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)