صفحه 24 از 35 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر(نرم افزار)، شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط harmony4887 نمایش پست ها
    از دوستان کسی راجع به بیمه دانشجویی تو اتریش میدونه به من بگه؟
    سلام، بیمه دانشجویی ماهیانه 52.68 یورو هست.. باید پذیرشتون رو بعلاوه ملده ستل (یادم نیست دقیقا چه مدارک دیگه ایی می خواست) می برید بیمه مرکزی و خودتون رو بیمه می کنید. اگر شما متاهل باشید و همسر وفرزند شما بعنوان همراه باشند، بیمه خواهند شد و دیگه نیازی به پرداخت جداگانه برای آنها در ماه نیست.

ببخشید این بیمه کسانی که از قبل مریضی مزمن داشتند و هم پوشش میده؟ مثلا واسه دارو مشکل ساز میشه؟ چون دارو اونجا گرونه خیلی.ممنون

Moderator

ببخشید این بیمه کسانی که از قبل مریضی مزمن داشتند و هم پوشش میده؟ مثلا واسه دارو مشکل ساز میشه؟ چون دارو اونجا گرونه خیلی.ممنون
    قاعدتن چون در روند اخذ ویزای دانشجویی در مورد بیماری های مزمن و سلامت دانشجو سوالی پرسیده نمیشه، پس فرض بر اینه که دانشجو از بیمه ش میتونه
    برای هر نوع بیماری ای استفاده کنه، برای دارو های دوره ای یا طولانی مدت شما کافیه هر زمانی که لازمه قبلش برای معاینه برید دکتر و اگه اون دارو رو براتون
    بنویسه با بیمه میتونید دارو رو بگیرید. مثلن افرادی که به دیابت، یا بیماریهایی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید و... مبتلا هستن کافیه بعد از ورود به اتریش و انجام
    کارهای مقدماتی و اخذ کارت بیمه، یک دکتر مناسب پیدا کنن و سعی کنن دیگه همیشه تحت نظر اون باشن و اون براشون دارو های لازمه رو مینویسه و
    با نسخه پزشک مقدار کمی از پول دارو رو دانشجو پرداخت میکنه.

ممنون از شما دوست عزیز.برای اینجور بیمه ها محدودیت سنی هم وجود داره؟

Moderator

ممنون از شما دوست عزیز.برای اینجور بیمه ها محدودیت سنی هم وجود داره؟
    روی خود خدمات نه، محدودیت نداره، اما شاید مبلغش برای زیر ۲۶ ساله‌ها ارزون‌تر باشه. دقیقش رو نمیدونم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    می خواستن بدونم اگر شخصی دانشجو باشد و ویزای دانشجویی داشته باشد پس از تحصیل اگر کار پیدا کرد و بخواهد درخواست ویزای کار کند باید حتما برگرده ایران و بعد درخواست ویزای کار کند یا وقتی در اتریش است می تواند بدون خروج درخواست ویزای کار بدهد؟ با تشکر

Member ata210 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau, TU Wien

نقل قول نوشته اصلی توسط amirzz نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    می خواستن بدونم اگر شخصی دانشجو باشد و ویزای دانشجویی داشته باشد پس از تحصیل اگر کار پیدا کرد و بخواهد درخواست ویزای کار کند باید حتما برگرده ایران و بعد درخواست ویزای کار کند یا وقتی در اتریش است می تواند بدون خروج درخواست ویزای کار بدهد؟ با تشکر
    تا حدی که می دونم بعد اتمام تحصیلتون 3 ماه فرصت دارین کار پیدا کنین و ویزا تبدیل به ویزای کاری بشه در غیر این صورت باید به ایران برگردین ( البته این تا حدی که من اطلاع دارم و شنیدم)
    wöllen ist können

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirzz نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    شما قانونن بعد از اتمام تحصیل و در شرف پایان اعتبار ویزای دانشجوییتون، میتونید درخواست ویزای 6 ماهه برای جویای کار بدید، اگر توی این 6 ماه کار پیدا کردید و مشغول شدید که ویزای کاریتون تمدید میشه ولی
    اگر توی این 6 ماه کار پیدا نکردید باید اتریش رو ترک کنید و برگردید ایران چون دیگه نمیتونید مجددن دانشجو بشید و ویزای دانشجویی برای مقاطع بالاتر بگیرید. در نتیجه
    معمولن کسانی که میخوان دنبال کار بگردن و درسشون هم تموم شده، برای مقطع بالاتر ثبت نام میکنن و بعدش همزمان دنبال کار میگردن تا اگر کار پیدا نکردن مشکل ویزا نداشته باشن.

سلام دوستان
    من دانشجو دانشگاه وین هستم و مشغول گذراندن زبان هستم از طرفی از دانشگاه سالسبورگ پذیرش دریافت کردم و نتونستم یه کار در یک رستوران در سالسبورگ پیدا کنم به همین دلایل میخواستم برم سالسبورگ
    یه چند تا سوال دارم لطفا پاسخ بدین
    کارت مگیسترات یا همون اقامت یکساله من در وین صادر شده آیا من اجازه دارم در یک شهر دیگه غیر وین مثل سالسبورگ ملده بشم؟؟؟؟؟؟یعنی اگه من یه خوابگاه تو سالسبورگ پیدا کنم میتونم ملده اونجا بشم؟؟؟؟
    صاحب کار من واسه چند ساعت میتونه من را ملده کنه؟؟؟؟یکم راجب قانون کار واسه دانشجوهای خارجی میشه توضیح بدین.( نحوه ملده کردن توسط کارفرما و ...)
    با تشکر

کسی از دوستان نیست جواب سوالات من را بده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)