صفحه 25 از 35 نخستنخست ... 1516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Member ata210 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau, TU Wien

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

بهتره حضوری برین از مگسترات یا همون MA35 بپرسین
    wöllen ist können

سلام دوستان
    من 26 سالمه و تازه شروع به تحصیل کردم که الان دانشجوی ترم 2 دانشگاه علمی کاربردیم
    حالا یه سوال دارم اگه زارو زندگیمو بفروشم و هزینه یک سال اتریش و به دست بیارم و بیام اتریش برای تحصیل می تونم اونجا کاری پیدا کنم که بعد از سال اول که آورده نقدیم تموم میشه یتونم ادامه تحصیل بدم و زندگیمو ادامه بدم و مدرک بگیرم؟؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmasoud_ati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 26 سالمه و تازه شروع به تحصیل کردم که الان دانشجوی ترم 2 دانشگاه علمی کاربردیم
    حالا یه سوال دارم اگه زارو زندگیمو بفروشم و هزینه یک سال اتریش و به دست بیارم و بیام اتریش برای تحصیل می تونم اونجا کاری پیدا کنم که بعد از سال اول که آورده نقدیم تموم میشه یتونم ادامه تحصیل بدم و زندگیمو ادامه بدم و مدرک بگیرم؟؟
    خیلی صریح بگم دوست عزیز، اگر وضعیت زبان آلمانیتون در حد خیلی خوب نیست، نمیتونید ظرف یک سال تبدیل به دانشجوی رسمی بشید
    و خب درس خوندنتون طول خواهد کشید. از طرفی پیدا کردن کار بدون سطح زبان خیلی خوب امکانپذیر نیست و تازه در صورت داشتن سطح زبان خوب
    دانشجو ها اجازه کار حین تحصیل رو ندارن، مگر در شرایط خاص که کارفرمایی حاضر بشه براشون اقدام بکنه و اونهم تازه حدود 10 ساعت در هفته
    برای دوره لیسانس اجازه کار دارید. یعنی کمتر از 400 یورو در ماه که عملن فقط هزینه اسکان و بیمه شما خواهد شد در نتیجه باز هم کم میارید
    و باید از ایران ساپورت بشید. حالا اگر همه چی رو بفروشید و بیاید و بعد نتونید از پس این شرایط بر بیاید هم درس خوندنتون دچار مشکل میشه و هم
    سرمایه تون رو از دست دادید. در نتیجه توصیه جدی میکنم قبل از هر تصمیمی خوب فکر کنید.

Junior Member

دوستان درود بر شما
    قبل از اینکه نخستین پرسشم مطرح کنم, باید سپاسگزاری کنم از سایت خوب و کاربردی شما ...
    من تازه میخوام بیام اتریش و حدود 10 روز دیگه پرواز دارم,کسی میدونه میشه ویزای دانشجویی رو اونجا به کار تبدیل کرد,یعنی برعکس وضعیت فعلی بشه,یعنی من ویزام بشه کاری و کنارش درس بخونم ... ؟؟؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط aschaa نمایش پست ها
    دوستان درود بر شما
    قبل از اینکه نخستین پرسشم مطرح کنم, باید سپاسگزاری کنم از سایت خوب و کاربردی شما ...
    من تازه میخوام بیام اتریش و حدود 10 روز دیگه پرواز دارم,کسی میدونه میشه ویزای دانشجویی رو اونجا به کار تبدیل کرد,یعنی برعکس وضعیت فعلی بشه,یعنی من ویزام بشه کاری و کنارش درس بخونم ... ؟؟؟

اگر ویزاتون دانشجوییه پس اجازه کار ندارید. اما اینجا دوتا بحث پیش میاد. یا میخواید در کنار درستون کار هم بکنید که خب
    اگر کارفرما پیدا کنید (که سخته) و مشکل زبان نداشته باشید با یک مقدار کار اداری و اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشه
    میتونید برای دوره لیسانس تا 10 ساعت در هفته و برای ارشد و بالاتر تا 20 ساعت اجازه کار بگیرید. در این حالت شما ویزاتون
    همون دانشجویی باقی می مونه، ولی کار هم میکنید.
    اما اگر میخواید به طور کلی ویزاتون تبدیل به ویزای کاری بشه، اونوقت باید یک روند دیگه ای رو پیش ببرید که توی این تاپیک
    راجع بهش بحث شده و معمولن برای دانشجوها شدنی نیست و باید درستون تموم شه تا بشه اینکار رو کرد.
    در هفته اجازه کار بگیرید.

Junior Member

با سلام من می خوام برای مقطع ارشد اقدام کنم برای اتریش . برای سال اول پول جمع کردم ولی نمیدونم چقدر لازمه . چند سوال داشتم ممنون میشم به سوالاتم دوستانی که تجربه اش را دارن جواب بدن .
    1 برای سال اول چقدر پول لازم هست . اگر کار نکنم ؟
    2 من تو صنایع چوب و کابینت سازی و وسایل چوبی 6 سال سابقه به همراه مدارک در سطح عالی دارم .و همچنین طراحیم در این زمینه در سطح عالی می باشد و رتبه 16 جهانی را در این زمینه دارم . میتونم با این موقعیت که دارم شغلی در این زمینه پیدا کنم ؟
    3 منظورم صنایع چوبه و اگر پیدا بشه ساعتی چند میدن؟
    4 من هدفم این هست که بیام برای تحصیل برای ارشد . سال اول اگر نتونستم کار پیدا کنم از پس اندازم استفاده کنم و از سال دوم دنبال کار باشم . لطفا راهنماییم کنید و نظر بدین . وضع صنایع چوب در اتریش چطوره ؟
    بازم میگم برای منی که تو صنایع چوب در سطح عالی جهانی هستم و در کشور ژاپن که برای امتحانش رفته بودم از بین 50 نفر جهانی 16 شدم و مدارک بین المللی این رشته را دارم کار میشه پیدا کرد؟

خواهش میکنم راهنماییم کنین

سلام
    همسر دانشجو اجازه ي كار داره يا نه؟

Junior Member

سلام

می دونید شرایط کار رشته محیط زیست در اتریش چطور هست؟ در اتریش بعد از فارغ التحصیلی میشه کاری پیدا کرد که شرایط گرفتن اقامت رو داشته باشه؟ تا جایی که می دونم باید حداقل حقوق برای اقامت 2000 یورو باشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام
    با این اوضاع و احوال کاری اتریش که دوستان بیان میکنن پس باید نتیجه گرفت که ایران بهشته روی کره زمینه !!! همه اینجا فارغ التحصیل میشن و تا مقطع دکترا میرن ولی بعدش باید بیافتن در به در دنبال اشنا که دستشونو یه جا بند کنه تا دو زار پول در بیارن !!!
    اونایی هم که آقا زاده ان میزنن تو کار بیزنس و پول در میارن !! یه سری هم از اندوخته های مادر و پدرشون استفاده میکنن و بیزنس را میندازن و یا یه کسب و کاری رو شروع میکنن !!! وگرنه هیچ بنی بشری تو ایران بدون داشتن ننه بابای پولدار و یا آشنا و رابط تو ادارات دولتی و غیره نمیتونه و نتونسته پولدار بشه که هیچ حتی تو پول تو جیبی خودشم مونده !!

و با این اوصافی که دوستان اتریشی بیان کردن از اوضاع کار اتریش پس باید نتیجه گرفت که ایران با وجود اینکه 85% جوونای فارغ التحصیل بیکارن بازم سگش میارزه به اتریش !!!

پس بچه ها ایران بهشته !!!

اگه تو ایران 85% تحصیلکرده ها بیکارن پس با این اوضاع و احوالی که دوستان اتریش میگن بیکاری اتریش یه چیزی حدودای 99% باید باشه !!!!

درسته ؟؟؟!!!!

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط naderi66 نمایش پست ها
    سلام
    با این اوضاع و احوال کاری اتریش که دوستان بیان میکنن پس باید نتیجه گرفت که ایران بهشته روی کره زمینه !!! همه اینجا فارغ التحصیل میشن و تا مقطع دکترا میرن ولی بعدش باید بیافتن در به در دنبال اشنا که دستشونو یه جا بند کنه تا دو زار پول در بیارن !!!
    اونایی هم که آقا زاده ان میزنن تو کار بیزنس و پول در میارن !! یه سری هم از اندوخته های مادر و پدرشون استفاده میکنن و بیزنس را میندازن و یا یه کسب و کاری رو شروع میکنن !!! وگرنه هیچ بنی بشری تو ایران بدون داشتن ننه بابای پولدار و یا آشنا و رابط تو ادارات دولتی و غیره نمیتونه و نتونسته پولدار بشه که هیچ حتی تو پول تو جیبی خودشم مونده !!

و با این اوصافی که دوستان اتریشی بیان کردن از اوضاع کار اتریش پس باید نتیجه گرفت که ایران با وجود اینکه 85% جوونای فارغ التحصیل بیکارن بازم سگش میارزه به اتریش !!!

پس بچه ها ایران بهشته !!!

اگه تو ایران 85% تحصیلکرده ها بیکارن پس با این اوضاع و احوالی که دوستان اتریش میگن بیکاری اتریش یه چیزی حدودای 99% باید باشه !!!!

درسته ؟؟؟!!!!

البته ادبیات پست شما خیلی مناسب این فروم نیست. با این وجود جوابتون خیلی ساده س.
    درصد بیکاری در اتریش بین متخصصین و تحصیلگرده ها بالا نیست. خیلی واضح بگم که معمولن کسانی که میرن
    دانشگاه بعدش وارد بازار کار میشن، و اگر بازار کار رشته شون اشباع نشده باشه، کار پیدا کردن خیلی سخت نیست.
    اما شما یک مقایسه خیلی غلطی انجام دادید بین ایران و اتریش از نظر بازار کار، بدون اینکه در نظر بگیرید توی ایران
    همه همزبون شما هستن و کار پیدا نمیشه یا درصد بیکاری بالاست؛اما اینجا اگر میگیم کار پیدا کردن سخته، دلیلش
    اینه که آیا شما میتونید مثه یک اتریشی به زبونشون صحبت کنید؟ حالا در مورد کارهای تخصصی بعد از اتمام تحضیل میشه گفت تخصص شاید بتونه
    جای سطح زبان بالای آلمانی رو بگیره، اما اکثر دانشجوهای ایرانی با اجازه کار محدود در حین تحصیل ، باید کارهایی رو بکنن
    که یک اتریشی خیلی راحت تر میتونه انجام بده و چرا باید یک ایرانی که زبانش هم خیلی خوب نیست برای اون کار استخدام بشه؟
    دلیل اینکه میگن پیدا کردن کار برای مهاجرین توی اتریش خیلی اسون نیست به این دلیله.

توی ایران هم برای مهاجرین مثل افغانها کار مناسب با مزایا واقعن وجود داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)