صفحه 28 از 35 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

سلام
    من هم متاهلی اومدم!!دانشگاههای اتریش ترمی 380 الی 780 یورو هزینه دارن اما کلاسهای زبان هر دوره 458 یورو که حدود 2.5 ماه طول میکشه.هزینه روی ماهی 900 الی 1100 یورو ماهیانه با احتساب همه ی هزینه برای دونفر حساب کنید:
    -خوابگاه یا آپارتمان 500-600 یورو جایی که به درد متاهل بخوره
    -بلیط ماهیانه داخل وین دونفر ماهی 70 یورو
    -خوردو خوراک 120-150 یورو بدون خرج اضافه
    -هزینه بیمه نفری 55 یورو حدودا
    -هزینه دانشگاه و یا زبان دونفری ماهی 200 برای دانشگاه و زبان 300 یورو
    -هزینه های متفرقه 50-100 ماهیانه
    اگر گفتم 900 بخاطر اینه که اگر پول پیش بیارید شاید با پول پیش بیشتر اجاره ماهیانه کمتر بدید
    با مدرک حداقل A2قوی اگر بیایید خیلی عالی هست.کار پیدا میشه اما در ابتدا در حد کار در رستوران و....که به سادگی هم نیست اما نشدنی هم نیست!که باید ببینید با روحیاتتون سازگاری داره یا نه.
    اگر از سال دوم 10000 یورو ساپورت بشید احتمال زیاد مشکلی برنخواهید خورد اما با صرفه جویی در هزینه ها!!چون وین شهر جذابی هست برای خرج کردن!!!!
    به هر حال با توکل برخدا هر راهی به موفقیت ختم میشه.....
    موفق باشید!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alizolanvar نمایش پست ها
    سلام من امروز با یه موسسه تو تهران صحبت کردم گفت که دانشگاه بین المللی وین توی رشته عوران و معماری پذیرش میگیره واسه من و خانمم و دانشگاه رایگان هست،مگه نمیگن دانشگاه اتریش دیگه رایگان نیست؟
    بعد تو فروم های مختلف نقل قولهای مختلفی در باره رفتن به اتریشه من متاهلم،خیلی متاهل هارو قسم میدن که نرن خیلیا میگن خوبه اکثرا میگن هزینه زیاده،من سر درگم شدم.خواهش میکنم اگه میتونید راهنمایی کنید.ما متاهل ها جای ریسک نداریم.
    و اینکه هزینهی کامل زندگی یک زوج در اتریش سالی چقدره و اگه از سال دوم 10000 یورو از ایران ساپورت بشن میتونن ادامه بدن؟
    ممنون لطفا سوالم و جواب بدید گیر کردم واقعا
    در اخر اینو هم اضاف کنم ما قصد داشتیمبامدرم b1 بیایم اما حتما یه سطح بالاتر و یا یه دورهمکالمهمیریم که مشکل زیان واسه پیدا مردن کار کنتر بشه.اخه شنیدم و خوندم که پیدا کردن کار کاملا ربط به سطح زبان داره
    سلام
    من هم متاهلی اومدم!!دانشگاههای اتریش ترمی 380 الی 780 یورو هزینه دارن اما کلاسهای زبان هر دوره 458 یورو که حدود 2.5 ماه طول میکشه.هزینه روی ماهی 900 الی 1100 یورو ماهیانه با احتساب همه ی هزینه برای دونفر حساب کنید:
    اگر گفتم 900 بخاطر اینه که اگر پول پیش بیارید شاید با پول پیش بیشتر اجاره ماهیانه کمتر بدید
    با مدرک حداقل A2قوی اگر بیایید خیلی عالی هست.کار پیدا میشه اما در ابتدا در حد کار در رستوران و....که به سادگی هم نیست اما نشدنی هم نیست!که باید ببینید با روحیاتتون سازگاری داره یا نه.
    اگر از سال دوم 10000 یورو ساپورت بشید احتمال زیاد مشکلی برنخواهید خورد اما با صرفه جویی در هزینه ها!!چون وین شهر جذابی هست برای خرج کردن!!!!
    موفق باشید!!

Senior Member sepidejoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien Telecommunication Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rezawien نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشید!!
    دوست عزیز به اداره بیمه مراجعه کنید و اغلام کنید زن و شوهر هستید . به جای دو تا 55 یورو ، 59 یورو برای هر دو نفر میگیرن ازتون
    !Austria , I'm here

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه "اضافه کردن امتیاز به کاربر "
    استفاده کنید***

مرسی عزیز از جوابت .
    یه سوال دیگه واقعا وضعیت کار تو اتریش انقدر بده؟
    و اینکه متاهل ها هیچ آپشنی ندارن؟
    کار رشته معماری چجوره؟من خانمم چند مدرک معماری داره.برنامه های کامپیوتری رشته معماری و رزومه ی عالی توی کار،امکانش هست از همون اول کار توی رشتش گیرش بیاد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezawien نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشید!!

Junior Member

سلام دوستان
    من با ویزای دانشجویی اومدم بنظر شما میتوان با راه اندازی یک مغازه در اتریش ,اقامت رو گرفت؟

Junior Member

ا سلام
    آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار وجود داره . یعنی می شود به عنوان دانشجو رفت اونجا و دنبال کار حرفه ای گشت و بعد اگر کارفرما پیدا کرد ویزامون را به کاری تغییر دهیم؟
    ممنون میشم سریع پاسخ دهید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط t_dehghanm نمایش پست ها
    ا سلام
    آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار وجود داره . یعنی می شود به عنوان دانشجو رفت اونجا و دنبال کار حرفه ای گشت و بعد اگر کارفرما پیدا کرد ویزامون را به کاری تغییر دهیم؟
    ممنون میشم سریع پاسخ دهید
    بله شدنی هست. افراد زیادی هم اینکار رو میکنن. منتها روند ساده ای نداره. در واقع اگر کسی دانشجویی بره مثلن فوق لیسانسش رو بگیره توی اتریش و با فوق
    بتونه کار مرتبط به رشته ش پیدا کنه، خودبه خود این اتفاق میفته و مشکل زیادی نداره. ولی اگر مثلن شما دانشجوی لیسانس باشی و بعد بخوای مثلن توی یک کار غیرمرتبط با رشته تون
    یه کارفرما هم پیدا کنی (مثلن توی یک فروشگاه یا شرکتی کار غیرتخصصی انجام بدی) کار ساده ای نیست چون باید کارفرما ثابت کنه که جز شما (که ویزات دانشجوییه) هیچ کس
    دیگه توی اتریش که ویزاش کاری بوده باشه رو پیدا نکرده تا استخدام کنه، بعد شما میتونید ویزاتون رو تغییر کنید. این خیلی سخته و هر کارفرمایی نمیتونه اینکار رو بکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله شدنی هست. افراد زیادی هم اینکار رو میکنن. منتها روند ساده ای نداره. در واقع اگر کسی دانشجویی بره مثلن فوق لیسانسش رو بگیره توی اتریش و با فوق
    بتونه کار مرتبط به رشته ش پیدا کنه، خودبه خود این اتفاق میفته و مشکل زیادی نداره. ولی اگر مثلن شما دانشجوی لیسانس باشی و بعد بخوای مثلن توی یک کار غیرمرتبط با رشته تون
    یه کارفرما هم پیدا کنی (مثلن توی یک فروشگاه یا شرکتی کار غیرتخصصی انجام بدی) کار ساده ای نیست چون باید کارفرما ثابت کنه که جز شما (که ویزات دانشجوییه) هیچ کس
    دیگه توی اتریش که ویزاش کاری بوده باشه رو پیدا نکرده تا استخدام کنه، بعد شما میتونید ویزاتون رو تغییر کنید. این خیلی سخته و هر کارفرمایی نمیتونه اینکار رو بکنه.
    خیلی خیلی ممنون که جوابمو دادید.
    من هدفم این هست که به عنوان دانشجوی لیسانس یا فوق لیسانس بیام اونجا و در حین تحصیل با مدرک ترجمه شده ایران و سابقه کار ایران دنبال کار بگردم و در صورت پیدا کردن کار تخصصی ،ویزای دانشجوییم را به کاری تغییر بدهم. آیا این امکان دارد؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط t_dehghanm نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون که جوابمو دادید.
    من هدفم این هست که به عنوان دانشجوی لیسانس یا فوق لیسانس بیام اونجا و در حین تحصیل با مدرک ترجمه شده ایران و سابقه کار ایران دنبال کار بگردم و در صورت پیدا کردن کار تخصصی ،ویزای دانشجوییم را به کاری تغییر بدهم. آیا این امکان دارد؟
    ببینید تا اونجایی که من میدونم. این که شما بخواید بر اساس کار تخصصی ، ویزای کاری بگیرید، یعنی روند مهاجرت نیروی کار متحصص که قانونش توی اتریش مشخصه.

درسته که برای تغییر ویزا از دانشجویی به کاری، باید کارفرما داشته باشید، اما همونطور که گفتم هر شغلی هم نمیشه داشت. مثلن نمیشه برید توی رستوران یا فروشگاه کار کنید
    به صرف اینکه کارفرما شما رو میخواد، بتونید ویزاتون رو تغییر بدید. طبق قانون مهاجرت نیروی متخصص، شغلی میتونه شما رو صاحب ویزای کاری کنه که یک پایه حقوق مشخص رو داشته باشه، (حدود 2400 یورو قبل از کسر مالیات)
    و خب این با کارهای غیر تحصصی مثل فروشندگی یا رستوران شدنی نیست. همچنین اگر مدرکتون لیسانس باشه، حتی اگه فرض کنیم که زبان آلمانیتون پرفکته، کار مرتبط با مدرک تحصیلیتون هم پیدا کنید، به خاطر
    پایه حقوق کمترش، ممکنه باز نتونید به کف مورد نظر برای تغییر ویزا برسید. واسه همین گفتم کسانی که فوق لیسانس دارن و میتونن کار مرتبط پیدا کنن، چونکه پایه حقوقی بالاتری خواهند داشت کارشون به مراتب راحت تره.

اما ممکنه شمادیپلم هم نداشته باشید، اما زبان آلمانیتون خوب باشه و سابقه کار در زمینه تخصصی فنی تجربی داشته باشید. مثلن نجار خوبی باشید، یا تراشکار، برقکار تجربی، تعمیرکار و ...شغلهای اینچنینی داشته باشید
    اونوقت باز طبق یه سری قوانین میتونید ویزای کاری بگیرید اگر کارفرما بتونه ثابت کنه که شما تنها کسی هستید که میتونید و جای کس دیگه ای از اتریشی ها و یا کسانی که ویزای کار اتریش رو دارن رو تنگ نمیکنید.

ولی خب کیس شما، به اولی نزدیکه نه دومی. واسه همین دارم میگم کار ساده ای نیس.

Junior Member

سلام
    واقعا ممنون از توضیحات بسیار بسیار خوبتون
    تنها جایی هستش که اینقدر دوستان درست و مفید دیگران را راهنمایی می کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)