صفحه 29 از 35 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه امور اقتصادی

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

سلام دوستان خوبم
    بازار کار رشته های مدیریتی مثل مدیریت اجرایی تو اتریش چطوری هست آیا بهتره این رشته یعنی مدیریت اجرایی رو آلمانی بخونیم یا انگلیسی؟
    خیلی ممنون از جواباتون

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    ببینید تا اونجایی که من میدونم. این که شما بخواید بر اساس کار تخصصی ، ویزای کاری بگیرید، یعنی روند مهاجرت نیروی کار متحصص که قانونش توی اتریش مشخصه.

درسته که برای تغییر ویزا از دانشجویی به کاری، باید کارفرما داشته باشید، اما همونطور که گفتم هر شغلی هم نمیشه داشت. مثلن نمیشه برید توی رستوران یا فروشگاه کار کنید
    به صرف اینکه کارفرما شما رو میخواد، بتونید ویزاتون رو تغییر بدید. طبق قانون مهاجرت نیروی متخصص، شغلی میتونه شما رو صاحب ویزای کاری کنه که یک پایه حقوق مشخص رو داشته باشه، (حدود 2400 یورو قبل از کسر مالیات)
    و خب این با کارهای غیر تحصصی مثل فروشندگی یا رستوران شدنی نیست. همچنین اگر مدرکتون لیسانس باشه، حتی اگه فرض کنیم که زبان آلمانیتون پرفکته، کار مرتبط با مدرک تحصیلیتون هم پیدا کنید، به خاطر
    پایه حقوق کمترش، ممکنه باز نتونید به کف مورد نظر برای تغییر ویزا برسید. واسه همین گفتم کسانی که فوق لیسانس دارن و میتونن کار مرتبط پیدا کنن، چونکه پایه حقوقی بالاتری خواهند داشت کارشون به مراتب راحت تره.

اما ممکنه شمادیپلم هم نداشته باشید، اما زبان آلمانیتون خوب باشه و سابقه کار در زمینه تخصصی فنی تجربی داشته باشید. مثلن نجار خوبی باشید، یا تراشکار، برقکار تجربی، تعمیرکار و ...شغلهای اینچنینی داشته باشید
    اونوقت باز طبق یه سری قوانین میتونید ویزای کاری بگیرید اگر کارفرما بتونه ثابت کنه که شما تنها کسی هستید که میتونید و جای کس دیگه ای از اتریشی ها و یا کسانی که ویزای کار اتریش رو دارن رو تنگ نمیکنید.

ولی خب کیس شما، به اولی نزدیکه نه دومی. واسه همین دارم میگم کار ساده ای نیس.
    من امروز با یک وکیل صحبت کردم راجع به کارت آبی اروپا و یا کارت قرمز سفید قرمز اتریش، فرمودند 11000 یورو 3 ماهه ویزای کاری آلمان میگیریم که یک ویزای 6 ماه برای پیدا کردن کار و 7000 یورو برای پیشنهاد کار!! تازه معلومم نیست ویزا بشی یانه. بعد که گفتم دارم میرم اتریش گفت به به بورو همونجا مدرکتو بگیر با مدرک اروپا برید دنبال کار اینجا با مدرک اینجا نمیشه خیلی رو کار حساب کرد،خواستم بگم پس شما دقیقا کارت چیه اینجا نشستی، حالا سوال من از شما اینه اگر این حضرات بعد از ورود من به اتریش تونستنتد پیشنهاد کار پیدا کنند با اون شرایط خاص برای آلمان دوباره باید برگردم ایران از سفارت آلمان تقاضای ویزا بدم یا از همون اتریش میشه؟ یکی این یکی هم اینکه تو صفحه کارت قرمز سفید قرمز اتریش نوشته دانشجو نمیتونه تقاضا بده واسه این کارت،یعنی باید انصراف بده از یونی برگرده ایران دوباره اقدام کنه؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط harmony4887 نمایش پست ها
    من امروز با یک وکیل صحبت کردم راجع به کارت آبی اروپا و یا کارت قرمز سفید قرمز اتریش، فرمودند 11000 یورو 3 ماهه ویزای کاری آلمان میگیریم که یک ویزای 6 ماه برای پیدا کردن کار و 7000 یورو برای پیشنهاد کار!! تازه معلومم نیست ویزا بشی یانه. بعد که گفتم دارم میرم اتریش گفت به به بورو همونجا مدرکتو بگیر با مدرک اروپا برید دنبال کار اینجا با مدرک اینجا نمیشه خیلی رو کار حساب کرد،خواستم بگم پس شما دقیقا کارت چیه اینجا نشستی، حالا سوال من از شما اینه اگر این حضرات بعد از ورود من به اتریش تونستنتد پیشنهاد کار پیدا کنند با اون شرایط خاص برای آلمان دوباره باید برگردم ایران از سفارت آلمان تقاضای ویزا بدم یا از همون اتریش میشه؟ یکی این یکی هم اینکه تو صفحه کارت قرمز سفید قرمز اتریش نوشته دانشجو نمیتونه تقاضا بده واسه این کارت،یعنی باید انصراف بده از یونی برگرده ایران دوباره اقدام کنه؟
    در مورد وکلا خب من کلن اظهار نظری نمیتونم بکنم چون ممکنه بعضیاشون اصن اینکاره نباشن و فقط برای جیب شما کیسه دوخنه باشن. ولی خب خیلی
    هم هستن که وکلای مهاجرت خوبی هستند. نمیشه حکم کلی صادر کرد. اما در مورد سوالات شما:

ببیتید اگر شما اقامت طولانی مدت (مثلن همین اقامت های یک ساله دانشجویی که همه دانشجو ها دارن و سال به سال تمدیدش میکنن) داشته باشید،
    با این ویزا چون از نوع "اقامتی" هستش و نه "توریستی" میتونید درخواستهاتون رو به سفارت یکی از کشورهای منطقه شینگن بدید بدون اینکه لازم باشه
    برگردید ایران. دستکم این در مورد خود اتریش صدق میکنه. اگر کسی کارت اقامت یک ساله از یکی از کشور های اتحاده اروپا مثلن دانمارک یا ایتالیا رو داشته باشه
    یعنی اونجا دانشجو باشه و اقامتش معتبر باشه، اگر کاری در اتریش پیدا کنه و بخواد درخواست ویزا بده، میتونه مستقیم درخواستش رو به سفارت اتریش در اون کشور
    بده یا پاشه بیاد وین و بره درخواست اقامت بده. این در مورد ویزای توریستی صدق نمیکنه ها. یعنی اگه کسی ویزای توریستی داشته باشه، حتی بهترین پیشنهاد کاری
    رو هم داشته باشه، باید برگرده ایران و درخواست ویزاش رو از سفارت اون کشور بده. حالا اگر در مورد شما، ویزای یکساله دانشجویی بگیرید و در اتریش مشغول تحصیل بشید
    احتمالن همین قانون برقراره. یعنی مادامیکه ویزای غیر توریستی معتبر از اتریش دارید، میتونید برید المان درخواست اقامت واسه کاری که پیدا کردید بدید و نیازی نیس برگردید
    ایران. منتها توجه کنید که همیشه بهترین کار اینه که با سفارت آلمان تماس بگیرید و سوال کنید ، چون ممکنه استثنایی وجود داشته باشد.

در مورد ویزای RWR یا همون قرمز سفید قرمز، بله تا زمانی که دانشجو هستید که خب اقامت دانشجویی دارید، نیازی نیس درخواست بدید. وقتی درستون تموم بشه بهتون یک ویزای
    شش ماهه جویای کار میدن که فرصت دارید باهاش کار پیدا کنید، در غیر اینصورت باید برگردید ایران. دیگه نمیشه مجددن ویزای دانشجویی گرفت.
    کاری که خیلیا میکنن، اینه که وقتی درسشون تموم میشه، به طور صوری یک رشته دیگه یا مقطع دیگه رو ثبت نام میکنن. مثلن شروع میکنن ارشد خوندن، و ازین طریق ویزای دانشجویی خودشون
    رو گارانتی میکنن و بعد دنیال کار میگردن، که اگر کار پیدا نکردن، اقامتشون مشکل پیدا نکنه.

سلام دوستان 1. در مورد بازار کار رشته ی شیمی گرایش محض کسی اطلاعات داره؟
    2.منظورم اینه بعد از اتمام لیسانس در اتریش میشه تو این رشته کار پیدا کرد؟

Junior Member

سلام به دوستای عزیز که صمیمانه جواب بچه ها رو میدن
    من لیسانس ساخت و تولید دارم
    الان هم دارم برای ارشد اقدام میکنم تو همین رشته تو اتریش
    3 سال سابقه کار دارم تو شرکت توربین سازی تو ایران که کم و بیش تو دنیا میشناسنش(چون شرکت های توزبین ساز محدودن تو دنیا)
    تخصص من تو ماشینکاری هستش و کار با cnc ها همچنین با نرم افزار های nx و catia کار میکنم , یه سری تخصص تو بحث های QC و اینا
    میخواستم بدونم اون 20 ساعت کار رو میشه تو تخصصی که دارم کار پیدا کنم یا کارا فقط خدماتی هستش؟
    ممنون میشم بر اساس تجربیاتتون جواب بدید.
    سپاس

سلام
    از دو ستان کسی میدونه کدام رشته زیر شاخه گروه ریاضی (مهندسی کامپیوتر /مهندسی پزشکی/مهندسی عمران/فیزیک هسته ای و....)بازار کار خوبی در اتریش دارند.ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام دوستان میخواستم بدونم بازار کار مهندسی عمران در اتریش جطوریاست؟

Junior Member

سلام دوستان من بطور قطعی برای تحصیل در رشته نفت در مقطع ارشد بیام اتریش و یا برم المان و مهندسی شیمی بخونم بنظرتون کدومش بهتره از نظر بازار کار تو اروپا میخوام بدونم شیمی بخونم برا ارشد و یا نفت با تشکر فراوان

Junior Member fateme20 آواتار ها

سلام
    کسایی که از اول وارداتریش میشن و فقط کلاس زبان میرن تابعداز اتمام دوره ی زبانشون وارددانشگاه شن میتونن توی ماه اول کاری پیداکنن که حقوقش ماهی200تا400یوروباشه؟
    اجازه ی کاردارن؟
    فروش کارهای هنری توی اتریش (اینترنتیش یا دادن به مغازه ها یاتوی نمایشگاهها)چطوره؟ آدم اجازه ی همچین کاری داره؟
    میشه من و کامل راهنمایی کنین؟

پیش فرض پاسخ : گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش

سلام وقتتون بخیر نیمدونم اینجا باید مطرح کنم یا خیر. یک س.ال داشتم. من ویزای دانشجویی گرفتم ازاتریش برای مقطع دکتری تخصصی و همسرم به من بعدا ملحق میشه که مسلما ویزای همراه میدن بهش انشالله، ایا با ویزای همراه میتونه تحصیل یا کار کنه؟ چجوری میشه ویزای همراه رو به ویزای تحصیلی یا کار تبدیل کرد؟ اگر اطلاع داره کسی از دوستان توضیح بده لطفا متشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)