صفحه 30 از 35 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش

من در مورد اجازه کار همراه اطلاع ندارم.طبق اطلاعات دو سال پیشم همرا اجازه کار نداشت و قوانین دائما عوض میشن .الان نمیدونم چطور هست.

خوب ویزای تحصیلی که گرفتنش خیلی راحته.مثل همه مدارک رو ترجمه میکنید ومیدید سفارت تو ایران و تاییدو ارسال به دانشگاه و پذیرش میگیرید و بعد هم ویزا دانشجویی که بسته به مقطع تحصیلی ده ساعت و بیست ساعت اجازه کار دارند.
    تو اتریش دونستن زبان آلمانی یکی از مهمترین فاکتور هاست ،بدون دونستن آلمانی کار پیدا کردن حتی همون ده ساعتش هم خیلی خیلی سخت هست،مثل ایران تو اتریش پارتی داشتن و آشنا داشتن برای کار پیدا کردن خیلی کمک میکنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8686 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر نیمدونم اینجا باید مطرح کنم یا خیر. یک س.ال داشتم. من ویزای دانشجویی گرفتم ازاتریش برای مقطع دکتری تخصصی و همسرم به من بعدا ملحق میشه که مسلما ویزای همراه میدن بهش انشالله، ایا با ویزای همراه میتونه تحصیل یا کار کنه؟ چجوری میشه ویزای همراه رو به ویزای تحصیلی یا کار تبدیل کرد؟ اگر اطلاع داره کسی از دوستان توضیح بده لطفا متشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط Perserin نمایش پست ها
    من در مورد اجازه کار همراه اطلاع ندارم.طبق اطلاعات دو سال پیشم همرا اجازه کار نداشت و قوانین دائما عوض میشن .الان نمیدونم چطور هست.

خوب ویزای تحصیلی که گرفتنش خیلی راحته.مثل همه مدارک رو ترجمه میکنید ومیدید سفارت تو ایران و تاییدو ارسال به دانشگاه و پذیرش میگیرید و بعد هم ویزا دانشجویی که بسته به مقطع تحصیلی ده ساعت و بیست ساعت اجازه کار دارند.
    تو اتریش دونستن زبان آلمانی یکی از مهمترین فاکتور هاست ،بدون دونستن آلمانی کار پیدا کردن حتی همون ده ساعتش هم خیلی خیلی سخت هست،مثل ایران تو اتریش پارتی داشتن و آشنا داشتن برای کار پیدا کردن خیلی کمک میکنه.

منم شرایط شما رو دارم از چند تا شرکت پرسیدم گفتن همراه هم مثل دانشجو 20
    ساعت اجازه کار داره ولی طبق فرمایش دوستمون زبان المانی از همه چیز مهم تره پیشنهاد میکنم تو سایت INDEED دنبال کار باشید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehmahsa نمایش پست ها
    منم شرایط شما رو دارم از چند تا شرکت پرسیدم گفتن همراه هم مثل دانشجو 20
    ساعت اجازه کار داره ولی طبق فرمایش دوستمون زبان المانی از همه چیز مهم تره پیشنهاد میکنم تو سایت INDEED دنبال کار باشید

یه نکته رو فراموش نکنید. به صورت کلی‌ نه دانشجو و نه همراه اجازه کار ندارن. یعنی‌ اگه کسی‌ دانشجو باشه و به محض اینکه برسه اتریش
    اجازه کار به عنوان یه حق قانونی‌ نیست که بتونه اصطلاحا واسش claim کنه. دانشجوها اجازه کار مشروط می‌تونن بگیرن. یعنی‌ اگر کارفرما حاضر بشه
    واسشون با اداره کار نامه نگاری کنه و درخواست بده، میتونه موافقت بشه و اجازه کار بگیرن و میتونه موافقت نشه و اجازه ندن. درسته که خیلی‌
    از دانشجو‌ها این پروسه رو طی‌ می‌کنن و معمولن اجازه رو میگیرن، ولی‌ این به این معنی‌ نیس که این اجازه کار حتما داده می‌شه. اگر به هر دلیلی‌ اداره کار مخالفت کنه،
    نمی‌شه کاری کرد. می‌خوام بگم توجه کنید که اجازه کار واسه دانشجو‌ها یه حق اولیه که روی ویزا بدن نیس

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

سلام
    من دانشجوی پی اچ دی در اتریش هستم، میخوام برای همسرم دعوتنامه بفرستم منتها متن خاصی یا فرمت خاصی درا ختیار ندارم .
    اینجا هم باید به همین اداره auserlender l مراجعه کنیم؟
    خودشون نامه اماده رو میدن؟
    قانون کار در مورد ویزای همراه چگونه هستش؟
    شنیدم اگر مدت تحصیل بیشتر از یکسال باشه میتونه تمام وقت کار کنه درسته؟
    ازدوستان کسی هست که تجربه مشابه برای ویزای همراه رو رو داشته باشه؟
    چقدر طول میکشه حدودا؟
    متشکر از راهنماییاتون پیشاپیش

Junior Member

بله دقیقا همینطوره.و اینکه میگن رو کار دانشجویی حساب نکنید کاملا درسته.اکثر کارفرماها ترجیح میدن دانشجوهایی رو بگیرن که جز اتحادیه اروپا هستن،و اینم یکی از دلایلی هست که به ما جهان سومیها کار نمیدن. اگه میتونید آلمانی صحبت کنید خیلی شانستون بالاست در غیر اینصورت پیدا کردن کار خیلی سخته.اکثرا سابقه کاری میخوانو یه یسری بهانه هایی از این قبیل.حتما حتما قبل رفتن حداقل ب۱ رو بگیرید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    یه نکته رو فراموش نکنید. به صورت کلی‌ نه دانشجو و نه همراه اجازه کار ندارن. یعنی‌ اگه کسی‌ دانشجو باشه و به محض اینکه برسه اتریش
    اجازه کار به عنوان یه حق قانونی‌ نیست که بتونه اصطلاحا واسش claim کنه. دانشجوها اجازه کار مشروط می‌تونن بگیرن. یعنی‌ اگر کارفرما حاضر بشه
    واسشون با اداره کار نامه نگاری کنه و درخواست بده، میتونه موافقت بشه و اجازه کار بگیرن و میتونه موافقت نشه و اجازه ندن. درسته که خیلی‌
    از دانشجو‌ها این پروسه رو طی‌ می‌کنن و معمولن اجازه رو میگیرن، ولی‌ این به این معنی‌ نیس که این اجازه کار حتما داده می‌شه. اگر به هر دلیلی‌ اداره کار مخالفت کنه،
    نمی‌شه کاری کرد. می‌خوام بگم توجه کنید که اجازه کار واسه دانشجو‌ها یه حق اولیه که روی ویزا بدن نیس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8686 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر نیمدونم اینجا باید مطرح کنم یا خیر. یک س.ال داشتم. من ویزای دانشجویی گرفتم ازاتریش برای مقطع دکتری تخصصی و همسرم به من بعدا ملحق میشه که مسلما ویزای همراه میدن بهش انشالله، ایا با ویزای همراه میتونه تحصیل یا کار کنه؟ چجوری میشه ویزای همراه رو به ویزای تحصیلی یا کار تبدیل کرد؟ اگر اطلاع داره کسی از دوستان توضیح بده لطفا متشکر
    به راحتي ميتونن بر صورتي كه پذيرش بگيرن يا جايي به ايشون جواب مثبت براي كار بده و فرم ams رو براشون پر كنه كارشون رو قانوني كنن و يا ويزاشون رو تبديل كنن به دانشجويي بدون نياز به خروج از اتريش
    فقط اطلاع ندارم كه آيا تا زماني كه ويزاي همراهشون معتبره ma35 نوع ويزاشون رو از همراه به دانشجويي عوض كنه يا بگه نيازي نيست و ميتونين درس بخونين و از تمديد بعدي ويزا تحصيلي ميشه هر چند از لحاظ كارآيي ويزاي همراه و دانشجويي مشابه هستن چه براي كار و ... ولي اين سوال رو ميتونين حضوري از ma35 مركزي بپرسيد

Junior Member

سلام
    من تصمیم دارم برای لیسانس مجدد مهندسی مکانیک برای اتریش اقدام کنم.دیروز برای ترجمه مدارک پیش یه موسسه رفتم که اتفاقا متوجه شدم که کار پذیرش هم انجام میده.در مورد کار ازش سوال پرسیدم گفت اصلا ناراحت هزینه زندگی ات اونطرف نباش و میری کار پیدا میکنی و حدودنصف هزینه هات در ماه میتونی از طریق کار در رستوران یا هتل .........بدست بیاری .میخواستم بدونم چه قدر میشه روی در اوردن هزینه زندگی اونطرف حساب کرد؟؟؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط feredp نمایش پست ها
    سلام
    من تصمیم دارم برای لیسانس مجدد مهندسی مکانیک برای اتریش اقدام کنم.دیروز برای ترجمه مدارک پیش یه موسسه رفتم که اتفاقا متوجه شدم که کار پذیرش هم انجام میده.در مورد کار ازش سوال پرسیدم گفت اصلا ناراحت هزینه زندگی ات اونطرف نباش و میری کار پیدا میکنی و حدودنصف هزینه هات در ماه میتونی از طریق کار در رستوران یا هتل .........بدست بیاری .میخواستم بدونم چه قدر میشه روی در اوردن هزینه زندگی اونطرف حساب کرد؟؟؟

این موسسات بابت حرفایی که میزنن تضمین هم میدن؟ یعنی‌ اگر شما اینکارو کردید و اومدید و دیدید که قضیه به سادگی‌‌ای که اونا میگن نیس، راه برگشتی واسه پول، انرژی و زمانی‌ که گذاشتید وجود داره؟ من توصیه می‌کنم مراقب باشید گول تبلیغاتشون رو نخورید چون اونا فقط پول میخوان از شما بگیرن تا به جای شما اپلای کنن (کاری که خودتون هم میتونید انجام بدید) و بعد گرفتن پذیرش دیگه تعهدی در مورد شما ندارن. اوضاع روی کاغذ شبیه چیزیه که اینا میگن، منتهی به خیلی‌ از فاکتور‌ها بستگی داره که اونا به شما نمیگن. از جمله اینکه سطح زبان آلمانیه شما خوب باید باشه تا بتونید کاری پیدا کنید. اینکه اول باید کارفرما پیدا کنید. اینکه دست کم پول هزینه‌های ۱ سالتون رو باید خودتون داشته باشید و خیلی‌ چیزی دیگه که کار رو سخت می‌کنه.
    ویرایش توسط mahdi2010 : February 8th, 2016 در ساعت 08:04 PM

Senior Member Austrian آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط feredp نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مناسب و نیاز شدید خیلی از ما ایرانی ها به مهاجرت داره سوء استفاده های زیادی میشه
    ببینید بحث پیدا کردن کار حتی توی پایین ترین سطح در اتحادیه اروپا به سادگی کشور هایی مثل امریکا، کانادا و حتی استرالیا نیست چرا که نه تنها شرایط قبولی اداره کار اتریش و دادن اجازه کار به شما خیلی نسبت به کشورهایی که نام بردم متفاوته بلکه به دلیل وجود مهاجرین بسیار و دسترسی آسان بین کشورهای اتحادیه اروپا ، بسیاری از شهروندان دیگر کشور ها و همچنین مهاجرین به دلیل تمایل برای زندگی در کشورهای مرفه تر به سمت غرب و مرکز اروپا کوچ می کنند که طبیعتا این موضوع باعث سخت تر شدن شرایط یافتن کار میشه

خب نباید فراموش کنیم که بسیاری از این افراد یا دانشجو هستند یا پناهنده و یا قشر ضعیف از کشورهای اروپای شرقی و طبیعیه که این افراد حتی با داشتن دانش آلمانی ضعیف تلاش بسیاری برای پیدا کردن پایین ترین سطح شغل های موجود در جامعه رو دارند و همین موضوع باعث سخت تر شدن شرایط برای پیدا کردن کار دانشجویی میشه

ولی داشتن 2 پارامتر اصلی خیلی می تونه شما رو از این کلونی انسانی که عرض کردم متمایز کنه :
    1. دانش زبان آلمانی در سطوح مناسب ( صرفا داشتن مدرک ملاک نیست و توانایی صحبت کردن و برقراری ارتباط بسیار مهمه )
    2. داشتن تخصصی کاربردی نسبت به شهر مورد نظر ( ترجیحا با مدرک برای اثبات این توانایی در هنگام ارسال رزومه )

و فراموش نکنیم که در اتریش هم کم و بیش توصیه کردن افراد و داشتن روابط برای پیدا کردن شغل بسیار تاثیر گذاره.

با تمام مواری که خدمتتون عرض کردم میشه اینطوری نتیجه گیری کرد که عملا برای پیدا کردن کاری در حد دانشجویی صرف زمانی در حدود 8 ماه تا 1 سال با داشتن 2 پارامتر بالا شانس شما رو خیلی افزایش میده ولی به این موضوع نباید به سادگی نگاه کرد که اگه کاری گیرم نیومد نهایتا میرم رستوران کار می کنم که طبیعتا با توضیحاتی که عرض کردم این دیدگاه بسیار اشتباه و دور از دسترسه.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

Junior Member

ممنون از Austrian
    کسی از دوستان هست که در اتریش مهندسی مکانیک بخونه .میخاستم بدونم فایده داره نرم افزارهایی مثل cad- catia -solid رو مدارک فنی و حرفه ایش رو بگیریم.اصلا کسی که لیسانس مکانیک داره اتریش به دردش میخوره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)