صفحه 31 از 35 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

دوستان کسی درمورد موقعیت های کار با مدرک مستر مهندسی کامپیوتر از آلمان اطلاعی داره؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8686 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی پی اچ دی در اتریش هستم، میخوام برای همسرم دعوتنامه بفرستم منتها متن خاصی یا فرمت خاصی درا ختیار ندارم .
    اینجا هم باید به همین اداره auserlender l مراجعه کنیم؟
    خودشون نامه اماده رو میدن؟
    قانون کار در مورد ویزای همراه چگونه هستش؟
    شنیدم اگر مدت تحصیل بیشتر از یکسال باشه میتونه تمام وقت کار کنه درسته؟
    ازدوستان کسی هست که تجربه مشابه برای ویزای همراه رو رو داشته باشه؟
    چقدر طول میکشه حدودا؟
    متشکر از راهنماییاتون پیشاپیش
    امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید تا حالا/ ولی بهرحال من توضیح بدم براتون:

همسر شما باید مثل خودتون از ایران اقدام کنه. یعنی لازم نیس اینجا برید اداره اقامت. بلکه دقیقن همون روندی که خودتون طی کردید
    رو باید ایشون هم طی کنن. یعنی دعوتنامه و اینا نمیخواد چونکه همسرتون قراره بیان با شما زندگی کنن و در اتریش اقامت داشته باشن.
    دعوتنامه واسه ویزاهای توریستیه که مثلن پدرو مادرتون یا برادرتون (کسانی که همسر و فرزند شما نیستن) بیان و برگردن. ولی برای همسر
    و فرزند دقیقن همون ویزای اقامتی یکساله که خودتون گرفتید رو باید بگیرید.
    قانون کار هم تابع ویزای خود شماس. اگر ویزای شما دانشجوییه و به طور کلی اجازه کار ندارید، همسرتون هم نمیتونه کار داشته باشه.
    اما مثل ویزای شما در شرایط خاص اگر کارفرما پیدا بکنن تا 20 ساعت در هفته (اگر لیسانس ایران رو داشته باشن) میتونن کار کنن ولی خب
    کار تخصصی نه. کارهای عادی که دانشجو ها انجام میدن.

مدت زمانی هم باید منتظر ویزا باشید برای همسرتون تقریبن مشابه زمانیه که خودتون منتظر بودید. اگر مدارک ایشون کامل نباشه ممکنه بیشتر طول
    بکشه. فراموش نکنید که همسرتون باید از ایران اقدام کنه با همون مدارکی که خود شما اقدام کردید (نامه پذیرش شما، کپی پاسپورت و کارت اقامت شما در اتریش،
    سند ازدواج، شناسنامه و گواهی عدم سوپیشینه برای کارای اقامتی و اثبات ارتباط اقامت شما با ایشون به همراه نامه اسکان یا اجاره خوابگاه و مدرک تمکن مالی)

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط alz_pacino نمایش پست ها
    دوستان کسی درمورد موقعیت های کار با مدرک مستر مهندسی کامپیوتر از آلمان اطلاعی داره؟
    به سایت های کاریابی در اتریش سر بزنید مثل:

http://www.karriere.at

Junior Member

سلام خدمت دوستای عزیز
    میخاستم ببینم که آیا با داشتن دو سال سابقه تدریس و داشتن مدرک TEFL امکان پیدا کردن کار به عنوان معلم زبان انگلیسی هست؟ میدونم که شانس افراد native بیشتر هست ولی میخام بدونم آیا کلا غیر ممکنه یا با پیگیری امکان پیدا کردن شغل هست؟
    مساله بعدی اینکه من مدرک ارشد مهندسی دارم آیا تاثیری تو قضیه داره یا نه؟
    اگر شانس بیشتری با یادگیری زبان آلمانی هست لطفا بهم بگید، خیلی خیلی ممنونتونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-دانشگاه آزاد شهرکرد

سلام دوستان
    من 30 ساله هستم و مهندس عمران هستم با 4 سال سابقه کار مرتبط با بیمه و آیلتس جنرال 6.5
    با وکیلی صحبت کردم که میگفت برام 5 ماهه ویزا کار میگیره و 5000 یورو دستمزد میگیره
    5 الی 6 ماه هم وقت دارم کار پیدا کنم در غیر اینصورت ویزا باطل میشه و باید برگردم. اگر هم خواستید گفت 7000 یورو میگیریم و خودمان برایتان کار پیدا میکنیم
    آیا به نظر دوستان ک تجربه دارند رویایی نیست و یا ایشان صحیح میگوید
    حالا من نمیدونم با ایشان اقدام کنم یا خیر
    اگر کمک کنید و اطلاعات در اختیار من بگ

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nerazzurri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 30 ساله هستم و مهندس عمران هستم با 4 سال سابقه کار مرتبط با بیمه و آیلتس جنرال 6.5
    با وکیلی صحبت کردم که میگفت برام 5 ماهه ویزا کار میگیره و 5000 یورو دستمزد میگیره
    5 الی 6 ماه هم وقت دارم کار پیدا کنم در غیر اینصورت ویزا باطل میشه و باید برگردم. اگر هم خواستید گفت 7000 یورو میگیریم و خودمان برایتان کار پیدا میکنیم
    ببینید این چیزی که وکیل میگه برای ویزای شش ماهه جستجوی کار (job seeker) هستش. شرط گرفتن این ویزا این هستش که شما highly qualified person باشید.
    یعنی یک سری ویژگی ها داشته باشید. یک سری امتیاز محاسبه میکنن و شما باید مینیموم 70 رو داشته باشید تا بتونید این ویزا رو اخذ کنید. چیزایی مثل سن و مدرک تحصیلی
    و زبان و ... ملاک قرار میگیره. خودتون هم میتونید از طریق سایت زیر امتیاز خودتون رو تخمین بزنید

http://www.migration.gv.at/fileadmin...t=1&st_lang=en

در این سیستم ازمایشی امتیاز دهی، سه نوع گزینه ویزا مطرحه. گزینه اول همونیه که توضیح دادم. البته میتونید گزینه های دیگه رو هم انتخاب کنید و ببینید شرایط کدوم رو دارید.

مثلن گزینه skill workers in shortage occupations مربوط به شغلهایی میشه که کشور اتریش در سال 2016 دچار کمبود نیرو شده و نیاز داره. لیستش هم همونجا هست. من ندیدم رشته عمران جزوش باشه.
    یا گزینه سوم که Other key workers هست برای کسانیه که از یک کارفرما در اتریش جاب افر دارن با حقوق حداقل 2900 یورو (قبل از کسر شدن مالیات) و اصلن بدون پیشنهادکار
    از کارفرمای اتریشی نمیشه این ویزا رو گرفت. در نتیجه به نظر میرسه وکیل قصد داره واسه گزینه اول واستون اقدام کنه. به نظرم قبل از اینکه هزینه کنید اول یه بار امتیاز خودتون رو بررسی کنید
    ببینید شانسی دارید برای گرفتن هرکدوم ازین ویزا ها، بعد بشینید بررسی کنید ببینید می ارزه 5000 یورو یا 7000 یورو بدید یا خیر.

Senior Member Austrian آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    ببینید این چیزی که وکیل میگه برای ویزای شش ماهه جستجوی کار (job seeker) هستش. شرط گرفتن این ویزا این هستش که شما highly qualified person باشید.
    یعنی یک سری ویژگی ها داشته باشید. یک سری امتیاز محاسبه میکنن و شما باید مینیموم 70 رو داشته باشید تا بتونید این ویزا رو اخذ کنید. چیزایی مثل سن و مدرک تحصیلی
    و زبان و ... ملاک قرار میگیره. خودتون هم میتونید از طریق سایت زیر امتیاز خودتون رو تخمین بزنید

http://www.migration.gv.at/fileadmin...t=1&st_lang=en

در این سیستم ازمایشی امتیاز دهی، سه نوع گزینه ویزا مطرحه. گزینه اول همونیه که توضیح دادم. البته میتونید گزینه های دیگه رو هم انتخاب کنید و ببینید شرایط کدوم رو دارید.

مثلن گزینه skill workers in shortage occupations مربوط به شغلهایی میشه که کشور اتریش در سال 2016 دچار کمبود نیرو شده و نیاز داره. لیستش هم همونجا هست. من ندیدم رشته عمران جزوش باشه.
    یا گزینه سوم که Other key workers هست برای کسانیه که از یک کارفرما در اتریش جاب افر دارن با حقوق حداقل 2900 یورو (قبل از کسر شدن مالیات) و اصلن بدون پیشنهادکار
    از کارفرمای اتریشی نمیشه این ویزا رو گرفت. در نتیجه به نظر میرسه وکیل قصد داره واسه گزینه اول واستون اقدام کنه. به نظرم قبل از اینکه هزینه کنید اول یه بار امتیاز خودتون رو بررسی کنید
    ببینید شانسی دارید برای گرفتن هرکدوم ازین ویزا ها، بعد بشینید بررسی کنید ببینید می ارزه 5000 یورو یا 7000 یورو بدید یا خیر.
    مهدی جان یه سوال دارم من توی این قضیه
    توی این درخواست کارت قرمز - سفید قرمز و skill worker مگه اولین و مهمترین پارامتر داشتن کسی نیست که فرد درخواست کننده رو بخواد ؟
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nerazzurri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام،
    دوست عزیزمون، mahdi2010 تمام مطالب لازم را گفتند. می خواستم اضافه کنم که برای کار در اتریش، دانستن زبان آلمانی در حد بسیار خوب ضروری است. البته پیدا کردن کار با زبان انگلیسی غیر ممکن نیست ولی بدون زبان آلمانی شانس خود را خیلی خیلی کم می کنید، خصوصا در مدت 6 ماه. رقابت اینجا خیلی زیاد است. از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و اسپانیا و یونان که رکود اقتصادی دارند هم متقاضی کار زیاد به اتریش می آید و اولویت با آنهاست.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها
    مهدی جان یه سوال دارم من توی این قضیه
    توی این درخواست کارت قرمز - سفید قرمز و skill worker مگه اولین و مهمترین پارامتر داشتن کسی نیست که فرد درخواست کننده رو بخواد ؟
    ببینید به همه این نوع ویزاها میگن rot weiss rot یا همون قرمز سفید قرمز. منتها بعضیهاش که جستجوی کاره. مثل very highly qualified person نیازی به
    کارفرما نداره، ولی داشتنش شانس گرفتن رو بالا میبره چون سفارت میگه خب این آقا بره اتریش کار داره. منتها به طور کلی نیازی نیست. یعنی اون مینی موم امتیازی که برای این نوع ویزا
    لازمه، بدون کارفرما (و قاعدتن با چیزهای دیگه مثل سطخ علمی و مدرک تجصلی و سطح زبان و دستاوردهای علمی و تخصصی) قابل دستیابیه. این بیشتر برای کسانیه که حدااقل فوق لیسانس
    رو توی ایران دارن و برای کار تخصصی میان اتریش. مثلن کار در دانشگاه یا شرکت تخصصی. اینجوری واسه 6 ماه ویزا میگیرن و با رزومه شون میان اتریش و سعی میکردن کار پیدا کنن و بعد اگه کار
    پیدا کردن، ویزاشون رو تمدید میکنن.

اما مدلهای دیگه ی این ویزا مثل Other key worker نیاز به نامه کارفرما داره و بدون اون نمیشه اقدام کرد

Senior Member Austrian آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    ببینید به همه این نوع ویزاها میگن rot weiss rot یا همون قرمز سفید قرمز. منتها بعضیهاش که جستجوی کاره. مثل very highly qualified person نیازی به
    کارفرما نداره، ولی داشتنش شانس گرفتن رو بالا میبره چون سفارت میگه خب این آقا بره اتریش کار داره. منتها به طور کلی نیازی نیست. یعنی اون مینی موم امتیازی که برای این نوع ویزا
    لازمه، بدون کارفرما (و قاعدتن با چیزهای دیگه مثل سطخ علمی و مدرک تجصلی و سطح زبان و دستاوردهای علمی و تخصصی) قابل دستیابیه. این بیشتر برای کسانیه که حدااقل فوق لیسانس
    رو توی ایران دارن و برای کار تخصصی میان اتریش. مثلن کار در دانشگاه یا شرکت تخصصی. اینجوری واسه 6 ماه ویزا میگیرن و با رزومه شون میان اتریش و سعی میکردن کار پیدا کنن و بعد اگه کار
    پیدا کردن، ویزاشون رو تمدید میکنن.

اما مدلهای دیگه ی این ویزا مثل Other key worker نیاز به نامه کارفرما داره و بدون اون نمیشه اقدام کرد
    ممنون میشم برای نوع very highly qualified person بهم لینک بدید اگه ممکنه که هم اطلاعاتم بیشتر بره بالا هم توی اون بشه امتیاز رو محاسبه کرد چون توی لینکی که من ازش اطلاع داشتم باید تو همون مرحله اول کارفرمایی بخوادتون.
    ممنونم.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)