صفحه 33 از 35 نخستنخست ... 23242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 342

موضوع: امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان کار و سایر شرایط زندگی در اتریش

سلام خدمت دوستان عزیز

من میخوام برا مقطع لیسانس از یکی از دانشگاه های اتریش اپلای کنم . سوالم اینه : آیا برای انجام کارهای سیاه ( مثل کار در رستوران و غیره) محدودیتی برای دانشجویان دوره لیسانس وجود داره ؟ مثلا نمیشه تو رستوران بیشتر از ده ساعت در هفته کار کرد ؟ ( با توجه به اینکه ده ساعت حق کار خواهم داشت) .... چند درصد احتمال داره متوجه این قضیه بشن و گیر بدن ؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiUSA نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

من میخوام برا مقطع لیسانس از یکی از دانشگاه های اتریش اپلای کنم . سوالم اینه : آیا برای انجام کارهای سیاه ( مثل کار در رستوران و غیره) محدودیتی برای دانشجویان دوره لیسانس وجود داره ؟ مثلا نمیشه تو رستوران بیشتر از ده ساعت در هفته کار کرد ؟ ( با توجه به اینکه ده ساعت حق کار خواهم داشت) .... چند درصد احتمال داره متوجه این قضیه بشن و گیر بدن ؟

البته به توضیحی بدم که لزومن کار در رستوران ، کار سیاه محسوب نمیشه. حالا ممکنه یکی 10 ساعت در رستوران کار کنه، ولی کارفرما یه سری امتیاز براش در نظر بگیره و بگه 5 ساعت در هفته بیشتر بمون و یه جای دیگه
    یه جور دیگه براش جبران کنه، مواردی ازین دست که خود کارفرماها بلدن. منتها اینکه کلن کسی بخواد بدون اجازه کار ،یهو فول تایم کار کنه این میشه کار سیاه و خلاف قانون. هر زمینه کاری ای امکان کار خلاف رو داره.
    تعریف درست کار سیاه، میشه کاری که رجیستر شده در اداره کار نباشه و کارفرما یه حقوق کمتری به صورت پول دستی به کارگر میده بدون اینکه واسش سابقه کار و بیمه رد بشه. مالیاتی هم از اون پول کسر نمیشه.
    این کار 100% خلاف قانون اتریش هستش و در صورت متوجه شدن (که احتمالش اصلن کم نیست) تبعات جبران ناپذیری هم برای کارفرما و هم کارگر خواهد داشت. کمترینش اینه که اجازه کار همون 10 ساعت هم
    ممکنه لغو شه و برای تمدید اقامت دانشجویی به مشکل میخوره...در نتیجه از فکرش بیاید بیرون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    البته به توضیحی بدم که لزومن کار در رستوران ، کار سیاه محسوب نمیشه. حالا ممکنه یکی 10 ساعت در رستوران کار کنه، ولی کارفرما یه سری امتیاز براش در نظر بگیره و بگه 5 ساعت در هفته بیشتر بمون و یه جای دیگه
    یه جور دیگه براش جبران کنه، مواردی ازین دست که خود کارفرماها بلدن. منتها اینکه کلن کسی بخواد بدون اجازه کار ،یهو فول تایم کار کنه این میشه کار سیاه و خلاف قانون. هر زمینه کاری ای امکان کار خلاف رو داره.
    تعریف درست کار سیاه، میشه کاری که رجیستر شده در اداره کار نباشه و کارفرما یه حقوق کمتری به صورت پول دستی به کارگر میده بدون اینکه واسش سابقه کار و بیمه رد بشه. مالیاتی هم از اون پول کسر نمیشه.
    این کار 100% خلاف قانون اتریش هستش و در صورت متوجه شدن (که احتمالش اصلن کم نیست) تبعات جبران ناپذیری هم برای کارفرما و هم کارگر خواهد داشت. کمترینش اینه که اجازه کار همون 10 ساعت هم
    ممکنه لغو شه و برای تمدید اقامت دانشجویی به مشکل میخوره...در نتیجه از فکرش بیاید بیرون.
    مرسی از توضیحات مفیدتون

یعنی شما این روشی که من تو ذهنم دارم رو توصیه نمیکنید ؟ (اینکه فقط هزینه یک سال زندگی خودمو ببرم اتریش و برای سال های بعد ، با کار کردن هزینه های خودمو پوشش بدم)

اگر این روش مورد تأیید شما نیست ، میشه یه روش مناسب بهم پیشنهاد کنین ؟ (چون خیلی دوس دارم در اروپا تحصیل کنم ولی من از طبقه فوق ثروتمند جامعه نیستم و مسائل مالی برام مهمه)

مرسی

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiUSA نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات مفیدتون

یعنی شما این روشی که من تو ذهنم دارم رو توصیه نمیکنید ؟ (اینکه فقط هزینه یک سال زندگی خودمو ببرم اتریش و برای سال های بعد ، با کار کردن هزینه های خودمو پوشش بدم)

اگر این روش مورد تأیید شما نیست ، میشه یه روش مناسب بهم پیشنهاد کنین ؟ (چون خیلی دوس دارم در اروپا تحصیل کنم ولی من از طبقه فوق ثروتمند جامعه نیستم و مسائل مالی برام مهمه)

مرسی

ببینید، کار کردن در اتریش برای کسانی ک با ویزای دانشجویی میان، به صورت عام و کلی ممکن نیست. یعنی اقامت دانشجویی، اجازه کار نداره. منتها یه تبصره داره
    و اینکه اگر شما بتونید کارفرمایی پیدا کنید که درخواست بده شما میتونید یه اجازه کار مشروط 10 ساعته یا 20 ساعته (بسته به مقطع تحصیلی) بگیرید. اینکار نیازمند
    اینه که شما بتونید از پس اون کار بر بیاید و اکثر کارهایی که دانشجوها انجام میدن نیازمند دانش زبان آلمانیه. بدون دانش کافی آلمانی پیدا کردن کار تقریبن بعیده.
    حالا ممکنه یک یا دو مورد مثال نقض وجود داشته باشه، ولی کلن اینطوریه که گفتم. حالا شما بیاید فرض کنید با هزینه 1 سال اومدید اتریش و بعد نتونستید کار پیدا کنید
    اونوقت تکلیف چیه؟ این یک مساله طبیعیه ها. یعنی خیلی پیش میاد. واسه همین همه طوری برنامه ریزی میکنن که حداقل هزینه های 2 سال رو بتونن پوشش بدن و
    بعدش واسه کار پیدا کردن برنامه بریزن.

در نهایت یه توصیه دوستانه:

ببینید دوست عزیز. هر هدفی یک مسیری داره و هر مسیر یک سری ملزومات میطلبه. بدون اینکه مسیر و ملزوماتش رو در نظر بگیریم و صرفن هدف رو برای خودمون
    مرور کنیم، به نتیجه نخواهیم رسید.
    در مورد تحصیل در خارج، مسیر مشخصه. شما بایستی پذیرش بگیرید. اگر پذیرش بگیرید هیچ کسی نمیتونه مانع ادامه تحصیل شما بشه. منتها این مسیر یک سری
    ملزومات هم داره. اولیش اینه که بتونید از پس هزینه هاش بر بیاید. این لزومن ربطی به اینکه کسی از طبقه ثروتمند یا فوق ثروتمند جامعه بیاد نداره. کما اینکه کسی
    که به قول شما "فوق ثروتمند" ه ممکنه اصلن احتیاجی ب ادامه تحصیل نداشته باشه چه داخل و چه خارج و من مطمئنم بخش زیادی از اعضای این فروم هم از طبقه فوق
    ثروتمند نیستن و هرکدوم بر اساس توانمندی هاشون و البته برنامه ریزی مناسب قدم به این مسیر گذاشتن.

Junior Member

سلام دوستان
    روی کارت اقامت دانشجویی نوشته arbeitsmarktzugang nur mit Arbeitsmarkt Dokument
    این کافیه یا باید تو AMS هم ثبت نام کرد؟ارایه همین کارت اقامت به کارفرما کافیه؟
    ممنون
    ویرایش توسط elaherk : October 27th, 2016 در ساعت 07:25 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

سلام وقتتون بخیر.من مطمئن نبودم سوالم رو باید کجا بپرسم اما ممنون میشم راهنماییم کنید.من از دانشگاه تیلبرگ هلند و ملی وین هزمان پذیرش دارم.مستر من مجدد و متفاوت با رشته قبلی من در ایران هست.میخواستم بدونم سوای بحث هزینه و شهریه از لحاظ سهولت در کسب اقامت(چون هدف اولیه من اقامت است) و صدور ویزا(چون مستر مجدد هستم) کدوم کشور و دانشگاه رو پیشنهاد میدین؟کدوم اینده کاری بهتری انتظار منو میکشه؟(رشته انتخابی من حقوق تجارت بین الملل هست)خواهر من ساکن وین هست و عقیده داره از 2015 به بعد اوضاع بازار کار و اقامت خیلی سخت شده و هلند رو پیشنهاد میده.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

ApplyAbroad Superstar

سلام تبریک میگویم امیدکه همیشه موفق باشید. من نمیتوانم کیفیت تحصیلی این دودانشگاه را مقایسه کنم ولی در شکل کلی هلند بسیار بین المللی تر است و شرکتها و موسسات زیادی - در مقایسه با وین که شهری عالی در کشوری بسیار بسیار خوب است - آنجا هستند بنابراین در امکان پیدا کردن شغل و ماندن و اقامت باید بیشتر باشد. موفق باشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط mary_065 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر.من مطمئن نبودم سوالم رو باید کجا بپرسم اما ممنون میشم راهنماییم کنید.من از دانشگاه تیلبرگ هلند و ملی وین هزمان پذیرش دارم.مستر من مجدد و متفاوت با رشته قبلی من در ایران هست.میخواستم بدونم سوای بحث هزینه و شهریه از لحاظ سهولت در کسب اقامت(چون هدف اولیه من اقامت است) و صدور ویزا(چون مستر مجدد هستم) کدوم کشور و دانشگاه رو پیشنهاد میدین؟کدوم اینده کاری بهتری انتظار منو میکشه؟(رشته انتخابی من حقوق تجارت بین الملل هست)خواهر من ساکن وین هست و عقیده داره از 2015 به بعد اوضاع بازار کار و اقامت خیلی سخت شده و هلند رو پیشنهاد میده.ممنون میشم راهنمایی کنید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام.

دوستان من 5 ماهی هست که دارم با یک شرکت اتریشی از راه دور که در حیطه کار نرم افزار همکاری می کنم. به تازگی برای من دعوتمامه کاری اومده و از من خواستن که برم اتریش . من مدارک لازم رو توی سایت vfs چک کردم.
    یکی از این مدارک برگه گردش حساب 6 ماهه هست. کسی اطلاعی داره که باید میانگین حساب چقدر باشه یا اصلا ضرروی هست ارایه این مدرک . ممنون

Junior Member

سلام
    کارشناسی و کارشناسی ارشد رو در رشته نرم افزار کامپیوتر خوندم. کارشناسی ارشدم را از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم. فقط کار می کردم و بس...
    الان پس از یک تحقیقی، فیلد کاریمو عوض کردم و میخوام در جایی کارآموز بشم و برای شرکت هایی که زمینه کاریشون مرتبط با علاقم بود درخواستم رو ارسال می کردم اما موفق نشدم موافقت بگیرم (رد میکنند و یا بیشتری هاشون بیجواب نمیدن)...
    1-قصد دارم از ایران برم چون فکر می کنم خارج از ایران امکان تجربه کاری بسیار زیادی فراهم خواهد شد. آیا این تفکر درسته؟
    2-برنامه ام اینه که کار کنم و تجربه و دانش خودم رو بالا ببرم. آیا خارج از ایران میتونم به هدفم برسم؟ منظورم اینه که چون یک خارجی به حساب میام آیا اجازه رشد و پیشرفت میدهند و ایرانی بودنم محدودیت نمیشه؟
    3-آیا برای کار می شود مستقیم اقدام کرد و به عنوان کارآموز رفت؟ و بعدش کارهای بزرگ تر و جدی تر... (مشکل سربازی ندارم)

گزینه دیگرم تحصیلی است. آیا درس خواندن در دانشگاه های اروپا کمک به هدفم که کسب دانش در حوزه کاری مورد نظرم است می کند؟! (تو ایران که برایم اینطور نبود) حقیقت اینه که من به هر دلیل (کار کردن و ابزار بودن تحصیل جهت فرار از سربازی و کیفیت علمی پایین خیلی از دانشگاه هامون) الان که ارشد کامپیوتر دارم چیز بیشتری نسبت به لیسانس احساس نمی کنم و همچنین هرچی در لیسانس آموزش میدن، بهترش رو در کار یاد گرفتم و خیلی هاشو هم اصلا به کارم نیومد!!!
    4-آیا تحصیل در دانشگاه های اروپا، میتونه ارزش وقت و هزینه کردن داشته باشه؟ آیا می تواند قطعا پلی برای کار در شرکت های بزرگ بشه؟

5-آیا با توجه به شرایط تحصیلی گذشته ایی که دارم شانسی برای پذیرش در دانشگاه های خوب با فاند دارم؟
    {متولد 62، معدل مقطع کارشناسی ارشدم، 14.69 و یک ترم مشروطی در کارنامه ترم دومم دارم بخاطر اینکه در اوایل ازدواجم بودم و اصلا درس نمیخوندم!
    تقریبا 10سال تجربه کاری دارم (با بیمه)
    مقاله: ندارم
    کتاب: ندارم
    احتراع: در حد ایده داشتم و در جشنواره شرکت کردم اما پیگیری جدی نکردم و به لوح تقدیر ختم شد.
    افتخاری جز خرکاری ندارم!
    مدرک زبان هم فعلا ندارم. اما حتما خواهم گرفت و مشکلی از این بابت نخواهد بود.
    نقدینگی ندارم پس برام مهمه که هزینه دانشگاه ندم و حداقل نصف هزینه زندگی رو بدن.}

-----------------------------

همسرم کارشناسی مهندسی صنایع خوندن و با نمره الف (نزدیک به 18) از آزاد تهران جنوب فارغ التحصیل شدن و هم اکنون در مقطع ارشد رشته مهندسی مالی یکی از دانشگاهی های غیر انتفایی تهران مشغول به تحصیل هستند. البته ایشون بسیار به بحث کنترل پروژه علاقه دارند.
    هنوز زبان امتحان ندادند و مقاله هم ندارند. اما طی یکی دوسال آینده زبان را ردیف خواهیم کرد.
    البته ایشون TA بودند و سابقه کاری 5ساله را دارند. سر مجموع شرایط خانمم خییییلی بهتر از خودمه.
    6-آیا برای خانمم با توجه به بحث علاقه شون و جنسیت و ایرانی بودن امکان کار در دانشگاه یا صنعت وجود دارد؟

-----------------------------

7-آیا می تونم طی یکسال و یا نهایت 2سال آینده پذیرش کاری بگیرم؟ شدنی هست؟
    8-اگر قرار باشد که راه تحصیلی برویم، راهنمایی کنید که کدام دانشگاه ها با این شرایط بهمون پذیرش فول و در بدترین حالت نصف هرینه های زندگی رو میدن؟
    9- آخرین سوال، شرایط گرفتن اقامت در اروپا در هر کشور فرق داره؟ بنظرم گرفتن اقامت و شهروندی بر ویزای کاری ارجحیت داره. شرایط کشوری مثل آلمان، اتریش و کانادا را میدونین؟
    لطفا راهنمایی کنید. خیلی نیاز به راهنمایی افراد با تجربه را دارم.
    خیلی طولانی شد، میبخشید. با تشکر از وقتی که می گذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط xarion نمایش پست ها
    سلام.

دوستان من 5 ماهی هست که دارم با یک شرکت اتریشی از راه دور که در حیطه کار نرم افزار همکاری می کنم. به تازگی برای من دعوتمامه کاری اومده و از من خواستن که برم اتریش . من مدارک لازم رو توی سایت vfs چک کردم.
    یکی از این مدارک برگه گردش حساب 6 ماهه هست. کسی اطلاعی داره که باید میانگین حساب چقدر باشه یا اصلا ضرروی هست ارایه این مدرک . ممنون
    می تونم بپرسم ابتدا چجوری ارتباط گرفتی و چی شد که تونستی پروژه بگیری ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)