صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77

موضوع: امکان اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در اتریش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط a2011 نمایش پست ها
    بله. من هم حتی یکی از دوستانم بعد از ازدواج هم در آلمان همین داستان رو داشت و بعد از ازدواج هم بهش پاسپورت آلمانی ندادند و گفتند فقط وقتی از تابعیت ایران در بیایی و پاسپورت ایرانیت رو پس بدی می تونی تابعیت آلمانی بگیری
    بعد از پس دادن تابعیت ایرانی و گرفتن تابعیت اتریشی شما میتونی دوباره درخواست تابعیت دوگانه بدی و پاسپورت ایرانی تو پس بگیری !

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fastslime نمایش پست ها
    بعد از پس دادن تابعیت ایرانی و گرفتن تابعیت اتریشی شما میتونی دوباره درخواست تابعیت دوگانه بدی و پاسپورت ایرانی تو پس بگیری !
    بله ولی ممکنه که شما به سفارت ایران نامه بزنید و پاسپورتتون رو پس بدید بعدها برخورد جالبی نداشته باشند ! کما این که در یک مورد که من دیدم همین طور هم بود !

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechatronic <<<<<<<<<<Juhannes kepler Linz

نقل قول نوشته اصلی توسط a2011 نمایش پست ها
    بله ولی ممکنه که شما به سفارت ایران نامه بزنید و پاسپورتتون رو پس بدید بعدها برخورد جالبی نداشته باشند ! کما این که در یک مورد که من دیدم همین طور هم بود !
    جساراتا وقتی از تابعیت ایزانی اومدیم بیرون چه لزومی داره که دوباره برگردیم؟؟؟ همون پاس اتریش کلی ارزش و اعتبار داره !
    <<<<<< مرگ حقیقی برای انسان مرگ امید اوست.>>>>><

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Different نمایش پست ها
    جساراتا وقتی از تابعیت ایزانی اومدیم بیرون چه لزومی داره که دوباره برگردیم؟؟؟ همون پاس اتریش کلی ارزش و اعتبار داره !
    بله ولی وقتی از تابعیت ایران بیایید برای رفتن به ایران باید ویزا بگیرید و اینجاست که مشکلات شروع می شه ! در ضمن دیگه مثل یک ایرانی اجازی خرید و فروش هم ندارید و اموالتون هم می تونن به راحتی ضبط کنن (بیشتر سر قضیه ارث و میراث مشکل درست می شه). در ضمن با توجه به قانون ایران امکان پس دادن تبعیت ایرانی وجود ندارد !!! البته مهم نیست این قانون برای کشورهای دیگه و همین که پاسپورتتون رو پس بدید اونها قبول می کنند . بعدش ولی داستان دارید با ایران اومدن و برگشتن !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در اتریش

سلام به همه
    من تو چند تا تاپیک بالاتر تو همین انجمن اتریش خوندم قوانین اقامت عوض شده (آسون تر شده) و بعد از درس 1 سال کار هم کافیه
    کسی چیز دقیقی در این مورد میدونه؟ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechatronic <<<<<<<<<<Juhannes kepler Linz

دوستان این بخش ویکی اطلاعات مفیدی در باب امکان اقامت دائم گرفتن در اتریش رو می ده. :::

http://en.wikipedia.org/wiki/Austrian_nationality_law
    <<<<<< مرگ حقیقی برای انسان مرگ امید اوست.>>>>><

کسی اطلاعات جدیدی راجع به اینکه منه دانشجو در اتریش چگونه می تونم بعد تحصیل اقامت دائم بگیرم نداره؟؟؟

من از سرزمین آه آمده ام، سرزمین اندوه های بسیار

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - دانشگاه آزاد-Technische Universtiät Graz- utm

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.ایشالله همین روزا یه شماره که اولش 2 هست بهتون زنگ میزنه و میگه اقامتتون اومده.
    منظورتون از اقامت دائم چیه؟
    ما با ثبت نام در دانشگاه و مراجعه به شهرداری اقامت یک ساله میگیریم.اگه سال به سال تمدیدش کنید بعد از 5 سال (البته این عدد کمی از منابع مختلف متفاوته!) میتونید درخواست اقامت دائم کنید اگه در آخرین سال اقامتتون کار کرده باشید و مالیات داده باشید.
    اگه هم درستون پیش از این مدت تمام شد حدودا یکسال از زمان پایان درس بهتون وقت میدن اونجا بگردین دنبال کار.اگه کار هم پیدا کنید میتونید درخواست اقامت یکساله رو هر سال تمدید کنید تا زمانی که بتونید درخواست اقامت دائم بدهید.
    موفق باشید.یادتون باشه: به زودی خبرای خوبی تو راهه...
    برای اقامت دائم باید پس از اتمام درس به مدت 5 سال کار قراردادی بالای 2000 یورو درامد داشته باشید بعدش می تونید در خواست اقامت دائم بدید. دوران تحصیل شما شامل این 5 سال نمی شه. حول حوش 10 سالی طول می کشه تا شهروند بشید.

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

نقل قول نوشته اصلی توسط MEFA نمایش پست ها
    برای اقامت دائم باید پس از اتمام درس به مدت 5 سال کار قراردادی بالای 2000 یورو درامد داشته باشید بعدش می تونید در خواست اقامت دائم بدید. دوران تحصیل شما شامل این 5 سال نمی شه. حول حوش 10 سالی طول می کشه تا شهروند بشید.
    دوست عزیز این موضوع 5 سال و 10 سال روایات متفاوتی است که گفته میشه.
    من لا اقل از 6 نفر شنیدم و دیدم که 5 ساله کارشون درست شده.
    شهروندی یه مرجله بالاتر از اقامت دائمه بعنی اول درخواست اقامت دائم باید داد و بعد از مدتی فرد شهروند خواهد شد.(به نقل از دوستانی که این راه رو رفتنتد)
    حالا این میون بعضی ها هم بودند که حتی 2 یا 3 ساله اقامت دائم رو گرفتند!!!یه راهایی داره مثل خونه خریدن و سرمایه گذاری و ...
    و البته در زمان دکتری چنانچه بورس بگیرید اون دوران شامل دوران کاری خواهد بود و قطعا از روی حقوق ماهیانه دوران دکتری مالیات باید پرداخت کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - دانشگاه آزاد-Technische Universtiät Graz- utm

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    دوست عزیز این موضوع 5 سال و 10 سال روایات متفاوتی است که گفته میشه.
    من لا اقل از 6 نفر شنیدم و دیدم که 5 ساله کارشون درست شده.
    شهروندی یه مرجله بالاتر از اقامت دائمه بعنی اول درخواست اقامت دائم باید داد و بعد از مدتی فرد شهروند خواهد شد.(به نقل از دوستانی که این راه رو رفتنتد)
    حالا این میون بعضی ها هم بودند که حتی 2 یا 3 ساله اقامت دائم رو گرفتند!!!یه راهایی داره مثل خونه خریدن و سرمایه گذاری و ...
    و البته در زمان دکتری چنانچه بورس بگیرید اون دوران شامل دوران کاری خواهد بود و قطعا از روی حقوق ماهیانه دوران دکتری مالیات باید پرداخت کرد.
    مرسی دوست عزیز.والا من خودم اتریشم و برادرم هم اتریشه و الان 7 سال هست که درگیره. دوران دانشجویی در دکترا رو قبول نکردند(یعنی 4 سال) ولی بعد اون که امتحان هیئت علمی رو قبول شد و قرار دادش با دانشگاه بسته شد رو قبول کردند و تو قوانینش که من خوندم نوشته بودش مبلغ قرار داد باید بالای 2000 یورو باشه و بعد 5 سال از این قرار داد شما می تونید درخواست بدید. حالا اگه کسی دیگه هست که مثل ما داره اقدام می کنه و چیزه دیگه شنیده خوشحال می شم اطلاعات بده.
    همچنین 10 سالی که گفتم منظورم با حساب کردن سالهای تحصیل و این 5 سال بودش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)