صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 77

موضوع: امکان اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در اتریش

Moderator

پیش فرض پاسخ : امکان اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط sarakd نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. چیزی که من شتیدم این هست که
    برای اقامت دائم باید پس از اتمام درس به مدت 5 سال کار قراردادی بالای 2000 یورو درامد داشته باشید بعدش می تونید در خواست اقامت دائم بدید. دوران تحصیل شامل این 5 سال نمی شه. آیا اشتباه هست؟

اقامت دانشجویی قبلن نصفه حساب میشد. یعنی اگر کسی 10 سال در اتریش اقامت دانشجویی داشت، میتونست با پیدا کردن کار،
    اقامت دائم بگیره (10 سال ویزای دانشجویی به جای 5 سال ویزای کاری) اما گویا از سال 2011 که این سیستم RWR ایجاد شد، دیگه فرق کرده ولی دقیق نمیدونم چه تاثیری داره
    چون میدونم به طور کلی برای اخذ اقامت دائم باید وارد مرحله ویزاهای اقامتی شد. ویزای دانشجویی جزئی از ویزاهای اقامتی حساب نمیشه.
    اولین مرحله از ویزای اقامتی ویزای RWR هست. این نوع ویزا به طور عادی بعد از اتمام تحصیل به فارغ التحصیلان داده میشه و در صورتی که بتونن
    کار مناسب با تحصیلات پیدا کنند، این ویزا رو برای 1 سال تمدید میکنن. بعد از یک سال در صورتی که کماکان شاغل به کار باشید، ویزای RWR به RWR plus تبدیل میشه.
    این ویزا هم تا دو سال به صورت سالانه تمدید میشه. و بعد از اون اگر کماکان شاغل به کار باشید، این ویزای RWR plus بعد از سال دوم، به صورت سه ساله تمدید میشه.
    و بعد از اون در صورتی که کماکان شاغل به کار باشید، و مدرک زبان b1 داشته باشید، اقامت دائم میگیرید.

در نتیجه 1 سال اقامت با ویزای RWR و 4 سال با RWR plus نیاز هست تا اقامت دائم داده بشه. بدیهیه که در این پروسه تمدیدهای سالانه شما اگر
    شاغل نباشید یا مالیات نداده باشید، به مشکل میخورید.پس میشه گفت حدداقل سه سال از این 5 سال باید با حقوق و مالیات بوده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی دانشگاه آزاد

سلام ، من دانشجوی میکروبیولوژی در دانشگاه آزاد هستم و خواستار ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی پزشکی در صورت قبولی در کنکور ایران ، در کشور اتریش هستم ، سوال من این است که : آیا با داشتن کارشناسی از ایران و داشتن کارشناسی ارشد در اتریش ،آیا می توانم در اتریش پس از اتمام کارشناسی ارشد در رشته تخصصی خودم مشغول به کار شوم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Moon314 نمایش پست ها
    سلام ، من دانشجوی میکروبیولوژی در دانشگاه آزاد هستم و خواستار ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی پزشکی در صورت قبولی در کنکور ایران ، در کشور اتریش هستم ، سوال من این است که : آیا با داشتن کارشناسی از ایران و داشتن کارشناسی ارشد در اتریش ،آیا می توانم در اتریش پس از اتمام کارشناسی ارشد در رشته تخصصی خودم مشغول به کار شوم؟
    لطفن بقیه تاپیک های این فروم رو هم بخونید. در کل هر کسی که مدرک تحصیلی دانشگاهی از اتریش میگیره، بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه وقت داره کار پیدا کنه
    و قاعدتن شما هم اگر موفق شوید، این اجازه رو دارید و اگر توی این مدت کار تخصصی مربوط به رشته تون رو پیدا کنید میتونید ویزای کاری بگیرید و زندگی کنید.

Junior Member

بازار کار چه رشته هایی به جز مهندسی تو اتریش خوبه ؟

Junior Member

سلام
    با توجه به اينكه براى گرفتن كارت RWR بايد قراردادى با مبلغ حدود ٢٨٠٠ يورو ماهانه (gross) ببنديم. آيا پيدا كردن كارى با اين حقوق براى كسى كه تازه دانشگاهش رو تموم كرده، امكان پذير خواهد بود؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam63 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اينكه براى گرفتن كارت RWR بايد قراردادى با مبلغ حدود ٢٨٠٠ يورو ماهانه (gross) ببنديم. آيا پيدا كردن كارى با اين حقوق براى كسى كه تازه دانشگاهش رو تموم كرده، امكان پذير خواهد بود؟

البته حداقل حقوق برای این نوع ویزا برای افراد زیر 30 سال کمتر هستش و حدود 2350 یورو (تا قبل از کسر مالیات) هستش. به طور کلی این رو در نظر داشته باشید
    که کار های تخصصی مرتبط با تحصیلات دانشگاهی عمومن همین قدر حقوق رو میدن و میشه گفت اگر کسی کار تمام وقت پیدا کنه، حقوقش همین قدر میشه.
    خیلی ها انجام دادن و کار امکانپذیری هم هست ولی خب خیلی به رشته تحصیلی و توانایی های فرد بستگی داره

Junior Member

سلام.
    دوستان اینجا نوشته که:
    Residence permit to seek employment

Third-country nationals who have pursued and successfully completed

• a Diploma programme (Diplomstudium) at least from the second part onward or
    • a Master’s programme

at an Austrian public university, university of applied sciences or accredited private university, may reside in Austria for a further six months for the purpose of searching for employment
    اون قسمتی که قرمز کردم منظورش همون Bachelor ـه؟ آخه من قصد دارم برای لیسانس مجدد برم اتریش و بعدش اقامت بگیرم، این قسمت من رو به شک انداخت. حتما باید مستر گرفته باشیم تا اون 6 ماه رو فرصت بدن دنبال کار بگردیم یا با لیسانس هم میشه؟

ویرایش: ظاهرا نمیشه! پایننترش نوشته:
    This rule does not apply to graduates who have only obtained a Bachelor’s degree in Austria.

یعنی کسایی که تو اتریش لیسانس میگیرن هیچ راهی ندارن برای گرفتن اقامت؟ خُب این خیلی بده که. من کلی برنامه ریزی کرده بودم!
    ویرایش توسط Babk : June 12th, 2015 در ساعت 03:30 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان اینجا نوشته که:

اون قسمتی که قرمز کردم منظورش همون Bachelor ـه؟ آخه من قصد دارم برای لیسانس مجدد برم اتریش و بعدش اقامت بگیرم، این قسمت من رو به شک انداخت. حتما باید مستر گرفته باشیم تا اون 6 ماه رو فرصت بدن دنبال کار بگردیم یا با لیسانس هم میشه؟

ویرایش: ظاهرا نمیشه! پایننترش نوشته:
    This rule does not apply to graduates who have only obtained a Bachelor’s degree in Austria.

یعنی کسایی که تو اتریش لیسانس میگیرن هیچ راهی ندارن برای گرفتن اقامت؟ خُب این خیلی بده که. من کلی برنامه ریزی کرده بودم!
    طبق اطلاعاتی که بنده دارم برای گرفتن اقامت لیسانس یا فوق توفیقی نداره. باید ۶ سال تو اتریش اقامت موقت داشته باشید مدرک زبان B2 داشته باشید و یک کار با حقوق مناسب و پرداخت مالیات به اندازه ۳سال.
    این چیزی که من تو یه کنفرانس تو دانشگاه از مسولین شهرداری شنیدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها
    طبق اطلاعاتی که بنده دارم برای گرفتن اقامت لیسانس یا فوق توفیقی نداره. باید ۶ سال تو اتریش اقامت موقت داشته باشید مدرک زبان B2 داشته باشید و یک کار با حقوق مناسب و پرداخت مالیات به اندازه ۳سال.
    این چیزی که من تو یه کنفرانس تو دانشگاه از مسولین شهرداری شنیدم.
    خُب اینی که من گذاشتم از طریق اقامت بعد از تحصیله با استفاده RWR Card و راحت ترینشون. حقوق 2000 یورو در ماه کافیه براش.
    همین RWR Card راه های دیگه ای هم داره که البته پیچیده تر و سخت تره، حقوق بیشتری هم میخواد.
    بلو کارد هم هست که اون دیگه بالای 3500 تا میخواد ماهی و احتمالش کمتره و بعید میدونم به این راحتی به یه فارغ التحصیل (اونم لیسانس) بدن.
    البته اینا تحقیقات خودمه. نمیدونم شاید هم اشتباه میکنم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    خُب اینی که من گذاشتم از طریق اقامت بعد از تحصیله با استفاده RWR Card و راحت ترینشون. حقوق 2000 یورو در ماه کافیه براش.
    همین RWR Card راه های دیگه ای هم داره که البته پیچیده تر و سخت تره، حقوق بیشتری هم میخواد.
    بلو کارد هم هست که اون دیگه بالای 3500 تا میخواد ماهی و احتمالش کمتره و بعید میدونم به این راحتی به یه فارغ التحصیل (اونم لیسانس) بدن.
    البته اینا تحقیقات خودمه. نمیدونم شاید هم اشتباه میکنم.
    Red White Red شرایتش تقریبا همونی که گفتم ولی یه سری جزیات دیگه داره. ولی اگه در حین تحصیل یه کارفرما پیدا کنید میتونید تبدیل به RWR بشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)