صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 77 , از مجموع 77

موضوع: امکان اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در اتریش

Moderator

پیش فرض پاسخ : امکان اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinwasegh نمایش پست ها
    سلام
    بنده به تازگی از طزیق ویزای دانشچویی فوق لیسانس وارد اتریش شدم . می خواستم بدونم اگر اینجا کار مرتبط با رشته لیسانسم ( که تو ایران گرفتم ) پیدا کنم ، آیا می تونم برای فوق لیسانس درس نخونم و ویزام رو به ویزای کاری تبدیل کنم؟
    بله از نظر قانونی میتونید. منتها در نظر داشته باشید که شغلی که در زمینه رشته تون پیدا میکنید بایستی تمام وقت باشه و همینطور
    کف حقوق مورد نظر برای اداره کار رو داشته باشه (البته ساده نیست چون معمولن اون کف حقوق برای کسانی هست که با مدرک فوق لیسانس وارد بازار کار میشن)
    ضمنن کارفرما هم باید کمی تلاش کنه و به اداره کار ثابت کنه از بین
    افراد ثبت شده بیکار در اداره کار اتریش، فرد مناسبی رو پیدا نکرده و اون وقت توجیه مناسب برای تبدیل یک ویزای دانشجویی
    به کاری،پیدا میشه.

Junior Member

دوستان دوباره سلام .
    همون جور که تو انجمن نوشته شده و دوستان هم گفتن شرایط سخت شده و ایشون پیشنهاد داد که من خیلی در انتخاب رشته سخت نگیرم و چون هدف من اقامت هست هر رشته ای که شد رو انتخاب کنم .
    حالا من چند تا سوال دارم .
    بعد از پایان دوره مثلا 4 ساله کارشناسی میشه اقامت گرفت ؟
    اوضاع کاری تو اتریش چجوریه بازار کار خوبی داره بعد از تحصیل یا خیر ؟
    ویرایش توسط sh_shafiee : October 3rd, 2017 در ساعت 07:16 PM

سلام.

پرسیدید اصلا میشه به این آقا اعتماد کرد؟ ببینید. تمام دوستانی که اینجا تجربیاتشون رو در اختیار سایرین میذارن، چند تا تفاوت عمده با این شخص یا مشخصا موسسات و شرکتهایی که در این زمینه فعالیت می کنند دارند. همه ماها یه روزی خودمون همین مسیر رو طی کردیم و دقیقا همین جایی ایستاده بودیم که الان شما ایستادید. از طرف دیگه پذیرش گرفتن یا نگرفتن شما، ویزا گفتن یا نگرفتن شما و خلاصه تر بگم، موفقیت یا عدم موفقیت شما نفع یا ضرری برای ما ایجاد نمیکنه. شما از این دوستان تنها یک اسم می بینید و به احتمال زیاد ممکنه چه در اتریش و چه در ایران اونها رو هرگز نبینید.
    ابن رو خدمتتون عرض کردم تا بگم درباره این آقا و سایر موسسات و شرکتهای اعزام دانشجو قضیه کاملا فرق میکنه. به ندرت پیش میاد که اینها هم همین مسیر رو طی کرده باشن و نکته مهمتر اینکه اینها فقط روی این نکته تمرکز میکنند که شما چطور ویزا بگیرید! علاوه بر اینکه تعداد زیادی رو میشناسم که از این راه هم موفق به اخذ ویزا نشدن، این رو هم در نظر داشته باشید اینکه شما در چه رشته ای و با چه آینده ای و با چه برنامه ای وارد یک کشور خارجی بشید برای این جماعت هیچ فرقی نمیکنه، چون اولا نفعشون رو بردن و پولشون رو گرفتن و در ثانی چهار سال دیگه بعد از کلاس زبان و گرفتن لیسانس شاید اصلا حتی نتونید پیداشون کنید، چه برسه به پاسخگو بودنشون!

مساله بعدی اینکه مقطع کارشناسی در اتریش سه ساله است و چهارسال در صورتیه که شما بدون مدرک زبان پذیرش بگیرید و البته بتونید در عرض یکسال کلاس زبان رو تموم کنید. این برای بعضیها کمتر از یکسال و برای اکثر دوستان ممکنه حتی بیشتر از یکسال طول بکشه.

اما درباره اوضاع کاری در اتریش! واقعیت اینه که بعد از سال 2012 نرخ بیکاری در اتریش رو به افزایش بوده و بعد از 2015 که اتریش نزدیک به یکصد هزار پناهجوی جنگزده رو از سوریه و عراق و افغانستان و... پذیرفت، شرایط کمی بدتر هم شد، چون با ورود تدریجی این افراد به بازار کار تا حدی نیاز به نیروی کار خارجی پوشش داده میشه. توجه داشته باشید که به همه ما بعد از فراغت از تحصیل، فرصتی داده میشه تا دنبال کار بگردیم و تنها در صورتی بهمون اقامت کاری داده میشه که کاری با حداقل حقوق و مزایای مشخص پیدا کنیم. پیدا کردن چنین کاری هم مستلزم اینه که هیچ اتریشی، هیچ نیروی کاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نهایتا هیچ یک از پناهجویان فوق صلاحیت احراز اون شغل رو نداشته باشن.

با توجه به قوانین فروم و چون صحبت کردن درباره بعضی مسائل در اینجا جایز نیست، بهتون سربسته هشدار میدم مواظب افراد سودجویی که عملا تفاوتی با قاچاقچیان انسان ندارند، باشید و اجازه ندید این افراد با سالهای جوانی و آینده شما بازی کنند. اینجا در اتریش کم نمی بینید از این دست افرادی که روزی به امید مهاجرت از خونه بیرون اومدن و الان دیگه نه راه پیش دارند و نه راه پس!

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط melodicl نمایش پست ها
    دوستان دوباره سلام .

همون جور که تو انجمن نوشته شده و دوستان هم گفتن شرایط سخت شده و ایشون پیشنهاد داد که من خیلی در انتخاب رشته سخت نگیرم و چون هدف من اقامت هست هر رشته ای که شد رو انتخاب کنم .
    حالا من چند تا سوال دارم .
    بعد از پایان دوره مثلا 4 ساله کارشناسی میشه اقامت گرفت ؟
    اوضاع کاری تو اتریش چجوریه بازار کار خوبی داره بعد از تحصیل یا خیر ؟
    من هم به حرفهای دوست قبلی این رو اضافه کنم که این توصیه که برای انتخاب رشته سخت نگیرید، در واقع تضمین گرفتن شما به عنوان مشتری هستش.
    وگرنه مگر میشه شما برای مهاجرت به یک کشور دیگه و آینده شغلی و زندگیتون سخت نگیرید؟؟؟؟
    اگر هدفتون مهاجرت هم هست ، اتفاقن باید سخت بگیرید که ببینید رشته ای که قراره بخونید آیا بازار کار مناسبی در کشور مقصد داره یا خیر.
    این نه فقط در مورد اتریش که در مورد همه کشورها صدق میکنه.

توصیه من: فقط به توانایی های خودتون اتکا کنید. این مسیر رو بر اساس اطلاعات خودتون و بدون پرداخت یک ریال به واسطه ها میتونید طی کنید.
    ویرایش توسط sh_shafiee : October 3rd, 2017 در ساعت 07:17 PM

Junior Member Inferno آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام

از نظر بازار کار برای مهندسی مکانیک اتریش و آلمان کدامیک بهتر هستند؟
    چون در یک مقاله من خوندم که از نظر اتریشی ها، آلمانی ها Arrogant هستند و ...

در کل برای پیدا کردن کار و مهاجرت به نظر شما کدوم کشور برخورد بهتری با مهاجران دارند؟

Junior Member

سلام دوستان من چنتی سوال داشتم
    ۱- بازار برنامه نویسی در اتریش خوبه؟
    ۲- بعد تحصیلم در مقطع ارشد میتونم کار پیدا کنم در این زمینه؟
    ۳- چه زبان برنامه نویسی در اتریش بازار کارش بهتره؟
    مرسی از دوستانی که راهنمایی میکنند.....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Inferno نمایش پست ها
    سلام

از نظر بازار کار برای مهندسی مکانیک اتریش و آلمان کدامیک بهتر هستند؟
    چون در یک مقاله من خوندم که از نظر اتریشی ها، آلمانی ها Arrogant هستند و ...

در کل برای پیدا کردن کار و مهاجرت به نظر شما کدوم کشور برخورد بهتری با مهاجران دارند؟

آلمان به دلیل اینکه کشور صنعتی و به نسبت بزرگتری ست برای رشته مکانیک به مراتب بهتر هستش کار زودتر پیدا میکنید و درآمد بهتری داره ولی از نظر مهاجرپذیر بودن بهتون بگم که خیلی نظرها فرق میکنه و هرکسی از دیدگاه و تجربه ای که خوش داره بهش میپردازه ،من که توی این 8 سالی که توی اتریش زندگی و کار میکنم هیج رفتار بدی ندیدم

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)