صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

سلام
    دوستان کسی اطلاع داره جواب ویزای الحاق به همسر چند وقت طول میکشه تا بیاد ؟؟؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Junior Member

سلام دوستان برای ویزای الحاق به همسر برای من دیروز این پیام امده کسی میدونه دقیقا چی میگه یا مورد مشابه این رو داشتیدIn afwachting ontvangst van documenten die de visumaanvraag ondersteunen en die door de Belgische diplomatieke/consulaire post per diplomatieke valies verzonden wordt.

Junior Member

سلام. مورد مشابه این را من داشتم. معنیش این هست که منتظر دریافت مدارک شما از سفارت هستند. نمی دانم دقیقا برای چه مواردی این پیام می آید ولی با سفارت که تماس گرفتم به من گفتند که مدارک شما به بلژیک ارسال شده است و مدرک جدیدی هم از ما نخواسته اند. راستی صندوق پیام خصوصی شما هم پر هست و دوستان نمی توانند به شما پیام بدهند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط lastday نمایش پست ها
    سلام دوستان برای ویزای الحاق به همسر برای من دیروز این پیام امده کسی میدونه دقیقا چی میگه یا مورد مشابه این رو داشتیدIn afwachting ontvangst van documenten die de visumaanvraag ondersteunen en die door de Belgische diplomatieke/consulaire post per diplomatieke valies verzonden wordt.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال داشتم که آیا امکانش هست که قبل از سفر به بلژیک ویزای الحاق به همسر بیاد؟

Junior Member elmiraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

سلام دوستان
    یه سوال داشتم. من قرار هست که به زودی با شخصی ازدواج کنم که شهروند بلژیک هست، میخواستم بپرسم واسه ویزای ازدواج ( الحاق به خانواده) کسی اینجا هست من رو راهنمایی کنه؟
    ببخشید اگه اشتباهی اینجا سوالم رو پرسیدم، نتونستم بخشی رو پیدا کنم که به این موضوع مربوط باشه
    سپاس

Junior Member arash_eu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    KU

سلام. کسی اینجا تجربه انتظار برای الحاق همسر در بلژیک داشته؟ چقدر باید منتظر بمونیم؟ الان ماه ششم هست من بلژیکم ولی هنوز الحاق انجام نگرفته... دارم وکیل می گیرم بابت تبعیض نژادی علیه غیراروپایی ها از دولت بلژیک شکایت کنم؛ مطابق اصول حقوق بشر سازمان ملل، چندین مورد نقض آشکار حقوق شهروندی در پروسه ی الحاق به همسر برای غیراروپایی ها صورت می گیره. بالاخره یکی باید جلوی این همه اجحاف و بی عدالتی رو بگیره یا نه؟ قربونش برم هموطنای گلم که پاشون میرسه اینور، جواب سلام همو هم نمیدن!!! انگار بچه ی ناف اروپا هستن!!! بابا از سی کیلومتری ایرانی بودنت داد میزنه!

Junior Member

سلام
    چرا اینجا کسی تجربشو از زمان دریافت ویزای الحاق به همسر ننوشته؟ میشه کسی تجربشو بذاره؟
    هیچ کاری برای تسریع این پروسه میشه کرد؟

Junior Member

سلام. الان منم دقیقا تو این شرایط هستم. البته فعلا 4 ماه شده برای ما ولی تازه زدن که منتظر دریافت مدارک از کنسولگری!! قشنگ به صورت سیستماتیک میخوان اذیت کنن.
    شما شکایت کردین اخرش؟ اگه به نتبجه ای رسیدین خوشحال میشم اینجا مطرح کنین تا ما هم مطلع بشیم از روند کار.
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_eu نمایش پست ها
    سلام. کسی اینجا تجربه انتظار برای الحاق همسر در بلژیک داشته؟ چقدر باید منتظر بمونیم؟ الان ماه ششم هست من بلژیکم ولی هنوز الحاق انجام نگرفته... دارم وکیل می گیرم بابت تبعیض نژادی علیه غیراروپایی ها از دولت بلژیک شکایت کنم؛ مطابق اصول حقوق بشر سازمان ملل، چندین مورد نقض آشکار حقوق شهروندی در پروسه ی الحاق به همسر برای غیراروپایی ها صورت می گیره. بالاخره یکی باید جلوی این همه اجحاف و بی عدالتی رو بگیره یا نه؟ قربونش برم هموطنای گلم که پاشون میرسه اینور، جواب سلام همو هم نمیدن!!! انگار بچه ی ناف اروپا هستن!!! بابا از سی کیلومتری ایرانی بودنت داد میزنه!

Question پاسخ : ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز یک مطلبی میخوندم. مثل اینکه میشه روند گرفتن ویزای همسر را خیلی سریعتر هم انجام داد.
    اون هم به این طریق که باید همزمان با اینکه میریم سفارت برای ویزای خودمون اقدام بکنیم ، برای همسرمون هم تشکیل پرونده بدیم و مدارک و . . .
    بعدا که رفتیم بلژیک ، از اونجا بقیه مدارک را بفرستیم تا پرونده همسر تکمیل بشه. اینجوری گویا 1-2 هفته ای ویزای همسر صادر میشه.
    این روش با "ویزای الحاق به همسر" فرق داره و بیشتر به "تکمیل نواقص پرونده ویزای همسر" شبیهه و ب همین دلیل سریعتر انجام میشه.

حالا نمیدونم واقعا اینطوریه یا نه.
    اگه دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم بفرمایند.
    خیلی ممنون

این هم اصل مطلب به نقل از وبلاگ انجمن اسلامی دانشجویان بلژیک:

مدارک مورد نیاز در سایت سفارت بلژیک به آدرس زیر کاملا مشخص شده اند:
    ما در زیر نکات مهم را در مورد اقدام برای اخذ ویزای دانشجو (بورسیه ایران یا بلژیک) و خانواده دانشجو خدمتتان عرض می کنیم. لازم به ذکر است که این موارد برای اولین بار ارائه می گردد:
    - طبق قوانین بلژیک امکان همزمان اخذ ویزا برای دانشجوی بورسیه و همسر و فرزندان وجود ندارد، مگر اینکه همسر نیز دارای پذیرش دانشجویی باشد. (توصیه می شود بهیچ وجه با ویزای توریستی و... خانواده را وارد بلژیک نکنید؛ زیرا برای اخذ اقامت طولانی مدت 4 ساله بالاخره باید ایشان برگردند و با ویزای طولانی مدت دوباره برگردند. در ضمن باید به مشکلات تهیه محل اقامت دائم و زندگی در محل اقامت موقت در ابتدا نیز توجه کرد.) - برای اینکه ویزای همسر در کمترین زمان ممکن صادر شود، باید همزمان با دانشجو در روز مصاحبه همسر نیز حضور داشته و تمام مدارکی که دانشجو در روز مصاحبه همراه می برد، یک سری هم برای همسر به سفارت ارائه داد تا همزمان برای ایشان نیز پرونده ای در سفارت تشکیل شود. - فرم های مورد نظر را می توانید از محل سفارت دریافت کنید. حتما سه سری از فرم ها باید برای دانشجو و هر یک از اعضای خانواده پر شوند. - از هر مدرک دو کپی نیز باید ارائه گردد. - تمام مدارک را می توان به زبان انگلیسی ترجمه کرد و نیازی به ترجمه به زبان های دیگر مثل هلندی و فرانسوی نمی باشد. - گواهی عدم سوء پیشینه حتما باید بصورت ترجمه شده ارائه گردد. - مدرک گواهی پزشکی نیازی به ترجمه ندارد. - بهتر است دانشجو تمام مدارک اعم از مدارک دانشگاهی، شناسنامه و... را در 3 نسخه و یا بیشتر (یک نسخه اصل و بقیه کپی برابر اصل) ترجمه رسمی نماید تا با هزینه و وقت کمتر بتواند علاوه بر ایران در بلژیک نیز از مدارک ترجمه شده استفاده نماید. - برای فعال کردن پرونده همسر در سفارت، حتما باید ترجمه سند ازدواج در روزمصاحبه ارائه گردد. - پس از سفر به بلژیک، 3 مدرک مهم باید برای همسر ارسال شود تا با ارائه آن ها به سفارت، برای تکمیل نواقص پرونده (نه الحاق به خانواده!) و اخذ ویزا اقدام شود. این مدارک عبارتند از: 1) قرارداد خرید یا اجاره مسکن 2) گواهی اقدام برای اقامت 3)گواهی بیمه پزشکی. این موارد را می توان اسکن نموده و برای همسر ایمیل نمود. معمولا پس از ارسال این موارد در کمتر از یک هفته ویزای همسر صادر می شود. - قرارداد اجاره مسکن، این قرارداد حتما باید توسط بخشی از شهرداری (city hall) که مربوط به قراردادهای مسکن است، ثبت رسمی شود. در غیر اینصورت مورد قبول سفارت نمی باشد. - گواهی اقدام برای اقامت، شامل فرمی است که پس از مراجعه به شهرداری (city hall) با ارائه مدارک دانشگاهی و محل اقامت در بلژیک، با عنوان Annex 15 به شما ارائه می شود. با این فرم شما می توانید تمامی کاهایی که به کارت اقامت نیاز دارد (که هنوز برای شما صادر نشده) مانند افتتاح حساب بانکی و تشکیل پرونده بیمه را انجام دهید. - گواهی بیمه، برای اخذ این گواهی حتما به حساب بانکی نیاز است و افتتاح حساب بانکی نیز به Annex 15 و آدرس سکونت نیاز دارد. (دانشجویان بورسیه وزارت علوم می توانند از رایزنی علمی ایران در منطقه شنگن نام بانکی را که باید در آن حساب باز کنند را بپرسند) البته برای فعال شدن کامل بیمه، به کارت اقامت نیاز است؛ ولی معمولا پرونده اولیه ای که با Annex 15 تشکیل می شود و مدرک صادر شده برای آن نیز مورد قبول سفارت بلژیک در ایران می باشد.
    بخشید من در مورد این مدرک قرارداد خرید یا اجاره مسکن یه سوال داشتم. اگر من یک سوئیت couple از سوئیتهای دانشگاه بگیرم میتونم مدرکش را برای ویزای همسر استفاده کنم یا حتما" باید یک خانه اجاره کنم؟
    ب

Junior Member

سلام
    من برای تمدید کارت اقامت دانشجویی احتیاج ضامن annex 32 دارم.
    اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)