صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

یه سوال مهم:
    خیلی ممنون می شم دوستانی که اطلاع دارن کمکم کنن:
    ویزای من امروز اومد!
    سفارت اون موقع که می خواستم اقدام کنم گفتند که چون من فاندم خوبه(2050 تا ماهیانه) همزمان می تونیم واسه ویزا اقدام کنیم که ماله همسرم هم با من بیاد
    2 روزه هنوز ویزای اون نیومده: اگه رد شه دوباره بلافاصله می تونه تقاضای جدید بده؟ و احتمالا با شرایط مالی من چند ماهه تهش ویزا می دن؟

با سلام خدمت همه دوستان
    بنده ویزام اومد بعد از 4ماه. چند سوال در داشتم که اگر کسی کمک کنه ممنون میشم:
    1- بنده برای خانمم میخام درخواست ویزا بدم و دو راه دارم، ویزای الحاق به همسر یا ویزای تحصیلی. اگر از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنیم آیا در بلژیک میتوان ویزای دانشجویی را تبدیل به ویزای الحاق به همسر کرد؟
    2- با توجه به تجربیات دوستان و شنیده هاشون، درخواست ویزا از طریق الحاق به همسر نتیجه بهتری خواهد داشت یا از طریق دانشجویی؟
    3- اگر کسی از دوستان راجب ویزای الحاق به همسر تجربه ای داره یا هر کمکی کنه ممنون میشم.
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arminator نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    بنده ویزام اومد بعد از 4ماه. چند سوال در داشتم که اگر کسی کمک کنه ممنون میشم:
    1- بنده برای خانمم میخام درخواست ویزا بدم و دو راه دارم، ویزای الحاق به همسر یا ویزای تحصیلی. اگر از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنیم آیا در بلژیک میتوان ویزای دانشجویی را تبدیل به ویزای الحاق به همسر کرد؟
    2- با توجه به تجربیات دوستان و شنیده هاشون، درخواست ویزا از طریق الحاق به همسر نتیجه بهتری خواهد داشت یا از طریق دانشجویی؟
    3- اگر کسی از دوستان راجب ویزای الحاق به همسر تجربه ای داره یا هر کمکی کنه ممنون میشم.
    با تشکر
    دوست عزيز من الان تقريباً بيش از دو ماه اومدم بلژيك و بورس دكترا دارم. خواستم كه براي همسرم و فرزندم اقدام كنم كه شهرداري محل سكونت رفتم. اولين چيزي كه ازم خواستند اين بود كه بايد يك آپارتمان بگيرم كه خب قيمتش هم بالا هست. در ضمن پروسه الحاق به همسر اينجا طولاني هست و بايد روي شش ماه حساب باز كني. شما كه دانشجو هستيد بايد حتماً براي همسر خودتان از ويزاي الحاق به همسر استفاده كنيد.

مرسی از جوابت. ممکنه ویزا رو رد کنن؟ به چه دلایلی ممکنه؟

Junior Member

سلام
    با ویزای الحاق به همسر میشه توی بلژیک کار کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemi.n نمایش پست ها
    سلام
    با ویزای الحاق به همسر میشه توی بلژیک کار کرد؟
    متاسفانه اگر همسر شما دانشجو باشه که به هیچ عنوان، اگر هم شاغل باشه (کارمند) برای اینکه بتونید جایی استخدام بشید باید کارفرمای شما براتون اجازه کار بگیره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    متاسفانه اگر همسر شما دانشجو باشه که به هیچ عنوان، اگر هم شاغل باشه (کارمند) برای اینکه بتونید جایی استخدام بشید باید کارفرمای شما براتون اجازه کار بگیره
    مرسی از راهنماییتون
    پس با ویزای الحاق به همسر چیکار میشه کرد؟ فقط اجازه ورود به بلژیکو بهت میدن؟ چهار ساله شوخی نیست بیکار موندن...

Junior Member

سلام دوستان .میخواستم بپرسم که اخیرا کسی برای ویزای الحاق به همسر اقدام کرده.همسر من الان تقریبا ۳ ماه از تقاضاش میگذره ولی همچنان خبری نیست

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان

من امروز یک مطلبی میخوندم. مثل اینکه میشه روند گرفتن ویزای همسر را خیلی سریعتر هم انجام داد.
    اون هم به این طریق که باید همزمان با اینکه میریم سفارت برای ویزای خودمون اقدام بکنیم ، برای همسرمون هم تشکیل پرونده بدیم و مدارک و . . .
    بعدا که رفتیم بلژیک ، از اونجا بقیه مدارک را بفرستیم تا پرونده همسر تکمیل بشه. اینجوری گویا 1-2 هفته ای ویزای همسر صادر میشه.
    این روش با "ویزای الحاق به همسر" فرق داره و بیشتر به "تکمیل نواقص پرونده ویزای همسر" شبیهه و ب همین دلیل سریعتر انجام میشه.

حالا نمیدونم واقعا اینطوریه یا نه.
    اگه دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم بفرمایند.
    خیلی ممنون

این هم اصل مطلب به نقل از وبلاگ انجمن اسلامی دانشجویان بلژیک:

مدارک مورد نیاز در سایت سفارت بلژیک به آدرس زیر کاملا مشخص شده اند:
    ما در زیر نکات مهم را در مورد اقدام برای اخذ ویزای دانشجو (بورسیه ایران یا بلژیک) و خانواده دانشجو خدمتتان عرض می کنیم. لازم به ذکر است که این موارد برای اولین بار ارائه می گردد:
    - طبق قوانین بلژیک امکان همزمان اخذ ویزا برای دانشجوی بورسیه و همسر و فرزندان وجود ندارد، مگر اینکه همسر نیز دارای پذیرش دانشجویی باشد. (توصیه می شود بهیچ وجه با ویزای توریستی و... خانواده را وارد بلژیک نکنید؛ زیرا برای اخذ اقامت طولانی مدت 4 ساله بالاخره باید ایشان برگردند و با ویزای طولانی مدت دوباره برگردند. در ضمن باید به مشکلات تهیه محل اقامت دائم و زندگی در محل اقامت موقت در ابتدا نیز توجه کرد.) - برای اینکه ویزای همسر در کمترین زمان ممکن صادر شود، باید همزمان با دانشجو در روز مصاحبه همسر نیز حضور داشته و تمام مدارکی که دانشجو در روز مصاحبه همراه می برد، یک سری هم برای همسر به سفارت ارائه داد تا همزمان برای ایشان نیز پرونده ای در سفارت تشکیل شود. - فرم های مورد نظر را می توانید از محل سفارت دریافت کنید. حتما سه سری از فرم ها باید برای دانشجو و هر یک از اعضای خانواده پر شوند. - از هر مدرک دو کپی نیز باید ارائه گردد. - تمام مدارک را می توان به زبان انگلیسی ترجمه کرد و نیازی به ترجمه به زبان های دیگر مثل هلندی و فرانسوی نمی باشد. - گواهی عدم سوء پیشینه حتما باید بصورت ترجمه شده ارائه گردد. - مدرک گواهی پزشکی نیازی به ترجمه ندارد. - بهتر است دانشجو تمام مدارک اعم از مدارک دانشگاهی، شناسنامه و... را در 3 نسخه و یا بیشتر (یک نسخه اصل و بقیه کپی برابر اصل) ترجمه رسمی نماید تا با هزینه و وقت کمتر بتواند علاوه بر ایران در بلژیک نیز از مدارک ترجمه شده استفاده نماید. - برای فعال کردن پرونده همسر در سفارت، حتما باید ترجمه سند ازدواج در روزمصاحبه ارائه گردد. - پس از سفر به بلژیک، 3 مدرک مهم باید برای همسر ارسال شود تا با ارائه آن ها به سفارت، برای تکمیل نواقص پرونده (نه الحاق به خانواده!) و اخذ ویزا اقدام شود. این مدارک عبارتند از: 1) قرارداد خرید یا اجاره مسکن 2) گواهی اقدام برای اقامت 3)گواهی بیمه پزشکی. این موارد را می توان اسکن نموده و برای همسر ایمیل نمود. معمولا پس از ارسال این موارد در کمتر از یک هفته ویزای همسر صادر می شود. - قرارداد اجاره مسکن، این قرارداد حتما باید توسط بخشی از شهرداری (city hall) که مربوط به قراردادهای مسکن است، ثبت رسمی شود. در غیر اینصورت مورد قبول سفارت نمی باشد. - گواهی اقدام برای اقامت، شامل فرمی است که پس از مراجعه به شهرداری (city hall) با ارائه مدارک دانشگاهی و محل اقامت در بلژیک، با عنوان Annex 15 به شما ارائه می شود. با این فرم شما می توانید تمامی کاهایی که به کارت اقامت نیاز دارد (که هنوز برای شما صادر نشده) مانند افتتاح حساب بانکی و تشکیل پرونده بیمه را انجام دهید. - گواهی بیمه، برای اخذ این گواهی حتما به حساب بانکی نیاز است و افتتاح حساب بانکی نیز به Annex 15 و آدرس سکونت نیاز دارد. (دانشجویان بورسیه وزارت علوم می توانند از رایزنی علمی ایران در منطقه شنگن نام بانکی را که باید در آن حساب باز کنند را بپرسند) البته برای فعال شدن کامل بیمه، به کارت اقامت نیاز است؛ ولی معمولا پرونده اولیه ای که با Annex 15 تشکیل می شود و مدرک صادر شده برای آن نیز مورد قبول سفارت بلژیک در ایران می باشد.
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره تو مصاحبه الحاق چه چیز های سوال میشه؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)