صفحه 133 از 216 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 2157

موضوع: تهیه اجاره نامه و رزرو خوابگاه جهت اخذ ویزای دانشجویی

پیش فرض پاسخ : تهیه اجاره نامه و رزرو خوابگاه جهت اخذ ویزای دانشجویی

مورد اجاره در وین

سلام
    یکی از دوستان دانشجو در وین یک واحد 70 دارد که دو اتاقش را به آقایون دانشجو اجاره می دهد. تو منطقه 14 هست. دو اتاق 20 متری و یک اتاق 12 متری دارد که توی یکی از اتاقهای 20 متری خودش زندگی می کند. آشپزخانه، دستشویی، حمام و یخچال مشترک هست و تخت و میز و صندلی و کمد هم توی اتاق ها هست. اگر کسی تمایل دارد، پیام خصوصی بدهد تا اطلاعات تماس دوستم را بدهم.
    ویرایش توسط asaria : September 12th, 2014 در ساعت 03:19 PM

با سلام خدمت دوستان. من چنتایی سوال داشتم. اول اینکه من حدود 40 روز دیگه وقت سفارت دارم و برای فرصت مطالعاتی شش ماهه ماپیخام برم اتریش شهر گرتز. مهمترین سوالام در مورد خابگاه هست اینکه چجوری باید از صرافی پول خابگاه رو ریخت من همه 133 صفحه این قسمت را خوندم ولی متوجه نشدم که تو سایت OeAD و یا بقیه سایتا اول باید چه متنی را میل بزنیم بهشون؟ اکثر صرافی ها زیر 5000 یورو را گفتن حواله نمیکنن و همچنین حواله های 1000 یورو و در این حد بعضی از صرافی ها تز طریق واسطه تو خارج انجام میدن که گفتن حدود 2 هفته طول میکشه و فک کنم خیلی دیر بشه. شما دوستان میشه پروسه دقیق واریز پول و گرفتن خابگاه را اگه کسی وقتشو داره بنویسه ک بقیه هم مطلع بشن؟ یک مورد دیگه اینکه من تو تهران یک موسسه اعزام دانشجو ب اتریش میشناسم بنام موسسه دانش پژوهان اورانوس. نمیدونم این موسسه و سایر موسسات چقدر معتبر هستند روی کارتشون نوشته با مجوز رسمی از وزارت علوم. این موسسه بهم گفتن که تو اتریش شخصیو دارن که میتونه خابگا ها رو با سرعت بیشنری بگیره. گفتن در محموع 1000 یورو میشه 800 یورو پیش پرداخت خابگاه 200 یورو دستمزد موسسه و سه هفته الی یک ماه اجاره نامه خابگارو میدن بهت همه کاراشم خودشون میکنن . کسی میدونه این موسه معتبر هست؟ کسی ب این طریق خوابگا گرفته؟ چون من فکر کنم که اگه خودم با صرافی اقدام کنم خیلی دیر بشه. ممنون از جواب دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shirzadhesam نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من چنتایی سوال داشتم. اول اینکه من حدود 40 روز دیگه وقت سفارت دارم و برای فرصت مطالعاتی شش ماهه ماپیخام برم اتریش شهر گرتز. مهمترین سوالام در مورد خابگاه هست اینکه چجوری باید از صرافی پول خابگاه رو ریخت من همه 133 صفحه این قسمت را خوندم ولی متوجه نشدم که تو سایت OeAD و یا بقیه سایتا اول باید چه متنی را میل بزنیم بهشون؟ اکثر صرافی ها زیر 5000 یورو را گفتن حواله نمیکنن و همچنین حواله های 1000 یورو و در این حد بعضی از صرافی ها تز طریق واسطه تو خارج انجام میدن که گفتن حدود 2 هفته طول میکشه و فک کنم خیلی دیر بشه. شما دوستان میشه پروسه دقیق واریز پول و گرفتن خابگاه را اگه کسی وقتشو داره بنویسه ک بقیه هم مطلع بشن؟ یک مورد دیگه اینکه من تو تهران یک موسسه اعزام دانشجو ب اتریش میشناسم بنام موسسه دانش پژوهان اورانوس. نمیدونم این موسسه و سایر موسسات چقدر معتبر هستند روی کارتشون نوشته با مجوز رسمی از وزارت علوم. این موسسه بهم گفتن که تو اتریش شخصیو دارن که میتونه خابگا ها رو با سرعت بیشنری بگیره. گفتن در محموع 1000 یورو میشه 800 یورو پیش پرداخت خابگاه 200 یورو دستمزد موسسه و سه هفته الی یک ماه اجاره نامه خابگارو میدن بهت همه کاراشم خودشون میکنن . کسی میدونه این موسه معتبر هست؟ کسی ب این طریق خوابگا گرفته؟ چون من فکر کنم که اگه خودم با صرافی اقدام کنم خیلی دیر بشه. ممنون از جواب دوستان
    سلام

من پیشنهاد میکنم که کلا بیخیال پرداخت پول از طریق صرافی بشید ،چون اولا این روزا پیدا کردن صرافی معتبر و قابل اعتماد تقریبا کار سختیه ،نمونش همین صرافی جلالی که با اون همه ادعا و سهامدار (پول ملت روکشید بالا و یه لیوان آب روش ) این دوستان رسید سوییفت جعلی به مشتریاش میداد ،به نظر من بهتره اگه آشنایی خارج از کشور دارید از ایشون بخواین که پول رو به حساب خوابگاه واریز کنه که بعد شما حضورا پول رو به ایشون بدید یا همین جا پول رو به خانوادشون بدید.راستش صرافی واسه حواله کردن پول شما حدود 120 یورو کارمزد میگیره و هر یورو هم 40-50 توما بالاتر از قیمت روز براتون حساب میکنه که این خودش کلی میشه و اینکه تا پول به حساب خوابگاه واریز بشه شما جون به لب میشید و تازه باید چک کنید ببینید رسید سوییفت جعلی نباشه.نکته بعد اینکه این موسسات هم کار خاصی واسه شما انجام نمیدن ،دقیقا همون کاری که خودتون میتونید به راحتی انجام بدید اونا انجامش میدن و 200 یورو،شنیدم بعضی جاها هم 250 یورو کارمزد میگیرن،برای درخواست خوابگاه وارد سایت OeAD بشید و گزینه Anmeldung رو انتخاب کنید ، فرم رو پر کنید و براشون بفرستید، 3-4 هفته طول میکشه که جواب بدن و اینو در نظر بگیرید که هیچ موسسه ای نمیتونه خوابگاه رو زودتر از این موعد براتون بگیره.

موفق باشید

با سلام ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون. دقیقا من حساب کردم دیدم صرافی اصلا ب صرف نیست و این موسسات قط یکم بیشتر از صرافی میشه. نمیدونم حتی اسم بعضیاشون تو سایت وزارت علوم هم هست ک معتبر هستند. ولی من اشنایی اونجا ندارم احتمالا با همین موسسات کار کنم. باز هم ممنون جناب اقای azarkh

ی سوال دیگه اینکه فرمودید بعد از پر کردن فرم ثبت نام این سایت 3-4 هفته ای طول میکشه ج بدن ینی جواب اولیه یا فرم اجاره خابگاه رو میدن؟ مشکل اصلی منم همون بحث واریز پول هست و اینکه تو همین سایت نوشته بود احتمال پر بودن خابگاه ها لرای الان ک ترم شروع شده هست و در این صورت اگه خابگاهی نباشه پول شما برگردانده میشه حالا سوال من اینه که اگه صرافی پول بریزه ک با چنتا واسطه بعد 2 هفته پول میرسه ب سایت اصلا چجوری پولو برمیگردونن. من واقعا دیگه نمیدونم چکار باید کرد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shirzadhesam نمایش پست ها
    ی سوال دیگه اینکه فرمودید بعد از پر کردن فرم ثبت نام این سایت 3-4 هفته ای طول میکشه ج بدن ینی جواب اولیه یا فرم اجاره خابگاه رو میدن؟ مشکل اصلی منم همون بحث واریز پول هست و اینکه تو همین سایت نوشته بود احتمال پر بودن خابگاه ها لرای الان ک ترم شروع شده هست و در این صورت اگه خابگاهی نباشه پول شما برگردانده میشه حالا سوال من اینه که اگه صرافی پول بریزه ک با چنتا واسطه بعد 2 هفته پول میرسه ب سایت اصلا چجوری پولو برمیگردونن. من واقعا دیگه نمیدونم چکار باید کرد

ببینید بعد از اینکه فرم درخواست رو براشون فرستادید همون لحظه یه ایمیل براتون میفرستن که مشخصات بانک و شماره حساب رو توش نوشتن ، بعد از واریز پول 3-4 هفته طول میکشه که جواب بدن که آیا اتاق خالی دارن به شما بدن یا نه،اینجوری که من از بعضی از دوستان شنیدم خوابگاه هایی که برای شروع پروسه مبلغی رو به عنوان دپوزیت میگیرن معمولا اتاق خالی دارن و کسی به مشکل برنخورده ولی خب شانسیه دیگه امکان داره به همین علتی که شما گفتین نشه به این سادگی خوابگاه رو ok کرد.اما در مورد برگشت پول باید بگم که خود صرافی میگفت پولی که اینجوری و با چند واسطه حواله میشه زیاد نباید به برگشتش امیدوار بود نه اینکه خوابگاه پول رو پس نده بلکه معلوم نیس بعد از اینکه صرافی پولو داد پیش کدوم یکی از این دوستان واسطه محترم گیر کنه و نتونه برگرده متاسفانه( البته یه راه واسه برگردوندن پول هستش اونم اینه که شما یه نفرو توی اتریش پیدا کنین و به هر حال بهش اعتماد کنین و ازش بخواین که در صورتی که ویزاتون OK نشد اون بره و پول رو بگیره و یجوری به دستتون برسونه.در مورد پرداخت پول هم فکر کنم اگه از طریق همون موسسه اقدام کنید شاید درصد موفقیتش بیشتر باشه و یه کم بیشتر بشه بهشون اعتماد کرد البته قبلش اگه تهران هستید برید وزارت علوم اداره نظارت بر موسسات اعزام دانشجو در مورد مجوز این موسسه یه سوالی بپرسید که خیالتون راحت شه

Junior Member

دوستان عزیز بنده پروندم در حال حاضر در اتریش و اداره اقامت میباشد که دو مورد نقص زدن و توسط سفارت نامه دادن 1 اینکه پذیرش تحصیلی دانشگاه تکنیک موعدش تموم شده و جدیدشو خواستن که تقریبا هفته دیگه حاضر میشه ولی دومین مورد اینه که از من اجاره خونه خواستن و من با توجه به اینکه از منزل بستگان میخوام استفاده کنم و فرمی که دوستان در این مورد گذاشته بودن رو فامیل ما پر کرده و همراه کپی اجاره نامه ی خودش فرستاده بود به نام هر کدام از ما ( من و همسر و فرزندم ) یک فرم تحویل سفارت دادیم و سفارت گفت کپی اجاره نامه لازم نیست
    اما بعد از نامه من اجاره نامه رو کپی کردم و فرستادم اما جوابی برام نیومد
    حالا دوتا سوال دارم
    : 1- ایا منظور از اجاره نامه همون اجاره نامه فامیل ما بوده یا اینکه این قضیه رو کلن قبول ندارن و باید یک خونه دیگه اجاره کنیم؟ ( خونه اون فرد دوخوابه هست )
    2- اگه قبول داشته باشن ایا اسکن اجاره نامه که فرستادم کفایت میکنه یا اصلش رو باید ارسال کنم؟ و در مورد پذیرش هم اصل لازمه یا اسکنش قبوله؟ممنون

با سلام و تشکر ممنونم بعله دقیقا همین کار رو میکنم. البته الان تو سایت وزارت علوم سرچ کردم و اسم و مشخصات کامل آن موسسه بود. باز هم ممنون

Junior Member

دوستان کسی میدونه پول پیش oead جدیدا چقدر شده؟؟؟؟ انگار ۸۰۰ تا شده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naaaaaaaaaaa نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه پول پیش oead جدیدا چقدر شده؟؟؟؟ انگار ۸۰۰ تا شده.

بله همین 800 یورو شده