صفحه 6 از 216 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2157

موضوع: تهیه اجاره نامه و رزرو خوابگاه جهت اخذ ویزای دانشجویی

Member

پیش فرض پاسخ : اخذ ويزای دانشجويی از سفارت اتريش

نقل قول نوشته اصلی توسط bibla نمایش پست ها
    بچه‌ها من چند تا سوال دارم
    ۱) اگر یکی‌ از دوستان شما خونه اجاره کرده باشه و شما بخوای پیش اون دوستتون زندگی‌ کنی‌ فقط یه نامه بنویسه که اجازه میده شما باهاش زندگی‌ کنی‌ + قرارداد اجاره که خودش بسته کافیه؟
    ۲) اینا رو باید اصل شو بفرسه یا اسکن کنه و بفرسته هم قبول؟
    ممنون میشم اگه کسی‌ اطلاعی داره تو این زمینه کمکم کنه
    1-این سوالو م قبلا از سفارت پرسیدم و گفتن اگر طبق فرمت زیر باشه مشکل نداره: چون من از این طریق اقدام نکردم اطلاعات بیشتر را از سفارت بپرسید....

2-معمولا چون توسط سفارت بررسی میشه اسکن هم قابل قبول هست..
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار کامپیونر

دوستانی که مشکل خوابگاه دارند زیاد نگران نباشند .
    من زیاد به oead ایمیل زدم اونها تو این مراحل به من گفتن که بعد از دریافت پول 4 تا 6 هفته زمان میبره تا دانشجو مطلع کنند. من از المان پرداخت کردم و 4 هفته هم طول کشید با ایمیل های که زدم خواستم زود باشن.
    پس اولین کاری که می کنید پرداخت وجه خوابگاه باشه. برای پرداخت از ایران مشکل زیاد، پول بالای 5 هزارتا بیشتر صرافی انتقال میدن. پس اگر می توانید توسط شخص دیگری خارج ایران این پول پرداخت کنید و در توضیحات شماره قبض و نام خودتون را اون شخص پرداخت کننده ذکر کنه.
    در غیر این صورت یک موسسه هست که پول تبدیل به درهم میکنه بعد از دبی ارسال میکنه که البته هزینه ارسالش 142 هزار برای 700 تای شماست. شمارشون این بود 021-88802580
    من خودم بوسیله اینا پرداخت نکردم اما تنها گزینه بود که پیدا کردم
    در مورد گواهی بانکی من از بانک پاساگارد یک روزه گواهی گرفتم. حسابم ریالی بود . درخواست دادم تو یک صفحه به من گواهی بدن و در اون معادل یورو رو بزنن و این کار انجام دادند.
    من مدارکم امروز 1 دی به سفارت تحویل دادم و مشکلیم نبود

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : تهیه اجاره نامه و رزرو خوابگاه جهت اخذ ویزای دانشجویی

آموزش ثبت نام و رزور خوابگاه در سایت OeAD:از اونجایی که خیلی از دوستان درباره نحوه ثبت نام در سایت OeAd سوال داشتن من در اینجا خیلی خلاصه روند ثبت نام رو شرح میدم.
    اول وارد سایت http://www.housing.oead.at میشوید.(و در صورت عدم آشنایی به زبان آلمانی، زبان سایت را از آلمانی-Deutsh- به انگلیسی تغییر میدهید).سپس از قسمت سمت رایت سایت و در نقشه شهر مورد نظر را انتخاب می کنید.(در صفحه شهر مورد نظر انتخاب های موجود را میتوانید بررسی کنید.در هر شهر چند ساختمان و در هر ساختمان چند نوع مختلف اتاق موجود است که بسته به امکانات ارائه شده قیمت های متفاوتی دارند.)
    برای ثبت نام گزینه Application در نوار زبانه بالای صفحه را انتخاب کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط shabgard25 : December 24th, 2011 در ساعت 06:15 PM

رشته و دانشگاه

برای ثبت نام کامل 4 مرحله در پیش دارید.برای شروع در پائین صفحه جدید پس از مطالعه موارد موجود گزینه Apply رو بزنید.

1-در صفحه جدید پس از وارد کردن اطلاعات خود، در پائین صفحه گزینه Continue را بزنید.(این همان مرحله اول contact است)
    2-در صفحه جدید اطلاعات تکمیلی را وارد کنید.این همان مرحله دوم یعنی personal Information است.(گزینه issuing authority کشور صادر کننده مدرک شناسایی شما می باشد که اغلب همان ایران است و گزینه home university همان دانشگاه مورد نظر شما برای تحصیل است که البته وارد کردن اطلاعات مربوط به آن اجباری نیست و فقط گزینه های ستاره دار اجباری است.)و در پایان گزینه continue را بزنید.(ثبت نام در این مرحله کامل نشده و باید آن را در مراحل بعدی کامل کنید.)
    پس از مدتی از طرف سایت یک ایمیل برای شما ارسال می شود.(صبور باشید چون ممکنه ارسال این ایمیل کمی تا حدود نیم ساعت هم طول بکشه)
    3-در ایمیل ارسالی شما یک لینک جهت ورود به مرحله سوم یعنی accommodation وجود دارد که از طریق آن به صفحه جدید منتقل میشوید.این صفحه 2 قسمت دارد.ستون سمت چپ که همان اطلاعات شخصی شماست و ستون سمت راست که مربوط به انتخاب خوابگاه است.برای انتخاب شما سه مرحله را باید پر کنید.اول اینکه چه عنوانی دارید(دانشجو،دانشجوی بورسیه اراسموس و یا استاد) که اغلب دوستان دانشجو هستند.(راستی ممکنه واژه Guest Student کمی گمراه کننده باشه، بهش توجه نکنید.اگه دارین میرین اتریش درس بخونید و از طریق بورس اراسموس هم نمیرید همین گزینه رو انتخاب کنید)
    مرحله دوم شهری که میرین درس بخونین و در نهایت مرحله سوم مدت اجاره خوابگاه (با مدت اقامت اشتباه نکنید)معمولا این مدت را کمتر از 3 ماه (حدودا ًیک ترم تحصیلی) نمیگیرند که زمانش بر اساس گزینه های موجود ابتدا و انتها دست خودتونه.بعد هم اسم دانشگاهتون و بقیه گزینه ها رو پر کنید.
    مهمترین قسمت قضیه از این به بعده که میخوایین خوابگاهتون رو در انتهای صفحه انتخاب کنید.شما یک انتخای اصلی (main wish) و 2 آلترناتیو دارید.(دقت دقت دقت و باز هم در این قسمت و انتخابتون دقت کنید).حالا اگه گزینه show accommodation with … را در انتهای صفحه بزنید گزینه های موجود از نظر ساختمان و تیپ اتاق ها براتون باز میشه که موتونید به ترتیب انتخاب کنید در نهایت send request رو بزنید.
    4-از طرف سایت براتون یک ایمیل میاد که مبلغ 700 یورو به حسابشون واری کنید و پس از واریز وجه مورد شما بررسی خواهد شد.این مبلغ رو میتونید یا از طریق آشنایی که در خارج زندگی میکنه واریز کنید و یا از طریق صرافی.
    دوستان لطفا اصلا نگران مدت زمان واریز وجه نباشید.این پروسه ممکنه 2 تا 3 هفته و شایدم بیشتر طول بکشه.تازه از زمانی که پول شما به حسابشون وارد بشه حدود 3 تا 4 روز طول میکشه تا اطلاعات وارد پروفیل مدیر مربطه بشه.
    پس از احراز واریز شدن وجه توسط مدیر، مورد شما بررسی میشه و 2 حالت پیش میاد.یا مورد انتخابی شما موجوده و اون رو بهتون اعلام میکنن و یا مورد شما موجود نیست و بر اساس انتخاب های دوم و سوم شما و گزینه های موجود بهتون چند پیشتهاد میدن.بلاخره بعد اینکه موردی رو با هم توافق کردید نهایتا یک ایمیل براتون میزنن و بهتون اعلام میکنن که موردتون رو رزرو کردن و 3 تا فیل ضمیمه براتون میفرستن که همون کانفیرم خوابگاه شماست.نکته مهمی که پیشتر دوستان هم اشاره کردن اینه که شما فقط یک هفته وقت دارید مورد ارسال شده رو قبول و یا رد بکنید و در غیر این صورت به صورت اتومات مورد ارسالی برای شما رزرو میشه.
    ویرایش توسط shabgard25 : December 24th, 2011 در ساعت 06:11 PM

Junior Member

سلام

دوست عزیز از اطلاعاتی که در اختیار همه گذاشتید ممنونم .

اما در مورد خوابگاه برای متاهلین ، وقتی داریم به صورت متاهلی اقدام میکنیم و هر دو هم پذیرش داریم چطور باید به oead بگیم که دو تا اجاره نامه میخواهیم ( چون دو تا پرونده مجزا باید تو سفارت تشکیل بشه چون هردو نفر پدیرش دارند) ولی میخواهیم هردو در یک اطاق باشه؟ نمیدونم تونستم منظورم رو بیان کنم یا نه! یعنی بعد از رزو شاید پیشنهاد هایی که به هر کدوم میدن متفاوت باشه! باید بهشون نامه بزنیم و توضیح بدیم یا ...؟
    کسی تا حالا این شرایط رو داشته؟ چی کار کردید؟

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Noraz نمایش پست ها
    سلام

اما در مورد خوابگاه برای متاهلین ، وقتی داریم به صورت متاهلی اقدام میکنیم و هر دو هم پذیرش داریم چطور باید به oead بگیم که دو تا اجاره نامه میخواهیم ( چون دو تا پرونده مجزا باید تو سفارت تشکیل بشه چون هردو نفر پدیرش دارند) ولی میخواهیم هردو در یک اطاق باشه؟ نمیدونم تونستم منظورم رو بیان کنم یا نه! یعنی بعد از رزو شاید پیشنهاد هایی که به هر کدوم میدن متفاوت باشه! باید بهشون نامه بزنیم و توضیح بدیم یا ...؟
    با سلام
    در مورد این موضوع باید با oead تماس بگیریم و اطلاعات لازم رو بگیریم. من هم دارم این موضوع رو بررسی میکنم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Noraz نمایش پست ها
    سلام

سلام.من فکر میکنم چون شما به هر حال دوبار پروسه ثبت نام در سایت رو باید انجام بدین (هربار به ازای یک نفر)، قائدتا دو بار هم براتون نامه تائید میفرستن.فقط مشکل میمونه اینکه ازشون بخواهید که مورد شما و همسرتون رو حتما در یک اتاق قرار بدن.فکر میکنم بهتر باشه که هردو در ایمیلی به OeAD روی این موضوع تاکید کنید.
    من مورد شما که نه ولی مشابهش رو در مورد رزرو هتل داشتم.اتاق برای دو نفر رزرو کرده بودم ولی فقط اسم خودم روی رزرو بود و اسم همراهم جایی درج نشده بود و فقط قید شده بود اتاق برای دونفر و البته مشکلی هم پیش نیامد و سفارت به هردومون ویزا داد.البته مورد شما کمی فرق میکنه.

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط mas0o0ud نمایش پست ها
    با سلام
    در مورد این موضوع باید با oead تماس بگیریم و اطلاعات لازم رو بگیریم. من هم دارم این موضوع رو بررسی میکنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    سلام.من فکر میکنم چون شما به هر حال دوبار پروسه ثبت نام در سایت رو باید انجام بدین (هربار به ازای یک نفر)، قائدتا دو بار هم براتون نامه تائید میفرستن.فقط مشکل میمونه اینکه ازشون بخواهید که مورد شما و همسرتون رو حتما در یک اتاق قرار بدن.فکر میکنم بهتر باشه که هردو در ایمیلی به OeAD روی این موضوع تاکید کنید.
    من مورد شما که نه ولی مشابهش رو در مورد رزرو هتل داشتم.اتاق برای دو نفر رزرو کرده بودم ولی فقط اسم خودم روی رزرو بود و اسم همراهم جایی درج نشده بود و فقط قید شده بود اتاق برای دونفر و البته مشکلی هم پیش نیامد و سفارت به هردومون ویزا داد.البته مورد شما کمی فرق میکنه.
    تو فرم oead یک قسمت هست که نوشته i want to share a room with این قسمت هم میتونه موثر باشه ولی بهترین راه تماس با oead هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    1-این سوالو م قبلا از سفارت پرسیدم و گفتن اگر طبق فرمت زیر باشه مشکل نداره: چون من از این طریق اقدام نکردم اطلاعات بیشتر را از سفارت بپرسید....

2-معمولا چون توسط سفارت بررسی میشه اسکن هم قابل قبول هست..
    kheili mamnonam az komaketon

Junior Member

ممنونم از جوابتون

به هر حال من که فعلا باید صبر کنم ، تو این مدت خواهش میکنم اگر کس دیگه ای همچین شرایطی رو داره،بنویسه که چه کاری انجام داده و نتیجه چی شده.