نقل قول نوشته اصلی توسط Transcendent نمایش پست ها
من لیسانس برق/مخابرات دارم از دانشگاه فردوسی با معدل 15.38.

1 سال MBA شریف خوندم اما به دلایل شخصی و عدم علاقه انصراف دادم.

مقاله ندارم.

حدود 20 بار مسائل IBM Ponder This رو حل کردم و اسمم تو لیستشون ثبت شده.

هدفم اپلای برای ارشد ریاضیه. چه کارهایی لازمه انجام بدم؟ امتحان GRE سابجکت ریاضی دادم و نمره ام احتمالا حدود 760-800 میشه، تافل 105 و GRE جنرال هنوز ندادم.

هدف اصلیم گرفتن فاند هست و بقیه فاکتورها چندان برام مهم نیست. پیشنهاد می کنید کجاها (تو آمریکا، کانادا و اروپا) اپلای کنم؟ شانسم برای گرفتن پذیرش چطوره؟

thejoker
اوضاعتان خوبه اگر GRE جنرال هم خوب شه. جون سابقه ریسرچ ندارید، سخته RA گیر بیارید. ولی با این تافل، اگر دانشگاهش فاند به ارشد بده، 100% TA میگیرید. خیالتون از فاند نسبتا راحت باشه.

من قبلا هم گفتم خیلی آشنایی با وضعیت اروپا و کانادا ندارم. میتونید در مورد اینها برید توی انجمن کانادا و انجمن اروپا بپرسید. از آمریکا به نظر من زیر 50 شانس دارید. حتی به زیر 20 هم میشه نگاه کرد. البته SOP و توصیه نامه ها هم مهمن. کلا توصیه میشه در هر صورت برای رنک های مختلف اپلای کنید. یعنی مثلا یکی دوتا زیر 20، سه چهارتا بین 20 تا 50، سه جهارتا بین 50 تا 100، یکی دوتا هم دانشگاه رنک بالای 100 اپلای کنید. اگر امکان مالیش را دارید، بیشتر اپلای کنید. قبل اینکه اپلای کنید روی سایت دانشکده چک کنید که آیا به مستر فاند میدن یا نه.