صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 144

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته های ریاضی و آمار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته های ریاضی و آمار

با سلام فارغ التحصیل ارشد آمار ریاضی با معدل 18 از دانشگاه آزاد تهران بهتره چه گرایشی انتخاب کنه و اینکه آمریکا راحتتر و بهتره یا کانادا؟ ممنون از راهنماییتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته های ریاضی و آمار

سلام دوستان
    من ترم آخر ریاضی دانشگاه کاشان هستم و به تازگی نتایج کنکور ارشد اومده و رتبه ی خیلی خوبی آوردم.
    الان تو انتخاب گرایش و دانشگاه موندم. من بیشتر علاقم به ریاضیات مالی هست. با توجه به اینکه من برای مقظع دکترا میخوام اپلای کنم شما چه گرایشی رو پیشنهاد میکنید؟
    و اینکه چقدر اسم دانشگاه برای خارجیا مهمه. مثلا من میتونم گرایش ریاضی مالی علامه طباطبایی رو برم و در عین حال میتونم کاربردی دانشگاه تهران یا شریف رو برم. همونطور که میدونید شریف و تهران گرایش مالی ندارن ولی برا پایان نامه در زمینه مالی کار میکنند. حالا نظر شما چیه؟ اگه من پایان نامم رو مالی کار کرده بشن تو تهران یا شریف بهتره یا اینکه کلا گرایشم مالی باشه برای اپلای کردن در مقطع دکترا ریاضیات مالی.
    مرسی اگه لطف کنید راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ترم آخر ریاضی دانشگاه کاشان هستم و به تازگی نتایج کنکور ارشد اومده و رتبه ی خیلی خوبی آوردم.
    الان تو انتخاب گرایش و دانشگاه موندم. من بیشتر علاقم به ریاضیات مالی هست. با توجه به اینکه من برای مقظع دکترا میخوام اپلای کنم شما چه گرایشی رو پیشنهاد میکنید؟
    و اینکه چقدر اسم دانشگاه برای خارجیا مهمه. مثلا من میتونم گرایش ریاضی مالی علامه طباطبایی رو برم و در عین حال میتونم کاربردی دانشگاه تهران یا شریف رو برم. همونطور که میدونید شریف و تهران گرایش مالی ندارن ولی برا پایان نامه در زمینه مالی کار میکنند. حالا نظر شما چیه؟ اگه من پایان نامم رو مالی کار کرده بشن تو تهران یا شریف بهتره یا اینکه کلا گرایشم مالی باشه برای اپلای کردن در مقطع دکترا ریاضیات مالی.
    مرسی اگه لطف کنید راهنماییم کنید.
    به نظر من ریاضی مالی گرایش خوبیه و آینده شغلی نسبتا مناسب تری بین گرایش های دیگه ریاضی داره به خصوص اگر به فرآیندهای تصادفی و همچنین آنالیز علاقمند هستین. در عین حال هم می تونید در این گرایش تئوری کار کنید هم کاربردی و دستتون از این نظر هم بازه.
    بین دانشگاه هایی هم که گفتی غیر شریف به جای دیگه فکر نکن. اتفاقا شریف ریاضی مالی خوبی داره و دکتر زنگنه، اصفهانی زاده، علیشاهی و ... اون جا هستند که کارشون هم خوبه. اگر قصد پذیرش داری و شریف را هم میاری، به نظر من شریف گزینه به مراتب مناسب تریه...
    شما اگر پایان نامه ات در زمینه ریاضی مالی باشه برای پذیرش کفایت می کنه و لزومی نداره که حتما اسم رشته هم ریاضی مالی باشه. به خصوص اگر قرار باشه بین شریف و علامه طباطبایی یکی را انتخاب کنید...

Junior Member

سلام
    من لیسانس اقتصاد از دانشگاه آزاد شهرستان دارم و فوق اقتصاد از یکی از دانشگاه های دولتی تهران. من قصد دارم برای دکتری اقتصاد اقدام کنم. با توجه به اینکه دکتری اقتصاد بسیار ریاضی محور است. بعضی از دوستان پیشنهاد دادند که یک مستر دوباره در ریاضی در خارج از کشور بگیرم تا شانس بهتری برای قبولی در دانشگاه های خوب داشته باشم. در سرچی که من انجام دادم پاس کردن درس هایی مثل آنالیز احتمال و جبر خطی در روند پذیرش دکتری اقتصاد تاثیر مثبت دارد. من اطلاعی از رشته ریاضی و گرایش های آن ندارم.
    1- به نظر دوستان با توجه پایه ای که در اقتصاد دارم کدام گرایش ریاضی مناسب است؟ و می تونم از پس آن بربیام.
    2- برای خواندن مستر ریاضی که لزوما نباید لیسانس ریاضی داشته باشیم؟
    3- شما اروپا یا کانادا رو برای خواندن مستر پیشنهاد می کنید؟ اروپا چه کشورهایی؟ با توجه به اینکه در نهایت هدفم خواندن دکتری اقتصاد در آمریکا است.
    باتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abab1984 نمایش پست ها
    به نظر من ریاضی مالی گرایش خوبیه و آینده شغلی نسبتا مناسب تری بین گرایش های دیگه ریاضی داره به خصوص اگر به فرآیندهای تصادفی و همچنین آنالیز علاقمند هستین. در عین حال هم می تونید در این گرایش تئوری کار کنید هم کاربردی و دستتون از این نظر هم بازه.
    بین دانشگاه هایی هم که گفتی غیر شریف به جای دیگه فکر نکن. اتفاقا شریف ریاضی مالی خوبی داره و دکتر زنگنه، اصفهانی زاده، علیشاهی و ... اون جا هستند که کارشون هم خوبه. اگر قصد پذیرش داری و شریف را هم میاری، به نظر من شریف گزینه به مراتب مناسب تریه...
    شما اگر پایان نامه ات در زمینه ریاضی مالی باشه برای پذیرش کفایت می کنه و لزومی نداره که حتما اسم رشته هم ریاضی مالی باشه. به خصوص اگر قرار باشه بین شریف و علامه طباطبایی یکی را انتخاب کنید...

مرسی از پسختون
    یه سوال دیگه دارم. امکانش هست که شاید ریاضی کاربردی شریف رو نیارم چون فقط 12 نفر میخواد و من رتبم 54 شده. من میتونم ریاضی محض رو انتخاب کنم و بعد پایان نامم رو در زمینه مالی کار کنم؟؟ چون ریاضی محص رو حتما میارم. هم اینجا و هم اونطرف مشکلی پیش نمیاد؟ همینظور برای دانشگاه تهران چون اونجا هم فقط 7 نفر کاربردی میگیره و شاید من نیارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    مرسی از پسختون
    یه سوال دیگه دارم. امکانش هست که شاید ریاضی کاربردی شریف رو نیارم چون فقط 12 نفر میخواد و من رتبم 54 شده. من میتونم ریاضی محض رو انتخاب کنم و بعد پایان نامم رو در زمینه مالی کار کنم؟؟ چون ریاضی محص رو حتما میارم. هم اینجا و هم اونطرف مشکلی پیش نمیاد؟ همینظور برای دانشگاه تهران چون اونجا هم فقط 7 نفر کاربردی میگیره و شاید من نیارم.
    شما همین که پایانامتون ریاضی مالی باشه و درس های مرتبط با ریاضی مالی را گذرونده باشید برای پذیرش کفایت می کنه (حالا اگر یکی دو تا درس غیر مرتبط هم بینشون بود خیلی عیبی نداره). من نمی دونم اگر مثلا برید دانشگاه تهران یا شریف ریاضی محض بخونید آیا اجازه دارید که پایانامتون را ریاضی مالی بردارید یا نه. یا اصلا ریاضی مالی را جزو ریاضی محض به حساب میارند یا کاربردی. این بستگی به قوانین خودشون داره که باید از خودشون بپرسید. اگر شریف اجازه ندادند (که خیلی بعید می دونم) به نظر من در مقایسه با علامه طباطبایی، دانشگاه تهران گزینه بهتریه. ولی خوب در کل شریف بیشتر مد نظرتون باشه. شریف دستتون برای کار کردن بازتره، استادهای نسبتا بهتری داره و همچنین جَوی که اونجا هست خیلی بهتر از دو دانشگاه دیگه است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abab1984 نمایش پست ها
    شما همین که پایانامتون ریاضی مالی باشه و درس های مرتبط با ریاضی مالی را گذرونده باشید برای پذیرش کفایت می کنه (حالا اگر یکی دو تا درس غیر مرتبط هم بینشون بود خیلی عیبی نداره). من نمی دونم اگر مثلا برید دانشگاه تهران یا شریف ریاضی محض بخونید آیا اجازه دارید که پایانامتون را ریاضی مالی بردارید یا نه. یا اصلا ریاضی مالی را جزو ریاضی محض به حساب میارند یا کاربردی. این بستگی به قوانین خودشون داره که باید از خودشون بپرسید. اگر شریف اجازه ندادند (که خیلی بعید می دونم) به نظر من در مقایسه با علامه طباطبایی، دانشگاه تهران گزینه بهتریه. ولی خوب در کل شریف بیشتر مد نظرتون باشه. شریف دستتون برای کار کردن بازتره، استادهای نسبتا بهتری داره و همچنین جَوی که اونجا هست خیلی بهتر از دو دانشگاه دیگه است.
    مرسی از پاسختون
    انتخاب اولم رو شریف میزنم و بعدشم دانشگاه تهران. از یکی از دوستام پرسیدم و گفت میشه ریاضی محض باشی و پایان نامه مالی کار کنی البته برا شریف. برای دانشگاه تهران رو هم باید بپرسم.

من لیسانس برق/مخابرات دارم از دانشگاه فردوسی با معدل 15.38.

1 سال MBA شریف خوندم اما به دلایل شخصی و عدم علاقه انصراف دادم.

مقاله ندارم.

حدود 20 بار مسائل IBM Ponder This رو حل کردم و اسمم تو لیستشون ثبت شده.

هدفم اپلای برای ارشد ریاضیه. چه کارهایی لازمه انجام بدم؟ امتحان GRE سابجکت ریاضی دادم و نمره ام احتمالا حدود 760-800 میشه، تافل 105 و GRE جنرال هنوز ندادم.

هدف اصلیم گرفتن فاند هست و بقیه فاکتورها چندان برام مهم نیست. پیشنهاد می کنید کجاها (تو آمریکا، کانادا و اروپا) اپلای کنم؟ شانسم برای گرفتن پذیرش چطوره؟

thejoker

Junior Member

سلام دو ستان
    من لیسانس ریاضی محض دانشگاه ازاد با معدل 16.18 و فوق لیسانس جبر جابجایی از دانشگاه خوارزمی با معدل 14.18 دارم.فارغالتحصیل سال نودم،الانم 31 سالمه.امسال تافل نمره 90 اوردم و قرارهgre general هم بدم و سه تا توصیه نامه هم میتونم جور کنم از اساتید تاپ ریاضی. برا دانشگاههای آمریکا تو دکتری ریاضی کاربردی و یا علوم کامپیوتر میخوام اپلای کنم.
    میشه من کلا فوقم را بذارم کنار و با مدرک کارشناسی ام مستقیم برا دکتری رشته های مذکور اپلای کنم؟ یکی بخاطر معدل خراب ارشد و دیگری تغییر رشته از جبر به علوم کامپیوتر یا ریاضی کاربردی.
    دوستان راهنمایی بفرمائید لطفا

سلام،من دانشجوی سال آخر کارشناسی،رشته ریاضیات و کاربردها،دانشگاه خوارزمی تهران(تربیت معلم سابق)هستم.معدلم تا الان نزدیک 14 هست. شانسم برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا چه قدره؟
    به نظر شما بهتره با مدرک کارشناسی اقدام کنم،یا ارشد شرکت کنم بعد؟
    البته من می خوام تا اونجا که ممکنه بورس بشم چون هزینه های دانشگاه هاشون خیلی زیاده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)