صفحه 8 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 144

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته های ریاضی و آمار

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته های ریاضی و آمار

سلام دوستان
    من یه سوالی دارم که تو هیچ تاپیکی بصورت مجزا بهش پرداخته نشده. اونم راجع به بازار کار ریاضی در کانادا
    من به ریاضی خیلی علاقه دارم و بیو مت کار کردم و میخوام در بیومت یا کنترل ادامه بدم اما یکی از دوستان که در کانادا مستر بیو استاتیک میخونه گفت اینجا بازار کار ریاضی خوب نیست (یعنی گفت خیلی بده ) و به استاتیک تغییر رشته بدیم
    بگذریم که ایشون به سوال اصلی من جواب ندادن اما اون همه اصرار برام عجیب بود
    صد درصد ریاضی بازار کارش به نسبت بقیه رشته ها بدتره اما یعنی اینقدر بده؟
    اگه کسی اطلاعی داره بگه لطفا

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته های ریاضی و آمار

بازار کار رشته ریاضی در مقطع دکتری یا تدریس در دانشگاهها هست که اصلا اوضاع خوب نیست(برای یه جای خالی تو دانشگاه ما بیش از ۵۰ نفر اپلای کرده بودن بامدارکی ازبهترین دنشگاههای امریکا و چندین مقاله خوب رزومه عالی) یا بیرون از دانشگاه در شرکت های کامپیوتر و نرم افزار. همین چند روز پیش یه نفر که پست دکتری بود تو دانشگاه ما رفت تو شرکت گوگل۰ بنابراین اگر هم میخواین بیاین و این رشته رو ادامه بدین سعی کنین تو برنامه نویسی خبره باشین که حداقل بعدش بتونین کار گیر بیارین

Junior Member

ایشون چه شاخه ای از ریاضیات کار میکردن ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

سلام . من دانشجوی ترم 2 آموزش ریاضی دانشگاه آزاد هستم
    14 سال تدریس تو آموزش و پرورش کردم
    به جبر و آنالیز علاقه ای ندارم
    با توجه به رشته م (آموزش ریاضی) چه گرایشی و چه دانشگاهی توی آمریکا یا کانادا رو انتخاب کنم که بازار کار هم داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط rokhsar نمایش پست ها
    ایشون چه شاخه ای از ریاضیات کار میکردن ؟
    ترکیبیات و چند تا زبون برنامه نویسی بلد بود

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis_boy نمایش پست ها
    با توجه به رشته م (آموزش ریاضی) چه گرایشی و چه دانشگاهی توی آمریکا یا کانادا رو انتخاب کنم که بازار کار هم داشته باشه
    بازار کاری نداره ریاضی. به نظر من: بچسب به همون آموزش و پرورش ولش هم نکن! البته اگر استخدام هستی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashtchi نمایش پست ها
    بازار کاری نداره ریاضی. به نظر من: بچسب به همون آموزش و پرورش ولش هم نکن! البته اگر استخدام هستی.
    استخدام که هستم اما خودتون بهتر میدونین که آموزش و پرورش وحشتناک حقوق پایین میده و هیچ مزایایی نداره. ینی اصن امیدی نداشته باشم؟

سلام دوست عزیز
    من استادی دارم که در کانادا درس خوندن و گرایششون تحقیق در عملیات بوده. از ایشان پرسیدم که گرایشات ریاضی از لحاظ بازار کار چطورند؟ ( چون دوستی گفته بودند ریاضی بازار کارخوبی نداره و بهتره من ریاضی رو ول کنم و برم سراغ آمار و بار دیگر برای مستر اقدام کنم )
    استاد عزیز بنده فرمودند که برخی گرایش های ریاضی مانند کنترل سیستم، بهینه سازی و خصوصا در زمینه های سیستم ها و ماشین ها خیلی بازار کار خوبی داره.
    آمریکا یکی از قوی ترین کشورها در ریاضی زیستی است و اساتید دپارتمان ریاضی خیلی خوب کار می کنند.
    با تمام عرایضم ریاضی جز علوم پایه است و بهترین شغل برای ما شغل های آموزشی است.
    با توجه به اینکه شما آموزش ریاضی هستید باید برای رتن به گرایش هایی مانند کنترل و بهینه سازی و تحقیق در عملیات که کاربردی و عملی تر هستند، مطالعات بسیاری داشته باشید و تلاش کنید .
    اما اصلا نا امید نباشید و علاقتون رو دنبال کنید.
    موفق باشید

استخدام که هستم اما خودتون بهتر میدونین که آموزش و پرورش وحشتناک حقوق پایین میده و هیچ مزایایی نداره. ینی اصن امیدی نداشته باشم؟
    اگه بنونید به صورت مهاجرتی بیاین اینجا میتونید برید از اول لیسانس یا فوق لیسانس در هر رشته ای که دلت میخواد درس بخونی و دولت هم ماهی حدود 800 دلار بورس میده و شهریه ات هم رو وام میده ( البته مهاجرت استان کبک بقیه استان ها رو نمیدونم) اما اگر بخوای بصورت دانشجویی بیای توصیه نمیکنم. اتفاقا چند روز پیش یه نفر رو دیدک گه معلم ریاضی با 13 سال سابقه بود اومده بود اینجا و داست کار جنرال انجام میداد( کارهای سطح پایین) و معطل مونده بود که چیکار کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidotahmin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من استادی دارم که در کانادا درس خوندن و گرایششون تحقیق در عملیات بوده. از ایشان پرسیدم که گرایشات ریاضی از لحاظ بازار کار چطورند؟ ( چون دوستی گفته بودند ریاضی بازار کارخوبی نداره و بهتره من ریاضی رو ول کنم و برم سراغ آمار و بار دیگر برای مستر اقدام کنم )
    استاد عزیز بنده فرمودند که برخی گرایش های ریاضی مانند کنترل سیستم، بهینه سازی و خصوصا در زمینه های سیستم ها و ماشین ها خیلی بازار کار خوبی داره.
    آمریکا یکی از قوی ترین کشورها در ریاضی زیستی است و اساتید دپارتمان ریاضی خیلی خوب کار می کنند.
    با تمام عرایضم ریاضی جز علوم پایه است و بهترین شغل برای ما شغل های آموزشی است.
    با توجه به اینکه شما آموزش ریاضی هستید باید برای رتن به گرایش هایی مانند کنترل و بهینه سازی و تحقیق در عملیات که کاربردی و عملی تر هستند، مطالعات بسیاری داشته باشید و تلاش کنید .
    اما اصلا نا امید نباشید و علاقتون رو دنبال کنید.
    موفق باشید
    دوست عزیزاستاد شما ممگنه چندین سال پیش درس خونده یاشن که الان اوضاع خیلی فرق کرده. بازار کار ریاضی اتفاقا در زمینه آموزش بشیار بد است. اگر کشی با مدرک لیسانس آموزش ریاضی بیاد کانادا باید حداقل دو سال بره دانشگاه تا مدرکش ری نیو بشه و بغدش هم دنبال کار. تو ایلت کبک که باید زیان فرانسه قوی داشته باشید. اگر برای دکتری میاید بدونید که جای خالی تو دانشگاهها اصلا نیست. استادی که به تازگی در دانشگاه ما استخدام شده بعد از دکنری 4 جا بصورت پست دکتری قراردادهای 2 ساله داشته تا تونسته اسنجا استخدام بشه. خیلی خیلی رقابت شدید هست. اگر گرایش هایی کار کنید که در بازار بیرون کاربرد دارن و کامپیوتر هم بخوی میدونید و زبان هم تسلط دارید بله شانسی دارید وگرنه نه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)