صفحه 26 از 28 نخستنخست ... 16171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

Junior Member phys1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک نظری

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hiligraph نمایش پست ها
    سلام دوستان
    روزتون بخیر
    میخواستم بدونم چه دانشگاه هایی برای ارشد فیزیک کیهان شناسی یا ذرات بینیادین فول فاند میدن؟
    برای مقطع ارشد، احتمال دریافت فول فاند خیلی کم هست.

با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
    من کارشناسیم مهندسی مکانیک از دانشکاه آزاد بامعدل 13.99 بوده و ارشدم هم فیزیک نجومی (گرانش کار می کنم و به طور تخصصی mathematical general relativity و اگه بشه قصد دارم به حوزه‌ی گرانش کوانتومی هم وارد بشم) دانشگاه سراسری دارم میگذرونم. درس هام پاس شدن معدلم 16.61 هست و تا دو ماه دیگه دفاع می‌کنم.
    قصد دارم یک سال آینده رو صرف قوی کردن رزومه م کنم، زبانم رو حداقل به سطح آیلتس 7 برسونم و در زمینه ای که کار می کنم مقاله چاپ کنم.
    به خاطر شرایط شخصیم برای پوزیشن phd کشور مقصد رو حتما باید از بین آلمان و یا استرالیا انتخاب کنم و باید از الان این انتخاب رو انجام بدم.
    می خواستم بدونم با توجه به شرایط من کدوم یکی از این دو کشور مناسب تر هستن؟ شانس گرفتن پوزیشن دکتری تو کدوم یکی بیشتره؟ همینطور مقدار فاندی که می گیریم برام مهمه.

Junior Member

دوستان من قصد اپلای برای ارشد رشته فیزیک در کانادا را دارم. دیروز با یک شرکت مهاجرتی نسبتا معروف تماس گرفتم برای مشاوره. به من گفتند که ویزاهای رشته فیزیک ریجکت میشوند. آیا این حرفشون واقعا صحت داره؟ من براشون توضیح دادم که گرایشم هیچ ربطی به فیزیک هسته ای ندارد ولی گفتند که فرقی نمیکند و همه ی فیزیکارو ریجکت میکنند.

Junior Member

شانس گرفتن بورسیه برای ارشد رشته مهندسی هسته ای کشورایی مثل کانادا یا استرالیا و یا آلمان چقدر هستش کسی که 4 تا مقاله isi داشته باشه با مدرک ایلتس 7.5 و تافل 100 ؟؟
    معدل لیسانس هم 17.36

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط mohseni76 نمایش پست ها
    شانس گرفتن بورسیه برای ارشد رشته مهندسی هسته ای کشورایی مثل کانادا یا استرالیا و یا آلمان چقدر هستش کسی که 4 تا مقاله isi داشته باشه با مدرک ایلتس 7.5 و تافل 100 ؟؟
    معدل لیسانس هم 17.36
    شانس بالایی دارید چهار مقاله isi در دوره کارشناسی چیز کمی نیست

Junior Member

سلام دوستان من سال اخر کارشناسی فیزیک مهندسی دانشگاه دولتی کاشان هستم با معدل18/17 میخواستم بپرسم که ایا شانس قبولی برای apply دارم؟
    و اینکه من وضعیت مالی زیاد خوبی ندارم میتونم فوا فاند بشم یا خیر
    ممنون از پاسخگوییتون

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوست عزیز
    فول فاند در مقطع ارشد برای رشته ی فیزیک تا جایی که من میدونم فقط (یا بیشتر) در دانشگاههای خوب کانادا و آمریکا موجود هست و برای این دانشگاهها شما از نظر معدل مشکلی ندارید و معدلتون خوب هست. منتهی تنها معدل بالا قبولی شما را تضمین نمی کند(گرچه هیچ چیزی تقریبا نمی تواند قبولی را تضمین کند و فقط شانس آن را بالا می برد به غیر از یک رابطه خوب با یک استادی که بودجه دارد و دانشجو می خواهد)
    مثلا در دانشگاه بریتیش کلمبیا ششما باید حتما دروسی مثل مکانیک کوانتومی و مکانیک آماری و ... را پاس کرده باشید یا در بسیاری از دانشگاههای آمریکا شما به نمره بالا در GRE Subject نیاز دارید. نمره زبان هم یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در قبولی شماست.و دو مورد خیلی مهم که معمولا کمتر بهشون توجه میشه ریکام و sop هستن.
    پس با توجه به شرایط فعلی شما نمیتوان حرفی در مورد قبولی زد.اما اگر از نظر معدل می خواهید بدانید، بله، معدل شما از حداقل پذیرش بالاتر است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maede1999 نمایش پست ها
    سلام دوستان من سال اخر کارشناسی فیزیک مهندسی دانشگاه دولتی کاشان هستم با معدل18/17 میخواستم بپرسم که ایا شانس قبولی برای apply دارم؟
    و اینکه من وضعیت مالی زیاد خوبی ندارم میتونم فوا فاند بشم یا خیر
    ممنون از پاسخگوییتون
    96 nine or six

Junior Member

سلام به همه
    من کارشناسی تو رشته فیزیک مهندسی رو امسال تموم میکنم و معدلم هم 19.18 هستش(سه ساله دارم تموم میکنم). 2 تا مقاله isi دارم، چنتا پتنت داخلی هم دارم.
    نمره آیلس رو 7 شدم.
    پایتون و خیلی از نرم افزارهای دیگه رو هم تسلط کامل دارم. یه عنوان کتاب تالیفی هم دارم.
    به نظرتون میتونم برای دکتری مستقیم توی آمریکا با شرایط فول فاند اقدام کنم؟ (دانشگاه های رنک زیر 20)
    چون متاهل هستم و یه بچه کوچیک هم دارم باید بتونم فاند کامل بگیرم که از پس هزینه ها بربیام. اگر دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم جواب بدین

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ariamr نمایش پست ها
    سلام به همه
    من کارشناسی تو رشته فیزیک مهندسی رو امسال تموم میکنم و معدلم هم 19.18 هستش(سه ساله دارم تموم میکنم). 2 تا مقاله isi دارم، چنتا پتنت داخلی هم دارم.
    نمره آیلس رو 7 شدم.
    پایتون و خیلی از نرم افزارهای دیگه رو هم تسلط کامل دارم. یه عنوان کتاب تالیفی هم دارم.
    به نظرتون میتونم برای دکتری مستقیم توی آمریکا با شرایط فول فاند اقدام کنم؟ (دانشگاه های رنک زیر 20)
    چون متاهل هستم و یه بچه کوچیک هم دارم باید بتونم فاند کامل بگیرم که از پس هزینه ها بربیام. اگر دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم جواب بدین
    رزومه شما میدرخشه! خیلی خوبه دانشجوی لیسانس باشی و مقاله ای اس ای داشته باشی و معدل بالا.
    شما دوتا چیز میخاین، یکی اینکه چوب ایرانی بودن رو نخورین، چون خیلی جاها ایرانی ها رو ایگنور میکنن چون میدونن ویزاگرفتن و ... کلا سرتاسر دردسره. دوم اینکه باید شانس بیارین. تجربه نشون داده که در کنار همه مسایل فاکتور شانس در اپلای خیلی مهمه. اگه شانس هم باشما یار باشه قطعا زیر ده هم میتونین برین، اگه نباشه و مثل خیلی ها که رزومه درخشانی دارن ولی بدشانسی میارن هیچ جا اوکی نمیشه.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    رزومه شما میدرخشه! خیلی خوبه دانشجوی لیسانس باشی و مقاله ای اس ای داشته باشی و معدل بالا.
    شما دوتا چیز میخاین، یکی اینکه چوب ایرانی بودن رو نخورین، چون خیلی جاها ایرانی ها رو ایگنور میکنن چون میدونن ویزاگرفتن و ... کلا سرتاسر دردسره. دوم اینکه باید شانس بیارین. تجربه نشون داده که در کنار همه مسایل فاکتور شانس در اپلای خیلی مهمه. اگه شانس هم باشما یار باشه قطعا زیر ده هم میتونین برین، اگه نباشه و مثل خیلی ها که رزومه درخشانی دارن ولی بدشانسی میارن هیچ جا اوکی نمیشه.
    ممنونم از پاسخدهی شما و نظر لطفتون - به نظرتون بهتره به اساتید ایمیل بزنم یا مستقیم اپلیکیشن فرم پر کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)