صفحه 17 از 28 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Azad1231232 نمایش پست ها
    سلاممن دانشجوی فارغ التحصیل فیزیک حالت جامد، گرایش مکانیک آماری غیرتعادلی هستم از دانشگاه سراسری... معدلم 18.70 هستش....مقاله ندارم..آزمون زبان هم ندادم...چقد شانس دارم برای پذیرش از یک دانشگاه متوسط؟با fundکامل.
    سلام دوست عزیز.

راستش اول باید مشخص کنید کدوم دانشگاه و کدوم کشور دوست دارید برید.بعد تشریف ببرید به سایت دانشگاه های مورد علاقتون سر بزنید و ببینید چه مدارکی میخوان و بعد برید امتحانات زبان و احیانا جی آر ای رو بدید و بعدش بیایید اینجا تا راجع به شانس پذیرش بتونیم کمکتون کنیم.

البته:
    معدلتون خوبه اما اگر برای دکترا میخواهید پذیرش بگیرید چون مقاله ندارید شانس خیلی کمی دارید.اما اگر معدل لیسانس شما خوب هست برای ارشد مجدد به نظرم اقدام کنید یا اینکه تلاش کنید مقاله بدید و رزومه ی خودتون رو قوی کنید تا بتونید با فاند پذیرش بگیرید.

با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Junior Member

سلام. امیدوارم که این پست را در جای مناسب دارم میگذارم. اگر نیست راهنمایی کنین کجا جای درسته.
    من دانشجوی Temple University هستم. به بچه هایی که درحال اپلای کردن برای امریکا در رشته فیزیک هستن٬خواستم بگم که میتونن اینجا
    را هم در نظر بگیرن. فیزیک این دانشگاه به تازگی استادای رده بالایی رو استخدام کرده و بودجه خیلی زیادی گرفته. به دنبال دانشجوهای خوب هستن و من فکر کردم درایران هم دانشجوهای خیلی خوبی هستن که حیفه که ازین فرصت استفاده نکنن. تا جایی که میدونم٬ تا الان برای ۲۰۱۵ چندتا applicant خوب داشتن و رقابت سختیه ولی هنوز فرصت هست. به صفحه استادا یه نگاهی بندازین شاید کسی هست که به کارش علاقه دارین و بتونین ازین فرصت استفاده کنین. اگه رزومه خوبی دارین، به خصوص نمره جی ار ای و معدل خوب از دانشگاه خوب، حتی اپیلیکیشن فی رو میتونن براتون waive کنن. این لینک وب سایت فیزیک دانشگاهه. https://phys.cst.temple.edu

سلام دوستان من كارشناسى فيزيك از دانشگاه ايلام معدل 17.05
    كارشناسى ارشد بنيادى دانشگاه رازى كرمانشاه با معدل 17.30
    يك مقاله آى اس آى و دو مقاله ارائه شده در كنفرانس هاى سالانه انجمن فيزيك دارم
    آيلتس ٧.٥
    Gre هم ندارم اما بنظر دوستان ميتونم براى دكترى از دانشگاه هاى سوئد مثل اوپسالا يا استكهلم پذيرش و فاند كامل بگيرم؟ درصورت گرفتن gre دانشگاه هاى امريكارو مناسبتر ميدونيد يا سوئد؟ (باتوجه به درامد بالاى دانشحوى دكترى در سوئد)
    و سوال نهايى اينكه گرايش بنده جز گرايش هاى مشكل دار و ممنوع هست يا خير؟ اگر هست آيا ميتونم براى گرايش ديگه اى اقدام كنم؟
    با تشكر

Junior Member sa1990 آواتار ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک - آزاد شیراز 13.39
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک-نیشابور 14
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آلمانی B2-تافل 105
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    در حال آماده شدن
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    5 تا علمی-پژوهشی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده:
    3تا سمینار داخلی- 5 سمینار خارجی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری - فیزیک یا ارشد فیزیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا. آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : مسلط به محاسبات کامپیوتری
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : نیازمند فاند
    به نظر شما میتونم آلمان پذیرش ارشد بگیرم ؟

اگر بتونم میخوام ارشد رو برای آلمان آپلای کنم. و اینکه چه گرایشی بهتر هستش برای کار. میشه به من اطلاع بدید
    ویرایش توسط sahar8564 : April 1st, 2015 در ساعت 01:01 AM
    .Don't stop when it hurts, stop when you're done

گرایش برای کار شاید اپتیک لیزر که جزو فیزیک اتمی حساب میشه و حالت جامد خوب باشه. دو تا نکته هست که بهتره بدونی: ۱) اگه با فاند میخوای بری احتمالش تقریبا صفر هست و ۲) بسته به دانشگاهی که میخوای اقدام کنی شرایط فرق می کنه. برای مثال من کارشناسی ارشد اتمی دارم و کارم تو سطح اول تحقیقات فیزیک اپتیک بود ولی با وجود داشتن دو تا مقاله و تجربه ی تخصصی بسیار خوب توی رشته ی خودم از موسسه ی http://www.mpq.mpg.de/en به دفعات Reject شدم. در کل شانست برای آمریکا به مراتب بیشتر از آلمان هست.

موفق باشی

Junior Member

سلام
    برای کشور آلمان کدوم گرایش فیزیک رو پیشنهاد میکنید ( در مقطع فوق لیسانس )
    میخوام روی کاربرد فیزیک بیشتر کار کنم در اینده
    یعنی نمیخوام شغلم تحقیقاتی باشه !
    ممنون

Junior Member

سلام
    کل صفحات این قسمت رو خوندم. اما هنوز جوابی که باید بگیرم رو نگرفتم، البته در رابطه با خودم، چون نمی خواستم سوال تکراری بپرسم
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه پیام نور دارم، معدلم زیاد خوب نیس. یعنی اصلا خوب نیس
    اما کارشناسی ارشد رو در یه دانشگاه سراسری خیلی خوب دارم میخونم، ترم 2 هستم. تا الان 1 مقاله داشتم در سمینار داخلی ارائه دادم.(البته بگم گرایش ارشدم، فیزیک هواشناسی هست). دارم یک کتاب می نویسم و می دونم چون موضوع پایان نامه م یه موضوع خوبی هست، حداقل 2 یا 3 مقاله داخلی دیگه هم خواهم داشت حتی ISI. میدونم از الان زوده که بخوایین دربارم نظر بدید، اما میخوام برای دکترا برنامه ریزی کنم. سطح زبانم خوبه. امتحان GRE هم قراره بدم. تمام تاپیک ها رو خوندم.تا یه حدی دستم اومده که کدوم دانشگاه چی میخواد. اما راستش رو بخوایین من هنوز نمیدونم که رشته من برای مقطع دکترا، کدوم کشور و چه دانشگاه هایی هست.
    در مرحله اول می خواستم درباره کشور و دانشگاه کمک کنید. بازم میگم، میخوام برنامه ریزی کنم.
    البته، اینم یادم رفت بگم،اینکه بگم اصلا توان مال ندارم نیست، پدرم تا یه حدی حمایتم میکنه، اما راستشو بخوایین خودم راضی نیستم پدرم خیلی برام تلاش کنه. میخوام اینو بگم که از لحاظ مالی هم تا یه حد میتونم از خانواده کمک بگیرم ولی من حتی به فکر کار در کنار تحصیل هم هستم.اونطوری که شنیدم اگه موضوع پایان نامه در دکترا یه پروژه خوب باشه، می تونم درامدی هم هرچند جزئی داشته باشم.
    پس فعلا همون سوال اول، کدام کشور و چه دانشگاهی رشته فیزیک هواشناسی در مقطع دکترا داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidio نمایش پست ها
    سلام
    برای کشور آلمان کدوم گرایش فیزیک رو پیشنهاد میکنید ( در مقطع فوق لیسانس )
    میخوام روی کاربرد فیزیک بیشتر کار کنم در اینده
    یعنی نمیخوام شغلم تحقیقاتی باشه !
    ممنون
    من گرایش های کلی حالت جامد و اتمی مولکولی رو پیشنهاد می کنم. در کل این دو تا گرایش هم آزمایشگاههای خوبی دارند و هم در آینده فرصت کاری توی کارخانه های مرتبط مثل صنایع اپتیکی و ... وجود دارد.

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sa1990 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک - آزاد شیراز 13.39
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : فیزیک-نیشابور 14
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آلمانی B2-تافل 105
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    در حال آماده شدن
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :
    5 تا علمی-پژوهشی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده:
    3تا سمینار داخلی- 5 سمینار خارجی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری - فیزیک یا ارشد فیزیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا. آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) : مسلط به محاسبات کامپیوتری
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...) : نیازمند فاند
    به نظر شما میتونم آلمان پذیرش ارشد بگیرم ؟

اگر بتونم میخوام ارشد رو برای آلمان آپلای کنم. و اینکه چه گرایشی بهتر هستش برای کار. میشه به من اطلاع بدید
    سلام دوست عزیز.
    به نظرم هم برای آلمان و هم امریکا می تونی اقدام کنی و پذیرش بگیری.
    اگر همونطور که ذکر کردی به کارهای محاسباتی کامپیوتری مسلط باشی این یک نکته ی خیلی مثبت در رزومه شماست چراکه الان به شدت کارهای محاسباتی طرفدار دارن.معدلتون البته پایین است ولی اگر مقالاتتون با ایمپکت بالا باشن و بتونید نمره جی آر ای خوبی بگیرید می تونید اثرش رو از بین ببرید و حتما از یک دانشگاه متوسط رو به بالای امریکا پذیرش بگیرید.برای پذیرش از یک دانشگاه خوب با فاند بهتون پیشنهاد آخرم که از نظر اهمیت در مرتبه ی اول یا دوم است اینه که ریکام خوب از استاد شناخته شده اگر داشته باشید پذیرشتون صددرصد هست.

با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

نقل قول نوشته اصلی توسط avanaz نمایش پست ها
    سلام
    کل صفحات این قسمت رو خوندم. اما هنوز جوابی که باید بگیرم رو نگرفتم، البته در رابطه با خودم، چون نمی خواستم سوال تکراری بپرسم
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه پیام نور دارم، معدلم زیاد خوب نیس. یعنی اصلا خوب نیس
    اما کارشناسی ارشد رو در یه دانشگاه سراسری خیلی خوب دارم میخونم، ترم 2 هستم. تا الان 1 مقاله داشتم در سمینار داخلی ارائه دادم.(البته بگم گرایش ارشدم، فیزیک هواشناسی هست). دارم یک کتاب می نویسم و می دونم چون موضوع پایان نامه م یه موضوع خوبی هست، حداقل 2 یا 3 مقاله داخلی دیگه هم خواهم داشت حتی ISI. میدونم از الان زوده که بخوایین دربارم نظر بدید، اما میخوام برای دکترا برنامه ریزی کنم. سطح زبانم خوبه. امتحان GRE هم قراره بدم. تمام تاپیک ها رو خوندم.تا یه حدی دستم اومده که کدوم دانشگاه چی میخواد. اما راستش رو بخوایین من هنوز نمیدونم که رشته من برای مقطع دکترا، کدوم کشور و چه دانشگاه هایی هست.
    در مرحله اول می خواستم درباره کشور و دانشگاه کمک کنید. بازم میگم، میخوام برنامه ریزی کنم.
    البته، اینم یادم رفت بگم،اینکه بگم اصلا توان مال ندارم نیست، پدرم تا یه حدی حمایتم میکنه، اما راستشو بخوایین خودم راضی نیستم پدرم خیلی برام تلاش کنه. میخوام اینو بگم که از لحاظ مالی هم تا یه حد میتونم از خانواده کمک بگیرم ولی من حتی به فکر کار در کنار تحصیل هم هستم.اونطوری که شنیدم اگه موضوع پایان نامه در دکترا یه پروژه خوب باشه، می تونم درامدی هم هرچند جزئی داشته باشم.
    پس فعلا همون سوال اول، کدام کشور و چه دانشگاهی رشته فیزیک هواشناسی در مقطع دکترا داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    دوست عزیز، اول به شما تبریک میگم که توی مقطع ارشد خودتون رو بالا میکشید. دوم اینکه مسائل مالی مشکل خیلیها هست و اگه بتونید رزومه قوی داشته باشید شانس پذیرش با فاندتون بالا میره. در مورد گرایشتون به جز امریکا، آلمان باید خوب باشه. یکی از دوستان من اونجا هواشناسی در مقطع دکترا خونده و خیلی هم راضی بود. می مونه مسئله بازار کار بعد از فراغت از تحصیل که اونجا یه کم نسبت به اوریکا سخت تره.
    موفق باشید.
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)