صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط cj1 نمایش پست ها
    سلام.یه سوال دارم.کدوم دانشگاه روی پلاسما تئوری ،مخصوصا پلاسمای فضا، در اروپا و امریکا خوبه؟؟؟
    من دانشجوی ارشد فیزیک پلاسما بهشتی هستم.
    با تشکر از همه دوستان .لطفامن رو راهنمایی کنن.
    سوالتون خیلی کلی هست
    شما بابد سرچ کنین گرایش مورد نظر رو و بعد رنک های دانشگاه رو توی فیزیک هم چک کنین
    همچنین مقالاتی که توی زمینه کاری شما به روز هستند ببینین توی کدوم دانشگاه ها و کروم گروه های تحقیقاتی بیشتر کار میشه
    موفق باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

نقل قول نوشته اصلی توسط Afraaaa نمایش پست ها
    سلام
    راستش تا اینجا خوندم ولی جوابمو پیدا نکردم
    کارشناس فیزیک حالت جامد از دانشگاه سراسری (معدل 13.68)
    کارشناسی ارشد فیزیک هواشناسی دانشگاه سراسری( معدل 17.30) موضوع پایان نامه جدید، با یه مقاله کنفرانسی داخلی
    حالا مشکلم اینه که اصلن به گرایش ارشدم علاقه ندارم و گول بازار کارشو خوردم که انتخابش کردم.
    تصمیم جدی برای رفتن دارم ولی سر دو راهی هستم:
    1- واسه دکترای همین گرایش برم به امید اینکه علاقه مند بشم
    2- واسه ارشد اقدام کنم تو گرایش مورد علاقه ام( ینی حالت جامد)، اگه یه مقاله بدم نمره ی زبانمم خوب بشه به خاطر اینکه یه بار یه ارشد دیگه خوندم مشکلی پیش نمیاد؟ این 4 یا 5 سالی که از کارشناسی فاصله میگیرم چقد میتونه مشکل ساز باشه؟
    پیشاپیش ممنون از پاسختون
    سلام دوست عزیز

به نظر من بهتره تصمیم بگیرید چه گرایشی دوست دارید ادامه بدید، تا وقت تون رو الکی هزینه نکنید. بستگی به اینکه کجا قصد ادامه تحصیل دارین، شرایط فرق می کنه براتون. مثلا اگر امریکا رو مد نظر دارید، می تونید برای دکترای فیزیک اقدام کنید. هر دانشگاهی برای دکترای فیزیک پذیرش بگیرید باید چند واحد درس پاس کنید، بعد از اون می تونید زمینه تحقیقاتی تون رو انتخاب کنید. برای همین بهتر هست بدونید اون دانشگاه چه زمینه هایی داره و اینکه شما اونها رو دوست دارید یا نه.
    در کل بهتره مقصد نهایی تون رو مشخص کنید، بعد می تونید تصمیم بگیرید چی بهتره و چه مشکلاتی سر راه هست.

Junior Member

سلام دوستان.
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه سراسری دارم. معدلم پایین بود در نتیجه ترجیح دادم واسه کارشناسی مجدد با معادل سازی یه سری از واحدهام مجدد در اتریش کارشناسی بخونم.
    با توجه به انیکه 29 سالمه و تصمیم سختی دارم میگیرم، بنظر شما میتونم بعد از کارشناسی واسه ارشد تغییر رشته بدم به یه رشته مهندسی؟ یا بنظر شما ارشد فیزیک بیشتر کارایی داره در اروپا؟ چه از نظر کاری چه از نظر بورس تحصیلی. با توجه به اینکه سنم حداقل 10 سال از هم دوره ای های خودم واسه کارشناسی بیشتره...

Junior Member

با سلام میخاستم بدونم با ویژگی های من چه رنکی از دانشگاه ها رو ااپلای کنم
    لیسانس فیزیک با معدل 15/15 از دانشگاه دولتی
    فوق لیسانس فیزیک با معدل 60/17 از دانشگاه دولتی
    یک مقاله کنفرانسی داخلی
    حل تمرین در دانشگاه هم داشتم
    ازمون تافل آزمایشی دادم 90 شدم اصلیو هنوز ندادم
    از امریکا با فول فاند مد نظرم هست
    لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر.

Junior Member adk1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Theoretical Physics

به نظرم برای گرایش کیهانشناسی دانشگاههای ایتالیا خیلی خوبه مخصوصا در زمینه گرانش کوانتومی همراه با کیهانشناسی خیلی خوب کار میکنن و گروه های قوی دارن.

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

سلام و درود
    لیست دانشگاه های آمریکا و آلمان رو که بصورت مستقیم از کارشناسی به دکتری پذیرش میدن رو میخوام
    برای اختر فیزیک ،نجوم و کیهان شناسی
    البته تعدادی از دانشگاه های تاپ آمریکا رو که بصورت مستقیم پذیرش میدن پیدا کردم،اما کامل تر و همچنین در مورد آلمان هم میخوام
    و یه سوال دیگه اینکه طبق گفته بچه های همین فارم دکتری به این صورت حدود 3 سال طول میکشه،درصورتی که سایت studyabroad مثلا در مورد دنشگاه MIT یا پرینستون 5 سال رو ذکر کرده،البته دو سال کورس ورک و 3 سال تحقیق،حالا سوالم اینه که مدرک دکتری بعد از کورس ورک داده میشه یا بعد از همون 5 سال که شامل تحقیقات هم میشه؟(البته قطعا بعد از همون 5 سال هست،اما سواله دیگه)
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NS1 نمایش پست ها
    سلام و درود
    لیست دانشگاه های آمریکا و آلمان رو که بصورت مستقیم از کارشناسی به دکتری پذیرش میدن رو میخوام
    برای اختر فیزیک ،نجوم و کیهان شناسی
    البته تعدادی از دانشگاه های تاپ آمریکا رو که بصورت مستقیم پذیرش میدن پیدا کردم،اما کامل تر و همچنین در مورد آلمان هم میخوام
    و یه سوال دیگه اینکه طبق گفته بچه های همین فارم دکتری به این صورت حدود 3 سال طول میکشه،درصورتی که سایت studyabroad مثلا در مورد دنشگاه MIT یا پرینستون 5 سال رو ذکر کرده،البته دو سال کورس ورک و 3 سال تحقیق،حالا سوالم اینه که مدرک دکتری بعد از کورس ورک داده میشه یا بعد از همون 5 سال که شامل تحقیقات هم میشه؟(البته قطعا بعد از همون 5 سال هست،اما سواله دیگه)
    سلام. فک نمی کنم همچین لیست مدونی پیدا کنید. برای خیلی دانشگاه های امریکا مستر داشتن فقط یه مزیته و دکترای مستقیم یه چیز مرسومه اینجا.
    برای المان من دکترای مستقیم نشنیدم.

دوره ی دکترا زمان خیلی مشخصی نداره. معمولا کلش 5 سال طول می کشه و مدرک رو اخرش بهتون می دن. من متوجه نمی شم منظورتون ازینکه مدرک رو بعد از کورس ورک می دن چیه! مدرک رو اخر تحصیل می دن دیگه. خودتونم گفتین اخر پستتون!
    درمورد اون سه سال، تا جایی ک من دیدم تو دانشگاه خودمون، کسایی که مسترشون رو از ایران منتقل کردن یه سری کورس ها رو نگذروندن و سه ساله دکترا رو گرفتن و رفتن! ولی اصولا شما که مستر ندارید رو همون 5 سال فک کنید.
    اینم بگم که دکترای مستقیم رزومه ی بهتری می خواد نسبت به زمانی که شما ارشد هم دارید. ینی سطح معدل و اینا باید بالاتر باشه. حالا شما ببینید پی اچ دی مستقیم به رزومتون می خوره یا نه.

Junior Member

سلام
    من و همسرم هر دو فوق ليسانس فيزيك (من هسته اي خوندم و همسرم اخترفيزيك) از دانشگاه دولتي هستيم
    معدل هر دوي ما هم حدود 15.30 هست
    همسرم يه مقاله ي ISI و يك مقاله داخلي داره
    من هم دو مقاله داخلي دارم
    خواهش ميكنم راهنمايي كنيد
    اگر مدرك زبان رو اوكي كنيم آيا شانسي براي ادامه تحصيل در دوره ي دكترا با فاند داريم؟
    در كدام كشور شانس داريم؟
    براي گرايش هسته اي ميشه درخواست داد يا بايد براي گرايش ديگه اي درخواست بدم؟

Junior Member

سلام بچه ها من خیلی دوس دارم دانشگاه بن ادمیشن بگیرم اما نمیدونم با این شرایط چقد شانس دارم
    لیسانس فیزیک دانشگاه فردوسی معدل 12.80
    کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی خیام معدل 15.60
    آیلتس 7
    سابقه حل تمرین و کار نامرتیط با رشتم دارم
    می خوام واسه مستر مجدد اقدام کنم
    شانسی دارم آیا؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eliot1989 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من خیلی دوس دارم دانشگاه بن ادمیشن بگیرم اما نمیدونم با این شرایط چقد شانس دارم
    لیسانس فیزیک دانشگاه فردوسی معدل 12.80
    کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی خیام معدل 15.60
    آیلتس 7
    سابقه حل تمرین و کار نامرتیط با رشتم دارم
    می خوام واسه مستر مجدد اقدام کنم
    شانسی دارم آیا؟
    سلام می دونید که برای ارشد فاند نداره دیگه اروپا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)