صفحه 27 از 28 نخستنخست ... 171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

دوستان قبل از اپلای حتما با دانشکده ارتباط بگیرید تا پول الکی ندید
    الان از دانشگاه مریلند این ایمیل رو گرفتم

Thank you for your interest in the Ph.D. program in the UMBC Department of Physics. Unfortunately, U.S. government sanctions restrict access of Iranian citizens to certain research areas. Because some of the research in our department falls under those restrictions, and graduate students have access to the laboratories where that research is taking place, our department is not currently accepting students with Iranian citizenship.

Matthew PeltonChair, Graduate Admissions Committee
    UMBC Department of Physics

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

خیلی ممنون دوست عزیز میشه بفرمایید در چه زمینه ای اقدام کرده بودین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahad116 نمایش پست ها

Thank you for your interest in the Ph.D. program in the UMBC Department of Physics. Unfortunately, U.S. government sanctions restrict access of Iranian citizens to certain research areas. Because some of the research in our department falls under those restrictions, and graduate students have access to the laboratories where that research is taking place, our department is not currently accepting students with Iranian citizenship.

96 nine or six

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

سلام

اپلای نکردم دانشگاهش نظرم رو جلب کرده بود تازه میخاستم اطلاعات بگیرم ازشون قبل از اپلای که این جواب نا امید کننده رو دادند
    این طور که به من توضیح دادند در ایمیل های بعدی اصلا گرایش مد نظرشون نیست مشکلشون دسترسی به آزمایشگاه هاست چون بودجه تحقیقاتیشون و پروژه هاشون بخشیش از نهاد های نظامی و دولتی هست و ریسک
    حضور ایرانی در اون آزمایشگاه رو قبول نمی کنن

البته خداروشکر موضوع عمومیت نداره چند تا دانشگاه دیگه که ارتباط گرفتم گفتند مشکلی نیست و میتونید اپلای کنید

سلام

اپلای نکردم دانشگاهش نظرم رو جلب کرده بود تازه میخاستم اطلاعات بگیرم ازشون قبل از اپلای که این جواب نا امید کننده رو دادند
    این طور که به من توضیح دادند در ایمیل های بعدی اصلا گرایش مد نظرشون نیست مشکلشون دسترسی به آزمایشگاه هاست چون بودجه تحقیقاتیشون و پروژه هاشون بخشیش از نهاد های نظامی و دولتی هست و ریسک
    حضور ایرانی در اون آزمایشگاه رو قبول نمی کنن

البته خداروشکر موضوع عمومیت نداره چند تا دانشگاه دیگه که ارتباط گرفتم گفتند مشکلی نیست و میتونید اپلای کنید
    برای کل رشته فیزیک که نمیشه بسط داد. دوستان میپرسن زمینه کاری که شما میخواستید کار کنید کدوم زمینه بوده که دانشگاه این رو گفته؟ بلاخره زمینه کاری هست که باعث این موضوع شده. در سایت های دیگه از این دانشگاه فکر کنم دیدم در رشته فیزیک که پذیرش گرفتند. پس احتمالاً مشکل زمینه شما هست یا همچین چیزی.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

حتما از دانشگاه بپرسید که دقیقا چه مواردی توی این سنکشن ها میفتن.
    بعد از امدن دموکراتها بر سر کار بسیاری ازین سنکشن ها برداشته شد.
    حتما حتما ریپلای کنید و بپرسید.
    موافقم باید حتما ایمیل بزنید و ببینید چقدر شانس دارید چه از نظر این پالیسی ها چه از نظر شانس.
    ولی من ازین دانشگاه (اگه کالج پارکه) چندین سال قبل پذیرش گرفتم و رشته من بین شیمی فیزیک بیوشیمی و زیست میفته. به من همچین چیزی نگفتن و پذیرش هم گرفتم. شما حتما باید بپرسید.
    اگه میخواید بدونید چه ایمیلی بزنید مناسبه به من پیام بزنید.
    فکر نکنید اونی که اونجا نشسته علامه دهر هست یا خیلی عامه دهر بوده برای همچین کاری در نظر گرفتنش. طرف یک ادمین هست و خیلی وقته انگیزه ندارن برن ببیننن چی اپدیت شده، یا مثلا کیس های ما جزییات داره چون ما ایران متولد شدیم. تسلیم نشید، برای دموکراسی و برای اپشن های خودتون و بقیه قدم بردارید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    برای کل رشته فیزیک که نمیشه بسط داد. دوستان میپرسن زمینه کاری که شما میخواستید کار کنید کدوم زمینه بوده که دانشگاه این رو گفته؟ بلاخره زمینه کاری هست که باعث این موضوع شده. در سایت های دیگه از این دانشگاه فکر کنم دیدم در رشته فیزیک که پذیرش گرفتند. پس احتمالاً مشکل زمینه شما هست یا همچین چیزی.

سلام

ببینید به نظرم دوستان درست متوجه نشدند و یا دقیق نخوندند که من چی نوشتم اجازه بدبد دوباره توضیح بدم

شخصی که باهاش مکاتبه داشتم استاد دپارتمان بود و عضو کمیته پذیرش دانشگاه مریلند بالتیمور کانتی و درواقع دپارتمان توصیه کرده بود که قبل از هر کاری با ایشون تماس بگیرید تا بهتون اعلام بکنه که آیا شانس قبولی دارید یا نه پس درواقع ایشون آدمه آپدیتی هست و قوانین دپارتمان رو میدونه

ببینید دوستان من قبل از این هم گفتم مشکل این دانشکده اصلا بر سر موضوع تحقیقاتی شما نیست درسته بعضی از تاپیک ها حساس هستند و مشکل زا این به جای خودش و همه مطلع هستیم
    اما حرفه اینا این بود که حتی اگر شما صلح آمیز ترین گرایش و تاپیک هم کار کرده باشید و بخاید کار بکنید (به قول دوستان قدیم گرایش آبیاری گیاهان دریایی هم بخای بخونی )
    بالاخره به عنوان دانشجو سر و کارت با آزمایشگاه های ما قراره باشه و ما پروژه هایی در آزمایشگاه هامون داریم که کاربرد های نظامی دارند و اطلاعات اون پروژه ها در سیستم های ما و آزمایشگاه های ما ثبت شده هست و شما ممکنه خاسته یا ناخاسته به اون ها دسترسی پیدا کنید
    با استناد به این موضوع حرفشون اینه که سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندیم و اصلا دانشجوی ایرانی نمی گیریم که بعدا مجبور نباشیم با این مشکلات مواجه بشیم
    ضمن اینکه خیلی از کسانی که دکتری فیزیک میخونن مستقیما با لیسانس وارد میشن بسیاری هم اصلا سابقه پژوهشی ندارند
    سیستم خود آمریکا هم بر اینه که میگه بیا یک یا دوسال دروس نظری پیشرفته کار بکن با موضوعات آشنا شو و با اساتید فن حرف یزن دوتا کنفرانس شرکت کن بعد گرایش و تاپیک انتخاب کن

دوباره هم تاکید میکنم دوستان این دانشگاه یکم واسه خودش کلاس میزاره وگرنه پنج تا دانشگاه دیگه پیام دادند اصلا همچین سیاستی نداریم حتی یکیشون دیشب ایمیل زد در پاسخ نوشته واقعا سوال قافلگیرانه ای پرسیدید ما سال هاست دانشجو ایرانی پذیرش میکنیم و از عملکردشون هم راضی هستیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    حتما از دانشگاه بپرسید که دقیقا چه مواردی توی این سنکشن ها میفتن.
    بعد از امدن دموکراتها بر سر کار بسیاری ازین سنکشن ها برداشته شد.
    حتما حتما ریپلای کنید و بپرسید.
    موافقم باید حتما ایمیل بزنید و ببینید چقدر شانس دارید چه از نظر این پالیسی ها چه از نظر شانس.
    ولی من ازین دانشگاه (اگه کالج پارکه) چندین سال قبل پذیرش گرفتم و رشته من بین شیمی فیزیک بیوشیمی و زیست میفته. به من همچین چیزی نگفتن و پذیرش هم گرفتم. شما حتما باید بپرسید.
    اگه میخواید بدونید چه ایمیلی بزنید مناسبه به من پیام بزنید.
    فکر نکنید اونی که اونجا نشسته علامه دهر هست یا خیلی عامه دهر بوده برای همچین کاری در نظر گرفتنش. طرف یک ادمین هست و خیلی وقته انگیزه ندارن برن ببیننن چی اپدیت شده، یا مثلا کیس های ما جزییات داره چون ما ایران متولد شدیم. تسلیم نشید، برای دموکراسی و برای اپشن های خودتون و بقیه قدم بردارید.
    سلام
    ممنون از توضیحاتتون و البته ایجاد دلگرمی
    به هر حال زندگی در این دنیا به خودی خود سخت هست و ملیت و وجه بین اللملی ما هم مزید بر علت شده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونیک، دانشگاه شهید بهشتی

سلام
    وقت بخیر
    من کارشناسی مهندسی اپتیک و لیزر دانشگاه صنعتی ارومیه رو دارم و ارشد فوتونیک شهید بهشتی خوندم، یک ماهی هست که ارشدم رو تموم کردم معدلم هم ۱۴.۷ شده. استادی که باهاش کار کردم زمینه کاریش کوانتوم هست و پایان نامم هم در مورد اپتومکانیک کوانتومی هستش. من میخوام برای دکتری اپلای کنم اما نمی‌دونم که دقیقا چه رشته‌هایی و کجاها می‌تونم این کار رو کنم. در واقع من فوتونیک خوندم اما فیلدی که کار کردم نهایتا کوانتوم بوده، بخاطر همین سردرگمم که برای دکتری سمت چه رشته‌هایی باید برم!؟
    خوب من برای کارشناسی از مهندسی اپتیک لیزر خوشم اومد رفتم اون رشته، بعد برای ارشد دیدم ۲-۳ تا رشته هست که میتونم برم(فوتونیک، الکترواپتیک) و شهید بهشتی خوبه رفتتم . اما الان نمی‌دونم برای دکتری چه رشته‌ و دانشگاه‌هایی می‌تونم برم! یا اینکه میگن دکتری پروژه محور هست پس من چجوری باید زمینه کاری و استاد و ... رو برای خودم مشخص کنم که بتونم بفهمم باید چیکارا کنم!؟ یا اینکه اصلا گرایش‌هایی که می‌تونم برم safe هستن یا نه هر کشوری نمی‌تونم برم؟
    واقعا سردرگمم، حقیقتا ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه.
    من خیلی وقت نیست که عضو شدم،برای همین امیدوارم قوانین رو رعایت کرده باشم.
    ممنون
    ویرایش توسط Bakhshan : January 4th, 2023 در ساعت 02:28 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bakhshan نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    من کارشناسی مهندسی اپتیک و لیزر دانشگاه صنعتی ارومیه رو دارم و ارشد فوتونیک شهید بهشتی خوندم، یک ماهی هست که ارشدم رو تموم کردم معدلم هم ۱۴.۷ شده. استادی که باهاش کار کردم زمینه کاریش کوانتوم هست و پایان نامم هم در مورد اپتومکانیک کوانتومی هستش. من میخوام برای دکتری اپلای کنم اما نمی‌دونم که دقیقا چه رشته‌هایی و کجاها می‌تونم این کار رو کنم. در واقع من فوتونیک خوندم اما فیلدی که کار کردم نهایتا کوانتوم بوده، بخاطر همین سردرگمم که برای دکتری سمت چه رشته‌هایی باید برم!؟
    خوب من برای کارشناسی از مهندسی اپتیک لیزر خوشم اومد رفتم اون رشته، بعد برای ارشد دیدم ۲-۳ تا رشته هست که میتونم برم(فوتونیک، الکترواپتیک) و شهید بهشتی خوبه رفتتم . اما الان نمی‌دونم برای دکتری چه رشته‌ و دانشگاه‌هایی می‌تونم برم! یا اینکه میگن دکتری پروژه محور هست پس من چجوری باید زمینه کاری و استاد و ... رو برای خودم مشخص کنم که بتونم بفهمم باید چیکارا کنم!؟ یا اینکه اصلا گرایش‌هایی که می‌تونم برم safe هستن یا نه هر کشوری نمی‌تونم برم؟
    واقعا سردرگمم، حقیقتا ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه.
    من خیلی وقت نیست که عضو شدم،برای همین امیدوارم قوانین رو رعایت کرده باشم.
    ممنون
    سلام و آرزوی موفقیت. در حالت کلی فارغ از رشته ها، مهمترین نکته تو اپلای اینه که خودتون رو محدود به فیلد خاصی تو رشته تحصیلیتون نباید کنید و پوزیشنی که حتی 10 درصد هم هموپوشانی با تجربتون رو داره رو باید با انرژی اپلای کنید. رشته بنده فیزیک نیست ولی با توجه به دیده ها و تجربیات خودم فارغ از رشته های زیرمجموعه کامپیوتر، رشته فیزیک بیشترین تعداد پوزیشنای ادورتایز شده رو تو اروپا خصوصا آلمان داره. اگه کشورای هدفتون اروپاس باید بدونید که موقعیتهای اروپا پوزیشن محور بوده و قبل از ورود اساتید به فرآیند جذب، باید از غربال سنگین ادمیشن دانشگاهها عبور کنید،تو این فضا ایمیل و صحبت اولیه با اساتید تاثیر خاصی نداره (هرچند انجام دادنش بهتره). بغیر از سایت خود دانشگاه ها،سایتهای زیادی هم وجود داره که با سرچ گوگل براحتی قابل دسترسین و می تونید پوزیشنا رو داخلشون مشاهده کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونیک، دانشگاه شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط idea1 نمایش پست ها
    سلام و آرزوی موفقیت. در حالت کلی فارغ از رشته ها، مهمترین نکته تو اپلای اینه که خودتون رو محدود به فیلد خاصی تو رشته تحصیلیتون نباید کنید و پوزیشنی که حتی 10 درصد هم هموپوشانی با تجربتون رو داره رو باید با انرژی اپلای کنید. رشته بنده فیزیک نیست ولی با توجه به دیده ها و تجربیات خودم فارغ از رشته های زیرمجموعه کامپیوتر، رشته فیزیک بیشترین تعداد پوزیشنای ادورتایز شده رو تو اروپا خصوصا آلمان داره. اگه کشورای هدفتون اروپاس باید بدونید که موقعیتهای اروپا پوزیشن محور بوده و قبل از ورود اساتید به فرآیند جذب، باید از غربال سنگین ادمیشن دانشگاهها عبور کنید،تو این فضا ایمیل و صحبت اولیه با اساتید تاثیر خاصی نداره (هرچند انجام دادنش بهتره). بغیر از سایت خود دانشگاه ها،سایتهای زیادی هم وجود داره که با سرچ گوگل براحتی قابل دسترسین و می تونید پوزیشنا رو داخلشون مشاهده کنید.

خیلی ممنون بابت پاسختون
    یعنی من باید برم تو سایت‌ دانشگاه‌ها و دنبال پوزیشن‌هایی بگردم که با رشته یا زمینه‌ای که کار کردم هم پوشانی داشته باشه. و اینطوری می‌تونم پوزیشن‌هایی که شانس گرفتن فاند دارم رو پیدا کنم و پیگیرش بشم، درسته؟
    بعد اینکه من اولویتم آمریکاست و بعد اروپا، و نمیدونم که برای زبان تافل رو بگیرم کافی هست یا نه باید حتما برای آمریکا تافل رو بگیرم و برای اروپا آیلتس !؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)