صفحه 10 از 28 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط zsinohe نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه شاهرود با معدل 14.96 و کارشناسی ارشد الکترواپتیک (فوتونیک) با معدل 17.78 از دانشگاه مالک اشتر دارم.
    یک مقاله کنفرانسی چاپ شده در SPIE دارم، زبانم خوبه اما هنوز IELTS ندادم.
    کلا در زمینه دوربین های مادون قرمز کار کردم و اطلاعات خوبی هم در این زمینه دارم. به طور تخصصی رو کاربرد دوربین های IR در حوزه پزشکی کار کردم و ترموگرافی کلینیکی هم انجام دادم (دو دوره چند ماهه.). خیلی دوست دارم بتونم ترموگرافی و دنبال کنم...به خصوص تفسیر تصاویر اما تو ایران کسی رو این موضوع کار نمیکنه...
    برای PHD قصد دارم اقدام کنم...اما اصلا نمیدونم چطور، کجا و چه رشته ای و آیا اصلا شانسی هست؟...
    خیلی دلم میخواد مرتبط با مواردی که گفتم باشه ، اما نمیدونم کجاها رو این زمینه ها کار میکنند...راستش نمیدونم تو دپارتمان های فیزیک بگردم یا پزشکی...حتی اگه لازم بشه از مستر هم حاضرم شروع کنم البته اگه فاند داشته باشه چون فکر میکنم رشته لیسانس و ارشدم خیلی با اونچیزی که میخوام جور نیست...به فیزیک پزشکی هم علاقه دارم و کلا کار با دوربین های مادون قرمز هم دوست دارم و اگه برای PHD بخوام تو این زمینه کار کنم هم مشکلی ندارم اما نمیدونم چه دپارتمان و چه دانشگاهایی تو این زمینه ها کار میکنن...اگه میشه منو راهنمایی کنید.
    مرسی
    بدون GRE و نمره زبان نمیشه نظری داد. میتونین دوباره از مستر شروع کنین و اگه دنبال فاند هستین بیشتر به فکر آمریکا و کانادا باشید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

با سلام من فیزیک ارشد از دانشگاه پیام نور با معدل 16.30 و لیسانس 14 هستم 5 سال سابقه تدریس دانشگاه علمی کاربردی رو دارم . آیلتس 6 . بدون جی ار ای . آیا جایی هست که شانس پذیرش داشته باشم؟چون تا اونجایی که گشتم همه جا آیلتس 6.6 و جی ار ای مخواستند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zsinohe نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه شاهرود با معدل 14.96 و کارشناسی ارشد الکترواپتیک (فوتونیک) با معدل 17.78 از دانشگاه مالک اشتر دارم.
    یک مقاله کنفرانسی چاپ شده در SPIE دارم، زبانم خوبه اما هنوز IELTS ندادم.
    کلا در زمینه دوربین های مادون قرمز کار کردم و اطلاعات خوبی هم در این زمینه دارم. به طور تخصصی رو کاربرد دوربین های IR در حوزه پزشکی کار کردم و ترموگرافی کلینیکی هم انجام دادم (دو دوره چند ماهه.). خیلی دوست دارم بتونم ترموگرافی و دنبال کنم...به خصوص تفسیر تصاویر اما تو ایران کسی رو این موضوع کار نمیکنه...
    برای PHD قصد دارم اقدام کنم...اما اصلا نمیدونم چطور، کجا و چه رشته ای و آیا اصلا شانسی هست؟...
    خیلی دلم میخواد مرتبط با مواردی که گفتم باشه ، اما نمیدونم کجاها رو این زمینه ها کار میکنند...راستش نمیدونم تو دپارتمان های فیزیک بگردم یا پزشکی...حتی اگه لازم بشه از مستر هم حاضرم شروع کنم البته اگه فاند داشته باشه چون فکر میکنم رشته لیسانس و ارشدم خیلی با اونچیزی که میخوام جور نیست...به فیزیک پزشکی هم علاقه دارم و کلا کار با دوربین های مادون قرمز هم دوست دارم و اگه برای PHD بخوام تو این زمینه کار کنم هم مشکلی ندارم اما نمیدونم چه دپارتمان و چه دانشگاهایی تو این زمینه ها کار میکنن...اگه میشه منو راهنمایی کنید.
    مرسی
    دوست عزیز تا اونجایی که من فهمیدم گویا رشته فیزیک باید نمره آیلتس بالای 6.5 داشته باشه تا بتونه به فاند فکر کنه و البته برای امریکا و بعضی از دانشگاههای المانی با اروپایی نمره جی ار ای هم لازمه . پس اول از همه به فکر نمره بالای زبان باش که هر چه بالاتر بهتر . من خودم خیلی از دانشگاههای کانادا و سوعد و المان و امریکا رو گشتم که شرط اولیه همشون آیلتس 6.5 بوده. اگه داری که شانس خیلی خوبی داری و حتما برات شانس هست . فقط باید دانشگاهها رو بگردی. از اونجایی که تا الان کسی تو سایت جوابت رو نداده شاید این کمکت کنه که برای شروع اسم رشته مورد نظرت رو با مقطع مورد نظرت تو گوگل سرچ کن . مثلا من که دنبال مستر فیزیک با اسکلارشیب بودم زدم scolarship in master of physics و سایتها رو دونه دونه چک کردم. اگه کسی جایی رو بهت معرفی نکرده این یک روش خوبه برای پیدا کردن.البته طولانی و خسته کننده. امیدوارم موفق باشی.

Junior Member silence2 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Eshtehardi نمایش پست ها
    دوست عزیز تا اونجایی که من فهمیدم گویا رشته فیزیک باید نمره آیلتس بالای 6.5 داشته باشه تا بتونه به فاند فکر کنه و البته برای امریکا و بعضی از دانشگاههای المانی با اروپایی نمره جی ار ای هم لازمه . پس اول از همه به فکر نمره بالای زبان باش که هر چه بالاتر بهتر . من خودم خیلی از دانشگاههای کانادا و سوعد و المان و امریکا رو گشتم که شرط اولیه همشون آیلتس 6.5 بوده. اگه داری که شانس خیلی خوبی داری و حتما برات شانس هست . فقط باید دانشگاهها رو بگردی. از اونجایی که تا الان کسی تو سایت جوابت رو نداده شاید این کمکت کنه که برای شروع اسم رشته مورد نظرت رو با مقطع مورد نظرت تو گوگل سرچ کن . مثلا من که دنبال مستر فیزیک با اسکلارشیب بودم زدم scolarship in master of physics و سایتها رو دونه دونه چک کردم. اگه کسی جایی رو بهت معرفی نکرده این یک روش خوبه برای پیدا کردن.البته طولانی و خسته کننده. امیدوارم موفق باشی.
    سلام خسته نباشین من در مورد یکی از دوستانم میخوام بپرسم. ایشون لیسانس عمران آزد خوندن و فوق لیسانس دانشگاه شریف فیزیک با معدل بالا فکر کنم شاخه ماده چگال بود.و تافل نمرش 111 شده ibt و جی آر ای هم بچه ها گفتن خیلی بالا شده/حالا به نظرتون چقدر شانس داره از دانشگاه های top 10 پذیرش با فند خوب بگیره؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک اتمی مولکولی

سلام.من تمام صفحات و خوندم و چند تا سوال دارم ممنون میشم خیلی خیلی، اگه راهنماییم کنین.
    من لیسانسمو از دانشگاه شیراز گرفتم با معدل 12/14 میدونم خیلی کمه
    الانم فوق فیزیک اتمی مولکولی ترم 2 دانشگاه علوم و تحقیقات فارس هستم (میدونم اینم خوب نیست)
    میخام واسه دکتری برم کانادا و میخوام فاند بگیرم.(میخام دیگه )
    حالا میشه بهم بگین تو این 1سال و نیم چیکار کنم تا بتونم فاند بگیرم و اینکه پایان نامم روی چه موضوعی باشه و اینکه استاد راهنمام چقدر مهمه؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید.(من زیاد نمیدونم یعنی اصلا نمیدونم )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eastgirl نمایش پست ها
    سلام.من تمام صفحات و خوندم و چند تا سوال دارم ممنون میشم خیلی خیلی، اگه راهنماییم کنین.
    من لیسانسمو از دانشگاه شیراز گرفتم با معدل 12/14 میدونم خیلی کمه
    الانم فوق فیزیک اتمی مولکولی ترم 2 دانشگاه علوم و تحقیقات فارس هستم (میدونم اینم خوب نیست)
    میخام واسه دکتری برم کانادا و میخوام فاند بگیرم.(میخام دیگه )
    حالا میشه بهم بگین تو این 1سال و نیم چیکار کنم تا بتونم فاند بگیرم و اینکه پایان نامم روی چه موضوعی باشه و اینکه استاد راهنمام چقدر مهمه؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید.(من زیاد نمیدونم یعنی اصلا نمیدونم )
    سلام، بنظره من سعی رو یه موضوعی کار کنی که به نظر برسه کاملن بیخطره، بین گرایشی کار کن حالا لزومی نداره دقیقن تو زمینه اتمی- مولکولی باشه! و همچنین با استادی کار کن که تو دانشگاه داره بین گرایشی کار میکنه و کاملن پروفایل بیخطری داشته باشه!
    همچنین، با توجه به معدل کمتون که تو لیسانس دارید سعی کنید معدل فوق رو بالا ببرید و رو پروژتون هم خوب کار کنید که بتونید مقاله بدید که حداقل بتونید پارامترای دیگتونو قوی کنید. و توصیه آخر که از الان رو زبان و جی ار ای برنامه ریزی کنید چون جی ار ای خوب هم معدلتونو پوشش میده

Junior Member

فوق لیسانس دانشگاه شریف 17.00
    آیلتس 6.5
    چی آر ای 149 149 3.5
    111 iBT
    گرایش ذرات بنیادی
    سه مقاله ای اس ای

کدوم دانشگاه آمریکا می تونم فبول شم؟ می تونم شانسم رو واسه کرنل یا ایلینویس امتحان کنم؟

Junior Member

سلام
    من ليسانس فيزيك مهندسي دارم.از دانشگاه دولتي فلوريدا براي دكتري فيزيك بورس شدم(تحقيق در زمينه نجوم).از دانشگاه منيتوباي كانادا هم برا ي فوق ليسانس فيزيك نجوم بورس شدم.خودم دوست دارم بعد از گرفتن مدركم تو زمينه نجوم تو مركز تحقيقاتي كار كنم.حالا چند تا سوال دارم.
    ١.تو كشور هاي ديگر از جمله ايران ايراد نميگرند اگر يك سره دكتري خونده باشي؟تو كار و اينا مي گم
    ٢.در حالت كلي براي كسي كه مي خواد تو زمينه نجوم كار كنه كدوم گزينه بهتره؟
    ٣.امكان داره كه يهو برم فلوريدا ببينم تو زمينه نجوم كار نمي كنند؟(تو ايران كه بيش مي ايد)

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgnkh نمایش پست ها
    سلام
    من ليسانس فيزيك مهندسي دارم.از دانشگاه دولتي فلوريدا براي دكتري فيزيك بورس شدم(تحقيق در زمينه نجوم).از دانشگاه منيتوباي كانادا هم برا ي فوق ليسانس فيزيك نجوم بورس شدم.خودم دوست دارم بعد از گرفتن مدركم تو زمينه نجوم تو مركز تحقيقاتي كار كنم.حالا چند تا سوال دارم.
    ١.تو كشور هاي ديگر از جمله ايران ايراد نميگرند اگر يك سره دكتري خونده باشي؟تو كار و اينا مي گم
    ٢.در حالت كلي براي كسي كه مي خواد تو زمينه نجوم كار كنه كدوم گزينه بهتره؟
    ٣.امكان داره كه يهو برم فلوريدا ببينم تو زمينه نجوم كار نمي كنند؟(تو ايران كه بيش مي ايد)
    1) خیر، ولی اگر میخواین که توی مراکز تحقیقاتی کار کنین کلا به ایران فکر نکنید، چون در این زمینه چیز خاصی برای گفتن نداره.
    2) هر دودانشگاه در یک سطح، و خوب هستند. بستگی به این داره که کدوم کشور رو برای زندگی ترجیح بدین. این مساله کاملا به خود شخص برمیگرده. مثلا اگر منیتوبا برید، دوباره شانس اپلای و احتمالا رفتن به دانشگاه های قوی تر رو در مقطع دکترا دارید.
    3) به هیچ عنوان ممکن نیست
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام
    دو.ستان کسی میدونه کدوم کشور اروپایی میتونم برای دکترای فیزیک فول فاند بگیرم؟
    دنبال کشوری با زبان انگلیسی میگردم و اینکه بتونم همسرم رو با خودم ببرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)