صفحه 13 از 28 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

با سلام خدمت دوستان
    لطفا بنده را راهنمایی کنید
    من 2 ترم به پایان لیسانس فیزیکم از دانشگاه صنعتی اصفهان مونده
    معدلم حدود 17
    زبانم خوبه ولی امتحان ندادم ولی نمره خوب میگیرم
    تا حالا دوتا دستگاه ساختم ، یه برنامه هم نوشتم ولی جایی ثبتشون نکردم
    بنظرتون اگه بخوام برا fall 2015 اقدام کنم اولا باید تو چه رنج دانشگاههایی اقدام کنم که بتونم فاند بگیرم یا کار کنم یا حقوق یا کلا هرراهی که بتونم از نظر مالی ساپورت بشم ،چون خودم از پس هزینهاش برنمیام
    واینکه کی باید برا گرفتن مدرک زبان و غیره اقدام کنم ؟

SORRY BUT NOOB IS HERE , PLEASE HELP ME
    TNX
    ویرایش توسط eli7 : September 4th, 2014 در ساعت 02:20 PM

Junior Member

واقعا کسی نیست که بم کمک کنه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eli7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    لطفا بنده را راهنمایی کنید
    من 2 ترم به پایان لیسانس فیزیکم از دانشگاه صنعتی اصفهان مونده
    معدلم حدود 17
    زبانم خوبه ولی امتحان ندادم ولی نمره خوب میگیرم
    تا حالا دوتا دستگاه ساختم ، یه برنامه هم نوشتم ولی جایی ثبتشون نکردم
    بنظرتون اگه بخوام برا fall 2015 اقدام کنم اولا باید تو چه رنج دانشگاههایی اقدام کنم که بتونم فاند بگیرم یا کار کنم یا حقوق یا کلا هرراهی که بتونم از نظر مالی ساپورت بشم ،چون خودم از پس هزینهاش برنمیام
    واینکه کی باید برا گرفتن مدرک زبان و غیره اقدام کنم ؟

SORRY BUT NOOB IS HERE , PLEASE HELP ME
    TNX
    شما باید اخر سال میلادی مدارکتون اماده باشه. فکر نکنم غیر از آمریکا و کانادا بتونین فاند بگیرین برای ارشد .gre subject مهر برگزار میشه(اول سال هم هست که اگر امسال بخاین برین بدردتون نمیخوره ) اون مهمتر از معدله ،فیزیک پایه ها رو خوب بلد باشی اسونه میتونی حتی نمره کامل بگیری با این معدل(اگه معدل واقعی باشه !) .ولی ارشد هر چند هیچ کس توصیه نمیکنه توی ایران بخونین(چرا؟!) اگر اینجا باشید برای دکترا معمولن به فیزکیا فاند میرسه(حتما تا اون موقع gre general بهتری دارین و احتمالا مقاله ، فیزیکgre پنج ساله است ، پس چه حالا بخاین برین چه بعد ارشد بخونین و بدین .

مثل اینکه به فیزیک کاربردی علاقه دارین ، نانو ، هسته ای و اتمی مولکولی امریکا نمیتونین برین ولی خیلی راهت تر میشه دانشگاه بهتر رفت نسبت به نظری . توی این دو ترم حل تمرین بردارین چون عموما فاند فیزیکا taهست .

شاید بتونین بدون gre general از دانشگاه های کانادا موقعیت خوبی پیدا کنین برای ارشد و دکترا مستقیم . اگر زبانتون خوبه سابجکت هم خوب بدین به نظرم با استادا صحبت کنید ببینیند چی میگن.

شما معدلتون به نسبت دانشگاه و رشته خوبه (البته با امیدواری به اینکه از روش های جزوه خوندن و خواهش استاد کردن نمره نگرفته باشید!) اگر بخاید جدی ادامه بدید به نظرم دلیل نداره دانشگاه کمتر شناخته شده ای برید . (به شرط اینکه معدلتون خودشو تو ساجکت هم نشون بده).

Junior Member

واقعا ممنون از وقتی که گذاشتید و خیلی خوشحالم که یک نفر بلاخره جواب بنده حقیر را داد
    در مورد معدل خیالتون راحت واقعیه و بنظر خودم حتی لیاقتم بیشتر از این بود ، بخاطر عمویا اومده پایین
    فقط اگه میشه چند تا ابهامی را که مونده برام توضیح بدید
    بالاخره اگه من برای مهر سال آینده بخوام اونجا درسمو شروع کنم (فک کنم بش میگن fall 2015 ) واقعا لازمه تو همین چند ماهه مدارکم کامل بشه ، دقیقا تو چه ماهی باید اپلای کنم ؟ و دقیقا تا چه ماهی وقت دارم امتحان بدم
    (طبق چیزایی که خوندم فکر میکردم تا خرداد سال دیگه وقت داشته باشم ؟!؟؟!! )
    آخه من هنوز هیچ مدرک زبانی ندارم !!! راستش برا ibt وقت می خوام تا آماده بشم

دوم متوجه نشدم ازینکه گفتید (
    فیزیکgre پنج ساله است ، پس چه حالا بخاین برین چه بعد ارشد بخونین و بدین) ؟!؟!؟

سوم اینکه با توجه به اینکه من وضعیت مالیم زیاد تعریفی نداره و باید روی پای خودم باشم بنظرتون آیا واقعا میتونم از پس هزینه های آمریکا و کانادا بربیام؟
    و اینکه تو چه رنک دانشگاههاش میتونم امید به فاند داشته باشم ؟؟
    (پیش خودم گفتم چون آلمان تحصیلش رایگانه و ارزونتر شاید انتخاب بهتری باشه نسبت به بقیه ولی خوب ممدرک زبان آلمانی هم ندارم !!! )

لصفا بم جواب واضح بدید بسیار آشفته و سردرگمم ، اگه لازم باشه تو همین چند ماهه فک نکنم بتونم همه چیزو جور کنم !!! )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eli7 نمایش پست ها
    واقعا ممنون از وقتی که گذاشتید و خیلی خوشحالم که یک نفر بلاخره جواب بنده حقیر را داد
    در مورد معدل خیالتون راحت واقعیه و بنظر خودم حتی لیاقتم بیشتر از این بود ، بخاطر عمویا اومده پایین
    فقط اگه میشه چند تا ابهامی را که مونده برام توضیح بدید
    بالاخره اگه من برای مهر سال آینده بخوام اونجا درسمو شروع کنم (فک کنم بش میگن fall 2015 ) واقعا لازمه تو همین چند ماهه مدارکم کامل بشه ، دقیقا تو چه ماهی باید اپلای کنم ؟ و دقیقا تا چه ماهی وقت دارم امتحان بدم
    (طبق چیزایی که خوندم فکر میکردم تا خرداد سال دیگه وقت داشته باشم ؟!؟؟!! )
    آخه من هنوز هیچ مدرک زبانی ندارم !!! راستش برا ibt وقت می خوام تا آماده بشم

دوم متوجه نشدم ازینکه گفتید (
    فیزیکgre پنج ساله است ، پس چه حالا بخاین برین چه بعد ارشد بخونین و بدین) ؟!؟!؟

سوم اینکه با توجه به اینکه من وضعیت مالیم زیاد تعریفی نداره و باید روی پای خودم باشم بنظرتون آیا واقعا میتونم از پس هزینه های آمریکا و کانادا بربیام؟
    و اینکه تو چه رنک دانشگاههاش میتونم امید به فاند داشته باشم ؟؟
    (پیش خودم گفتم چون آلمان تحصیلش رایگانه و ارزونتر شاید انتخاب بهتری باشه نسبت به بقیه ولی خوب ممدرک زبان آلمانی هم ندارم !!! )

لصفا بم جواب واضح بدید بسیار آشفته و سردرگمم ، اگه لازم باشه تو همین چند ماهه فک نکنم بتونم همه چیزو جور کنم !!! )
    اگر امتحانات رو همه بتونین بدین (تافل ، gre general.subject ) میتونین سال دیگه مهر شروع کنین . فکر نکنم بتونین همه رو امتحان بدین به قسمت مربوطه فروم و سایت سنجش مراجعه کنید. ریز نمرات رو برای اپلای میخاین که توی فروم کمی مطالعه کنید قضیه دستتون میاد . اگر امسال نتونستین برین و مشکل سربازی دارین باز هم به قسمت مربوطه مراجعه کنید(معافیت به شما امسال و سال اول ارشد تعلق میگیره)

از دسامبر تا چند ماه بعدش معمولن اپلای میکنن ، هستند دانشگاه هایی که هر موقع از سال میشه اپلای کرد که نادرند . خرداد دیگه همه ی نتایج اومده مردم دارن ویزا میگیرن!

gre subject تا 5 سال بعد از اینکه ازمون دادید اعتبار داره تافل 2 تا سال . پس تا از لیسانس دور نشدین بدین .

المان رو فکر میکنم راحت میتونید برید مشکلی نداشته باشید فقط نمره زبان داشته باشین فقط باید خرجتون رو خودتون بدید (من هنوز نمیدونم میشه برای کی ازمون زبان روزرو کرد شاید نتونین تا سال بعد رزرو کنین !).

امریکا و کانادا باید فکر فاند باشین نمیدونم بدون فاند مردم چطور میرن !

رنک تو امریکا خیلی بستگی به نمرات زبانتون داره اگر تافل خوبی بدین که مینیمم همه رو داشته باشه gre خیلی خیلی مهمه . تو نتایج پذیرش ببین قضیه دستتوت میاد . مثلا یکی از بچه های مکانیک با معدل 18 (معادل 17 فیزیک هست تو ایران !!) تافلشم فکر کنم 100 اینا بود بدون مقاله کلگری فاند گرفت فکر کنم(البته نباید اینقدر ها هم توقع داشت بدون هیچ ازمون زبان و مقاله ای !).

نتایجو ببین دیگه !

Junior Member

با سلام
    من لیسانسمو بدون گرایش در فیزیک از دانشگاه نیشابور با معدل 15.10گرفتم
    ارشد دانشگاه صنعتی شریف گرانش(کیهانشناسی)با دکتر منصوری کار می کنم معدلم14.10اماری هم افتادم امیدوارم بتونم معدلمو یکی دو نمره بهتر کنم و میخام شهریور سال دیگه تموم کنم و دفاع کنم احتمالا پایان نامم مقاله بشه واگر قوی کار کنم میتونم ریکامیشن قوی از استادم بگیرم
    زبانم ضعیفه تا حالا مقاله نداشتم و تاآذر سال دیگه هم بیشتر وقت ندارم(سرباز میشم)
    علاقه شدیدی به ادامه تحصیل در ژاپن دارم ولی اگر آمریکا یا کانادا بشه بهتره به آلمان و سوییس هم فکر میکنم
    لطفا بفرمایید در گرایشم کجا از همه جا از سطح علمی بهتری برخورداره و آیا میتونم اصلا برم
    با توجه به شرایط مالی نیاز به فاند بالا دارم
    با تشکر
    ویرایش توسط sim0031 : September 19th, 2014 در ساعت 01:07 AM دلیل: غلط تایپی

Junior Member

سلام، می خواستم بدونم اگر نمرات دروس اصلی مثل الکترومغناطیس و ... بالا باشه ولی معدل پایین باشه امکان پذیرش فول فاند از آمریکا هست ؟

سلام دوستان عزیزم
    اگه لطف کنید به سوال من جواب بدین ممنونتون میشم
    من ارشد فیزیک ذرات بنیادی (و نهژئوفیزیک
    )دارم
    آیا امکان پذیرش من و گرفتن بورس در مقطع "دکترایژئوفیزیک" از کشور خارجی وجود داره؟
    ممنون

سلام به همگی
    -لیسانس مهندسی مواد با معدل 16 و لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 16 و فوق لیسانس مهندسی مواد با معدل 16.6 ،همه ازامیرکبیر
    -زبانم خوبه و آخر مهر نوبت امتحان تافل دارم
    -
    دانشگاه واسه هر دو تا لیسانس بهم ممتازی داده، و اینکه دو رشته ای خوندم لیسانس رو
    - چون ترجیحم به موارد تئوری و ریاضی-فیزیک محض ئه( و ضمنا وضعیت نمره م تو این درسا بهتره)، میخوام واسه فوق فیزیک(البته فیزیک نظری) اقدام کنم
    حالا بدون امتحان جی آر ای و با توجه به این تغییر رشته کجا شانسی برای گرفتن بورس مکفی(که دیگه نیاز به هزینه شخصی نباشه) هست؟

Junior Member

سلام و تشکر از همه بابت راهنمایی هاتون که به ما خیلی کمک میکنه.
    این شرایط منه
    لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵.۳۴کارشناسی ارشد گرایش اتمی‌ مولکولی از تربیت معلّم تهران معدل ۱۷.۱۶
    یک مقاله isi
    الان هم دارم میرم کلاس آیلتس اما نمره ندارم فعلا
    خیلی‌ دوست دارم برای دکترا یه دانشگاه خوب فاند بگیرم خواستم راهنمایی‌ کنید کجا اقدام کدام بهتر نتیجه میگیرم
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)