صفحه 15 از 28 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ka003 نمایش پست ها
    با درود

سوال شما واضح نیست
    لطفا کمی توضیح بدید تا پاسخ مناسبی رو دریافت کنید

موفق باشید
    من رشته فیزیک نخوندم.
    منظورم گرایش هایی است که ایرانی ها اجازه ادامه دادن در ایالات متحده ندارن. مثل هسته ای. و اینکه چه گرایشهایی بیشتر در اونجا مطرح هست و روی اون ها وقت و هزینه میشه.

سوال دیگه هم داشتم:
    من هر چه در نت سرچ کردم که گرایش quantum information جز چه گرایشی است و وضعیتش در ایران چی جوریه یا کجا ارائه میدن، چیزی نیافتم.

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ka003 نمایش پست ها
    با درود

به نظر شخصی من اگر فقط برای خوندن GRE می خواید قید آمریکا رو بزنید، من اگر جای شما بودم به خودم فشار می آوردم تا GRE رو هم بگیرم
    ولی حتما باید معدل خوب و مقاله هم داشته باشید که بتونید جاهای خوبی پذیرش بگیرید که هزینه هاتون رو هم پوشش بدید
    اقدام برای دانشگاه زمانی مشخص میشه که معدل و رزومه ی شما مشخص بشه تا بتونید سطح دانشگاه رو مشخص کنید

موفق باشید
    از راهنمایی ممنون.راستش برای اینکه معدلم رو ببرم بالا نمیتونم وقت بذارم برای خوندن جی آر ای.چون یکی از دوستانم هم ماکس پلانک میخونه علاقه دارم برم اونجا.از دوستانی که راجع به ماکس پلانک و نحوه پذیرش برای دکترا اطلاع دارن ممنون میشم کمکم کنن.

معدل کارشناسیم ۱۲.۵ بوده-گرایش فیزیک حالت جامد دانشگاه بین المللی قزوین
    معدل ارشدم رو هم ان شاالله به نزدیک ۱۷ می رسونم(البته استادای اینجا خیلی سختگیرن!!!:::((((()
    در خصوص مقاله هم با استادی که قراره کار کنم چون راجع به موضوع شناخت دارم میدونم ۳ تا مقاله آی اس آی رو حتما خواهم داشت.
    برای زبان هم کلاس آمادگی تافل قراره برم توی کرج که دنبال یه نفر دیگه هم میگردم که با هم بریم خصوصی بگیریم و سه نفر بشیم و هزینه کلاس بیاد پایین.

الان فقط نمیدونم باید چیکار کنم؟
    آیا باید فقط فعلا درس بخونم و معدلم رو ببرم بالا؟
    یا اینکه از الان به فکر جور کردن مدارک و فرستادن برای دانشگاهها باشم یا اینکار رو بعد از ترم سه انجام بدم؟
    و کلی سوال دیگه که اگر دوستان اینارو جواب بدن بقیه رو هم مطرح میکنم.

با سپاس فراوان

Junior Member setarehhhh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام دوستان اگه لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم
    من کارشناسی فیزیک دانشگاه خوارزمی بودم الان ترم یک ارشد رشته گرانش هستم مدرک زبان و مقاله ندارم واسه اروپا یا آمریکا یا کاندا کدومش شانس پذیرش بالاتره ؟خودم بین اتریش و آلمان شک دارم ولی واقعا نمیدونم با این شرایط کجا بهتره ؟

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan70 نمایش پست ها
    من رشته فیزیک نخوندم.
    منظورم گرایش هایی است که ایرانی ها اجازه ادامه دادن در ایالات متحده ندارن. مثل هسته ای. و اینکه چه گرایشهایی بیشتر در اونجا مطرح هست و روی اون ها وقت و هزینه میشه.

سوال دیگه هم داشتم:
    من هر چه در نت سرچ کردم که گرایش quantum information جز چه گرایشی است و وضعیتش در ایران چی جوریه یا کجا ارائه میدن، چیزی نیافتم.
    با درود

لیستی در این زمینه نیست که بشه به راحتی تفکیک کرد که چه گرایشی در این حوضه هستش یا چه گرایشی نه (مثالی که خودتون زدید و نمونه هایی که میتونن کاربرد در کارهای نظامی داشته باشن به طور مستقیم)
    در مورد سوال دوم:
    تا اونجایی که من یادم هست توی این لینک دانشگاه شریف توی این زمینه کنفرانس بین المللی برگذار کرد سال ۹۳ و نظر شخصی من این هستش که برای اینکه اطلاعات دسته اول رو در این زمینه بدست بیارید با استادهایی که توی اون کنفرانس بودن رابطه برقرار کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Irannezhad نمایش پست ها
    از راهنمایی ممنون.راستش برای اینکه معدلم رو ببرم بالا نمیتونم وقت بذارم برای خوندن جی آر ای.چون یکی از دوستانم هم ماکس پلانک میخونه علاقه دارم برم اونجا.از دوستانی که راجع به ماکس پلانک و نحوه پذیرش برای دکترا اطلاع دارن ممنون میشم کمکم کنن.

معدل کارشناسیم ۱۲.۵ بوده-گرایش فیزیک حالت جامد دانشگاه بین المللی قزوین
    معدل ارشدم رو هم ان شاالله به نزدیک ۱۷ می رسونم(البته استادای اینجا خیلی سختگیرن!!!:::((((()
    در خصوص مقاله هم با استادی که قراره کار کنم چون راجع به موضوع شناخت دارم میدونم ۳ تا مقاله آی اس آی رو حتما خواهم داشت.
    برای زبان هم کلاس آمادگی تافل قراره برم توی کرج که دنبال یه نفر دیگه هم میگردم که با هم بریم خصوصی بگیریم و سه نفر بشیم و هزینه کلاس بیاد پایین.

الان فقط نمیدونم باید چیکار کنم؟
    آیا باید فقط فعلا درس بخونم و معدلم رو ببرم بالا؟
    یا اینکه از الان به فکر جور کردن مدارک و فرستادن برای دانشگاهها باشم یا اینکار رو بعد از ترم سه انجام بدم؟
    و کلی سوال دیگه که اگر دوستان اینارو جواب بدن بقیه رو هم مطرح میکنم.

با سپاس فراوان
    با درود

همه ی مواردی که شما گفتید به هم مربوط هستند و نمیشه از هم به طور کامل تفکیک بشن، داشتن معدل خوب و رزومه قوی شانس شما رو برای گرفتن پذیرش فیزیک در دانشگاه مورد نظرتون بیشتر میکنه
    نظر شخصی من اینه که شما ابتدا با در نظر گرفتن تمامی جوانب (از جمله : زمان اتمام تحصیل در مقطع فعلی، معدلی احتمالی شما، زمان امتحان زبان، نمره ی مورد نیاز در زبان(با توجه به دانشگاهی که برای ادامه تحصیل مدنظر دارید)، زمان در دست داشتن مدارک ترجمه شده برای پذیرش (با در نظر گرفتن کارهای اداری ای که باید انجام بدید)، زمان شروع اقدام به پذیرش، زمان احتمالی گرفتن پذیرش و زمان لازم برای گرفتن ویزا ) یک برنامه ی مدون برای ادامه تحصیلتون توی کشوری که مورد نظرتون هست تهیه کنید و بر اساس اون عمل کنید
    و اگر سوالی مرتبط با بخش هایی که اشاره کردم داشتید در فروم در بخش مرتبط مطرح کنید تا پاسخ لازم رو از دوستان صاحب نظر دریافت کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setarehhhh نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم
    من کارشناسی فیزیک دانشگاه خوارزمی بودم الان ترم یک ارشد رشته گرانش هستم مدرک زبان و مقاله ندارم واسه اروپا یا آمریکا یا کاندا کدومش شانس پذیرش بالاتره ؟خودم بین اتریش و آلمان شک دارم ولی واقعا نمیدونم با این شرایط کجا بهتره ؟
    با درود

دوست عزیز در ابتدا باید به این اشاره کنم که داشتن مدرک زبان از مهم ترین ارکان ادامه تحصیل محصوب میشه
    و در مورد سوالتون در مورد شک شما بین کشورها نیاز هست کمی با دانشگاه ها و شرایطشون در کشورهایی که مدنظر دارید آشنا بشید تا بتونید تصمیم نهایی رو بگیرید، به شخصه نظر خاصی در این زمینه ندارم و خوشحال میشم اگر دوستان دیگه ای در این زمینه اطلاعاتی دارن در اینجا به اشتراک بذارن
    و این نکته رو اضافه میکنم که بهتر بود اطلاعات کامل تری میدادید تا دوستانی که میخوان به سوال شما پاسخ بدن بتونن با دید بهتری نظرشون رو بیان کنند

موفق باشید

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

سلام و درود به همه دوستان
    باز هم سوال دارم،با داشتن کارشناسی هسته ای یا اتمی میشه واسه اختر فیزیک از آمریکا پذیرش گرفت؟
    مدرک کارشناسی هسته ای یا اتمی مشکلی ایجاد نمیکنه؟که مثلا سفارت ویزا نده و ...
    یا بهتره گرایش کارشناسی رو عوض کرد؟
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NS1 نمایش پست ها
    سلام و درود به همه دوستان
    باز هم سوال دارم،با داشتن کارشناسی هسته ای یا اتمی میشه واسه اختر فیزیک از آمریکا پذیرش گرفت؟
    مدرک کارشناسی هسته ای یا اتمی مشکلی ایجاد نمیکنه؟که مثلا سفارت ویزا نده و ...
    یا بهتره گرایش کارشناسی رو عوض کرد؟
    با درود

اگر شما قصد ندارید توی گرایش هسته ای ادامه تحصیل بدید، به نظر شخصی من بهتره و منطقی هست که گرایش دیگه ای رو انتخاب کنید
    و از عواقب و مشکلاتی که ممکنه براتون بوجود بیاره، دور بشید

موفق باشید

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

درود بسیار و تشکر فراوان از شما دوست عزیز که همه جوره هوای بچه های اینجا رو دارید و به همه سوالات پاسخ میدید
    درود خدا بر شما
    یه سوال دیگه هم دارم
    اگه مثلا گرایش اتمی رو در دانشگاه آزاد بخونیم و بعد از 4یا 5 ترم انصراف بدیم و گرایش دیگه ای (خوده فیزیک یا اخترفیزیک) رو شروع کنیم و تمام واحد هایی رو که خوندیم تطبیق(معادل سازی) بزنیم که نیاز نباشه دوباره واحد های پاس شده رو بخونیم ،این انصراف از تحصیل توی سوابق ثبت میشه؟و اگر بشه کلا تاثیر منفی در گرفتن پذیرش داره؟
    حساسیت رو ی گرایش اتمی بیشرته یا هسته ای؟یا تفاوتی نمیکنه؟
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NS1 نمایش پست ها
    درود بسیار و تشکر فراوان از شما دوست عزیز که همه جوره هوای بچه های اینجا رو دارید و به همه سوالات پاسخ میدید
    درود خدا بر شما
    یه سوال دیگه هم دارم
    اگه مثلا گرایش اتمی رو در دانشگاه آزاد بخونیم و بعد از 4یا 5 ترم انصراف بدیم و گرایش دیگه ای (خوده فیزیک یا اخترفیزیک) رو شروع کنیم و تمام واحد هایی رو که خوندیم تطبیق(معادل سازی) بزنیم که نیاز نباشه دوباره واحد های پاس شده رو بخونیم ،این انصراف از تحصیل توی سوابق ثبت میشه؟و اگر بشه کلا تاثیر منفی در گرفتن پذیرش داره؟
    حساسیت رو ی گرایش اتمی بیشرته یا هسته ای؟یا تفاوتی نمیکنه؟
    با درود

در مورد شرایط انصراف دادن و شروع مجدد (به علت نداشتن اطلاعات لازم - از این نظر که شما تا زمانیکه واحدهای گرایشی رو پاس نکرده باشید آیا بهتون گرایشی رو میدن یا نه) نمی تونم نظری بدم، بهتر هست در این مورد پرسوجوی لازم رو از خود دانشگاه بخش مربوطه داشته باشید تا اطلاعات کاملی بدست بیارید و تصمیم گیری لازم رو براساس اون انجام بدید
    اما در مورد تفاوت گرایش هسته ای و اتمی-مولکولی،
    در گرایش اتمی-مولکولی بیشتر به بررسی الکترونهای اطراف هسته و مورادی از این دست میپردازیم
    در گرایش هسته ای بیشتر توجه و تمرکز روی شرایط هسته هستش
    گرایش هسته ای، اساس اونچیزی هست که میتونه مورد شک قرار بگیره
    در مورد این که حساسیت چقدر روی گرایش اتمی-مولکولی هست (مقیاسی ندارم)، اما در مقایسه به بخشهای دیگه ی فیزیک احتمالا میتونه سوالات بیشتری رو بوجود بیاره

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)