صفحه 19 از 28 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

سلام .من کارشناسی ارشد فیزیک گرایش ذرات هستم .تصمیم دارم گرایشمو تغییر بدم به فیزیک حالت جامد و دوباره برای مستر اپلای کنم .حالا دنبال یه دانشگاه خوب(ترجیح میدم اروپایی باشه) که تو زمینه solid state قوی هستش میگردم ممنون میشم اگه کسی در این رابطه اطلاعی داره راهنماییم کنه.

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط nahidyazdi1 نمایش پست ها
    سلام .من کارشناسی ارشد فیزیک گرایش ذرات هستم .تصمیم دارم گرایشمو تغییر بدم به فیزیک حالت جامد و دوباره برای مستر اپلای کنم .حالا دنبال یه دانشگاه خوب(ترجیح میدم اروپایی باشه) که تو زمینه solid state قوی هستش میگردم ممنون میشم اگه کسی در این رابطه اطلاعی داره راهنماییم کنه.
    سلام دوست عزیز.
    خب بستگی داره شما در گرایش حالت جامد به چه حوزه ای علاقه داشته باشید بعدش ببینید کدوم دانشگاه ها اون رو دارن و کدوم استاد ها دارن روی اون موضع کار میکنن.
    با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nahidyazdi1 نمایش پست ها
    ممنون ولی این که خودم میدونستم شما سوال من به يه شکل ديگه دوباره مطرح کردین!!
    سلام دوست عزیز.

اول مطلبی که نوشته بودم رو خوب می خوندید و عجله نمیکردید برای نظر دادن خیلی بهتر بود.
    از شما که فیزیک ذرات خوندید بعیده که دقیق یک مطلب رو نخونید!!اگه دقت کنید مطلبی که من گفتم در پاسخ شما بود.

البته اگر خدایی نکرده دنبال این هستید که فقط هر دانشگاهی شد برید و براتون موضوعی که می خواهید کار کنید اهمیت نداره،من نمیتونم این خیانت رو به شما کنم و پیشنهاد هم میکنم با شناخت و علاقه وارد یک حوزه بشید نه فقط برای پذیرش گرفتن و رفتن!

برای اینکه منظورم رو بهتر متوجه بشید یک مثال میزنم:
    مثلا یک دانشگاه از لحاظ کار تجربی قوی هست و یک دانشگاه از لحاظ کار نظری.حالا بین تجربی ها مثلا یک دانشگاه در لایه نشانی قوی هست و استاد خوبی داره و یکی دیگه در رشد بلور یا سیستم های پیچیده یا ...

امیدوارم با این مثال شما تعیین کنید به کدوم حوزه از فیزیک حالت جامد علاقه دارید تا بعدش دوستان بتونن راهنمایی کنن که در اون حوزه کدوم دانشگاه خوبه.

با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

سلام من از مهر دانشجوی فیزیک شهید بهشتی می شوم ولی انتخاب زیر شاخه دست خود ماست به نظر شما بین فیزیک هسته ای و فیزیک اتمی و فیزیک حالت جامد کدام رو انتخاب کنم که برای اپلای گرفتن بهتر و برای تغییر رشته به مکانیک اسون تر باشه؟
    لطفا راهنمایی کنید خیلی مهم است

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar716 نمایش پست ها
    سلام من از مهر دانشجوی فیزیک شهید بهشتی می شوم ولی انتخاب زیر شاخه دست خود ماست به نظر شما بین فیزیک هسته ای و فیزیک اتمی و فیزیک حالت جامد کدام رو انتخاب کنم که برای اپلای گرفتن بهتر و برای تغییر رشته به مکانیک اسون تر باشه؟
    لطفا راهنمایی کنید خیلی مهم است
    سلام دوست عزیز.
    اگر میخوای اپلای کنی و بری اصلا سمت فیزیک هسته ای نرو!
    ببین به اتمی یا جامد کدوم یک علاقه بیشتری داری و اون رو انتخاب کن.
    با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

سلام دوستان
    به نظرتون مدرک فیزیک هسته ای پبام نور کرج برای اپلای کردن خیلی بده و اصلا باهاش نمیشه اپلای کرد؟؟؟؟
    خواهشا جواب بدید.
    مرسی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظرتون مدرک فیزیک هسته ای پبام نور کرج برای اپلای کردن خیلی بده و اصلا باهاش نمیشه اپلای کرد؟؟؟؟
    خواهشا جواب بدید.
    مرسی
    سلام دوست عزیز.
    جدای نوع دانشگاه و گرایشی که شما خوندید،پارامترهای دیگری هم برای اپلای دخیل هستند.مثل نمره زبان،جی آر ای،رزومه،توصیه نامه و ....
    هم چنین بستگی داره توقع خودتون چقدر باشه و چقدر واقع نگر باشید.
    توصیه می کنم هدفهای خوب رو انتخاب کنید و برای رسیدن بهش چیزایی که نیاز داره رو کسب کنید.
    با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Junior Member

سلام دوستان

من کارشناسی حالت جامد خوارزمی بودم با معدل 15/14 و ارشد چگال دانشگاه اصفهان معدل 15/60 یک ترم هم مشروط شدم.

یک مقاله دارم سابمیت می کنم که اسمم نفر دومه. زبانم خوبه اما IELTS ندارم. آلمانی هم A1 دارم.

با این شرایط میخوام برای دکترا تو اروپا کشورهایی مثل آلمان اتریش هلند... اقدام کنم. فکر میکنم رزومه م قوی نیست. بهتره دویاره از ارشد بخونم یا همون دکترا اپلای کنم؟
    فاند هم برام مهمه. به نظرتون چقدر شانس پذیرش دارم؟؟

ضمنا 1/5 ساله تو 1 شرکت کار بچه های صنایع رو انجام میدم.

ممنون.

Junior Member

با سلام و خسته نباشید
    من رشته مهندسی اپتیک و لیزر از دانشگاه سراسری بناب تبریز دارم با معدل کل 15.42 و دانشجوی رشته فوتونیک دانشگاه صنعتی شیراز هستم با فرض معدل کل16.5 ...میخوام واسه دکترا پذیرش بگیرم.با فرض این که نمره ایلس 7 الی 7.5 بیارم و یکی دو مقاله داشته باشم و زبان آلمانی هم مدرک B داشته باشم.میخوام بدونم تو کدوم دانشگاه ها در رشته من شانس پذیرش دارم.اولویت اولم آلمان هست به دلیل قطب لیزر دنیا بودنش بعدم کانادا.البته هرجای دیگه هم که در این زمینه رنکینگ خوبی داره موردی ندارم فقط میخوام حتما فاند خوب داشته باشه
    تو رو خدا راهنمایی کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد فیزیک ذرات دانشگاه آزاد ساری

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی عمران خوندم با معدل 13.43
    و ارشد به فیزیک ذرات بنیادی تغییر رشته دادم البته علوم تحقیقات قبول شدم ولی انتقالی گرفتم برای دانشگاه آزاد ساری
    الان ترم آخر هستم با معدل 17.70 و پایان نامم موضوع ساخت آشکارساز اشه گاما هست که experimental به حساب میاد و به الکترونیک و برنامه نویسی هم زیاد ربط داره
    هیچ مقاله ای فعلا ندارم ولی میتونم توصیه نامه جور کنم
    زبانم بد نیست و میتونم iBT تا 90 بیارم
    در مورد GRE هیچ تجربه ای ندارم
    میخواستم بدونم شانسم واسه دانشگاه های کانادا و یا آمریکا برای دکتری فیزیک نظری در حوزه نظریه ریسمان چقدره؟ با فول فاند
    تو کانادا بین McGill و Concordia تو مونترئال و UoToronto و یا UBC و ونکوور و غیره کدوما بهترن؟ راحت تر پذیرش میدن؟ فاند بیشتری میدن؟
    اصولا میخوام بدونم شرق کانادا بهتره یا غربش؟ من علاقه زیادی به قسمت فرانسه زبان کانادا دارم
    آمریکا چطور؟ حداقل GRE چند لازمه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)