صفحه 9 از 28 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 272

موضوع: مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب گرایش, دانشگاه و یا کشور در رشته فیزیک

سلام
    شما با این معدل خوب و این نمره جی آر ای خوب اگر بتونید سه تا توصیه نامه خوب هم بگیرید حتما از دانشگاه های خوبی مثل استونی بروک و واشنگتن سینت لوئیس می تونید پذیرش بگیرید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alfie نمایش پست ها
    سلام راهنمایی می خواستم
    معدل ارشد فیزیک18.86
    دوتا مقاله ISI
    GRE فیزیک 890
    تافل 90
    برو ی چه دانشگاههای آمریکا تاکید کنم؟چه رنکهایی شانس دارم؟

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط scan نمایش پست ها
    سلام ،من مدرک کارشناسی فیزیک از دانشگاه دولتی با معدل 13 و ارشد فیزیک اتمی از دانشگاه آزاد تهران با معدل 15.80 را دارم،یه پوستر در کنفرانس بین المللی هم با استاد راهنمام داشتم الانم دارم برای آیلتس می خونم و فکر می کنم نمره ام بالا بشه،به نظرتون چقدر شانس گرفتن فاند رو دارم؟کدوم کشور بهتره؟
    سلام! طبق چیزهایی که از بچه های با تجربه ی اینجا یاد گرفتم، در مجموع بدلیل پایین بودن معدلتون (به ویژه کارشناسی که بعضا مهمتر هم هست) بحث فاند کمی سخت میشود. البته بستگی دارد که در بحث پژوهش چقدر سرمایه گذاری کرده باشید. مثلا یکی از دوستام با معدل کمی بهتر از شما از دانشگاه بن آلمان (با فاند موسسه ماکس پلانک) پذیرش دکترای فیزیک نجومی گرفته بود، و این در حالی بود که یک مقاله ژورنال (واقعا معمولی) از کارشناسی داشت و در حال سابمیت یک مقاله خوب هم از تز ارشدش بود. با این وجود اپلای کردن برای دانشگاههای آمریکا لااقل این مزیت را دارد که نقاط ضعفتان را در درجه اول با نمره خوب GRE subject (و احیانا در درجه دوم با یک مقاله) میتوانید جبران کنید. اگر موضوع پوسترتان را بتوانید اکستند کنید و تا موقع اپلای یک مقاله ترجیحا ISI (حتی سابمیت شده) از آن داشته باشید، بهترین چیزی است که میتونید توی SOP روی اون مانور بدید.

هر چند مناسب است شانستان را برای دانشگاه های معمولی اروپایی در فیزیک امتحان کنید ولی چنانچه فاند برایتان مهم است، بنظر من باید چیزی برای مانور در رزومه شما باشد که شما را از دیگران متمایز کند و من به شخصه اگر جای شما بودم سعی میکردم روی آمریکا هم سرمایه گذاری کنم، چه بسا برای آمریکا فضای پارامتری وسیع تری را در اختیار داشته باشید (البته موقعیت فیزیک اتمی-مولکولی را هم باید بیشتر بررسی کرد که من تخصصی در این مورد ندارم). مثلا یک جی آر ای فیزیک در این مورد میتونه بسیار بسیار تعیین کننده باشه. این چیزی بود که از تجربیات دوستانم به من رسیده و اگر به جایی از آن نقد داشتند لطفا اصلاح کنند. امیدوار باشید!

یک نکته که از قلم افتاد بحث توصیه نامه ها بود که آن هم جای خود دارد و مهم است با رزومه شما هماهنگی و مطابقت داشته باشد. ضمنا اون دوستم رو هم که گفتم، استاد راهنماش جوان ولی تا حدود خوبی شناخته شده بود و خوب ریکامندش کرد. حالا اگر هم ریکامند کنندگان قوی ندارید خیلی نگران نباشید چون اهمیتش کمتر از قوی بودن خود ریکامندیشن است. پس اگر در این مورد بلنگید شانستون خیلی کم میشه و هیچ جوره نمیشه جبرانش کرد.
    ویرایش توسط Olympia : June 8th, 2013 در ساعت 08:47 PM دلیل: ترکیب پستها

Junior Member

سلام دوستان
    گرایش من در دوره لیسانس و ارشد حالت جامد بوده. لیسانس از دانشگاه سراسری اراک معدل:14.22 ارشد از دانشگاه بوعلی همدان:16. دکترا شهیدبهشتی پذیرفته شدم اما نمیخوام ایران ادامه بدم. در ضمن برنامه نویسیم خیلی قوی هست و چندین نرم افزار ریاضی و C++ رو کاملا مسلط هستم
    ielts:7 , gre sub:900
    دو تا کنفرانس فیزیک داخلی هم شرکت داشتم، isi هم ندارم
    4 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و 1 سال سابقه کار در بخش کنترل کیفی شرکتی دارم
    حالا بنظر شما با این شرایط از چه دانشگاههایی در آمریکا یا کانادا میتونم پذیرش به همراه بورس بگیرم؟ و آیا اصلا امکانش وجود داره؟
    ازتون خواهش میکنم کمکم کنید چون فرصت زیادی تا شروع ترم جدیدباقی نمونده
    ویرایش توسط saraphy : June 9th, 2013 در ساعت 01:34 PM

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط saraphy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    گرایش من در دوره لیسانس و ارشد حالت جامد بوده. لیسانس از دانشگاه سراسری اراک معدل:14.22 ارشد از دانشگاه بوعلی همدان:16. دکترا شهیدبهشتی پذیرفته شدم اما نمیخوام ایران ادامه بدم. در ضمن برنامه نویسیم خیلی قوی هست و چندین نرم افزار ریاضی و C++ رو کاملا مسلط هستم
    ielts:7 , gre sub:900
    دو تا کنفرانس فیزیک داخلی هم شرکت داشتم، isi هم ندارم
    4 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و 1 سال سابقه کار در بخش کنترل کیفی شرکتی دارم
    حالا بنظر شما با این شرایط از چه دانشگاههایی در آمریکا یا کانادا میتونم پذیرش به همراه بورس بگیرم؟ و آیا اصلا امکانش وجود داره؟
    ازتون خواهش میکنم کمکم کنید چون فرصت زیادی تا شروع ترم جدیدباقی نمونده
    والا الان ددلاین خیلی از دانشگاه ها برای ترم آینده تموم شده، هرچند با توجه به گستردگی دانشگاه ها بخصوص در آمریکا شاید هنوز برای بعضی ها وقت داشته باشید. ولی شاید بهتر باشه از همین الان برای سال آینده برنامه ریزی بکنید تا هم بتونید دانشگاه خوب پیدا کنید و هم فاند داشته باشید. ببینید، تفاوتی که رشته فیزیک با خیلی از رشته های مهندسی داره اینه که تعداد دانشگاه هایی که در مقطع مستر و دکترا به صورت گارانتی شده، همراه پذیرش، فاند هم بهتون میدن بیسیار بیشتر از رشته های مهندسیه. دانشگا هایی مثل مک گیل، سایمون فریزر، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، تورنتو در کانادا و واشینگتن، شیکاگو، تگزاس و تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های دیگه .بنابراین شاید پذیرش گرفتن حرف اول رو بزنه در این زمینه. بنابراین رقابت اصلی بیشتر برای گرفتن پذیرش هست. هرچند، هرچه کیفیت دانشگاه ها هم کمتر میشه (به عنوان مثال برای دانشگاه های زیر رنک 300)، مقدار فاند هم پایین تر میاد.
    نمره جی آر ای و آیلتس تون خوبه. به نظر من ارتباط با اساتید رو از همین الان شروع کنید و تا نوامبر دانشگاه ها رو مشخص کنیدو مدارکو بفرستین.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

سلام بچه ها
    برای مستر رشته ی ژئوفیزیک یا ژئوساینس یا اپلاید ژئوفیزیک کدوم دانشگاه های اروپا رو می تونم اپلای کنم؟
    البته دانشگاه رایگان باشه مثل ِ نروژ ،آلمان اینا . . . و اینکه میخوام خرج زندگیمم رایگان در بیاد . . . من هیچی تو این زمینه نمیدونم ممکنه کمکم کنین؟

Junior Member sa1990 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

من لیسانس فیزیک با معدل 14 از دانشگاه ازاد شیراز. 1پوستر در یک همایش داخلی. تافل 90. آلمانی ب1. به نظرتون چه گرایشی برای مستر و کجا بخونم که بازار کار خوب باشه

درود.
    من الان ترم دو ارشد را تموم کردم و می خوام موضوع پایانامه انتخاب کنم. گرایشم هم ذرات بنیادی هستش و می خوام برای امریکا اپلای کتم. دوستانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند روی چه موضوعی کار کنم بهتر هست؟
    خودم فوق العاده به کوانتوم فیلد تئوری علاقه دارم. با استادی هم که می خوام کار کنم از جمله روی QCD و کوارک گلوئون پلاسما کار می کند البته ایشون روی مباحث پدیده شناختی هم کار می کنند که من علاقه ای ندارم. حالا دوستانی که توی جو فیزیک امریکا هستند می تونند راهنمایی کنند.
    در ضمن من تا یکی دو هفته دیگه باید موضوع انتخاب کنم اگر دوستان کمی زودتر جواب دهند بسیار سپاس گذار خواهم بود.

من و همسرم مدرک کارشناسی رو از داتشگاه سراسری تبریز در رشته ی فیزیک نظری-هسته ای گرفتیم امسال هم داریم واسه ارشد می خونیم قصدم داریم بعد از ارشد واسه Phd برا آمریکا اپلای کنیم .
    یکی اینکه تو فیزیک کدوم گرایش رو دانشگاه های آمریکا راحت تر پذیرش می کنند و فاند میدن ؟
    بعدشم این رشته کارشناسی ما حتی اگه تو کارشناسی ارشد تبدیل به یه رشته ی safe بشه بازم تو گرفتن ویزا مشکل ایجاد می کنه واسمون؟ اصلا امیدوار به گرفتن ویزا باشیم ؟!

Junior Member

سلام
    من کارشناسی فیزیکم با معدل 14 سراسری تهران. مقاله ندارم ولی رو چند تا پروژه عملی و تئوری کار کردم. به گرایش اتمی ، لیزر و فوتونیک و applied physics هم علاقه دارم. امتحان زبان ندادم هنوز. تو انتخاب دانشگاه و کشوری که بتونم پذیرش بگیرم خیلی سر در گمم. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه. کمک هزینه ی تحصیلیم برام مهمه البته.

Junior Member

سلام
    من کارشناسی فیزیک از دانشگاه شاهرود با معدل 14.96 و کارشناسی ارشد الکترواپتیک (فوتونیک) با معدل 17.78 از دانشگاه مالک اشتر دارم.
    یک مقاله کنفرانسی چاپ شده در SPIE دارم، زبانم خوبه اما هنوز IELTS ندادم.
    کلا در زمینه دوربین های مادون قرمز کار کردم و اطلاعات خوبی هم در این زمینه دارم. به طور تخصصی رو کاربرد دوربین های IR در حوزه پزشکی کار کردم و ترموگرافی کلینیکی هم انجام دادم (دو دوره چند ماهه.). خیلی دوست دارم بتونم ترموگرافی و دنبال کنم...به خصوص تفسیر تصاویر اما تو ایران کسی رو این موضوع کار نمیکنه...
    برای PHD قصد دارم اقدام کنم...اما اصلا نمیدونم چطور، کجا و چه رشته ای و آیا اصلا شانسی هست؟...
    خیلی دلم میخواد مرتبط با مواردی که گفتم باشه ، اما نمیدونم کجاها رو این زمینه ها کار میکنند...راستش نمیدونم تو دپارتمان های فیزیک بگردم یا پزشکی...حتی اگه لازم بشه از مستر هم حاضرم شروع کنم البته اگه فاند داشته باشه چون فکر میکنم رشته لیسانس و ارشدم خیلی با اونچیزی که میخوام جور نیست...به فیزیک پزشکی هم علاقه دارم و کلا کار با دوربین های مادون قرمز هم دوست دارم و اگه برای PHD بخوام تو این زمینه کار کنم هم مشکلی ندارم اما نمیدونم چه دپارتمان و چه دانشگاهایی تو این زمینه ها کار میکنن...اگه میشه منو راهنمایی کنید.
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)