صفحه 43 از 52 نخستنخست ... 3334353637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 517

موضوع: دریافت کارت اقامت دایم (PR Card)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دريافت شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Pascal نمایش پست ها
    سلام دوستان,
    من سیتیزن استرالیا هستم.
    PR کانادا هم دارم که سال ۲۰۱۹ اکسپایر میشه. فقط هم ۱ ماه کانادا زندگی کردم.
    میخام سپتامبر بیام اونجا برا همیشه. ولی تا فوریه ۲۰۱۹ نمیتونم حتی ۲ سال تو کانادا زندگی کرده باشم که PR تمدید بشه.
    به نظرتون چی کار کنم.؟؟؟
    تو این مدت تو استرالیا بودم که درسم تموم بشه که هنوزم نشده.
    استرالیا یه ویزا داره به اسمه Resident Return visa که شما اگه بعد از پرمننت بودن نتونید تو استرالیا بمونید و برگردید کشورتون, میتونید با درخواست این ویزا ۲باره برگردید و اینکه شما هیچوقت پرمننت بودن رو تو استرالیا از دست نمیدید.
    میخام ببینم کانادا هم اینجوری هست...؟
    یا اصلان من الان چی کار کنم ؟؟؟؟
    ممنونم اگه کسی اطلاعتی داره بهم کمک کنه.
    تا زمانيكه كارت pr تون اعتبار داشته باشه ميتونيد وارد كانادا بشيد و وقتى كه تاريخ اش منقضى شد تا موقعى كه داخل كانادا باشيد هيچ اتفاق خاصى نميفته ، وقتى دوسال از آخرين پنج سال رو در كانادا پر كرديد ميتونيد تقاضاى كارت PR جديد بكنيد.
    اگر خارج كانادا باشيد و كارت PR تون باطل شد براى ورود به كانادا بايد درخواست travel document بكنيد، كه اگر واجد شرايط بوديد ميتونيد با اون برگه وارد بشيد.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    تا زمانيكه كارت pr تون اعتبار داشته باشه ميتونيد وارد كانادا بشيد و وقتى كه تاريخ اش منقضى شد تا موقعى كه داخل كانادا باشيد هيچ اتفاق خاصى نميفته ، وقتى دوسال از آخرين پنج سال رو در كانادا پر كرديد ميتونيد تقاضاى كارت PR جديد بكنيد.
    اگر خارج كانادا باشيد و كارت PR تون باطل شد براى ورود به كانادا بايد درخواست travel document بكنيد، كه اگر واجد شرايط بوديد ميتونيد با اون برگه وارد بشيد.
    سلام امیر جان
    ممنون به خاطر اطلاعات
    یه سوالی
    دو سال آخر از پنج که نوشتین وقتی پر کردین، یعنی آدم باید دو سال آخر ازون پنج سال رو کاملا تو کانادا باشه و حتی ده روزم کشورو ترک نکنه؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام امیر جان
    ممنون به خاطر اطلاعات
    یه سوالی
    دو سال آخر از پنج که نوشتین وقتی پر کردین، یعنی آدم باید دو سال آخر ازون پنج سال رو کاملا تو کانادا باشه و حتی ده روزم کشورو ترک نکنه؟
    براى كسيكه اصلا كانادا نبوده بلى ، ولى اگر در طى پنج سال اين دو سال رو كانادا بمونه و به اصطلاح پر كرده باشه هيچ محدويتى نيست ، حتى ميتونه از چند ماه قبلترش كارتش رو تمديد كنه

Junior Member

سلام امیر خان,
    ممنون که جواب دادید.
    من اگه سپتامبر بیام, تا فوریه ۲۰۱۹ میشه ۱ سال و ۶ ماه و اون موقع هست که دیگه PR اکسپایر میشه.
    از اونجا به بعد چی کار کنم؟؟؟ اگه درخواست یک PR دیگه بکنم بهم میدن یا نه...؟؟ خوب بلاخره من باید یک مدرک شناسایی داشته باشم ...
    ارسال به سیدنی 16 ژانویه 2010
    درخواست مدیکال و فایل نامبر سوم 16 ژانویه 2013
    پاس رکوئست 21 اکتبر 2013
    لندینگ 19 ژانویه 2014

ApplyAbroad Superstar

سلام امیر خان,
    ممنون که جواب دادید.
    من اگه سپتامبر بیام, تا فوریه ۲۰۱۹ میشه ۱ سال و ۶ ماه و اون موقع هست که دیگه PR اکسپایر میشه.
    از اونجا به بعد چی کار کنم؟؟؟ اگه درخواست یک PR دیگه بکنم بهم میدن یا نه...؟؟ خوب بلاخره من باید یک مدرک شناسایی داشته باشم ...

پرمننت رزیدنتی کانادا به این راحتی باطل نمی شه حتی اگر کارت پی آر شما منقضی بشه. شما سپتامبر که تشریف میارید به قصد موندن 2 سال پیوسته است؟ اگر اینطور باشه مشکلی نیست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    پرمننت رزیدنتی کانادا به این راحتی باطل نمی شه حتی اگر کارت پی آر شما منقضی بشه. شما سپتامبر که تشریف میارید به قصد موندن 2 سال پیوسته است؟ اگر اینطور باشه مشکلی نیست.
    آقا ممنونم از جوابتون,
    آخه تو بعضی از این فوروم ها مینیویسن که اگه آفیسر در موقع ورود ببینه شما نمیتونید شرایط اقامت رو کامل کنید میتونن دیپورتتون کنن.
    این بود که من نگران شدم,
    یکی از این دفاتر مهاجرتی تو ملبورن, اونجا هم یه زنه هندی بود که گفت نمتونی برگردی و منو نگرانتر کرد.
    کنسولگری کانادا تو استرالیا هم که اصلا جواب نمیده, صد رحمت به سفارت ایران.
    پس شما میفرمائد اگه من قبل از اینکه PR اکسپایر بشه , حتی چند ماه هم مونده باشه, بیام کانادا و قصده موندن داشته باشم دیگه مشکلی پیش نمیاد...؟ درسته ؟؟؟
    من الان هم حدود ۷ ساله که استرالیام و ایران نرفتم.
    پاس رکوئست 21 اکتبر 2013
    لندینگ 19 ژانویه 2014

Senior Member

آقا ممنونم از جوابتون,
    آخه تو بعضی از این فوروم ها مینیویسن که اگه آفیسر در موقع ورود ببینه شما نمیتونید شرایط اقامت رو کامل کنید میتونن دیپورتتون کنن.
    این بود که من نگران شدم,
    یکی از این دفاتر مهاجرتی تو ملبورن, اونجا هم یه زنه هندی بود که گفت نمتونی برگردی و منو نگرانتر کرد.
    پس شما میفرمائد اگه من قبل از اینکه PR اکسپایر بشه , حتی چند ماه هم مونده باشه, بیام کانادا و قصده موندن داشته باشم دیگه مشکلی پیش نمیاد...؟ درسته ؟؟؟
    تا زمانيكه كارت PR شما معبر است ميتوانيد وارد كانادا شويد . اگر بخواهيد از مرز زمينى وارد شويد با landing paper هم ميتوانيد وارد شويد ، توجه كنيد كه برگه لندينگ تاريخ اعتبار ندارد

ApplyAbroad Superstar

آقا ممنونم از جوابتون,
    این بود که من نگران شدم,

خیر مشکلی نیست فقط افسر مهاجرت در فرودگاه شاید کمی سوال جواب بکنه و ملزم می کنه شما را که دو سال بمونید تا استوس شما حفظ بشه. البته توصیه می کنم نگذارید به کار به چند ماه آخر برسه. چرا بهانه دست کسی بدید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

تا زمانيكه كارت PR شما معبر است ميتوانيد وارد كانادا شويد . اگر بخواهيد از مرز زمينى وارد شويد با landing paper هم ميتوانيد وارد شويد ، توجه كنيد كه برگه لندينگ تاريخ اعتبار ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    خیر مشکلی نیست فقط افسر مهاجرت در فرودگاه شاید کمی سوال جواب بکنه و ملزم می کنه شما را که دو سال بمونید تا استوس شما حفظ بشه. البته توصیه می کنم نگذارید به کار به چند ماه آخر برسه. چرا بهانه دست کسی بدید.

رفقا بسیار ممنون از جواب همگی...
    جسارتا موضوع رو کش میدم, تا اینجا جوابهاتون کاملا متین هست, ولی من یک قسمت رو نمیفهمم.
    اگر من سپتامبر ۲۰۱۷ بیام اونجا, تا فوریه ۲۰۱۹ تعداد روزهای حضور در کانادا ۵۴۰ روز میشه.
    پس من نمیتونم اون شرط ۷۳۰ روز مینیمم برای درخواست تجدید PR رو احراز کنم.
    حالا بعد از اینکه PR اکسپایر میشه, باید برای تمدیدش کجا برم, کی و ببینم, مشکل من دقیقا اینجاست که آیا PR اکسپایر شده رو راحت تمدید میکنن یا میگن چون نتونستی مینیمم requirement و احراز کنی, درخواستت رد میشه .....؟؟؟
    این سوال منه....؟ که شاید نتونستم خوب بیان کنم...
    پاس رکوئست 21 اکتبر 2013
    لندینگ 19 ژانویه 2014

Senior Member

رفقا بسیار ممنون از جواب همگی...
    جسارتا موضوع رو کش میدم, تا اینجا جوابهاتون کاملا متین هست, ولی من یک قسمت رو نمیفهمم.
    اگر من سپتامبر ۲۰۱۷ بیام اونجا, تا فوریه ۲۰۱۹ تعداد روزهای حضور در کانادا ۵۴۰ روز میشه.
    پس من نمیتونم اون شرط ۷۳۰ روز مینیمم برای درخواست تجدید PR رو احراز کنم.
    حالا بعد از اینکه PR اکسپایر میشه, باید برای تمدیدش کجا برم, کی و ببینم, مشکل من دقیقا اینجاست که آیا PR اکسپایر شده رو راحت تمدید میکنن یا میگن چون نتونستی مینیمم requirement و احراز کنی, درخواستت رد میشه .....؟؟؟
    این سوال منه....؟ که شاید نتونستم خوب بیان کنم...
    ١- شما بايد قبل از انقضاء كارت pr وارد كانادا شويد
    ٢- تا زمانيكه عليرغم انفضاء كارت pr در كانادا سكونت داريد هيچ مشكل قانونى نخواهيد داشت
    ٣- براى تمديد pr هنگامى بايد اقدام كنيد كه دوسال از پنج سال آخر را كانادا اقامت داشته ايد يعنى آنقدر در كانادا بمانيد كه اين دو سال را پركنيد
    ٤- اگر زودتر از اين تاريخ تقاضاى تمديد كنيد و زمان را پر نكرده باشيد احتمال دارد ( توجه كنيد كه فقط احتمال دارد) با تقاضاى شما موافقت نشود و status اقامت دايم شما باطل شود ،در آنصورت بايد كانادا را ترك كنيد ، پس اول مطمين شويد كه از نظر زمانى واجد شرايط هستيد و بعد درخواست بدهيد .
    باز هم اگر سئوالى بود در خدمتتم