صفحه 13 از 52 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 517

موضوع: دریافت کارت اقامت دایم (PR Card)

Senior Member mehran23 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : PR Card

اگر در یک فایل بوده اید و آدرس یکیست قاعدتا باید می آمده و پیگیری می خواهد. شماره را باید مدام پیگیری کنید تا بالاخره موفق به تماس بشوند. احتمال زیاد در صورتی که مشکلی در صدور باشد (امیدوارم اینگونه نباشد) باید شخصا آنجا باشید و چون نمیتوانید بروید باید برای گرفتن Travel Document اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Copy نمایش پست ها
    سلام
    من مدت ٣/٥ ماه است كه وارد كانادا شدم و بعد از يك ماه برگشتيم ايران ، كارت pr همسرم كه main applicant است به آدرس جديد كه منزل يكي از بستگان است ارسال شده ولي كارت من و پسرم هنوز نيامده ، از داخل كانادا هم كه با اون شماره تلفن تماس ميگيرند فقط پيغام گير است ، ايميل هم زدم جوابي نگرفتم هنوز، دوستان كسي تجربه مشابه داره؟ ميتونيد راهنمايي كنيد؟

Junior Member

ممنونم دوست عزيز، ولي هيچ نامه اي هم در خصوص وجود مشكل نه به آدرس جديد و نه يه ادرس وكيل ارسال نشده. پس شما پيشنهاد ميكنيد كه همين شماره تلفن را مرتب تماس بگيرند تا بالاخره بتونند با اپراتور صحبت كنند؟ راه ديگري براي ارتباط باهاشون نيست؟

دوستان ما هنوز لند نکردیم و فقط با UCI متقاضی اصلی میشه وارد ecas شد. آیا بعد از لند ecas افراد خانواده مجزا میشه؟ چجوری می شه که بعضی از دوستان مثلا کارت پی آر خودشون و بقیه اعضاء خانواده رو جداگانه چک می کنن ؟
    کد رشته : 2145 ، دریافت مدارک در کانادا: 2013-07-03 ، دریافت فایل نامبر: 2013-09-30 ، دریافت مدارک توسط ورشو: 2013-10-29 ، دریافت نامه مدیکال و آپدیت: 2014-07-21 , پاسپورت ریکوئست: 03-11-2014

Senior Member mehran23 آواتار ها

ممنونم دوست عزيز، ولي هيچ نامه اي هم در خصوص وجود مشكل نه به آدرس جديد و نه يه ادرس وكيل ارسال نشده. پس شما پيشنهاد ميكنيد كه همين شماره تلفن را مرتب تماس بگيرند تا بالاخره بتونند با اپراتور صحبت كنند؟ راه ديگري براي ارتباط باهاشون نيست؟
    بله بهتره تماس رو مداوم داشته باشن تا با يكي از كارشناساشون صحبت كنند. اميدوارم مشكلشون حل بشه و كارتشون رو زودتر دريافت كنند.

Junior Member

سلام دوستان.
    خواستم تجربه خودم رو در اختیارتون بذارم. ما در فوریه 2015 به کانادا ورود کردیم و آدرس یکی از اقوام رو هم در فرودگاه دادیم که کارت PR رو بفرستن. بعد از 1 هفته هم از کانادا برگشتیم. بعد از گذشت 3 ماه هنوز کارت پست نشد که تصمیم گرفتم از خارج از کانادا با CIC تماس بگیرم. CIC گفت که آدرس کانادا در پروفایل ثبت نشده و به همین علت کارت صادر نشده. این در حالی بود که در پروفایل ECAS آدرس کانادا داشتم. بعد از ثبت آدرس گفتش که از الان باید 38 روز صبر کنم.
    خلاصه اینکه پیشنهاد میکنم بعد از 1 هفته، 10 روز تماسی با CIC داشته باشین و پیگیر روند کارتتون.
    موفق باشید.

و اما ادامه داستان:
    بعد از ۴ روز کاری از تماسم، کارت توسط فامیلم دریافت شدش ولی‌ فقط کارت خودم. حدس زدم که اینها فقط آدرس تو فایل من رو درست کردن و من هم فراموش کرده بودم که هنگام تماس بگم که همسرم هم همینجوری هستش. در واقع فکر می‌کردم برای ۲تامونو درست کنه.
    خلاصه یکبار دیگه همسرم زنگ زد و دقیقا همون روند رو پیش بردیم و مجددا بعد از ۴ روز کاری از تماس، کارت دوم هم دریافت شدش.
    ضمن اینکه ما کانادا نیستیم و همهٔ تماس‌ها از استرالیا انجام شدش. من دقیقا ساعت ۹ به وقت تورنتو کانادا تماس می‌گرفتم و خیلی‌ راحت به اپراتور وصل میشد.
    - ارسال مدارک 20/08/2013 - مدرک در کانادا 28/08/2013 - دریافت PER از CIO ا 26/11/2013 - دریافت AOR از سیدنی - استرالیا 11/12/2013- دریافت نامه مدیکال ا 29/04/2014
    - انجام مدیکال ا 22/05/2014 - خط سوم در ECAS ا 29/05/2014 - Decision Made on 2/07/2014 - درخواست پاسپورت 3/07/2014 - صدور ویزا 25/08/2014- لندینگ 04/02/2015

Junior Member

بالاخره با تماس تلفني قضيه حل شد. توصيه اكيد ميكنم اگر بعد از ٦ هفته كارت خودتون يا يكي از اعضا خانواده هنوز نيومده بود معطل نكنيد و با اون شماره تماس بگيريد
    به بهانه آدرس حتما اپراتور را قانع كنيد كه فايلتون را چك كنه ، اينا خيلي تو ثبت آدرس مشكل دارن

Junior Member

سلام.دوستان یک راهنمایی میخواستم..
    من 2هفته دیگه لند دارم به تورنتو... برای کارت PR در همان فرودگاه اقدام میکنن خودشون؟ و چی لازم هست؟ ایا عکسی باید همراه داشته باشم؟یا همون جا عکس میگیرن؟ممنون میشم روالشو یه توضیح بدید

Junior Member

سلام. هيچ كاري لازم نيست شما بكنيد و عكس هم نياز نداره همون عكس روي landing paper را استفاده ميكنند، فقط توي فرودگاه افسر اداره مهاجرت از شما يك آدرس ميخواد كه اون آدرس را خيلي دقيق بنويسيد چون كارت به اون آدرس مياد ، اكثر موارد مشكلي پيش نمياد ولي اگر بعد از ٦-٨ هفته كارت اقامت به ادرستون پست نشد براي پيگيري حتما از داخل كانادا با اداره مهاجرت تماس تلفني بگيريد. در هر حال نگران نباشيد روال كارها تو فرودگاه تورنتو منظمه و حتي SIN را هم همونجا بهتون ميدن

Junior Member

سلام
    اینجا کسی هست که از آشنايان یا دوستاشون پی آر داشته باشه و برگشته باشه ایران؟میخوام بدونم کسی که برمیگرده ایران چقدر میتونه بمونه تا مشکلی واسه پی آرش پیش نیاد

سلام. هيچ كاري لازم نيست شما بكنيد و عكس هم نياز نداره همون عكس روي landing paper را استفاده ميكنند، فقط توي فرودگاه افسر اداره مهاجرت از شما يك آدرس ميخواد كه اون آدرس را خيلي دقيق بنويسيد چون كارت به اون آدرس مياد ، اكثر موارد مشكلي پيش نمياد ولي اگر بعد از ٦-٨ هفته كارت اقامت به ادرستون پست نشد براي پيگيري حتما از داخل كانادا با اداره مهاجرت تماس تلفني بگيريد. در هر حال نگران نباشيد روال كارها تو فرودگاه تورنتو منظمه و حتي SIN را هم همونجا بهتون ميدن
    شماره تماس با CIC از داخل کانادا چیه؟ من چیزی پیدا نکردم که agent جواب بده