صفحه 14 از 36 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 353

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

با سلام !
    من چند سال پیش ارشدم رو از دانشگاه دولتی گرایش اپتیک و لیزر با معدل 14.95 و لیسانس فیزیکم رو از دانشگاه آزاد با معدل 15.16 (پانزده و شانزده صدم) گرفتم. تنها چیزی که دارم یک پوستر در کنفرانس بین المللی(حدود 5سال پیش) هست. من بخاطر نوع شغلم که کاملا با تحصیلاتم متفاوت هست ،چندساله که از محیط آکادمیک دور هستم.
    الان علاقه مند هستم که ادامه تحصیل بدم. بخاطر همین چندماه پیش توی امتحان ایلتس شرکت کردم و 6 شدم.
    آیا به نظر شما این داشته ها ارزش وقت گذاشتن واسه زبان خوندن و دیگر مدارک مورد نیاز واسه گرفتن فاند در دوره دکترا در دانشگاههای آمریکا یا کانادا و یا استرالیا رو داره ؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mkh92 نمایش پست ها
    با سلام !
    من چند سال پیش ارشدم رو از دانشگاه دولتی گرایش اپتیک و لیزر با معدل 14.95 و لیسانس فیزیکم رو از دانشگاه آزاد با معدل 15.16 (پانزده و شانزده صدم) گرفتم. تنها چیزی که دارم یک پوستر در کنفرانس بین المللی(حدود 5سال پیش) هست. من بخاطر نوع شغلم که کاملا با تحصیلاتم متفاوت هست ،چندساله که از محیط آکادمیک دور هستم.
    الان علاقه مند هستم که ادامه تحصیل بدم. بخاطر همین چندماه پیش توی امتحان ایلتس شرکت کردم و 6 شدم.
    آیا به نظر شما این داشته ها ارزش وقت گذاشتن واسه زبان خوندن و دیگر مدارک مورد نیاز واسه گرفتن فاند در دوره دکترا در دانشگاههای آمریکا یا کانادا و یا استرالیا رو داره ؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز.
    اینکه می بینم بعد از 5 سال میخواهید دوباره در فیزیک تحصیل کنید قابل ستایش است.اما با توجه به معدل شما و اینکه دانشگاه آزاد تحصیل کردید نشان از کم تلاشی شما داشته که اگر تصمیم به ادامه دادن فیزیک گرفتید باید تلاشتون رو بیشتر کنید.

اینکه آیلتس نمره 6 دارید خوبه.اما باید ببینید دانشگاهی که میخواهید پذیرش بگیرید چه نمره ای مدنظرشه.پیشنهاد میکنم برای آزمون جی آر ای وقت بذارید و در صورتی که بتونید نمره خوبی کسب کنید تا حد زیادی شاید معدل شما را هم پوشش بده.اما اگر دنبال فاند هستید و برای دکترا مبخواهید اقدام کنید باید رزومه ی قوی شامل مقاله و ... هم غیر از نمره معدل و آزمون زبان و جی آر ای هم داشته باشید.

نظر شخصی من این هست که اگر واقعا به فیزیک و ادامه تحصیل آن علاقه دارید،برای مقطع ارشد اقدام به پذیرش کنید و جور هزینه ها رو بکشید و تلاش کنید تا برای دکترا با رزومه ی خوب بتونید از دانشگاهی خوب با فاند پذیرش بگیرید.

با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

با سلام خدمت دوستان
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    کارشناسی تازه فارغ التحصیل شدم با معدل 17.83
    یه مقاله داخلی که قابلیت چاپ در ISI داره و به احتمال زیاد در ISI چاپش کنم
    یه مقاله دانش آموزی اکسپت گرفته
    یه کتاب در حال چاپ
    رتبه ی برتر کشوری در نجوم الکترونیکی
    بیشتر از دو سال سابقه ی تدریس فیزیک در دبیرستان و معلم حل تمرین در دانشگاه
    یک سال تدریس در پژوهش سرا
    زبان دارم میخونم چند ماه دیگه تافل میدم
    قصد جی آر ای دادن ندارم

حالا با این رزومه میشه از چه دانشگاهی با چه رنکی از کانادا اکسپت گرفت؟فاند خیلی برام مهمه و بدون فاند نمیرم،اکسپت دانشگاه متوسط با فول فاند برام از اکسپت دانشگاه رنک بالا بدون فاند مهمتره،خلاصه مهم فاند گرفتن هست و قصد دارم تو ارشد رزوممو قوی کنم و برای دکترا آمریکا اپلای کنم.
    ممنون از دوستانی که وقت میزارن راهمایی میکنن.

Junior Member

سلام دوستان اگه ممکنه بنده رو هم راهنمایی کنید.
    پیش نویس cv من:
    http://www.applyabroad.org/forum/att...3&d=1423929781
    ممنون

Junior Member

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی، ممنون میشم در مورد شانس پذیرش من نظر بدهید.

1) مقطع تحصیلی و دانشگاه:

الف) فوق لیسانس دانشگاه زنجان
    معدل: 17.29 ب) لیسانس : پیام نور زنجان معدل : 16.62
    2) رشته: فیزیک- اتمی-مولکولی

3) نمره زبان: فعلا برای IELTS آماده میشم

4)تعداد مقاله و نوع: یک مقاله چاپ شده، یک کنفرانس داخلی و یک کنفرانس خارجی

5) کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: کشورهای اروپایی : ایتالیا، آلمان، هلند، اتریش و ...

6) گرفتن فاند کامل برام مهمه.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط quantum135 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    کارشناسی تازه فارغ التحصیل شدم با معدل 17.83
    یه مقاله داخلی که قابلیت چاپ در ISI داره و به احتمال زیاد در ISI چاپش کنم
    یه مقاله دانش آموزی اکسپت گرفته
    یه کتاب در حال چاپ
    رتبه ی برتر کشوری در نجوم الکترونیکی
    بیشتر از دو سال سابقه ی تدریس فیزیک در دبیرستان و معلم حل تمرین در دانشگاه
    یک سال تدریس در پژوهش سرا
    زبان دارم میخونم چند ماه دیگه تافل میدم
    قصد جی آر ای دادن ندارم

حالا با این رزومه میشه از چه دانشگاهی با چه رنکی از کانادا اکسپت گرفت؟فاند خیلی برام مهمه و بدون فاند نمیرم،اکسپت دانشگاه متوسط با فول فاند برام از اکسپت دانشگاه رنک بالا بدون فاند مهمتره،خلاصه مهم فاند گرفتن هست و قصد دارم تو ارشد رزوممو قوی کنم و برای دکترا آمریکا اپلای کنم.
    ممنون از دوستانی که وقت میزارن راهمایی میکنن.
    برای دکترای آمریکا، یکی از مهمترین فاکتورها نمره حی آر ای (جنرال و سابجکت) هست و بدون این نمره ها بدون شک شانسی (حتی برای پذیرش، چه برسه به فاند) نخواهید داشت (جی آر ای در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های آمریکا اجباریه). معدل کارشناسیتون خوبه. اگه الان دانشجوی ارشد هستید، بهتره هم معدلتون رو بالا نگه دارین و هم کارهای تحقیقاتی رو ادامه بدین. در مورد کانادا، تعداد معدودی از دانشگاه ها احتیاج به جی آر ای ندارن، ولی واقعا تعدادشون کمه و حتی اونها هم برای دکترا، جی آر ای رو به شدت توصیه میکنن. نظر من اینه که یک سال قبل از اقدام برای پذیرش، شروع کنین برای خوندن جی آر ای، و امتحانش رو بدین و 3-4 ماه قبل از ددلاین ها با اساتید ارتباط برقرار کنین. به عبارتی شما الان رزومتون خوبه، ولی نمره بالای زبان+نمره خوب جی آر ای+ کارهای پژوهشی در دوره مستر، گرفتن پذیرش رو برای شما عملی میکنه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    برای دکترای آمریکا، یکی از مهمترین فاکتورها نمره حی آر ای (جنرال و سابجکت) هست و بدون این نمره ها بدون شک شانسی (حتی برای پذیرش، چه برسه به فاند) نخواهید داشت (جی آر ای در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های آمریکا اجباریه). معدل کارشناسیتون خوبه. اگه الان دانشجوی ارشد هستید، بهتره هم معدلتون رو بالا نگه دارین و هم کارهای تحقیقاتی رو ادامه بدین. در مورد کانادا، تعداد معدودی از دانشگاه ها احتیاج به جی آر ای ندارن، ولی واقعا تعدادشون کمه و حتی اونها هم برای دکترا، جی آر ای رو به شدت توصیه میکنن. نظر من اینه که یک سال قبل از اقدام برای پذیرش، شروع کنین برای خوندن جی آر ای، و امتحانش رو بدین و 3-4 ماه قبل از ددلاین ها با اساتید ارتباط برقرار کنین. به عبارتی شما الان رزومتون خوبه، ولی نمره بالای زبان+نمره خوب جی آر ای+ کارهای پژوهشی در دوره مستر، گرفتن پذیرش رو برای شما عملی میکنه.
    درود بر شما
    اگر برای مستر بخواهیم اقدام کنیم با شرایط ذکر شده به علاوه یک نمره ی تافل و جی آر ای خوب:
    1. اول اینکه هر دو نوع gre جنرال و سابجکت لازمه یا یکیش کفایت میکنه؟
    2.اپلای کردن برای فال 2016 مد نظر هست میشه در این مدت زمان یعنی حدود 10 ماه تا ددلاینها با سطح زبان متوسط هم تافل و هم gre خوب گرفت؟
    2. احتمال فاند برای مستر برای این رزومه در آمریکا بیشتره یا کانادا؟
    3.ارتباط با اساتید از الان مشکلی داره؟یا حتما باید سه چهار ماه قبل ددلاین شروع به ایمیل زدن کنیم؟
    رمز موفقیّت دنبال کردن هدف بدون مکث و درنگ است.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط shs192 نمایش پست ها
    درود بر شما
    اگر برای مستر بخواهیم اقدام کنیم با شرایط ذکر شده به علاوه یک نمره ی تافل و جی آر ای خوب:
    1. اول اینکه هر دو نوع gre جنرال و سابجکت لازمه یا یکیش کفایت میکنه؟
    2.اپلای کردن برای فال 2016 مد نظر هست میشه در این مدت زمان یعنی حدود 10 ماه تا ددلاینها با سطح زبان متوسط هم تافل و هم gre خوب گرفت؟
    2. احتمال فاند برای مستر برای این رزومه در آمریکا بیشتره یا کانادا؟
    3.ارتباط با اساتید از الان مشکلی داره؟یا حتما باید سه چهار ماه قبل ددلاین شروع به ایمیل زدن کنیم؟
    1) هر دو امتحان لازمه (بخصوص برای آمریکا). امتحان سابجکت بسیار بسیار مهم و نقش تعیین کننده ای داره.
    2) 10 ماه زمان مناسبی هست واسه آماده شدن.
    3) اکثر دانشگاه های آمریکا برای رشه فیزیک، دکترای مستقیم دارن (و نه مستر). اون تعدادی هم که مستر دارن، بعضا فاند رو فقط به دانشجوهای دکترا ارائه میدن. (به غیر از بعضی دانشگاه های خیلی خاص مثل Iowa) بنابراین شما عملا برای دکترا (اگه کارشناسی دارین برای دکترای مستقیم 5 ساله، و اگه ارشد دارین دکترای 3 ساله) اقدام میکنید و اصولا فاند برای این رشته وجود داره در صورت پذیرش. برای کانادا میتونید برای مستر اقدام کنید و بانمره خوب جی آر ای و زبان میتونید فاند بگیرید. بسیاری از دانشگاه های کانادا در رشته فیزیک، در صورت پذیرش فاند هم میدن. (به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید.)
    4) هر زمان که خودتون میدونید مناسبه میتونید با اساتید ارتباط برقرار کنید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

با سلام .
    من لیسانس تربیت بدنی دارم با معدل 17 . دو تا کتاب ترجمه کردم ، همچنین یک کتاب به فارسی نوشتم که موفق به انتشار هیچ یک از کتابهام نشدم .
    دارای مدرک سی آسیایی فوتبال هستم و درصدد هستم که کتابی که تالیف کردم رو به انگلیسی ترجمه کنم .
    از طرفی زبان هم شرایط خوبی دارم ، برای اخذ تافل اقدام نکردم . همه این مواردی که خدمتتون عرض کردم رو طی یک سال آینده قصد دارم پیگیری کنم ( انتشار کتاب ، ترجمه و اخذ تافل ) میخواستم ببینم ، آیا ایالات متحده در زمینه فوتبال دانشگاهی داره که من بتونم بورس بگیرم ؟
    و اگه راهی فکر میکنید که میتونه در اپلای من تاثیر داشته باشه رو بهم معرفی کنید تا در یک سال آینده تمام انرژیم رو روی این کار بزارم .
    ممنون

Junior Member

با سلام
    من لیسانس فیزیک از صنعتی اصفهان دارم ولی معدلم خیلی خوب نیس متاسفانه تو دو تا درس هم مردود شدم معدلم ۱۵ هستش الان فارغ اتحصیلم در واقع معدلم بخاطر این دو تا درس اومد پایین وگرنه نمره های خیلی عالیم دارم از خیلی درسا بقیشم متوسط مثلن همه ریاضیام بالای ۱۸ هستش و انحراف معیارم زیاده!!! زبانم خوبه و میتونم خودمو آماده کنم برای آبان سال آینده حالا میخام بدونم با این شرایط میتونم اپلای کنم اگر میتونم برای آمریکا امکانش هست آیا درسته ک میگن جی ار ای سابجکت معدلو تا حدود زیادی جبران میکنه؟ اگر امریکا نمیتونم برای اروپا میتونم؟ برای اروپا ک جی ار ای نداره چطوری معدلمو جبران کنم؟ و ی سوال دیگه اینکه آیا مقاله میتونه کمکم کنه چ مقاله ای در چ سطحی و موضوع از کجا گیر بیارم؟؟؟؟؟ برای مسترینگ یا دکترا مستقیم کدومش؟؟؟؟ اگه بهم پاسخ بدید خیلی ممنون میشم واقعا ماه هاست درگیرممم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)