صفحه 20 از 36 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 353

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

با سلام
    یه سوالی از حضورتون دارم دوستان
    رشته من ریاضی کاربردیه ( زیست ریاضی( مدلسازی) ) و در پایانامه م بشتر کارهای فیزیکی انجام دادم. بنظرتون شانس پذیرش از یک دانشگاه رنک خوب ( تو گرایش بیوفیزیک) رو خواهم داشت؟
    رزومه م هم به این صورته:
    معدل کل کارشناسی 17.01 ( معدل دروس تخصصی نزدیک 19 و میانگین معدل چهار ترم آخرین حدودا 18.5)
    معدل ارشد 17.15 ( دانشگاه تهران)
    تافل 100
    یه مقاله داخلی
    دو خارجی.
    2 توصیه نامه
    و در کارشناسی و ارشد TA بودم. (3 ترم )
    یه کتاب ریاضی هم تو کارشناسی نوشتم.
    متاهل (25 سال )

با تشکر قبلی.

Junior Member

من کارشناسی فیزیک دارم از دانشگاه امیرکبیر با معدل 13.74. تافل در حد 100.برای آزمون جی ار ای اقدامی نکردم.شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mtit نمایش پست ها
    من کارشناسی فیزیک دارم از دانشگاه امیرکبیر با معدل 13.74. تافل در حد 100.برای آزمون جی ار ای اقدامی نکردم.شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟
    سلام
    معدلتون خیلی پایین هست. دو راه دارید یا جی ار ایی سابجکت در حد 900 بیارید، یا اینکه ارشد بخونید تو ایران و رزومه ی خوبی جمع کنید.
    در این صورت شانس معقولی دارید. با این معدل، خالی، بدون جی ار ایی شاید گزینه های خیلی خوبی پیش رو نداشته باشید.
    اگر ارشد بخونید هم می تونید مقاله بنویسید، هم با معدل خوب ارشد معدل لیسانس رو پوشش بدید.

Junior Member

سلام دوستان شرایط من به این صورته
    1. کارشناسی فیزیک حالت جامد دانشگاه یاسوج 15/12
    2. ارشد فیزیک هسته ای( البته با پایان نامه ی کاملا تئوری و کوانتومی) دانشگاه بابل 14/90
    3. 3 تا مقاله ی ISI دارم و یک SUBMIT که خدا رو شکر جاهای خوبی چاپ شده
    4. زبانم خوبه و برای آیلس دارم آماده میشم
    5. کشورهای مد نظرم آلمان سوئد و هلنده
    راستش از فیزیک محض خسته شدم و تا الان دو جا که مستر فیزیک می خواست با علاقه بالا به رشته های فیزیک پرشکی و بیو فیزیک سوئد و آلمان اپلای کردم که رد شدم
    به نظر شما بزرگواران امیدی به پذیرش دارم توی این رشته ها توجه به رزومه و گرایش مورد علاقم
    سپاس

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa77 نمایش پست ها
    سلام دوستان شرایط من به این صورته
    1. کارشناسی فیزیک حالت جامد دانشگاه یاسوج 15/12
    2. ارشد فیزیک هسته ای( البته با پایان نامه ی کاملا تئوری و کوانتومی) دانشگاه بابل 14/90
    3. 3 تا مقاله ی ISI دارم و یک SUBMIT که خدا رو شکر جاهای خوبی چاپ شده
    4. زبانم خوبه و برای آیلس دارم آماده میشم
    5. کشورهای مد نظرم آلمان سوئد و هلنده
    راستش از فیزیک محض خسته شدم و تا الان دو جا که مستر فیزیک می خواست با علاقه بالا به رشته های فیزیک پرشکی و بیو فیزیک سوئد و آلمان اپلای کردم که رد شدم
    به نظر شما بزرگواران امیدی به پذیرش دارم توی این رشته ها توجه به رزومه و گرایش مورد علاقم
    سپاس
    سلام دوست من
    معدل ارشدتو هرکار می کنم هضم نمی شه! دلیل داشته این معدل؟ لیسانست بد نیست. ارشدت؟؟؟؟
    بعدم شما داری شیفت میدی سمت فیزیک کاربردی، از فیزیک تئوری. خب یکی از دلایلی که اروپا ردتون کردن همین بوده که زمینه کاریتون فیت نبوده باهاشون. چون اروپا پوزیشن اعلام می کنه و بهترین موردی که باهاش مچ می شه رو بر میداره. این کاملا احساس خودمه ها ولی فک می کنم برای کسی که می خواد شیفت بده زمینه ی مورد علاقشو تو امریکا بهتر بتونه پذیرش بگیره(با فرض نمرات زبان و جی ار ایی بالا). هر چند کلا تغییر زمینه ی کاری به ضرر شما ست (همه جا). اگه بتونید یه تحقیق کوچیک یا یه تجربه در زمینه هایی که جدیدا مورد علاقتون هستن انجام بدید خیلی بهتر می تونید از خودتون دفاع کنید. البته *شاید یکی از دلایل رد شدنتم نمره زبان بوده که نداشتی؟

یه توصیه دارم، ببینید اروپا جی ار ایی سابجکت نمیخواد ولی شدیدا بهت پیشنهاد می کنم اگه تو خودت می بینی سابجکتو امتحان بدی. دانشگاه های خوبش ترجیح می دن این نمره رو شما داشته باشی. امتحان سختی نیست. اگه ذهنت تعطیل نباشه و هنوز تو حال و هوای درس باشی 45 روزه برای امتحانش اماده می شی. یه نمره ی 800 به بالا رزومتو کاملا سنگین می کنه.
    ایلتستم بالای 7 بیاری. رزومت چیز بدی نیست بجز معدل ارشدت. مقالاتتم تو چشم میزنه.

رزومت جای کار داره بهرحال.

امیدوارم پستم کمکی بهت کرده باشه. سوال دیگه ای بود بپرس.
    موفق باشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام دوست من
    معدل ارشدتو هرکار می کنم هضم نمی شه! دلیل داشته این معدل؟ لیسانست بد نیست. ارشدت؟؟؟؟
    بعدم شما داری شیفت میدی سمت فیزیک کاربردی، از فیزیک تئوری. خب یکی از دلایلی که اروپا ردتون کردن همین بوده که زمینه کاریتون فیت نبوده باهاشون. چون اروپا پوزیشن اعلام می کنه و بهترین موردی که باهاش مچ می شه رو بر میداره. این کاملا احساس خودمه ها ولی فک می کنم برای کسی که می خواد شیفت بده زمینه ی مورد علاقشو تو امریکا بهتر بتونه پذیرش بگیره(با فرض نمرات زبان و جی ار ایی بالا). هر چند کلا تغییر زمینه ی کاری به ضرر شما ست (همه جا). اگه بتونید یه تحقیق کوچیک یا یه تجربه در زمینه هایی که جدیدا مورد علاقتون هستن انجام بدید خیلی بهتر می تونید از خودتون دفاع کنید. البته *شاید یکی از دلایل رد شدنتم نمره زبان بوده که نداشتی؟

یه توصیه دارم، ببینید اروپا جی ار ایی سابجکت نمیخواد ولی شدیدا بهت پیشنهاد می کنم اگه تو خودت می بینی سابجکتو امتحان بدی. دانشگاه های خوبش ترجیح می دن این نمره رو شما داشته باشی. امتحان سختی نیست. اگه ذهنت تعطیل نباشه و هنوز تو حال و هوای درس باشی 45 روزه برای امتحانش اماده می شی. یه نمره ی 800 به بالا رزومتو کاملا سنگین می کنه.
    ایلتستم بالای 7 بیاری. رزومت چیز بدی نیست بجز معدل ارشدت. مقالاتتم تو چشم میزنه.

رزومت جای کار داره بهرحال.

امیدوارم پستم کمکی بهت کرده باشه. سوال دیگه ای بود بپرس.
    موفق باشی.
    ممنونم از پاسخ صریحتون
    گرچه نا امید شدم چون من خیلی رو مقاله مانور می دادم.
    راجع به معدل هم باید صادقانه بگم که کم کاری کردم
    من توی پوزیشن ها نمی دیدم جی ار ای بخواد و آیلس رو هم خیلی جاها اشاره نکرده بود فقطgood skill in writing and speaking نوشته بود.
    با این تفاسیر شانسی جز فیلد کاری خودم تو اروپا ندارم یا خیلی کمه....

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa77 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ صریحتون
    گرچه نا امید شدم چون من خیلی رو مقاله مانور می دادم.
    راجع به معدل هم باید صادقانه بگم که کم کاری کردم
    من توی پوزیشن ها نمی دیدم جی ار ای بخواد و آیلس رو هم خیلی جاها اشاره نکرده بود فقطgood skill in writing and speaking نوشته بود.
    با این تفاسیر شانسی جز فیلد کاری خودم تو اروپا ندارم یا خیلی کمه....
    نه اروپا اصلا جی ار ایی سابجکت نمی خواد. من گفتم که تاثیر مثبت برای جبران معدلت داره.
    ببین اگر مستر اپلای کنی کلا معدل ارشدت بی تاثیر می شه دیگه.
    مقاله هاتم نکته ی خیلی مثبت هستن توی رزومت.
    ضمنا تجربه ی من درمورد اروپا در حد یه دانشگاه هست. ولی می دونم مرتبط بودن فیلد مهمه.
    ویرایش توسط rtrt : January 29th, 2016 در ساعت 12:41 AM

Junior Member

سلام

من فوق لیسانس فیزیکم . اینم رزوممه کا لیسانسم دانگاه تبریز بودم و ارشدم هم شریف .ا مسال هم اپلای کردم ولی فکر نکنم پذیرش بشم . میخواستم بدونم اگه gre subject , general رو بهتر بدم ایا له نطر شما میشه جای متوسطی پذیرش گرفت
    Undergrad Institution: good university in middle east
    Major(s): Physics
    GPA in Major:12.5/20( C)
    Length of Degree: 4
    [master degree ]: best university in my country
    Major(s): Physics
    GPA in Major:16.84/20 (A)
    Length of Degree: 2
    Type of Student: International, male
    [B]GRE Scores : (revised
    Q
    :170(98)
    V:143(18)
    W:2(02)
    P:750(61) i was not ready at all.

TOEFL Total: 100

Research Experience: some research as master thesis

Awards/Honors/Recognitions: Rank 48 in national master degree entrance exam among 8000 applicant

Pertinent Activities or Jobs: teaching assistant for one year

Special Bonus Points: some PHD Courses like CFT ,Electrodynamic and mathematical courses but i dont thing they gonna count cuz i am applying for biophysics ,very good recommendations from best physicists in my country

Applying to Where:
    Emory university
    Kansas state University
    Wake Forest University
    Clemson University

i know these universities are not very good universities but when you mess up your undergraduate gpa you cant expect more
    if any one got an offer from any of these university i would be very happy if they let me know

Junior Member

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی فیزیک - امیرکبیر - 15.02
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی آستروفیزیک - کوئین مری لندن - مِریت (های مِریت)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها آیلتس 6.5 (قبل از مستر ) {فکر کنم در صورتیکه یک مقطع 9 ماهه به زبان انگلیسی درس خونده باشیم دیگه برای اپلای در مقطع بعدی نیاز به مدرک زبان نیست. درست میگم؟}
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای کازمولوجی، آستروفیزیک. PhD
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت انگلستان (ucl - kings - imperial - cambridge - oxford ) و اگر نشد کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) TA در مقطع کارشناسی. قبولی مرحله اول المپیاد نجوم مقطع دبیرستان. 3000 پوند تخفیف شهریه در مقطع مستر
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) فول فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط paolo3 نمایش پست ها

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی فیزیک - امیرکبیر - 15.02
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی آستروفیزیک - کوئین مری لندن - مِریت (های مِریت)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها آیلتس 6.5 (قبل از مستر ) {فکر کنم در صورتیکه یک مقطع 9 ماهه به زبان انگلیسی درس خونده باشیم دیگه برای اپلای در مقطع بعدی نیاز به مدرک زبان نیست. درست میگم؟}
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای کازمولوجی، آستروفیزیک. PhD
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت انگلستان (ucl - kings - imperial - cambridge - oxford ) و اگر نشد کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) TA در مقطع کارشناسی. قبولی مرحله اول المپیاد نجوم مقطع دبیرستان. 3000 پوند تخفیف شهریه در مقطع مستر
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) فول فاند
    شرایطتون بد نیست ولی خوب هم نیست. خصوصا چون برای دکترا میخواید اپلای کنید وزن پژوهشی رزومتون باید بالا بوده باشه که من از اطلاعاتی که گفتید نمیبینم مقاله ای داده باشیدو این نکته خیلی منفی ایه برای اپلای دکترا. درباره آزمون زبان باید به شرایط دانشگاه مقصدتون نگاه کنید. من دانشگاه هایی رو میشناسم که اگه یه مقطع رو در یه سری کشورهای انگلسی زبان گذرونده باشید نیازی به ارائه مدرک زبان نداره. ولی همه دانشگاه ها اینطور نیستن. اینو حتما توی سایت دانشگاه های مقصدتون چک کنید. ولی کلا با این شرایط به نظر من دنبال آکسفورد و کمبریج و ایمپریال کالج و این دانشگاه ها نباشید اصلا! سطح توقعتونو پایین بیارید ممکنه از دانشگاه های متوسط اروپایی پذیرش بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)