صفحه 4 از 36 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 353

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member sjrobatjaz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Kansas State University......Physics

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط ghebral نمایش پست ها
    دوستان با تجربه و کاردرست ممکنه به من بی تجربه و نادون راهنمایی کنن که چجوری یه رزومه درست حسابی واسه خودمون دست و پا کنیم؟! من هنوز دانشجوی لیسانسم... احساس می کنم دارم وقتمو طلف می کنم نمیدونم تو دوران دانشجویی چیکار کنم که به درد اپلای و ادامه تحصیل بخوره... فقط دارم واحد پاس میکنم میرم جلو (
    به نظر من بالا بردن معدلتون و آماده شدن برای امتحان سابجکت و تافل خیلی مهمه اگه یک تافل بالا داشته باشید و بتونید سابجکت بالای 900 بیارید احتمال زیاد می تونید به طور مستقیم واسه دکتری اپلای کنید

Junior Member

سلام
    لطفا مرا با این شرایط راهنمایی کنید: معدل کارشناسی فیزیک از دانشگاه ازاد شیرار 15.25 و معدل کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم تحقیقات 15.75 . آ یا می توانم بدون داشتن مدرک زبان در دانشگاه اروپا برای دکترا بورس بگیرم؟
    ممنون

Junior Member sjrobatjaz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Kansas State University......Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo_1021 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا مرا با این شرایط راهنمایی کنید: معدل کارشناسی فیزیک از دانشگاه ازاد شیرار 15.25 و معدل کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم تحقیقات 15.75 . آ یا می توانم بدون داشتن مدرک زبان در دانشگاه اروپا برای دکترا بورس بگیرم؟
    ممنون
    اکثر دانشگاه ها به نمره زبان احتیاج دارند و اگه شما می خواهید اروپا اپلای کنید تا آپریل وقت دارید که امتحان زبان را بدین دنبال open position ها بگردید و اپلای کنید و برای امتحان زبان تو اواخر اسفند یا اوایل سال بعد نیز ثبت نام کنید و توی رزومه تون قید کنید در این تاریخ قصد دادن امتحان زبان رو دارید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics,University of Tehran

سلام
    من دانشجوی ترم دوم فیزیک دانشگاه تهران هستم و به فیزیک بسیار علاقه مندم.من قصد دارم بعد از اتمام لیسانس برای دانشگاه های امریکا اپلای کنم و به فاند هم احتیاج دارم.می دونم گرفتن پذیرش همراه با فاند اصلا کار ساده ای نیست اما منم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم.در مورد برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم خیلی سردرگم هستم و واقعا به راهنمایی نیاز دارم.
    مثلا این که من باید برای آزمون های TOEFL و GRE از چه زمانی به صورت جدی شروع به خوندن کنم و چه زمانی باید آزمون ها رو بدم؟
    معدل بالا و نمره های بالا در آزمون ها برای گرفتن پذیرش همراه با فاند از دانشگاه های برتر امریکا می تونه کافی باشه یا به کارهای پزوهشی هم نیازه؟آخه چون من قصد فعالیت در فیزیک نظری رو دارم مقاله نویسی در مقطع لیسانس خیلی سخته.
    این که بین هم دوره ای های دانشگاه بالاترین معدل رو داشته باشی مزیت بزرگی محسوب می شه؟
    و این که جوری که من شنیدم داشتن روابط خوب با استادها خیلی می تونه کمک کننده باشه و توصیه نامه ها بسیار مهم هستند اما من ارتباطات اجتماعیم ضعیفه.می خواستم بدونم این موضوع انقدر اهمیت داره که من تلاش زیادی برای رفع این مشکل بکنم یا نه؟متاسفانه در برقراری ارتباط بسیار ناتوانم.
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون خیلی متشکرم و ببخشید که سوالات کلی پرسیدم.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Ava3 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم دوم فیزیک دانشگاه تهران هستم و به فیزیک بسیار علاقه مندم.من قصد دارم بعد از اتمام لیسانس برای دانشگاه های امریکا اپلای کنم و به فاند هم احتیاج دارم.می دونم گرفتن پذیرش همراه با فاند اصلا کار ساده ای نیست اما منم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم.در مورد برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم خیلی سردرگم هستم و واقعا به راهنمایی نیاز دارم.
    مثلا این که من باید برای آزمون های TOEFL و GRE از چه زمانی به صورت جدی شروع به خوندن کنم و چه زمانی باید آزمون ها رو بدم؟
    معدل بالا و نمره های بالا در آزمون ها برای گرفتن پذیرش همراه با فاند از دانشگاه های برتر امریکا می تونه کافی باشه یا به کارهای پزوهشی هم نیازه؟آخه چون من قصد فعالیت در فیزیک نظری رو دارم مقاله نویسی در مقطع لیسانس خیلی سخته.
    این که بین هم دوره ای های دانشگاه بالاترین معدل رو داشته باشی مزیت بزرگی محسوب می شه؟
    و این که جوری که من شنیدم داشتن روابط خوب با استادها خیلی می تونه کمک کننده باشه و توصیه نامه ها بسیار مهم هستند اما من ارتباطات اجتماعیم ضعیفه.می خواستم بدونم این موضوع انقدر اهمیت داره که من تلاش زیادی برای رفع این مشکل بکنم یا نه؟متاسفانه در برقراری ارتباط بسیار ناتوانم.
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون خیلی متشکرم و ببخشید که سوالات کلی پرسیدم.
    سلام دوست عزیز

شما اگر میخواید برای ارشد رشته فیزیک فاند بگیرید باید GRE General و GRE Subject و TOEFL را نمره بالا بیارید و همچنین معدل بالایی داشته باشید. روی لینک ها کلیک نمایید و از منابع و راهنمایی دوستان استفاده کنید. همچنین در کتابخانه هم منابع خوبی هست.

بالاترین معدل قطعا مزیت محسوب می شود. هم الان درس هاتون را بخونید و هم برای زبان. هر چی بیشتر بخونید نمره بهتری میارید. البته میتونید سال آخر هم شروع به خوندن زبان کنید، اما باید انرژی بیشتری بذارید. ولی من جای شما بودم از الان پیوسته میخوندم که نمره بالا را تضمین کنم. و اگر نتونستم نمره بالا بیارم فرصت کمتری از دست بدم. چون زمان های برگزاری GRE در ایران محدود هست و اگر نمره خوبی نیارید ممکنه یکسال به عقب بیفتید. پس الان بخونید و هر وقت آمادگی کسب کردید، ازمون بدید.

روی مقاله و کار پژوهشی هم کار کنید برای رزومه تون خوبه، حتی اگر موفق به دادن مقاله نشوید. برای لیسانس داشتن مقاله ضرورت نیست. اما همین که کار پژوهشی داشته باشید با اساتید رابطه پیدا می کنید و بعدها راحت تر میتونید توصیه نامه بگیرید. یکی از ملزومات اپلای توصیه نامه است. پس برای این هم که شده با اساتید برای کار پژوهشی همکاری کنید. چون تعداد دانشجو در لیسانس زیاد هست و ممکن هست استاد شما را از یاد ببره اما اگر باهاش همکاری کرده باشید در خاطرش میمونید و براتون توصیه نامه خوب مینوسه. منم اوایل نمیتونستم با اساتید رابطه برقرار کنم و خیلی خیلی برام سخت بود، ولی خودم را مجبور میکردم، برای هدفم. هدفتون بهتون انگیزه میده و همه این مسائل براتون حل میشه.

موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member

من دوستان پول کافی ندارم که برای چند دانشگاه اقدام کنم فوقش بتونم برای 2 دانشگاه پول دارم برای اپلیکیشن این خلاصه رزمه من هست اگه میشه با توجه به تجربیاتتون راهنمایی بفرمایید ممنون
    رتبه 86 کنکور
    دانشگاه صنعتی شریف/فیزیک
    رتبه 3 المپیاد دانشجویی فیزیک
    نفر دوم دانشکده در لیسانس
    معدل 19.33
    همکاری به عنوان نفر چهارم برای نوشتن مقاله
    نمره 8 ایلس و 1600 جی ار ای جنرال و 990 سابجکت
    نزدیک یک سال هم فرصت دارم شاید بتونم پول بیشتری بدست بیارم ولی شما راهنمایی کنید که تجربه چی میگه ممنونم

با سلام
    من فارغ التحصیل ارشد فیزیک هسته ای تهران. معدل 17.5 و یک مقاله isi و یک علمی پژوهشی ویک کنگره داخلی دارم. زبان و جی آرای ندادم . ولی فکر کنم تافل 90 بیارم و جی آر ای هم فقط سابجکتو میدم که حول 800 میارم. بنظرتون من شانس full fund دارم؟ کمک کنید sos

یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام واسه دکترا تغییر رشته بدم به فیزیک پزشکی آیا باید مجدد ارشد فیزیک پزشکی بخونم؟ یا مستقیم میشه واسه دکترا اقدام کرد؟
    ویرایش توسط studentz : April 15th, 2013 در ساعت 06:20 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.این اولین پست که میذارم.کدوم دانشگاهها تو اروپا تو رشته فیزیک خوب فاند میده؟؟ ترم 6 از دانشگاه سراسری سمنان.معدل17آیلتس 7یه پروژه خوب هم دارم.بعلاوه چنتا توصیه نامه.مرسی از دوستانی که جواب میدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق شریف

سلام
    یه سوال:
    من مدال برنز جهانی المپیاد نجوم دارم و الان برق شریف دارم میخونم. می خواستم بدونم اصلا مدال المپیادم تا چه حد میتونه تاثیر داشته باشه تو اپلای کردن از اونجا که اصلا با رشتم مرتبط نیست.
    و یه سوال دیگه اگه دو رشته ای با فیزیک کنم چقدر تاثیر داره؟

Junior Member

سلام
    من توی دوره کارشناسی حسابی گند زدم و دو ترم هم مشروط شدم. معدلم هم پائین شد. درواقع بخاطر بی انگیزه بودن فقط خواستم مدرک بگیرم و درسو برای همیشه کنار بذارم اما یه سری مسائل همه چیو عوض کرد و باعث شد تصمیم به ادامه تحصیل بگیرم
    توی دوره ارشد خیلی با انگیزه کار کردم و اوضام بهتر شد، معدلم نزدیکه 17 شد (رتبه 1 رشته-گرایش ورودی ). با دو تا مقاله ISI که یکیشو خودم هم قبول ندارم اما دومی نسبتا معتبره
    آیا با نمره GRE Subject بالا میتونم شانسی برای فاند داشته باشم یا نه؟
    خیلی برام مهمه که بتونم پذیرش بگیرم و اگه بدونم که با این رزومه شانس دارم حتما از پس GRE برمیام.
    خیلی خیلی از همتون ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)