صفحه 5 از 36 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 353

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط janshahim نمایش پست ها
    من دوستان پول کافی ندارم که برای چند دانشگاه اقدام کنم فوقش بتونم برای 2 دانشگاه پول دارم برای اپلیکیشن این خلاصه رزمه من هست اگه میشه با توجه به تجربیاتتون راهنمایی بفرمایید ممنون
    رتبه 86 کنکور
    دانشگاه صنعتی شریف/فیزیک
    رتبه 3 المپیاد دانشجویی فیزیک
    نفر دوم دانشکده در لیسانس
    معدل 19.33
    همکاری به عنوان نفر چهارم برای نوشتن مقاله
    نمره 8 ایلس و 1600 جی ار ای جنرال و 990 سابجکت
    نزدیک یک سال هم فرصت دارم شاید بتونم پول بیشتری بدست بیارم ولی شما راهنمایی کنید که تجربه چی میگه ممنونم

با این شرایطی که شما داری بیشتر دانشگاهای خوب به شما پذیرش می دن... با این حال به نظر من قبلش چند تا استاد از دانشگاههای مختلف تو رشته مدنظرت انتخاب کن و بهشون ایمیل بده... اونا هم بهتر می تونن راهنماییت کنن هم اگه ازت خوششون بیاد تو روند پذیرشت می تونن بهت کمک کنن...
    ویرایش توسط azarin_y : May 8th, 2013 در ساعت 02:22 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_gl نمایش پست ها
    سلام
    من توی دوره کارشناسی حسابی گند زدم و دو ترم هم مشروط شدم. معدلم هم پائین شد. درواقع بخاطر بی انگیزه بودن فقط خواستم مدرک بگیرم و درسو برای همیشه کنار بذارم اما یه سری مسائل همه چیو عوض کرد و باعث شد تصمیم به ادامه تحصیل بگیرم
    توی دوره ارشد خیلی با انگیزه کار کردم و اوضام بهتر شد، معدلم نزدیکه 17 شد (رتبه 1 رشته-گرایش ورودی ). با دو تا مقاله ISI که یکیشو خودم هم قبول ندارم اما دومی نسبتا معتبره
    آیا با نمره GRE Subject بالا میتونم شانسی برای فاند داشته باشم یا نه؟
    خیلی برام مهمه که بتونم پذیرش بگیرم و اگه بدونم که با این رزومه شانس دارم حتما از پس GRE برمیام.
    خیلی خیلی از همتون ممنونم
    با گرفتن نمره خوب در GRE Sub حتما شانس داری...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faray نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان.این اولین پست که میذارم.کدوم دانشگاهها تو اروپا تو رشته فیزیک خوب فاند میده؟؟ ترم 6 از دانشگاه سراسری سمنان.معدل17آیلتس 7یه پروژه خوب هم دارم.بعلاوه چنتا توصیه نامه.مرسی از دوستانی که جواب میدن.
    اروپا فاند پیدا کردن توش یکم سخته.. البته بستگی به گرایشی که می خوای ادامه تحصیل بدی داره... ولی کلا یه بورسیه خوب برای اروپا هست Erasmus Mundus که می تونی براش اقدام کنی رشته ها و گرایشهای مختلفی هم داره...

Junior Member

به نظر شما کسی که فیزیک شیراز میخونه براش کمبریج رویایه ؟ یا قابل دسترس با یه رزومه خوب( برای لیسانس به دکترا بدون فوق )

سلام دوستان من چندتا سوال دارم که مدت زیادی ذهنمو مشغول کرده و یه مقدار هم گیجم کرده. امیدوارم بتونید کمکم کنید.
    من لیسانس معدلم پایین بود (13 شهید بهشتی) ارشد هم 15.5 شدم (تربیت معلم، فیزیک اتمی مولکولی). مقاله ندارم اما زبانم خلی خوبه و میدوم میتونم تافل و جی آر ای خیلی خوب بگیرم ( تافل 100 و جی آر ای q بالای 165) البته مقاله ندارم و سابقه کارم (که نمیتونم مدرک بیمه براش ارائه بدم و فقط گواهی میتونم بیارم) تو زمینه هوافضا بوده که ربط چندانی نداره. یه ثبت اختراع و یه جشنواره خوارزمی هم تو همین فیلد دارم. به خاطر طبیعت کارم و خودم هم، به فیلدهای متنوعی مثل فوتونیک، environmental studies/earth sciences، فیزیک مهندسی و امثل اینها علاقه دارم. فاند برام مهمه ولی اگه نشه به ظرطی که خرج تحصیل خیلی بالا نباشه میتونم یه کاریش کنم.
    میخوام بدونم برای Master یا PhD جایی شانس دارم؟ و آیا اصولا به خاطر سنم (29) بهتر نیست سعی کنم به جای دکترا روی مستر و بعد هم جذب بازار کار شدن تمرکز کنم؟ (کلا فقط به کارهای تحقیقاتی عملی علاقه دارم)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان من چندتا سوال دارم که مدت زیادی ذهنمو مشغول کرده و یه مقدار هم گیجم کرده. امیدوارم بتونید کمکم کنید.
    من لیسانس معدلم پایین بود (13 شهید بهشتی) ارشد هم 15.5 شدم (تربیت معلم، فیزیک اتمی مولکولی). مقاله ندارم اما زبانم خلی خوبه و میدوم میتونم تافل و جی آر ای خیلی خوب بگیرم ( تافل 100 و جی آر ای q بالای 165) البته مقاله ندارم و سابقه کارم (که نمیتونم مدرک بیمه براش ارائه بدم و فقط گواهی میتونم بیارم) تو زمینه هوافضا بوده که ربط چندانی نداره. یه ثبت اختراع و یه جشنواره خوارزمی هم تو همین فیلد دارم. به خاطر طبیعت کارم و خودم هم، به فیلدهای متنوعی مثل فوتونیک، environmental studies/earth sciences، فیزیک مهندسی و امثل اینها علاقه دارم. فاند برام مهمه ولی اگه نشه به ظرطی که خرج تحصیل خیلی بالا نباشه میتونم یه کاریش کنم.
    میخوام بدونم برای Master یا PhD جایی شانس دارم؟ و آیا اصولا به خاطر سنم (29) بهتر نیست سعی کنم به جای دکترا روی مستر و بعد هم جذب بازار کار شدن تمرکز کنم؟ (کلا فقط به کارهای تحقیقاتی عملی علاقه دارم)
    رسول جان اولا شما جوانی سن خوبی داری ولی برای مستر اکثر دانشگاه ها به نمره لیسانس شما نگاه میکنند و رد می کنند شما بهتره دکتری اقدام کنی بنظر من آمریکا و کانادا و دانشگاه های اروپا شانس داری ولی پیشنهاد من اینه که همه جا اپلای کنی چون من معدل لیسانس و فوقم با اینکه از شما یکم بهتره ولی با وجود اپلای بسسسسسسسسسسسیار تا الان فقط چند جا پذیرش دکتری دارم بورس فعلا نشدم ! اینه که نباید تمرکز کنی رو یک دانشگاه خاص همه جا بزن ایشاله بورس میشی!
    اگر برات امکان داره حداقل یک مقاله انگلیسی چاپ کنید حالا آی اس آی باشه چه بهتر!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    رسول جان اولا شما جوانی سن خوبی داری ولی برای مستر اکثر دانشگاه ها به نمره لیسانس شما نگاه میکنند و رد می کنند شما بهتره دکتری اقدام کنی بنظر من آمریکا و کانادا و دانشگاه های اروپا شانس داری ولی پیشنهاد من اینه که همه جا اپلای کنی چون من معدل لیسانس و فوقم با اینکه از شما یکم بهتره ولی با وجود اپلای بسسسسسسسسسسسیار تا الان فقط چند جا پذیرش دکتری دارم بورس فعلا نشدم ! اینه که نباید تمرکز کنی رو یک دانشگاه خاص همه جا بزن ایشاله بورس میشی!
    اگر برات امکان داره حداقل یک مقاله انگلیسی چاپ کنید حالا آی اس آی باشه چه بهتر!
    از پاسخی که دادید ممنونم، حالا یه سوالی. با توجه به ثبت اختراع، تجربه کاری و جشننواره خوارزمی ام بهتر نیست برای یک گرایش هوافضا یا یک رشته میانی مثل فیزیک مهندسی اپلای کنم؟ و یه سوال دیگه اینکه من که بیشتر ترجیح میدم جذب بازار کار تحقیقاتی بشم تا کار صرف آکادمیک، این با دکترا گرفتن چجوری جمع میشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    از پاسخی که دادید ممنونم، حالا یه سوالی. با توجه به ثبت اختراع، تجربه کاری و جشننواره خوارزمی ام بهتر نیست برای یک گرایش هوافضا یا یک رشته میانی مثل فیزیک مهندسی اپلای کنم؟ و یه سوال دیگه اینکه من که بیشتر ترجیح میدم جذب بازار کار تحقیقاتی بشم تا کار صرف آکادمیک، این با دکترا گرفتن چجوری جمع میشه؟
    ان گرایشایی که نامبردی فکر کنم دانشجو های ایرانی تحریم باشند بنظر من گرایشی بی درد سر پیگیری کنی بهتره! ببین در مورد جذب کار تحقیقاتی شدن که مشخصه شما در دوره دکتری باید خودت را نشون بدی تا بتوانی جذب موسسات تحقیقاتی بشی
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونيک-دانشگاه تبريز

سلام من لیسانس اتمی از پلی تکنیک و فوق لیسانس فوتونیک از دانشگاه تبریز با معدل 16 دارم میخواستن ببینم واسه گرفتن پذیرش از اروپا باید چه مراحلی رو طی کنم؟
    در ضمن دوستم هم لسانس اتمی از پلی تکنیک با معدل 12.9 و فوق لیسانسشو از پیام نور تهران میگیره در گرایش حالت جامد هر دو تامون فقط دو تا مقاله داخلی داریم میخواستم ببینم از کجا و شروع کنیم و چه آزمونهایی رو باید با چه حد نصاب نمراتی واسه اروپا بدهیم؟ ترجیحا کشورهای غرب و شمال اروپا
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط tafshar11332 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس اتمی از پلی تکنیک و فوق لیسانس فوتونیک از دانشگاه تبریز با معدل 16 دارم میخواستن ببینم واسه گرفتن پذیرش از اروپا باید چه مراحلی رو طی کنم؟
    در ضمن دوستم هم لسانس اتمی از پلی تکنیک با معدل 12.9 و فوق لیسانسشو از پیام نور تهران میگیره در گرایش حالت جامد هر دو تامون فقط دو تا مقاله داخلی داریم میخواستم ببینم از کجا و شروع کنیم و چه آزمونهایی رو باید با چه حد نصاب نمراتی واسه اروپا بدهیم؟ ترجیحا کشورهای غرب و شمال اروپا
    ممنون از راهنماییتون
    شما اولا باید نمره زبان تافل بالای 80 ای بی تی یا ایلتس 6.5 بگیری بعد یک پروپوزال راجع به موضوع مورد علاقت که اصلا نباید ربطی به هسته! یا نفت داشته باشه بنویسی تا بشه برای بورس اقدام کنی برای دوست شما با توجه به معدل کم پیشنهاد می کنم به فکر جی ار ای و مقاله آی اس آی باشند !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)