صفحه 6 از 28 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 271

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

سلام
    از دوستانی که وقت میزارن و به پیامها جواب میدن ممنون.
    راستش با وضعیت قیمت دلار این روزها خیلی سخت تصمیم گیری در مورد تحصیل در خارج از کشور سخت شده. ولی می تونم از دوستانی که در موقعیت های تحصیلی خارج از کشور هستن خواهش کنم نسبت به رزومه ام نظر بدن که کجاها می تونم پذیرش با فاند بگیرم. !
    لیسانس دانشگاه آزاد با معدل 16.31
    با یک مقاله کنفرانس داخلی
    فوق لیسانس دانشگاه آزاد قزوین با معدل 16.65
    با 2 مقاله کنفرانس خارجی 4 مقاله کنفرانس داخلی
    نمره تافل 71 ولی دارم می خونم که بهترش کنم
    در رشته مهندسی کامپیوتر
    با سه تا ریکام خوب از استاد راهنما و استاد داور و استاد یکی از درسهای ارشدم
    ولی یک مشکلی که دارم اینکه زمان دفاع از پایان نامه ام کمی طولانی شده بود برای همین یکی از دانشگاههای آلمان که رزومه ام را فرستادم تنها اشکالی که گرفتن همین بوده.
    6 سال سابقه کار دارم در زمینه IT و 31 ساله ام. هنوز 2 سال از فارغ اتحصیلی ام هم نگذشته.
    مرسی از همه دوستان

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

من یه توضیح کلی بدم که برای TA گرفتن تافل حداقل 90( من با تافل 97 فاند نگرفتم و گفتن 100 برو بیار! شاید کیسی پیدا بشه با از این کمتر هم فاند گرفته باشه ها اما ریسکش به نظرم بالاست.) الان رقابت شدیده و داوطلب ها بسیار! پس باید تا جایی که میتونید رزومه اتون رو قوی کنید و توقعتون رو بیارید پایین. یعنی رنک پایین هم اپلای کنید. البته بازم بگم پذیرش گرفتن با فاند تا حدودی شانسیه یعنی یکی با رزومه بهتر از یه جای پایین نگرفته ولی یکی با رزومه ضعیف تر از یه جای بهتر گرفته. برای کانادا هم که بهتره قبل از اپلای نظر یه استاد رو جلب کنید. اگه آمریکا مد نظرتون هست جی ار ای خوب واقعا کمک میکنه و به نظر من از مقاله مهم تره.
    ... Cathedrals in my heart

Junior Member

سلام دوستان.
    من کارشناسی ارشد آمار هستم.
    معدل 15 کارشناسی و 17 ارشد از دانشگاه امیرکبیر.
    4 سال هم سابقه تدریس دارم.
    اما مقاله هارجی ندارم. واسه زبان هم دارم میخونم..شانس پذیرش من چطور هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام. به نظر من شانس شما در گرفتن پذیرش برمیگرده به تواناییتون در جلب نظر یه استاد و متقاعد کردن اون به علاقه مندی تون به زمینه ی کاری اون و نشون دادن تواناییتون در انجام research.
    نداشتن مقاله هیچ وقت عامل بازدارنده ای نبوده و نیست. ضمن اینکه مقالاتی که خیلی از فارغ التحصیل های ارشد چاپ میکنن، بر حسب ژورنال چاپ اون یا محتواش، بعضا از نظر استاد های خارج شرایط یک مقاله ی با اصالت رو نداره. اما پایان نامه ی ارشد شما براشون بسیار مهمه و آینه تمام عیاری از ماحصل تجربه ی تحقیقاتی شماست...و بنابرین تهیه ی یه خلاصه ی جامع از اون به زبان انگلیسی امری بسیار مهمه.
    شما در مرحله ی اول (با توجه به این که فکر میکنم چند سالی از فارغ التحصیل شدنتون میگذره) باید با یاد آوری مطالب تحقیقاتی گذشته، اولا بدونید در چه زمینه ای علاقه مندید ادامه بدید...بعد همزمان سعی کنید اساتیدی رو پیدا کنید که زمبنه های تحقیقاتیشون بیشترین همپوشانی رو با زمینه های تحقیقات دوره ی ارشد شما داره. اگه این دانشگاه ها در آمریکا باشن باید از الان برای امتحان GRE برنامه ریزی کنید..اهمیت یه نمره ی تافل خوب هم که دیگه بر کسی پوشیده نیست...و براساس مرحله ی قبلی یعنی پیدا کردن دانشگاه ها و اساتیدی که فیلد کاریشون به فیلد کاری شما نزدیکه، دستتون میاد که minumum language requirements برای اون دانشگاه چقدره و شما که الان مشغول خوندن زبان هستید تلاشتون برای کسب چه نمره ای خواهد بود.
    درباره ی معدلتون به نظر من نه برگ برنده به حساب میاد و نه عامل بازدارنده...و این یعنی باید روی سایر موارد رزومتون بیشتر کار کنید. بنابرین شانس پذیرش شما بر میگرده به این که این مراحلی رو که گفتم چقدر با موفقیت انجام بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من کارشناسی ارشد آمار هستم.
    معدل 15 کارشناسی و 17 ارشد از دانشگاه امیرکبیر.
    4 سال هم سابقه تدریس دارم.
    اما مقاله هارجی ندارم. واسه زبان هم دارم میخونم..شانس پذیرش من چطور هست؟
    Quaecumque Vera

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیتابیس برای رشته ریاضی در مقاطع phd,ms

سلام من هم رشته ریاضی گرایش هندسه هستم میخواستم بدونم برای اپلای کردن دانشگاه های امریکایی چقدر تو این رشته شانس گرفتن پذیرش رو دارم.ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

پیش فرض پاسخ : دیتابیس برای رشته ریاضی در مقاطع phd,ms

دوست عزیز شانس شما در گرفتن پذیرش تابعی چند متغیره از موارد مهم رزومه ی شما از جمله سوابق خوب آموزشی شما( اعم از معدل و پایان نامه و ...) و نمرات زبان ( تافل و جی آر ای و ...) و توانایی شما در برقراری ارتباط موثر با اساتید و جلب نظر اونها هست. دانشگاه های آمریکا مهد تمام گرایش های ریاضی هست و از جمله هندسه. پس این CV شماست که شانس شمارو تعیین میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط behi59 نمایش پست ها
    سلام من هم رشته ریاضی گرایش هندسه هستم میخواستم بدونم برای اپلای کردن دانشگاه های امریکایی چقدر تو این رشته شانس گرفتن پذیرش رو دارم.ممنون
    Quaecumque Vera

Junior Member

سلام
    من لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 16.10 از دانشگاه پیام نور هستم.می خواستم ببینم چه مدارک دیگه ای نیاز دارم واسه اینکه بتونم از یه دانشگاه امریکایی یا اروپایی فاند بگیرم؟

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

من واقعا به این ایمان رسیدم که توی ریاضی جی ار ای بالا (یعنی کوانت 165 به بالا و وربال 150 به بالا) + تافل بالای 100 نداشتن مقاله رو به راحتی پوشش میده.
    ویرایش توسط Olympia : June 6th, 2013 در ساعت 10:08 AM دلیل: حذف نقل قول
    ... Cathedrals in my heart

Junior Member

و من به این نتیجه رسیدم اروپا رو کلا بیخیال شین. فقط سر کارتون میزارن. ولی سیستم پذیرشش من درآوردی یا شبیه ایران آشنا بازیه ( جدیدا یاد گرفتن با رفتارهای ناجور ایرانی میشه خیلی خوبتر زندگی کرد!). فقط بچسبین به آمریکا. من دیدم اینجا 3، 4 نفر از آمریکا پذیرش گرفتن. وقتشونم برای صحبت های بی نتیجه با استاد تلف نکردن. بعد از 20 اپلای بی مورد تو اروپا با داشتن یه مقاله اکسپت و 4 تا سابمیت و رزومه ی تقریبا قوی محلمونم نزاشتن تو اروپا و حالا مثل بچه آدم رفتم GRE بخونم و آمریکا رو امتحان کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

من فقط لازمه یه کامنت کوچیک به صحبتاتون اضافه کنم چون دیدم گفتید "وقتشونم برای صحبت های بی نتیجه با استاد تلف نکردن"
    به نظر من مهمترین قسمت هر application package قسمت مکاتبه با استاد هست و من شخصا اپلای کردن بدون مکاتبه ی قبلی با یه استاد از اون Department رو تیری در تاریکی میدونم. چه گزینش بر مبنای نظر individual ها باشه و چه admission committee، این استاد هست که حرف اول و آخر رو در پذیرش شما میزنه و بدون support یک استاد فرد عملا شانسی نداره. (اینایی که گفتم مختص اروپا یا آمریکا نیست؛ اگرچه خودم هم آمریکا رو ارجح تر و موفق تر از اروپا میدونم).

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadhatami نمایش پست ها
    و من به این نتیجه رسیدم اروپا رو کلا بیخیال شین. فقط سر کارتون میزارن. ولی سیستم پذیرشش من درآوردی یا شبیه ایران آشنا بازیه ( جدیدا یاد گرفتن با رفتارهای ناجور ایرانی میشه خیلی خوبتر زندگی کرد!). فقط بچسبین به آمریکا. من دیدم اینجا 3، 4 نفر از آمریکا پذیرش گرفتن. وقتشونم برای صحبت های بی نتیجه با استاد تلف نکردن. بعد از 20 اپلای بی مورد تو اروپا با داشتن یه مقاله اکسپت و 4 تا سابمیت و رزومه ی تقریبا قوی محلمونم نزاشتن تو اروپا و حالا مثل بچه آدم رفتم GRE بخونم و آمریکا رو امتحان کنم.
    Quaecumque Vera

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)