نقل قول نوشته اصلی توسط niki378 نمایش پست ها
با سلام.لیسانس ریاضی محض از دانشگاه بوعلی با معدل16/44و فوق لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه شاهد با معدل16/30 در سال 88هستم.یه مقاله ترکیه دارم.زبانم بد نیست و از سال 88 تا الان تو دانشگاه تدریس می کنم.برای چه دانشگاه و کشورهایی شانس پذیرش دکترا دارم(خودم تمایل به کانادا و آمریکی دارم)؟؟آیلتس چند بگیرم بهتره؟؟با توجه به اینکه معدلم خیلی خوب نشده بهتره برا ارشد دوباره اقدام کنم یا میتونم برای دکترا پذیرش بگیرم؟؟در ضمن ترجیحا میخوام ریاضی مالی کارکنم.اما هیچ سابقه کار مالی ندارم و هیچ واحد مربوط به این گرایش نگذروندم.امکان پذیرش دارم؟؟سنم حدود31 و استرس دارم که زودتر پذیرش بگیرم.ممنون از راهنمایی تون
سلام دوست عزیز
منم میخوام برای دکتری پذیرش بگیرم و هدفم کاناداست. الان دارم زبان میخونم. تجربیاتم رو به شما هم میگم. اکثر دانشگاه های خوب کانادا ( مثل تورنتو، آلبرتا، مک گیل،منیتوبا، بریتیش کلمبیا ) و همچنین آمریکا تا جایی که من دیدم نمره حداقل 6.5 برای ایلتس و 85 برای تافل میخوان. البته آمریکا مدرک GRE subject هم میخواد. نمره ی زبان خیلی هم براشون مهمه. شما معدل دو مقطعتون خوبه و اگر معدل ارشدتون نسبت به بقیه ی رقبا پایی تر باشه با ایلتس بالا (7 یا 7.5 مثلا ) میتونید جران کنید. اگر 8 بشبد که دیگه عالیه .
در رابطه با ریاضی مالی هم عرض کنم، من لیانس و ارشدم کاربردی بوده و ریاضی زیستی کهر کردم و بهش علاقمندم. از یکی از دوستان رراهنمایی خواستم ایشون گفتن ریاضی بازر کار خیلی عالیی نداره تو آمریکا و کانادا و ممکنه بعد از تحصیل برای کار مشکل پیدا کنیم به همین جهت ایشون هم برای ارشد مجدد اقدام کرده بودم البته در رشته ی آمار. به من هم پیشنهاد دادن برای آمار در مقطع ارشد اقدام کنم . اما متاسفانه من به امرا علاقه ای ندارم. از یکی از اساتیدم در دانشگاه سوال پرسیدم ایشون گفتن گرایش های کاربردی تر ریاض خیل هم میتونه بازار کار خوبی داشته باشه و بهتره منم علاقم رو دنبال کنم.
اگر شما تمایل به تغییر رشته دارید چون ما واحد های مالی و آماری نگذروندیم شاید بهتر باشه برای مستر اقدام کنید و یا از الان مطالعات جامع و هدفمندی رو شروع کنید و حتی سعی ککنید مقاله هم بدید و برای دکتری اقدام کنید . چون تا جایی که دوستان میگن برای اساتید در دوره دکتری خیلی مهمه زمینه ی تحقیقاتی مشترک باشه و فاند رو به دانشجویی میدن که بدونن بهتر باهاشون کار میکنه. اینم خیلی مهمه که شما سابقه تدریس دارید چون میتونه در دریافت TAموثر باشه اما فکر می کنم در گرایش های کاربردی تر مثل مالی اساتید بیشتر RA داشته باشن به همین جهت زمینه تحقیقاتی براشون مهمه.
امیدوترم موفق باشید دوست عزیز