طبق تجربه من واقعا با نمره های پایین یا معمولی استاد کاری نمیتونه بکنه (شاید قبلنا میشد اما الان رقابت سنگین تره). من 6 تا آمریکا اپلای کردم به استادا هم ایمیل زدم 2تاشونم از رزومه من خوششون اومده بود یکیشون که خیلی هم پیگیر بود. آخر سر هم گفتن ادمیشن کامیتی باید تصمیم بگیره! فاند هم که چون TA هست فقط به نمره ها تون نگاه میکنن (تافل و جی ار ای را دریابید!) البته خب اگه دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که زمینه کاری اساتید اونجا شبیه شما باشه بالاخره شانس بالاتر میره.
نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
من فقط لازمه یه کامنت کوچیک به صحبتاتون اضافه کنم چون دیدم گفتید "وقتشونم برای صحبت های بی نتیجه با استاد تلف نکردن"
به نظر من مهمترین قسمت هر application package قسمت مکاتبه با استاد هست و من شخصا اپلای کردن بدون مکاتبه ی قبلی با یه استاد از اون Department رو تیری در تاریکی میدونم. چه گزینش بر مبنای نظر individual ها باشه و چه admission committee، این استاد هست که حرف اول و آخر رو در پذیرش شما میزنه و بدون support یک استاد فرد عملا شانسی نداره. (اینایی که گفتم مختص اروپا یا آمریکا نیست؛ اگرچه خودم هم آمریکا رو ارجح تر و موفق تر از اروپا میدونم).