صفحه 7 از 28 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 271

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

طبق تجربه من واقعا با نمره های پایین یا معمولی استاد کاری نمیتونه بکنه (شاید قبلنا میشد اما الان رقابت سنگین تره). من 6 تا آمریکا اپلای کردم به استادا هم ایمیل زدم 2تاشونم از رزومه من خوششون اومده بود یکیشون که خیلی هم پیگیر بود. آخر سر هم گفتن ادمیشن کامیتی باید تصمیم بگیره! فاند هم که چون TA هست فقط به نمره ها تون نگاه میکنن (تافل و جی ار ای را دریابید!) البته خب اگه دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که زمینه کاری اساتید اونجا شبیه شما باشه بالاخره شانس بالاتر میره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    من فقط لازمه یه کامنت کوچیک به صحبتاتون اضافه کنم چون دیدم گفتید "وقتشونم برای صحبت های بی نتیجه با استاد تلف نکردن"
    به نظر من مهمترین قسمت هر application package قسمت مکاتبه با استاد هست و من شخصا اپلای کردن بدون مکاتبه ی قبلی با یه استاد از اون Department رو تیری در تاریکی میدونم. چه گزینش بر مبنای نظر individual ها باشه و چه admission committee، این استاد هست که حرف اول و آخر رو در پذیرش شما میزنه و بدون support یک استاد فرد عملا شانسی نداره. (اینایی که گفتم مختص اروپا یا آمریکا نیست؛ اگرچه خودم هم آمریکا رو ارجح تر و موفق تر از اروپا میدونم).
    ... Cathedrals in my heart

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    من فقط لازمه یه کامنت کوچیک به صحبتاتون اضافه کنم چون دیدم گفتید "وقتشونم برای صحبت های بی نتیجه با استاد تلف نکردن"
    به نظر من مهمترین قسمت هر application package قسمت مکاتبه با استاد هست و من شخصا اپلای کردن بدون مکاتبه ی قبلی با یه استاد از اون Department رو تیری در تاریکی میدونم. چه گزینش بر مبنای نظر individual ها باشه و چه admission committee، این استاد هست که حرف اول و آخر رو در پذیرش شما میزنه و بدون support یک استاد فرد عملا شانسی نداره. (اینایی که گفتم مختص اروپا یا آمریکا نیست؛ اگرچه خودم هم آمریکا رو ارجح تر و موفق تر از اروپا میدونم).
    اکثر جاها استاد نقشی در admission committee نداره (به خصوص اروپا). اگر هم داشته باشه تنها کاری که میکنه اینه که به شما اطلاعات بدیهی ای از پروسه ی اپلای تون میده و بعد میگه از طریق اون لینک یا ایمیل مربوط مدارک رو سابمیت کنید. ببینید شما برید قسمت پذیرش انجمن رو ببینید. اخیرا 4 نفر از امریکا پذیرش گرفتن و هیچ کدوم با استاد صحبت نکردن. فقط یکیشون که اونم استاد جواب درست و درمونی بهش نداده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

میدونید، طبق فرمایش خودتون در شرایط رقابت سنگین حال حاضر فردی با نمرات معمولی یا پایین نمیتونه انتظار گرفتن پذیرش داشته باشه؛ چه برسه به گرفتن فاند که واسه program های خوب سالانه بیش از 300 یا 400 نفر سر اون با هم رقابت دارن.

من خودم چند سال پیش که واسه ی اولین بار شروع به اپلای کردن کردم، سبک کارم اینطوری بود که مکاتبه ی چندانی با استادا نداشتم، و صرفا همه ی مدارکمو submit میکردم و دیگه صرفا منتظر نتایج میموندم. اتفاقا ازون سری اپلیکیشن هام نتیجه ای نگرفتم و همیشه برام سوال بود که چرا با توجه به نمرات خوبی که داشتم اون سری اپلیکیشنم attempt موفقی نشد. اما بعدا که نقطه ضعف کارم رو، که مکاتبه ی موثر با استادای قدرتمند بود، رفع کردم، نتیجه گرفتن و چند تا آفر از دانشگاه های بهتر حاصل سری دوم اپلیکیشنهام بود.

در حال حاضر، من اپلیکیشن رو submit کردن application package بعد از گرفتن موافقت از یه استاد اون Department میدونم و شخصا شانسی برای موفقیت در صورت عدم جلب رضایت یه استاد نمیدونم. میدونید، خیلی از دانشگاه های آمریکا میگن که این selection committee هست که تصمیم میگیره در حالیکه بعضا اصلا کمیته ای، به این شکل که ازش اسم برده میشه، در کار نیست. سبک کار اینطوری هست که استادای خوب (معمولا professor ها) به minimum requirement ها (مثل حداقل های تافل و غیره) کاملا واقفن و اگه دانشجویی باهاشون مکاتبه کنه و minimum requirement ها رو دارا باشه(که معمولا باید خیلی بیشتر از مینیموم هارو دارا باشه) بعلاوه CV خوبی داشته باشه و بعلاوه استاد open position داشته باشه، استاد میاد و به grad chair فرد مورد نظر رو recommend میکنه و میگه میخوام این فرد رو به عنوان دانشجو بگیرم. اعتبار پروفسور های بخش معمولا اینقدر زیاده که اگه واقعا فردی رو recommend کنن اون فرد به احتمال قریب به یقین پذیرفته میشه، مگه در موارد خاص که مثلا grad chair به اون استاد اعلام میکنه که مثلا رفرنس های اون applicant معتبر نیستن، که اینم در موارد کمی پیش میاد. نهایتا یه جلسه ی کاملا فرمال تشکیل میشه و اسم اون applicant هایی که استاد ها تقاضای admission اونا رو قبلا به grad chair دادن لیست میشه و به faculty فرستاده میشه و افراد نامه ی پذیرش میگیرن. اما بعضا شرایطی هم پیش میاد که استادا تعداد افرادی رو که recommend کردن بیشتر از limit سالانه ی بخش هست و در این موارد دانشجو هایی که واسه ی یه گرایش مشترک (مثلا اونایی که متقاضیای آنالیز هستن) اپلای کردن با هم مقایسه میشه و اون فردی که نتایج بهتری (روی کاغذ) داره پذیرش میگیره. این میشه حالت اون applicant هایی که میگن استاد به ما okay داد ولی بعدا reject شدیم. بعضی وقتا هم شرایط اینطوریه که بعضی از applicant ها نقاط قوت خاصی، مثل کسب مقام در المپیاد، یا چاپ مقاله در یه ژورنال خیلی معتبر دارن و این باعث میشه بدون مکاتبه با هیچ استادی پذیرفته میشن. حتی بعضا میشه استادا مثلا 5 نفر رو به grad chair پیشنهاد دادن ولی چون بخش سالانه 12 نفر رو میگیره بقیه score بندی میشن و اونی که امتیاز بیشتری داره پذیرش میگیره؛؛؛که البته این حالت در دانشگاه های معروف کمتر پیش میاد چون استادای این دانشگاه ها بعضا در high season روزانه 30 ایمیل میگیرن و نهایتا بهترین رو برای گرفتن پذیرش معرفی میکنن. نکته ای که بیشتر منظورم بود اینه که اگه یه استاد واقعا فردی رو پیشنهاد بده بخش به اون استاد نه نمیگه و اصلا نکته اینجاست که وظیفه ی بخش اینه که دانشجویی رو که استاد مایله باهاش کار کنه جذب کنه. حالا در این شرایط کسی رو در نظر بگیرید که میاد و به امید تشکیل selection committee میشینه در حالیکه استادا already انتخابشونو انجام دادن! بنابرین من اینطوری نتیجه گیری میکنم که اگه support استاد از یه اپلیکنت نباشه فرد باید رزومه ای بسیار outstanding داشته باشه که نظر grad chair رو جلب کنه؛؛؛وگرنه که اون grad chair وظیفش برسی نهایی و گرفتن اپلیکنت های مورد نظر استاداست.

دوتا نکته ی مختصرم که میخواستم بگم اینه که :
    1) نمره ی زبان بهترین عامل برای رد کردن افراد هست تا گرفتن اونها. ببینید؛ معمولا نصف اپلیکنت های دانشگاه های آمریکایی اصولا native هستن و اگه فرد تافل 120 هم داشته باشه بازم در مقام fluency به پای اونها نمیرسه. بنابرین اهمیت نمره ی زبان در مقابل CV کاملا محو هست. اما شرط کاملا لازم و حیاتی برای متقاضی های international هست.

2) من اهمیت مقاله ی مرتبط با کار استادا رو بسیار بسیار بالا میدونم. اما معمولا (خوشبختانه) در رشته ی ما افراد کمتر مقاله چاپ میکنن، یا بعضا در ژورنال هایی چاپ میکنن که اون استادا هیچ وقت واسه ی خوندن مقالات چاپ شده در اونها دقیقه ای وقت نمیگذارن. اینه که باعث میشه نقش داستان مقاله دادن در رشته ی ما رنگ میبازه،،ولی شک نکنید هیچ چیزی نمیتونه با مقاله در یه ژورنال خیلی معتبر و مرتبط با کار استاد رقابت کنه.

3) اینکه استاد در جواب مکاتبات بگه این کمیته هست که تصمیم میگیره،،یا بیاد و مثلا هیچ چیزی نگه و link اپلیکیشن رو برای فردی بفرسته از نظر من نوعی نشون دادن interested نبودن مودبانست وگرنه اگه استاد فردی رو به کمیته معرفی کنه شانس فرد بسیار بسیار بالا میره؛؛؛و بعضا در مورد کشور هایی مثل کانادا اگه استاد گفت مایله شما رو به عنوان دانشجو بگیره بهتره از الان به فکر ویزا باشید!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    طبق تجربه من واقعا با نمره های پایین یا معمولی استاد کاری نمیتونه بکنه (شاید قبلنا میشد اما الان رقابت سنگین تره). من 6 تا آمریکا اپلای کردم به استادا هم ایمیل زدم 2تاشونم از رزومه من خوششون اومده بود یکیشون که خیلی هم پیگیر بود. آخر سر هم گفتن ادمیشن کامیتی باید تصمیم بگیره! فاند هم که چون TA هست فقط به نمره ها تون نگاه میکنن (تافل و جی ار ای را دریابید!) البته خب اگه دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که زمینه کاری اساتید اونجا شبیه شما باشه بالاخره شانس بالاتر میره.
    ویرایش توسط s.m.h.sh : June 9th, 2013 در ساعت 02:22 PM
    Quaecumque Vera

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

دوستانی که به دانشگاه خاصی علاقه مند هستید یا شهر خاصی رو برای ادامه تحصیل ترجیح میدین، من پیشنهادم اینه که با مقداری search کردن و پرس و جو ببینید که grad chair یا head of selection committee چه کسی هست و درصورتی که فیلد کاریش با شما یکی هست یا حتی نزدیکه باهاش مکاتبه کنید،،، این افراد نفوذ زیادی در گرفتن دانشجو دارن و حتی اگه خودش هم شما رو به عنوان دانشجو نگیره حداقل اثر مثبتش اینه که یه مکاتبه ی قوی با اون نظرشو نسبت به شما مثبت میکنه و بعضا ممکنه شما رو به استادی که دانشجو میخواد معرفی میکنه؛؛؛به هر حال باید توجه داشت که کار این فرد پیدا کردن و پذیرش دادن به بهترین متقاضیاست.
    Quaecumque Vera

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

دوستان عزیز هم رشته ای !

در مباحث شما میبینم اثری از Subject GRE نیست ... (تا اوجایی که خوندم) اما میدونیم که خوشبختانه ریاضی از رشته هاییه که سابجکت داره و میشه با یک نمره عالی سابجکت برتری بسیار خوبی نسبت به رقبا (چه امریکایی و چه اینترنشنال) پیدا کرد ....

پس حالا که رقابت روز به روز سنگین تر میشه بهتره به جز نمرات جنرال و تافل خودمون رو برای سابجکت هم اماده کنیم.

به نظرم حداقل در ریاضی اثر سابجکت خوب خیلی بیشتر از تعداد زیاد مقالست و مقاله همون یکی میتونه کافی باشه برای ریاضی ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

به نظر من هم اهمیت یه نمره خوب سابجکت از هردوی تافل و جنرال بالاتره؛ چون یه محک کاملا "ریاضی" برای مقایسه ی تمام متقاضی ها، چه native و چه international هست. (برخلاف تافل و جنرال که بر مبنای اونها نمیشه متقاضیای native و international رو مقایسه کرد.)
    اما فقط یه مساله وجود داره و اون اینه که با توجه به اینکه اکثر دوستان کارشناسی ارشد هستن و ماشالا واسه ی خودشون دستی در ریاضیات و research دارن، مباحث این امتحانو دست کم میگیرن و با توجه به این خیلی وقته که از مقوله ی تست زدن (و اینجور مزخرفات) و همینطور trick های calculus فاصله گرفتن، نمرات درخشانی نمیگیرن. من خودم به دلیل کم آوردن وقت نتونستم ازین امتحان به عنوان برگ برنده استفاده کنم، هرچند واقعا به جز یکی دوتا سوال آمار چیزی وجود نداشت که بلد نباشم. بنابرین اگه دنبال گرفتن نمره ای هستید که بشه ازون به عنوان برگ برنده استفاده کرد باید سوالای امتحانای سابجکت سالای پیش رو گیر بیارید و دوباره عین زمان کنکور لیسانس تمرین تست زنی کنید. شاید واسه ی همین من بیشتر دیدم بچه های مهندسی برق یا مکانیک بهترین نمرات سابجکت رو میگیرن تا ریاضی ها،،،حتی ریاضی های المپیادی.

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    دوستان عزیز هم رشته ای !

در مباحث شما میبینم اثری از Subject GRE نیست ... (تا اوجایی که خوندم) اما میدونیم که خوشبختانه ریاضی از رشته هاییه که سابجکت داره و میشه با یک نمره عالی سابجکت برتری بسیار خوبی نسبت به رقبا (چه امریکایی و چه اینترنشنال) پیدا کرد ....

پس حالا که رقابت روز به روز سنگین تر میشه بهتره به جز نمرات جنرال و تافل خودمون رو برای سابجکت هم اماده کنیم.

به نظرم حداقل در ریاضی اثر سابجکت خوب خیلی بیشتر از تعداد زیاد مقالست و مقاله همون یکی میتونه کافی باشه برای ریاضی ...
    Quaecumque Vera

Junior Member

سلام خوشحال ميشم اگر پاسخ بديد
    آيا امكانش هست كه يك المپيادي قبل از ورود به دانشگاه تو ايران بره خارج؟؟؟(بورسيه بشه)
    لطفا سريع پاسخ بديد ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin_sf نمایش پست ها
    سلام خوشحال ميشم اگر پاسخ بديد
    آيا امكانش هست كه يك المپيادي قبل از ورود به دانشگاه تو ايران بره خارج؟؟؟(بورسيه بشه)
    لطفا سريع پاسخ بديد ممنون

مدال IMO داری یا داخلی؟ اگه IMO داری و زبانت هم خوبه روش حساب کن.

Junior Member

سلام

من هنوز زوده واسم، ولی میخواستم ببینم چه کارایی میتونم بکنم واسه این قضیه:

ورودی 91 رشته ی ریاضی (کاربردی) دانشگاه تهران هستم. معدلم 14 هست، ولی هنوز جای جبران داره تازه سال اولمو تموم کرده ام! تازه من بدون هیچی درس خوندن این کارو کردم، مطمئنم خیلی راحت میتونم بالای 16 بیارم معدلمو.

زبانم در حد عالی هست، ولی به پیشنهاد خانواده هنوز برای IELTS و TOFEL اقدام نکرده ام. چون تقریبا" صد در صد مطمئنم که نمره ی خوبی میگیرم گذاشتم برای سال های اخر کارشناسی ام چون میگن انقضا داره! (:دی)- در ضمن زبان فرانسه هم در حد صحبت کردن بلدم، ولی از نظر نوشتاری برام سخته.

هیچ ایده ای برای مقاله ندارم و اصلا" نمیدونم باید چی کار کرد! خیلی راهنمایی میخوام. lol

میخواستم ببینم: از کی باید به فکرش بیفتم برای اپلای کردن؟
    بیشتر مد نظرم آمریکا هست، ولی کجاها راحت تر میتونم؟
    چه مدارکی رو حتما" لازمه داشته باشم؟
    معدلم رو باید به چند برسونم که شانسم بیشتر بشه؟
    در مورد مقاله هم تاپیک های سایت رو خوندم، ولی چیز زیادی متوجه نمیشم. مشکلم اینه که هنوز اونقدر با رشته ام آشنایی ندارم.

ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

ورودی 91 رشته ی ریاضی (کاربردی) دانشگاه تهران هستم. معدلم 14 هست، ولی هنوز جای جبران داره تازه سال اولمو تموم کرده ام! تازه من بدون هیچی درس خوندن این کارو کردم، مطمئنم خیلی راحت میتونم بالای 16 بیارم معدلمو.
    خیلی با اطمینان این رو نگو ...بهتره تلاشت رو چند برابر کنی و تمرکزت رو درست باشه چون به وضوح پایه ریاضیت ضعیفه

من خودم معدل کلم شده 13.8 ولی سال اول 15.5 بود!! مشکلات از دروسی مثل آنالیز و جبر شروع میشه (البته برای شما عددی و تحقیق و گراف و...) ...

برادرانه توصیه میکنم در ترمی که در پیش داری بجای غوطه ور شدن در رویا و افکار امریکا کاملاً متمرکز بشی روی درسات خصوص آنالیز ریاضی که خیلی مهم و پایه هست ... وقت برای فکر کردن در مورد مقاطع بالاتر زیاده

در ضمن شما هنوز نمیتونی مقاله بنویسی چون تاپیک های اصلی ریاضی رو ترمهای بعد می خونی ... مقاله برای وقتیه که با تعاریف پایه ای در زمینه مورد نظر آشنا شده باشی .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)