سلام بر شما. ببینید به نظر من شما دو راه دارید : راه اول این که شروع کنید بصورت جدی به زبان خوندن تا بعد از گرفتن یه نمره قابل قبول، بتونید برای program های مختلف در کشور های انگلیسی زبان اپلای کنید. واضحه که کشور های انگلیسی زبان اکثر موقعیت های مناسب شما رو در خودشون جای دادن. البته این منوط به اینه که زبانتون در حدی باشه که بتونید واسه ی مدرک زبان به یه جایی برسونیدش.
اما اگه به هر دلیلی نمیتونید مدرک زبان بگیرید بدونید هر دوره ی دکتری که زبانش انگلیسی نیست داستانش عین همین زبان پرتغالی هست. مثلا در کشورای اروپایی program های خوبی هستن که زبانشون آلمانیه و یادگیری آلمانی همون اندازه کار میبره که یادگیری پرتغالی. بنابرین پیشنهاد من در این حالت دوم اینه که همین پذیرشتونو دنبال کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadiiiiiiiiiii نمایش پست ها
سلام ببخشید که مزاحم وقتتون میشم من کارشناسی ارشد رشته آمار دانشگاه آزاد مشهد دارم و حدود 8 الی 9 تا مقاله چاپ شده در ISI و علمی پژوهشی دارم در حال حاضر به مدت 4 ساله که مشغول تدریس در دانشگاه های مختلف شهر مون هستم کارشناسی دانشگاه پیام نور خوندم معدل کارشناسیم 12.56 , معدل کارشناسی ارشدم 17 مدرک زبان ندارم با این اوصاف پذیرش از دانشگاه برزیل گرفتم و حتی دادن بورس تحصیلی در عرض دو ماه پس از حضور در دانشگاه بهم میدن اما مشکل اصلی زبان تدریس و معاشرتی آنجا پرتغالی است که زبان خیلی سختی می خواستم بدونم با این رزومه کجا میتونم بورس بگیرم؟ برای بورس دکتری در کدامیک از کشورهای جهان شانس دارم؟