صفحه 12 از 28 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 271

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط sina96 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال دارم از کسایی که رشته ریاضی کاربردی رو در دانشگاه های دولتی خوندن
    من امسال در رشته ریاضیات و کاربردها دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم و میخواستم از دوستان مطلع بپرسم با توجه به اوضاع حال حاضر :
    1-شانس اپلای کردن (ترجیحا با فاند) برای آمریکا یا کانادا یا اروپا با تموم کردن دوره کارشناسی برای مقاطع بعدی ( کارشناسی ارشد) وجود داره ( با فرض داشتن شرایطی که همه میدونیم از جمله معدل و زبان ونمره GRE قابل قبول) و این شانس چه قدره؟؟؟
    شاید این سوال برای من یکم زود باشه ولی میخواستم بدونم چون من الان برای انتخاب بین رشته ریاضی کاربردی یک دانشگاه دولتی و رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب مرددم
    شما اگر جای من بودید چه کار میکردید
    ممنون میشم اگر سریع جواب بدید.
    من شخصا معتقدم آدم بره تو دانشگاه دولتی بدترین رشته رو بخونه بهتر از اینه که بهترین رشته رو تو دانشگاه آزاد بخونه.
    حالا ریاضی که مادر علوم هست. البته مد نظر داشته باشید که ریاضیات از علوم مهدسی بالنسبه مشکل تره.
    در مورد اپلای هم توجه داشته باشید برای آمریکا و کانادا در امتخان GRE subject math هم شرکت کنید.
    اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها هم دپارتمان ریاضی دارند. با فرض معدل بالا و GRE بالا شانس پذیرش خوبی خواهید داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

شانس گرفتن پذیرش با فاند برای یه فارغ التحصیل لیسانس از ایران کم هست. با گرفتن ارشد این شانس drastically زیاد میشه بخصوص اگه تا اون موقع زبانتون در سطح خوبی باشه.
    من شخصا رشته ی ریاضی رو فقط مناسب افرادی میدونم که از ریاضی و حل مساله و به چالش کشیده شدن "واقعا" لذت میبرن، مثل بعضی بچه های المپیادی. در غیر این صورت خوندن ریاضی فقط و فقط شما رو خسته تر میکنه و حتی زندگی روزمرتون رو به شدت تحت تاثیر قرار میده. ریاضی خوندن در مقاطع ارشد و دکترا یعنی اینکه ذهن شما همیشه درگیر فکر کردن هست، البته این برای یه اقلیت بسیار هم لذت بخشه، ولی برای اکثریتی که خواهان یه زندگی از نوع regular هستند نامطلوب. گرفتن دکتری ریاضی هم به مراتب از خیلی رشته های دیگه challenging تره. در رشته ی ریاضی اثری از lab و کار کردن با دستگاه ها و interaction با مردم نیست، در مقابل دستاورد های شما فقط و فقط تابعی از ذهن و هوش و پشتکار هست. برای همین هست که من تا این لحظه به کسی تحصیل در رشته ی ریاضی رو پیشنهاد نکردم و نمیکنم جز اینکه نبوغ اون فرد بهم ثابت بشه.
    من خیلی وقت پیش جای شما بودم و ریاضی رو انتخاب کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sina96 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال دارم از کسایی که رشته ریاضی کاربردی رو در دانشگاه های دولتی خوندن
    من امسال در رشته ریاضیات و کاربردها دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم و میخواستم از دوستان مطلع بپرسم با توجه به اوضاع حال حاضر :
    1-شانس اپلای کردن (ترجیحا با فاند) برای آمریکا یا کانادا یا اروپا با تموم کردن دوره کارشناسی برای مقاطع بعدی ( کارشناسی ارشد) وجود داره ( با فرض داشتن شرایطی که همه میدونیم از جمله معدل و زبان ونمره GRE قابل قبول) و این شانس چه قدره؟؟؟
    شاید این سوال برای من یکم زود باشه ولی میخواستم بدونم چون من الان برای انتخاب بین رشته ریاضی کاربردی یک دانشگاه دولتی و رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب مرددم
    شما اگر جای من بودید چه کار میکردید
    ممنون میشم اگر سریع جواب بدید.
    Quaecumque Vera

Junior Member

با سلام
    من فارغ التحصیل ریاضی محض از دانشگاه شریف با معدل 15/10 هستم و یک بار TA نظریه اعداد بودم ، به نظرتون شانس scholarship دارم؟ به نظرتون چه رشته هایی برای ادامه تحصیل بهتره؟
    پیشاپیش ممنون از کمکتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی - دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

سلام، اول لازم میدونم شرایطم رو بطور کلی توضیح بدم:
    مقطع کارشناسی رو تو دانشگاه پیام نور با معدل 12.98 در رشته ریاضی کاربردی و مقطع ارشد رو تو دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات با معدل 16.20 در رشته ریاضی کاربردی گرایش آنالیز عددی گذروندم و متأسفانه هیچ مقاله ای ندارم و مدرک زبان و GRE هم ندارم، این شرایط فعلی بنده است با 31 سال سن؛
    این پتانسیل رو دارم که با صرف وقت و انرژی هم در زمینه مقاله فعالیت کنم و نتایج خوبی بدست بیارم و هم مدرک زبان رو با نمره خوبی بگیرم.
    حالا دو سه تا سؤال دارم و خیلی خیلی ممنون میشم از دوستان با تجربه انجمن اگه در رسیدن به جواب راهنماییم کنن (چون با توجه به جواب این سؤال باید برنامه ریزی یکی دو سال آینده زندگیم رو انجام بدم):
    1. با این مدارک تحصیلی و شرایط سنی با فرض اینکه با صرف یک سال وقت در زمینه مقاله و زبان به نتایج خوبی برسم (با توجه به معدل پایین در مقطع کارشناسی) آیا هیچ شانسی برای پذیرش همراه با بورسیه در هیچ کشوری دارم؟
    2. اگه جواب سؤال اول مثبته کدوم کشورها و چه سطحی از دانشگاه ها رو باید مد نظر قرار بدم؟
    3. علاوه بر داشتن مقاله و نمره خوب زبان چه فعالیتها و یا مدارکی میتونه برای بهتر شدن رزومه به کارم بیاد؟
    پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم.

سلام دوستان
    من دانشجوی ارشد تربیت مدرسم و دنبال فاندم
    کارشناسی دانشگاه دولتی بودم و معدلم 17.01شد.جزء دانشجوهای ممتاز بودم. حل تمرین ریاضی عمومی2 و آنالیز 2 ام تو این دوره داشتم.
    الانم دانشجوی تربیت مدرسم با معدل 16.15 و تو گرایش خودم اولم.
    کارشناسی ریاضی محض بودم و ارشد Biomath.
    مقاله فعلا ندارم و حسابی چسبیدم به زبان واسه تافل بالای 100
    بنظرتون میتونم واسه امریکا یا کانادا فاند بگیرم طی یکسال؟(آخه سربازی نرفتم)
    چه اقدامات دیگه ای بکنم شانسم بیشتر بشه؟
    لطفا راهنماییم کنید و ممنون.

Junior Member thejoker آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط amirianmatlob نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کارشناسی دانشگاه دولتی بودم و معدلم 17.01شد.جزء دانشجوهای ممتاز بودم. حل تمرین ریاضی عمومی2 و آنالیز 2 ام تو این دوره داشتم.
    سلام. من در مورد کانادا نمی توانم اظهار نظر بکنم ولی از آمریکا اخیرا پذیرش گرفتم و میتوانم توصیه هایی بکنم. به نظر من شانس دارید به شرط اینکه به چند نکته توجه داشته باشید. اولا حتما نمره بالایی در تافل داشته باشید. دوم اینکه نمره بالایی در آزمون GRE داشته باشید هم Subject و هم General. سوم اینکه اگر مقاله ندارید، رزومه قوی داشته باشید. اگر هدفتان رفتن طی سال آینده است، قویا توصیه می کنم که از الان شروع کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط thejoker نمایش پست ها
    سلام. من در مورد کانادا نمی توانم اظهار نظر بکنم ولی از آمریکا اخیرا پذیرش گرفتم و میتوانم توصیه هایی بکنم. به نظر من شانس دارید به شرط اینکه به چند نکته توجه داشته باشید. اولا حتما نمره بالایی در تافل داشته باشید. دوم اینکه نمره بالایی در آزمون GRE داشته باشید هم Subject و هم General. سوم اینکه اگر مقاله ندارید، رزومه قوی داشته باشید. اگر هدفتان رفتن طی سال آینده است، قویا توصیه می کنم که از الان شروع کنید.
    میشه قدری بیشتر راجع به رزومه و شرایطتون و دانشگاه هایی که قبول شدید اطلاعات بدید؟ ممنون.

رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط noch نمایش پست ها
    میشه قدری بیشتر راجع به رزومه و شرایطتون و دانشگاه هایی که قبول شدید اطلاعات بدید؟ ممنون.
    دانشجوی ریاضی محض دانشگاه امیرکبیر بودم. برای بهار 2015 و برای ارشد میرم. Mississippi State University میرم. برای IU, Purdue, Pittsburg State, Clarkson و همین دانشگاه اقدام کردم که از PittState و Clarkson هم پذیرش گزفتم.

Junior Member

با سلام به دوستان
    من دانشجوی لیسانس مهندسی برق مخابرات هستم و تافل 103 دارم و GRE عمومی شرکت کرده ام که هنوز نتایجش نیومده. معدلم 16.59 هستش و نمره دروس ریاضی ام اکثراً خوب به بالا و عالی بوده.
    الآن برای پذیرش میخواستم بدونم شانس اینکه در ریاضی ادامه تحصیل بدم هست؟ بیشتر آمریکا و کانادا مد نظرم هستش.
    اگر دوستان بتونن کمکی کنند ممنون میشم.

رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط amirianmatlob نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوست عزیز،
    چندین بار سعی کردم که پاسخ پیغامتون رو بدم اما هر دفعه برای من این پیغام می آید که صندوق پیام شما پر است و نمیشه پیام جدیدی برایتان فرستاد. پیشاپیش عذر میخواهم که پیغامتون رو به این شکل جواب میدم. برای ترم پیش رو فعلا قراره که ماهی 1500 دلار بدن به علاوه تویشن ویو. البته طبق قانون فقط هفتاد و اندی درصد از تویشن ویو شده و باقی رو باید خودم بدم.
    اگر قصد دارید تا سال آینده برید باید امتحان های زبان رو خیلی خیلی زودتر از تابستان بدید. در رابطه با جی آر ای هم امتحان ها جدا از هم برگزار میشه ولی تعداد آزمون های سابجکت محدوده. مدت اعتبار آزمون هم 5 ساله.
    در مورد توصیه نامه هم نگران نباشید. چیزی که اهمیت داره اینکه حتما چیزی که مینویسن پر از تعریف باشه و طولانی باشه. به قول معروف تا میشه پیازداغش رو زیاد کنن! البته نه اینکه خدای ناکرده دروغ توش گفته شه. به نظر من اگه یه دانشیار یه توصیه نامه قوی برای شما بنویسه بهتر از اینکه یه استاد تمام یه توصیه نامه متوسط براتون بنویسه. البته این نظر منه و سایر دوستان ممکنه نظرشون فرق بکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)