صفحه 18 از 28 نخستنخست ... 89101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 271

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط niki378 نمایش پست ها
    با سلام.لیسانس ریاضی محض از دانشگاه بوعلی با معدل16/44و فوق لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه شاهد با معدل16/30 در سال 88هستم.یه مقاله ترکیه دارم.زبانم بد نیست و از سال 88 تا الان تو دانشگاه تدریس می کنم.برای چه دانشگاه و کشورهایی شانس پذیرش دکترا دارم(خودم تمایل به کانادا و آمریکی دارم)؟؟آیلتس چند بگیرم بهتره؟؟با توجه به اینکه معدلم خیلی خوب نشده بهتره برا ارشد دوباره اقدام کنم یا میتونم برای دکترا پذیرش بگیرم؟؟در ضمن ترجیحا میخوام ریاضی مالی کارکنم.اما هیچ سابقه کار مالی ندارم و هیچ واحد مربوط به این گرایش نگذروندم.امکان پذیرش دارم؟؟سنم حدود31 و استرس دارم که زودتر پذیرش بگیرم.ممنون از راهنمایی تون
    سلام دوست عزیز
    منم میخوام برای دکتری پذیرش بگیرم و هدفم کاناداست. الان دارم زبان میخونم. تجربیاتم رو به شما هم میگم. اکثر دانشگاه های خوب کانادا ( مثل تورنتو، آلبرتا، مک گیل،منیتوبا، بریتیش کلمبیا ) و همچنین آمریکا تا جایی که من دیدم نمره حداقل 6.5 برای ایلتس و 85 برای تافل میخوان. البته آمریکا مدرک GRE subject هم میخواد. نمره ی زبان خیلی هم براشون مهمه. شما معدل دو مقطعتون خوبه و اگر معدل ارشدتون نسبت به بقیه ی رقبا پایی تر باشه با ایلتس بالا (7 یا 7.5 مثلا ) میتونید جران کنید. اگر 8 بشبد که دیگه عالیه .
    در رابطه با ریاضی مالی هم عرض کنم، من لیانس و ارشدم کاربردی بوده و ریاضی زیستی کهر کردم و بهش علاقمندم. از یکی از دوستان رراهنمایی خواستم ایشون گفتن ریاضی بازر کار خیلی عالیی نداره تو آمریکا و کانادا و ممکنه بعد از تحصیل برای کار مشکل پیدا کنیم به همین جهت ایشون هم برای ارشد مجدد اقدام کرده بودم البته در رشته ی آمار. به من هم پیشنهاد دادن برای آمار در مقطع ارشد اقدام کنم . اما متاسفانه من به امرا علاقه ای ندارم. از یکی از اساتیدم در دانشگاه سوال پرسیدم ایشون گفتن گرایش های کاربردی تر ریاض خیل هم میتونه بازار کار خوبی داشته باشه و بهتره منم علاقم رو دنبال کنم.
    اگر شما تمایل به تغییر رشته دارید چون ما واحد های مالی و آماری نگذروندیم شاید بهتر باشه برای مستر اقدام کنید و یا از الان مطالعات جامع و هدفمندی رو شروع کنید و حتی سعی ککنید مقاله هم بدید و برای دکتری اقدام کنید . چون تا جایی که دوستان میگن برای اساتید در دوره دکتری خیلی مهمه زمینه ی تحقیقاتی مشترک باشه و فاند رو به دانشجویی میدن که بدونن بهتر باهاشون کار میکنه. اینم خیلی مهمه که شما سابقه تدریس دارید چون میتونه در دریافت TAموثر باشه اما فکر می کنم در گرایش های کاربردی تر مثل مالی اساتید بیشتر RA داشته باشن به همین جهت زمینه تحقیقاتی براشون مهمه.
    امیدوترم موفق باشید دوست عزیز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

سلام . دوستان بنده رو راهنمایی کنین از این به بعد چه مسیری رو واسه گرفتن بورس تحصیلی یا فاند از کانادا یا آمریکا طی کنم ( چ اقداماتی انجام بدم) که بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار بشم
    متاهل 32 سالمه و دارای یک بچه 20 ماهه
    کاردانی : دبیری ریاضی تربیت معلم باهنر بندرعباس معدل 14.56
    کارشناسی : آموزش ریاضی دانشگاه آزاد بندرعباس معدل 13.13
    ارشد : ترم دوم آموزش ریاضی دانشگاه آزاد بندرعباس معدل تا کنون 17.50
    14 سال سابقه تدریس تو آموزش پرورش دارم
    زبانم متوسطه اما مدرک ندارم دارم کلاس میرم
    فعلا مقاله و پزوهش خاصی ندارم اما میخوام شروع کنم
    خیلی به جبر و آنالیز علاقه ای ندارم . آموزش خیلی راحترم تا اینجایی که نظرات دوستان رو خوندم مثه اینکه رشته ریاضی بازار کار خوبی نداره به جز آمار و ریاضی مالی و بیو ریاضی (اگه درست گفته باشم)
    آیا میتئنم توی دکتری این گرایش ها رو دنبال کنم؟
    میخوام بدونم چ رشته ای اقدام کنم و چه دانشگاهی
    یکی از اساتید میگفت اپلای کردن رو از الان شروع کن با اینکه نه مدرک زبان داری نه مدرک ارشد
    میگه به دروغ بگو همه چیزت کامله و ارسال کن تا بلاخره پذیرش بشی
    متاسفانه اطلاعات بنده خیلی پایینه . ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis_boy نمایش پست ها
    سلام . دوستان بنده رو راهنمایی کنین از این به بعد چه مسیری رو واسه گرفتن بورس تحصیلی یا فاند از کانادا یا آمریکا طی کنم ( چ اقداماتی انجام بدم) که بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار بشم
    متاهل 32 سالمه و دارای یک بچه 20 ماهه
    کاردانی : دبیری ریاضی تربیت معلم باهنر بندرعباس معدل 14.56
    کارشناسی : آموزش ریاضی دانشگاه آزاد بندرعباس معدل 13.13
    ارشد : ترم دوم آموزش ریاضی دانشگاه آزاد بندرعباس معدل تا کنون 17.50
    14 سال سابقه تدریس تو آموزش پرورش دارم
    زبانم متوسطه اما مدرک ندارم دارم کلاس میرم
    فعلا مقاله و پزوهش خاصی ندارم اما میخوام شروع کنم
    خیلی به جبر و آنالیز علاقه ای ندارم . آموزش خیلی راحترم تا اینجایی که نظرات دوستان رو خوندم مثه اینکه رشته ریاضی بازار کار خوبی نداره به جز آمار و ریاضی مالی و بیو ریاضی (اگه درست گفته باشم)
    آیا میتئنم توی دکتری این گرایش ها رو دنبال کنم؟
    میخوام بدونم چ رشته ای اقدام کنم و چه دانشگاهی
    یکی از اساتید میگفت اپلای کردن رو از الان شروع کن با اینکه نه مدرک زبان داری نه مدرک ارشد
    میگه به دروغ بگو همه چیزت کامله و ارسال کن تا بلاخره پذیرش بشی
    متاسفانه اطلاعات بنده خیلی پایینه . ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز
    منم وضعیتم مثل شماست و دارم برای اپلای آماده میشم، اطلاعاتی که تا الان بدست آوردم رو براتون میگم
    اگر به دنبال دکتری در اروپا هستید باید دنبال پوزیشن های خالی باشید برای این پوزیشن ها باید بصورت رسمی در خواست بدید و اپلای کنید، تا جایی که بنده دیدم در این مرحله میتونید مدرک موقت ارائه بدید و یا بگید تاریخ امتحان زبانتون هنوز نرسیده اما به زبان مسلط هستید، اما اگر بنا به قوی بودن رزومه ی شما و مطابقت با پوزیشن، قبول شدید در مرحله ی بعد باید در دانشگاه ثبت نام کنید و در این مرحله باید ترجمه دانشنامه و کارنامه ی رسمی آیلتس یا تافل رو براشون ارسال کنید.
    اما اگر دنبال کانادا و آمریکا هستید، آمریکا اکثر دانشگاه ها علاوه بر مدرک تافل GRE subject هم میخوان. رقابت بین متقاضیان بالا ست و همه تلاش می کنن علاوه بر معدل بالا ( معمولا برای کارشناسی 15 به بالا و ارشد 16 به بالا ) نمره یبالاتری در تافل و GRE کسب کنند تا رزومشون قوی تر بشه. کانادا هم به همین صورته ولی GRE مورد نیاز نیست . هم چنین آمریکا و کانادا استاد محورن یعنی شما اول باید با اساتید مکاتبه کنید و استاد تصمیم بگیره شما رو قبول کنه و بهتون فاند بده و بعد در ددلاین های اعلام شده در هر دانشگاه بصورت رسمی اپلای کنید که باید دانشنامه و کارنامه ی زبان و سایر مدارک اصلی به دانشگاه مقصد ارسال بشه.
    من لیسانس و ارشدم ریاضی کاربردی و بوده و در ارشد بیو مت کار کردم. بسیار جالب و کاربردیه . دوستان درست گفتند به شما ریاضی در گرایش های کاربردی تر نظیر مالی، زیستی، بهینه سازی و آمار خیلی بازار کار بهتری داره.
    امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه. سوالی داشتید بفرمایید دوست عزیز
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidotahmin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم وضعیتم مثل شماست و دارم برای اپلای آماده میشم، اطلاعاتی که تا الان بدست آوردم رو براتون میگم
    اگر به دنبال دکتری در اروپا هستید باید دنبال پوزیشن های خالی باشید برای این پوزیشن ها باید بصورت رسمی در خواست بدید و اپلای کنید، تا جایی که بنده دیدم در این مرحله میتونید مدرک موقت ارائه بدید و یا بگید تاریخ امتحان زبانتون هنوز نرسیده اما به زبان مسلط هستید، اما اگر بنا به قوی بودن رزومه ی شما و مطابقت با پوزیشن، قبول شدید در مرحله ی بعد باید در دانشگاه ثبت نام کنید و در این مرحله باید ترجمه دانشنامه و کارنامه ی رسمی آیلتس یا تافل رو براشون ارسال کنید.
    اما اگر دنبال کانادا و آمریکا هستید، آمریکا اکثر دانشگاه ها علاوه بر مدرک تافل GRE subject هم میخوان. رقابت بین متقاضیان بالا ست و همه تلاش می کنن علاوه بر معدل بالا ( معمولا برای کارشناسی 15 به بالا و ارشد 16 به بالا ) نمره یبالاتری در تافل و GRE کسب کنند تا رزومشون قوی تر بشه. کانادا هم به همین صورته ولی GRE مورد نیاز نیست . هم چنین آمریکا و کانادا استاد محورن یعنی شما اول باید با اساتید مکاتبه کنید و استاد تصمیم بگیره شما رو قبول کنه و بهتون فاند بده و بعد در ددلاین های اعلام شده در هر دانشگاه بصورت رسمی اپلای کنید که باید دانشنامه و کارنامه ی زبان و سایر مدارک اصلی به دانشگاه مقصد ارسال بشه.
    من لیسانس و ارشدم ریاضی کاربردی و بوده و در ارشد بیو مت کار کردم. بسیار جالب و کاربردیه . دوستان درست گفتند به شما ریاضی در گرایش های کاربردی تر نظیر مالی، زیستی، بهینه سازی و آمار خیلی بازار کار بهتری داره.
    امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه. سوالی داشتید بفرمایید دوست عزیز
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز
    از حرفاتون این نتیجه رو گرفتم بهتره بعد از دفاع و اخذ مدرک زبان با نمره خوب اقدام کنم بهتره .
    هنوز سوالاتی دارم بازار کار آموزش چطوره؟ با توجه به اینکه رشته ی من همین بوده و 14 سال سابقه تدریس . به نظر شما پایان نامه رو یه موضوع دیگه در مورد بیو ریاضی یا مالی انتخاب کنم؟ یا یه موضوعی در مورد آموزش ریاضی؟
    اطلاعاتم د مورد بیو ریاضی و مالی و بهینه سازی خیلی پایینه.

ممنون دوست عزیز
    از حرفاتون این نتیجه رو گرفتم بهتره بعد از دفاع و اخذ مدرک زبان با نمره خوب اقدام کنم بهتره .
    هنوز سوالاتی دارم بازار کار آموزش چطوره؟ با توجه به اینکه رشته ی من همین بوده و 14 سال سابقه تدریس . به نظر شما پایان نامه رو یه موضوع دیگه در مورد بیو ریاضی یا مالی انتخاب کنم؟ یا یه موضوعی در مورد آموزش ریاضی؟
    اطلاعاتم د مورد بیو ریاضی و مالی و بهینه سازی خیلی پایینه.
    با سلام مجدد
    تا جایی که بنده دیدم در رشته ی ریاضی اسکالرشیپ و فاند به تحقیقات تعلق میگیره. منظورم اینه که برای مثال در پوزیشنی اعلام میشه که پوزیشن دوره ای 4-5 ساله و با تحقیقاتی حول سیستم های دینامیکی است. این طرح هدف و بازه ی خاصی داره و در ازاش در مدت زمان پروژه به شما حقوق میدن و البته ممکنه موقعت تدریس هم باشه در کنارش و من تا حالا ندیدم مثلا در یه پوزیشن بزنن فقط برای تدریس سریهای فوریه یعنی فقط با هدف آموزشی
    در کانادا و آمریکا اساتید برای دستیار تدریس در رشته ی ما بر میدارن و برای این باید با استاد مکاتبه کنید.
    اما به نظر بنده با توجه به اینکه ترم دوم هستید و گرایش های کاربردی بازار کار بهتری داره، پس برای پایان نامه موضوعی کاربردی تر انتخاب کنید.
    بیو ریاضی در شاخه ریاضیات کاربردی است و بسته به هدف تز در گرایشهای کنترل و بهینه سازی، تحقیق در عملیات و آنالیز عددی جای کار داره. ریاضی مالی هم که وابسته به آماره اما گرایشی مجزا و جالبه.
    فکر میکنم فرصت کافی برای مطالعه داشته باشید. اگر از الان شروع کنیدو به صورت منسجم و هدفمند کار کنید میتونید سطح اطلاعاتتون رو بالا ببرید.
    ما ریاضی خوندیم و با توجه به اینکه ریاضی نیاز به تلاش، پشت کار ، توانایی درک و تحلیل قوی و حتی هوش بالایی داره، پس هیچ چیزی برای ما سخت نخواهد بود و با توکل به خدا و برنامه ریزی و تلاش میتونیم موفق شیم.
    امیدوارم موفق باشید
    در صورتی که نیاز به کمک داشتید می تونم در زمینه ریاضیات زیستی چند منبع بهتون معرفی کنم تا باهاشون شروع کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidotahmin نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    تا جایی که بنده دیدم در رشته ی ریاضی اسکالرشیپ و فاند به تحقیقات تعلق میگیره. منظورم اینه که برای مثال در پوزیشنی اعلام میشه که پوزیشن دوره ای 4-5 ساله و با تحقیقاتی حول سیستم های دینامیکی است. این طرح هدف و بازه ی خاصی داره و در ازاش در مدت زمان پروژه به شما حقوق میدن و البته ممکنه موقعت تدریس هم باشه در کنارش و من تا حالا ندیدم مثلا در یه پوزیشن بزنن فقط برای تدریس سریهای فوریه یعنی فقط با هدف آموزشی
    در کانادا و آمریکا اساتید برای دستیار تدریس در رشته ی ما بر میدارن و برای این باید با استاد مکاتبه کنید.
    اما به نظر بنده با توجه به اینکه ترم دوم هستید و گرایش های کاربردی بازار کار بهتری داره، پس برای پایان نامه موضوعی کاربردی تر انتخاب کنید.
    بیو ریاضی در شاخه ریاضیات کاربردی است و بسته به هدف تز در گرایشهای کنترل و بهینه سازی، تحقیق در عملیات و آنالیز عددی جای کار داره. ریاضی مالی هم که وابسته به آماره اما گرایشی مجزا و جالبه.
    فکر میکنم فرصت کافی برای مطالعه داشته باشید. اگر از الان شروع کنیدو به صورت منسجم و هدفمند کار کنید میتونید سطح اطلاعاتتون رو بالا ببرید.
    ما ریاضی خوندیم و با توجه به اینکه ریاضی نیاز به تلاش، پشت کار ، توانایی درک و تحلیل قوی و حتی هوش بالایی داره، پس هیچ چیزی برای ما سخت نخواهد بود و با توکل به خدا و برنامه ریزی و تلاش میتونیم موفق شیم.
    امیدوارم موفق باشید
    در صورتی که نیاز به کمک داشتید می تونم در زمینه ریاضیات زیستی چند منبع بهتون معرفی کنم تا باهاشون شروع کنید.
    بازم ممنون از پاسخ سریع
    تصور من این بود که مثلا در زمینه انگیزش دانش آموزان در مبحث توابع مثلثاتی پژوهشی صورت بگیره یا کلا در زمینه های آموزشی تحقیقاتی صورت میگیره یا خیلی اندکه؟
    اطلاعات بنده در زمینه زیست محدود به دوران تحصیلم در دبیرستان هستش. آیا به این موضوع ارتباطی دارد؟
    ممنون میشم منابع در زمینه ریاضیات زیستی رو معرفی کنین

بازم ممنون از پاسخ سریع
    تصور من این بود که مثلا در زمینه انگیزش دانش آموزان در مبحث توابع مثلثاتی پژوهشی صورت بگیره یا کلا در زمینه های آموزشی تحقیقاتی صورت میگیره یا خیلی اندکه؟
    اطلاعات بنده در زمینه زیست محدود به دوران تحصیلم در دبیرستان هستش. آیا به این موضوع ارتباطی دارد؟
    ممنون میشم منابع در زمینه ریاضیات زیستی رو معرفی کنین
    موضوعی که فرمودید موضوع جالبیه اما بنده تا به حال در دپارتمان ریاضیات در پوزیشن های اروپا موردی مشابه ندیدم. در مورد آمریکا و کانادا باید با اساتید مکاتبه کنید.
    ریاضیات زیستی به طور کلی مربوط به پدیده های زیستی، ژنتیک، بیماری ها، سرطان ها، سلول های سرطانی و موارد مشابه مربوطه و مواردی مانند حجم، جرم، چگالی، طول عمر، زمان و مکان و سایر پارامتر ها رو روشون لحاظ می کنه و با استفاده از روش های ریاضی به هدف تز دست پیدا می کنه ....
    به شخصه میتونم بگم خیلی جالب و شیرین و البته سخته.
    اگر مشکلی ندارید ایمیلتون رو بدید براتون ارسال کنم

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

سلام

این تاپیک فقط مخصوص بررسی شرایط شما برای دریافت بورس در رشته آمار و ریاضی می باشد. لطفا از بیان سوالات شخصی و نا مرتبط با این تاپیک خودداری کنید و سوالات خود را در تاپیک های مرتبط دیگر بیان کنید.

با تشکر

تیم مدیریت علوم پایه و علوم طبیعی
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام.

شرایطم رو می گم، خودم هیچ امیدی ندارم به اینکه بشه ولی خب نظر کسانی که بیشتر تجربه دارند رو بپرسم هم بد نیست.

دانشجوی ترم 6 (کارشناسی ) ریاضی دانشگاه تهران معدل تا اینجا 12.64
    TOEFL 114
    زبانم خیلی خوبه مطمئنم IELTS رو می تونم 8 بگیرم، اون نمره ی بالا هم فقط نمره ی آزمایشی هست. صددر صد قصد تغییر رشته دارم (نمیدونم به چه رشته ای ولی! احتمالا" فناوری اطلاعات یا مدیریت ها (OR))
    مقاله ندارم
    آمریکا و کانادا اولویت، بعد آلمان و بعد اروپا

همه می گن بشین ارشد کنکور بده برای دکتری برو، ولی من صبر ندارم! می خوام زودتر وارد بازار کار بشم (کارم خیلی به رشته ام ربطی نخواهد داشت! ) و خب ترجیح می دم برم فوق لیسانس رو تو یک دانشگاه خارجی با رنکینگ نزدیک تهران، خارج از کشور که هم یک آمادگی داشته باشم و هم شاید کارم این طوری راحت تر بشه. برای همین آلمان رو در نظر داشتم، یا حتی کشور های آسیایی.

Junior Member thejoker آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

شرایطم رو می گم، خودم هیچ امیدی ندارم به اینکه بشه ولی خب نظر کسانی که بیشتر تجربه دارند رو بپرسم هم بد نیست.

دانشجوی ترم 6 (کارشناسی ) ریاضی دانشگاه تهران معدل تا اینجا 12.64
    TOEFL 114
    زبانم خیلی خوبه مطمئنم IELTS رو می تونم 8 بگیرم، اون نمره ی بالا هم فقط نمره ی آزمایشی هست. صددر صد قصد تغییر رشته دارم (نمیدونم به چه رشته ای ولی! احتمالا" فناوری اطلاعات یا مدیریت ها (OR))
    مقاله ندارم
    آمریکا و کانادا اولویت، بعد آلمان و بعد اروپا

همه می گن بشین ارشد کنکور بده برای دکتری برو، ولی من صبر ندارم! می خوام زودتر وارد بازار کار بشم (کارم خیلی به رشته ام ربطی نخواهد داشت! ) و خب ترجیح می دم برم فوق لیسانس رو تو یک دانشگاه خارجی با رنکینگ نزدیک تهران، خارج از کشور که هم یک آمادگی داشته باشم و هم شاید کارم این طوری راحت تر بشه. برای همین آلمان رو در نظر داشتم، یا حتی کشور های آسیایی.
    آیا امکان اینو دارید که خودتون رو ساپورت مالی کنید؟
    .We must accept finite disappointment, but never lose infinite hope

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)