صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

Junior Member

پیش فرض when to apply?h

my supervisor has given me two thesis subjects . one of them takes about one year so I can apply for a university next year. another one will take 1.5-2 years but at leat two articles are supoposed to come out of it. what do you think about it? is it worth to stay one more year in iran ? does the better articles provide me the chance to get the admission from a higher ranking university?h
    by the way,till now, I have'n had any article , but I got a one digit ranking in B.S. konkoor and pretty good scores at university. some say it's wasting time and some say it's better to go abroad more knowledgeabl .I'm myself, in heart of my hearts more interested in the seond subject but I'm afraid I might regret it in future; I can't make up my mind and it has made me really frustrated; so it would be a great help to me if you let me have your expriences and ideas about it.
    tnx in advance.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : when to apply?h

I think is better wait 1 year more in Iran and write more article and then get start for apply with better scientific background also you will have more experince for doing apply
    regards
    نباید خود را درگیر محدودیت ها کنیم، باید به دنبال راه حل باشیم.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

قطعاً داشتن مقاله خيلي امتياز مثبتيه اما بايد اين نكته رو مد نظر داشته باشي كه topic دومت همونطور كه گفتي دو سال ممكنه طول بكشه بعدش تازه تو مي توني مقاله submit كني و توي رزومت مي نويسي 2 تا مقاله submit كردم بستگي به رشته كاريت journal ها از 6 ماه تا 1 سال ممكنه طول بكشه تا جوابتو بدن نمي دونم كارشناسي ارشدي يا كارشناسي ولي در هر حال تصميم نهايي با خودته. البته اگه تو توي يك زمينه كار كرده باشي كه توي بورسه حتي اگه مقاله رو submit كرده باشي خيلي خوبه ولي تصميمش كاملاً به شرايط تو بستگي داره من خودم اگه بودم با توجه به شرايطم تز دومي رو انتخاب مي كردم
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

dear friends
    thanks for your help, but another question
    it's said that U.S. universities don't pay that much attention to your articles, and their main focus is on the GPA . is this true?b

Senior Member

معدل خيلي تاثير داره ولي مقاله هم (البته در ژورنالهاي معتبر مربوط به رشته) تاثيرش که کم نيست هيچ، خيليم زياده.
    و اما يک مسئله ديگه: اينو هميشه بدونين که هيچ وقت نمي تونين راجع به مقاله با قطعيت صحبت کنين. بخصوص در مورد 1، 2 سال آينده!! من دوستمام بودن که بعد از کلي زحمت (در يکي از بهترين دانشگاهاي usa) درست زمانيکه مي خوان مقاله رو sumbit کنن، مي بينن که 3 روز قبلش همچين چيزي ارائه شده. نمي گم هميشه اينجوريه ولي در زمانهاي طولاني احتمالشم کم نيست و ارزش کار واسه 2 سال آينده واقعا مبهمه!!

نظر من اينه كه اگه ميخوايد براي فوق ليسانس بريد حتما موضوع اول رو انتخاب كنيد چون:

1) با فرض اينكه از موضوع اول يه مقاله در بياد با معدل خوب و رتبه يه رقمي حتما جاي خوبي پذيرش ميگيريد. مگه يه مقاله بيشتر چقدر روي وضعتون تاثير ميذاره؟

2) شما شايد الان نتونيد بريد دانشگاه تووووپ ولي اگه تو فوق هم بتركونيد ديگه براي دكترا بهترين جا ميريد

3) با وضع سياسي نامعلوم آينده اگه قصد رفتن داريد هر چه زودتر بتونيد بريد بهتره

يه چيزي هم بگم. اگه شما آدم مصمم و پشتكارداري هستيد، هر راهي رو بريد در نهايت به هدفتون ميرسيد حالا يه ذره زودتر يا ديرتر. مهم اينه كه اون راهي رو كه انتخاب ميكنيد با قدرت پيگيرش باشيد

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

پیش فرض معدل مهمتره یا مقاله؟

سلام
    من میخوام از چند ماه دیگه شروع به اپلای کنم، و ترجیحا برای دانشگاه های آمریکا
    به نظر شما معدل مهمتره یا مقاله؟
    معدل لیسانس و ارشد من هر دو حدود 17 هست، ولی تا حالا مقاله ژورنال ندارم. فقط 2-3 تا مقاله توی کنگره های داخلی دارم.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معدل مهمتره یا مقاله؟

براي سوالي كه كردين ممكنه بعضيا بيان بگن مقاله مهمه بعضيا بگن معدل. دليلش هم اينه كه بچه‌ها با دانشگاه‌ها و اساتيد مختلفي در ارتباط بودند كه هر كدوم از اونا هم يكي از اين معيارها رو مهم تر مي‌دونسته.
    مساله‌اي كه هست اينه كه شما كه تو اين فرصتي كه داري روي معدلت كه نمي‌توني كاري بكني و از طرفي انقدر كار براي اپلاي كردن داري كه نمي‌توني بشيني و يه مقاله براي ژورنال خارجي بنويسي.
    به نظر من بچسب به فاكتورهايي كه تو اين فرصتي كه داري مي‌توني ارتقاء بدي. مثلا اگه امتحاناي زبانتو ندادي روشون زياد كار كن يا سعي كن recomm هاي خوبي بگيري. يا يه Sop قوي بنويس يا.....

ولي يه تجربه كه يكي از دوستام پارسال داشت: معدلش 18 بود (مكانيك) يه مقاله كنفرانس داخلي داشت. هم آمريكا پذيرش گرفت و هم كانادا.
    ملي چون نتونست ويزا بگيره، رفت كانادا.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

phd :
    نمره هاي زبان ... مخصوصآ GRE !

master :
    معدل ليسانس ...

شما كه ديگه معدلتون خوبه ؛ اگه هم بد بود ديگه نمي شد تكونش بدين ... به نظر من فقط وقت بذارين روي نمره هاي زبانتون و اگه وقت اضافي اوردين بذارين روي مقاله .. اگه جستجو كنين مي بينن كه همه جا روي نمره هاي زبان بيشتر تاكيد شده ! ... اون چندتا مقاله داخلي هم به نظر من براي خالي نبودن قسمت نشرياتتون كفايت مي كنه فعلآ !

Senior Member

شما دانشجوی MS بودید و از شما انتظار می ره مقاله داشته باشید تا ثابت کنید researcher قوی هستید. با اینکه معدلتون خوب هست ولی مقاله لازمه. سعی کنید مقاله بدید از تزتون. وقت دارید هنوز. البنه اگه تافل GRE عالی بیارید قضایا آسون تر می شه.

صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)