صفحه 37 از 38 نخستنخست ... 272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط CHILACHILA نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده رشته تحصیلیم برق قدرت هست و لیسانس با معدل 17.86 و فوق لیسانس 18.21 فارق التحصیل شدم . متاسفانه مقاله بین المللی ندارم . به نظرتون شانس پذیرش دکترا دارم یا بهتره برای فوق مجدد اقدام کنم دوستان
    سپاس از شما دوستان
    سلام
    بله دارید! خیلی ها بودند که با معدلها و نمرات تافل و جی آر ای بسیار پایین و نداشتن هیچ مقاله ای توانستند پذیرش بگیرند. این بستگی به خیلی چیزها دارد ..اگر استاد پیدا کنید که همه ی اینها حل است...اما در حالت کلی بهتر است شما تمام انرژی خود را بر روی گرفتن نمرات عالی در تافل و جی آرای بکنید.
    پیروز باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    بله دارید! خیلی ها بودند که با معدلها و نمرات تافل و جی آر ای بسیار پایین و نداشتن هیچ مقاله ای توانستند پذیرش بگیرند. این بستگی به خیلی چیزها دارد ..اگر استاد پیدا کنید که همه ی اینها حل است...اما در حالت کلی بهتر است شما تمام انرژی خود را بر روی گرفتن نمرات عالی در تافل و جی آرای بکنید.
    پیروز باشید.
    سپاس از لطف شما

معدل بالا با جی ار ای بالا راحت میتوانید پذیرش بگیرید
    کسی که وربال بالای 550-600 بشه مسابقه رو برده. GRE معمولی‌ای که ماها میاریم (مثل 400-450) نه تنها خیلی براشون چشمگیر نیست بلکه نشون میده ما تازه فقط حداقل‌های پذیرش رو آوردیم و نمرمون میره ته لیست! اونی هم که وربال زیر 400 شده نه تنها معمولی نیست بلکه حداقل خیلی دانشگاه‌ها رو نداره و ممکنه حتی رد بشه! چه برسه به اینکه بخوایم تاثیر در پذیرشش رو در نطر بگیریم مگر مقاله بتونه تبدیل به پذیرشش کنه. اکثر موارد این طور هست و برای همین تصور این خواهد شد که آها پس این مقاله بوده که مهم بوده براشون. خیر اون فقط نجاتمون داده و اکثرا ما ایرانیها از این آپشن استفاده میکنیم. وگرنه وربال بالا بدون استثنا پذیرش رو داره.

حالا اگر معدل پایین شد دیگها کاریش نمیتوان کرد
    باید سراغ مقاله بری. باز چند راه داری ولی بعضی دنبال مقاله میروند
    مقاله هم چیز خوف هست هر شخصی یک مقاله در ژورنال isi داشته باشه دیگه پذیرش رو میگیره حالا دانشگاه سطح پایین تر. پس بنابر شرایط هر شخص میتواند یک آلمان از آلمان دیگر با ارزش و highlight تر باشه
    انچه که قابل درک و صحیح است این است که

ارتباط تنگاتنگی بین تناسب کشور یا محل اقدام شده با نیاز و خواسته های شما وجود دارد

به نظر من انتظار دانشگاه هاي بعضي كشورها( من كانادا رو در جريانش هستم) از پذيرش يك دانشجو براي مستر خيلي زياد هست، نميدونم دقيقا چي براي اونها اولويت داره براي پذيرش كسي كه ليسانس داره معدل نسبتا خوب( 16,5 از يك دانشگاه دولتي) و نمره ي ايلتس 7 و قاعدتا رزومه ي خاصي ، مقاله و ... براي جلب نظر استاد نداره ، خصوصا براي بعضي رشته هايي مثل بيولوژي كه سخت گيري خيلي بيشتر هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering, shahid bahonar

سلام خدمت هم وطن ها عزیز
    دوستان من واقعا دیگه سردرگم شدم،برای کسی که میخواد ارشد فاند بگیره تو رشته مهندسی و معدشم حداقل هست(۱۵.۴) نوشتن مقاله گره گشاست یا آیلتس بالای ۷.۵ و ۸.چون من در اول راه هستم هنوز وقت دارم که تغییر جهت بدم اما واقعا نوشتن مقاله و گرفتن آیلتس و جی آر ای بالا تو مدت ۱۰ ماه ریسکیه .لطفا راهنمایی کارشناسانه بفرمایید ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام هم رشته ای
    راستش نوشتن مقاله یک طرف ، چاپ شدن آن هم طرف دیگر! یعنی فرآیند چاپ یک مقاله گاهی از نوشتن آن مقاله سخت تر و وقت گیر تر است. البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که برای نوشتن یک مقاله باید پژوهش و مطالعه ای عمیق در آن موضوع داشت و چیزی نو و جدید را ارائه داد. یعنی دست کم پیش از نوشتن نیاز به یک دو ماه مطالعه و پژوهش عمیق است و بعدش نوشتن مقاله که آنهم بسیار وقت گیر است.
    دیگر اینکه بعد از تمام شدن مقاله بدبختی های دیگری آغاز می شود! اینکه ژورنال مناسب را پیدا کنید و مقاله را سابمیت کنید و گاهی دو سه ماه وضعیت مقاله with editor است و بعدش به شما ایمیل می زنند که ادیتور مقاله را ریجکت کرده آنهم بدون داوری! و یا نه مقاله به داوری گذاشته می شود و تا یکسال وضعیت مقاله under review است! و هر چه ایمیل می زنید هیچکس پاسخگو نیست و در آخر هم ریجکت! همه ی اینها تجربیات خودم و دوستان دیگر بود و اینکه چاپ یک مقاله بسیار وقت گیر است و بسته به شانس آدمی دارد اینکه ادیتور از مقاله خوشش بیاید داورها پاسخگو باشند و ...
    من مقاله ام هشت ماه under review بود در یکی از ژورنالهای الزویر که از ماه پیش هر چی ایمیل زدم برای withdraw هیچکس پاسخ نداد و از اینرو مجبور شدم مقاله ام را بدون withdraw رسمی به یک ژورنال دیگری سابمیت کنم و الان حدود دو ماه است که under review هست!
    به نظرم شما به فکر کنفرانس باشید یعنی مقاله برای کنفرانس بنویسید که هم زود اکسپت می شود و در رزومه اتان می آید و بعد هم نگاهکی به ژونالهای بین المللی غیر آی اس آی داشته باشید.
    نکته ی پایانی اینکه نمره ی تافل و جی آر ای واقعا حرف اول را می زند دیده ام طرف دهها مقاله داشته ولی چون نمره ی تافل و جی آر ایش متوسط بوده نتوانسته از جایی پذیرش بگیرد. البته با پیدا کردن استاد تمام این معادله ها به هم می ریزد.
    سلام دوست عزیز. لزومی داره مقاله توی ژورنال های خارجی چاپ شه؟ من می خوام به ژورنال دانشگاه خودمون دپارتمان خودمون بفرستم. البته آی اس آی، پابمد یا اسکوپوس نیست.

Junior Member

سلام.
    متاسفانه راهنمای دوم و مشاور من به دلیل بی احترامی هایی که به من کردن و مشکلاتی که برای من بوجود اوردن، نمی خوام اسمشون رو توی مقاله بذارم. البته مقاله استخراج از پایان نامه نیست بلکه دنباله پایان نامه مه و جزو پیشنهادات برای کارهای آتی بود که خودم انجامش دادم و کمکی هم از اون اساتید نگرفتم.
    به نظر شما قرار ندادن اسم اون ها می تونه در روند پذیرش گرفتن برای من مشکلی ایجاد کنه؟ راهنمای اولم منو خیلی قبول داره و ریکامندیشن خوبی میده. اما دو استاد دیگه احتمالا ریکامندیشن خوبی نخواهند داد. به همین خاطر نمی خوام اسمشون رو توی مقاله بذارم که احتمال اینکه بهشون ایمیل زده شه کمتر شه.
    نظر شما چیه؟ البته اینو بگم که اسمشون توی پایان نامه هست و از اونجا می تونن پیداشون کنن. ولی می خوام اگه بشه کسی از اونا ریکامندیشن نگیرن. مقطع کنونیم کارشناسی ارشده که می خوام ان شالله برای دکترا به کانادا اقدام کنم.
    حتی برای دکترای ایران، واقعا می بینن اسمشون تو پایان نامه هست تو مقاله نیست ایراد می گیرن؟ خوب دنباله پایان نامه ام بوده. استخراج که نبوده هرچند توی پایان نامه کمکم کرده باشن یا ایده داده باشن. ولی کسی بخواد دنباله پایان نامه منو کار کنه باید اسم ما رو بذاره تو مقاله اش؟

Junior Member

سلام دوستان رشته من مهندسی آب (گرایش کشاورزی) هست معدل لیسانسم 15.87 دانشگاه دولتی شهرستان و ارشدم (با پایان نامه) 17.2 دانشگاه تهران. خواستم ببینم مقالات داخلی تاثیر گذار هستن تو پذیرش ؟
    من 3 تا علمی پژوهشی با 6 تا کنفرانسی که 3 تاش بین المللی (البته اینام تو ایران برگزار شده) هست. نیاز هست حتما حتما مقاله آی اس آی داشته باشم ؟؟ (نمره آیلتسم احتمالا 6.5 خواهد شد)

نقل قول نوشته اصلی توسط agriboy نمایش پست ها
    سلام دوستان رشته من مهندسی آب (گرایش کشاورزی) هست معدل لیسانسم 15.87 دانشگاه دولتی شهرستان و ارشدم (با پایان نامه) 17.2 دانشگاه تهران. خواستم ببینم مقالات داخلی تاثیر گذار هستن تو پذیرش ؟
    من 3 تا علمی پژوهشی با 6 تا کنفرانسی که 3 تاش بین المللی (البته اینام تو ایران برگزار شده) هست. نیاز هست حتما حتما مقاله آی اس آی داشته باشم ؟؟ (نمره آیلتسم احتمالا 6.5 خواهد شد)
    دوست عزیز، صرف داشتن مقاله برای پذیرش کافی نیست و همینطور صرف داشتن نمرات زبان و معدل بالا هم این امر را تضمین نمیکنه. وقتی شما با استاد تماس میگیرید استاد به زمینه کاریتون نگاه میکنه و آیا کارهایی که انجام دادید با پروژه ای که استاد مربوطه قراره انجام بده در یک راستا هستند یا نه. خوب، در این مرحله استاد باید به یک منبعی رجوع کنه تا ببینه کارهایی که انجام دادید در چه راستا و چه موضوعیه. بنابراین اینجا شما باید کاری داشته باشید که استاد مربوطه بتونه بررسی کنه و اینجا باید منبعی که شما ارائه میدید به زبان انگلیسی باشه. اگر مقالات علمی پژوهشی که ارائه دادید به زبان انگلیسی باشه و کارهای نسبتا قوی باشند نیازی نیست حتما در ژورنال آی اس آی چاپ شده باشند. اما با تجربه ای که دارم مقالاتی که در ژورنالهای آی اس آی معتبر در اون زمینه چاپ میشن غالبا مقالات خوب و قوی هستند.

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

نقل قول نوشته اصلی توسط agriboy نمایش پست ها
    سلام ، یه مسئله رو بگم آی اس آی یه چیزیه که تو ایران جدی گرفتنش ) اهمیتی نداره، اون مقاله شما، کیفیتش و کاری که ممکنه به درد استاد بخوره اهمیت داره
    شما نمره زبان رو بهتر کن و بازم تونستی رو مقاله بیشتر کار کن و اپلای کن
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)