صفحه 10 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط philomind نمایش پست ها
    پس اگه من بتونم رزومه رو پر بار کنم شدنیه. رزومه ی من اینه. 2 تا پژوهشی 2 تا ترویجی. 1 ترجمه ی کتاب و دارم یک isi کار میکنم. البته بطور جدی. تافل 90. به نظرت با این وضعیت میشه از اروپا یا متوسط کانادا پذیرش گرفت؟ سپاس
    این پژوهشی و ترویجی اصطلاحات خاصی در مورد نوع مجلات داخل ایران هستن. برای خارجی ها فرقی نمیکنه که ترویجی دارید یا پژوهشی چون هردو مورد معمولا مقالات فارسی هستن و اعتبار انچنانی براشون ندارن. سعی کنید در درجه اول مقاله های ژورنال بین المللی به زبان انگلیسی بدید. در درجه ی بعد کنفرانس های بین المللی معتبر. در مورد شانس پذیرش هم چون اساسا رشته ی شما با مهندسی فرق میکنه بهتره بچه های علوم انسانی و خصوصا رشته ی خودتون نظر بدن. بد نیست به فروم مربوط به رشته ی خودتون هم سر بزنید. موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    این پژوهشی و ترویجی اصطلاحات خاصی در مورد نوع مجلات داخل ایران هستن. برای خارجی ها فرقی نمیکنه که ترویجی دارید یا پژوهشی چون هردو مورد معمولا مقالات فارسی هستن و اعتبار انچنانی براشون ندارن. سعی کنید در درجه اول مقاله های ژورنال بین المللی به زبان انگلیسی بدید. در درجه ی بعد کنفرانس های بین المللی معتبر. در مورد شانس پذیرش هم چون اساسا رشته ی شما با مهندسی فرق میکنه بهتره بچه های علوم انسانی و خصوصا رشته ی خودتون نظر بدن. بد نیست به فروم مربوط به رشته ی خودتون هم سر بزنید. موفق باشید.
    از کمکت ممنونم خصوصاً اینکه گفتی اونطرف فرقی بین پژوهشی و ترویجی قایل نیستن. دیگه وقتم رو روی مقاله های فارسی نمیذارم. برخی از دوستان با رزومه ی کمتر از من (و فقط البته پایان نامه داشتن) موفق شدن از کشورهایی مثل بلژیک و هلند و پرتغال بورسیه بگیرن. سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    راستی اگه خواستم دانشگاهی رو انتخاب کنم باید اول
    thesis-based MA رو سرچ کنم اگه دیدم حساسیت نداشتن میتونم ادامه بدم. درسته؟ یا راه دیگه ای برای فهمیدنش هست؟ ممنونم

ApplyAbroad Hero

راستی اگه خواستم دانشگاهی رو انتخاب کنم باید اول
    thesis-based MA رو سرچ کنم اگه دیدم حساسیت نداشتن میتونم ادامه بدم. درسته؟ یا راه دیگه ای برای فهمیدنش هست؟ ممنونم
    نه اینجوری سرچ نکنید. برای سرچ شما با دنیایی از اطلاعات و دانشگاهها روبرو هستید و بخواید اینجوری سرچ کنید و برای دانشگاهتون تصمیم بگیرید کلی از وقت و هزینه رو بر باد خواهید داد. تو پست قبلیتون گفتید بعضی از دوستاتون تونستن از کشورهایی مثل بلژیک، هلند و پرتغال بورس بگیرن. علی الحساب میتونی روی این کشور ها و دانشگاههایی که دوستاتون اپلای کردن و پذیرش گرفتن سرچ کنی و باشون در مورد اپلایت مشورت کنی. بقیه کشورها رو هم سعی کن جاهایی در نظر بگیری که دانشجوی ایرانی داشته باشن. در غیر اینصورت (نداشتن دانشجوی ایرانی) و نا اشنا بودن با وضعیت دانشگاهی داخل ایران احتمالا نتیجه اپلایتون ریجکت خواهد بود!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

دوستان من یه نظری دارم: این جا زیاد حرف مقاله ی ISI زده میشه. درسته که ژورنال هایی که در ISI ایندکس شدن اعتبارشون بیشتر از اون هاست که نشدن، ولی خیلی از ژورنال های ISI هم ارزششون پایینه. در نتیجه به این هم توجه کنید که اون استاد یا اساتیدی که فایل شما میره زیر دستشون خودشون با همه ی ژورنال های درست حسابی رشته/گرایش شما آشنا هستند و به صرف این که مقاله ی ISI در اپلیکِیشن کسی باشه، در چشم اون ها کار طرف یه ارزش خیلی خیلی زیادی پیدا نمی کنه. به خصوص که می دونن با یه مقدار contribution در محیط های آکادمیکی که خیلی کار ها طبق اصول پیش نمیره، اسم یکی رو میذارن جزء authors!! (در مورد first-author ها البته این احتمال کمتره)

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

ضمناً ممنون میشم واژه ی Master of Engineering رو برام معنی کنی. تصور میکردم میشه ارشد مهندسی. اما انگار اصطلاح خاصیه. درسته؟
    Master of Engineering میتونه تز هم داشته باشه...من رشته ی Master همین حالت هستم و 7 واحد پایان نامه دارم.
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

اگر معدل لیسانس خوب باشه باز چقدر مقاله تاثیر داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط golara11 نمایش پست ها
    اگر معدل لیسانس خوب باشه باز چقدر مقاله تاثیر داره؟
    به نظر من هر کدوم تاثیر خودشو داره.با معدل بالا می شه بورس گرفت اما بعضی از اساتید سابقه پژوهشی شما رو ملاک علاقه شما به یک موضوع قرار می دن.درکل معدل بیشتر از مقاله اهمیت داره اما اگر در کنار معدل سابقه پژوهشی هم داشته باشید کمتر جایی هست که شما رو بورس نکنه.

Junior Member

سلام دوستان
    من احساس کردم اینجا بهترین جایی هست که میتونم سوالم بپرسم.
    من الان دانشجوی مستر course work هستم که عنوان رشتم master of engineering science هستش میخواستم بدونم از نظر شما من course work رو به research تغییر بدم یا نه؟ با توجه به اینکه شرایط فاند گرفتن خیلی راحتتر میشه ولی از نظر بار علمی فقط در یک field آدم پیشرفت میکنه.

معدل چقدر اهمیت داره اگه مقاله نباشه
    مثلا من
    من معدلم لیسانسم 17:15 و رتبه 1 دانشگاه دولتی
    فوقم 18:12 رتبه4
    مقاله 1 (احتمالا) ای اس ای
    کنفرانس بین المللی 1
    امکان فاند گرفتن من هست ایا ؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)