صفحه 13 از 38 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

این تجربه شماست و بر اساس تجربه من جی‌آرای به هیچ عنوان مهمتر از ریسرچ نیست. هرچند معیار کمیتی برا ریسرچ نیست، (یعنی‌ اینجوری کیلویی نیست که استاد بیاد تعداد مقالات یا ایمپکت فاکتور رو باهم جمعو ضرب کنه) ولی‌ اینکه شما بکگراند ریسرچ خوبی‌ داشته باشید بسیار بسیار مهم هست

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    و به همین خاطر نمره جی ار ای اونم وربال براشون مهم تر از مقالات های ایمپکت فکتور نویسنده اول دانشجو است؟!!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

to applied
    تجربه من نیست. واقعیت محضه. اهمیت مقاله بسیار کمتر از اون چیزی هست که بشه تصورش رو کرد. اصلا قابل مقایسه نیست زمانی که برای چاپ یک مقاله معتبر و به عنوان نویسنده مرجع و یا اول صرف می شه با اون نتیجه ای که در اپلای حاصل می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من نمیدونم حتما نمره GRE مهمتر از مقالات خوب باشه ولی واقعیت اینه که بهرحال GRE یک امتحان استاندارده که سطح شما رو مشخص میکنه و تقلب و پول دادن و غیره هم در اون راهی نداره. در حالیکه مقاله دادن در بسیاری از کشورها منجمله کشور عزیز خودمون تا حدی کیلویی هم شده (چین و هند که دیگه بدتر). استادی که اسم یک متقاضی رو روی یک مقاله ببینه که راهی نداره بدونه اون خودش واقعا کار کرده یا فقط بخش کمی از کار رو انجام داده یا بدتر پول داده مقاله رو خریده یا اسمش رو زده! وقتی هر کسی که اپلای میکنه دو سه تا مقاله ISI توی رزومه اش میگذاره خوب طبعا ارزش مقاله میاد پائین.

ولی از اون طرف یک مقاله خوب که شما خودتون نویسنده اولش باشید و نشون بدید کار قوی کرده اید میتونه در جلب نظر استاد حتی بیشتر از GRE هم موثر باشه. بنظر من ریسک نکنید و سعی کنید هردو GRE و مقاله رو در کنار معدل بالا ببرید. شرایط جوری شده که دیگه صرف نقطه قوت برای گرفتن پذیرش کافی نیست باید سعی کنید نقطه ضعفی نداشته باشید.
    من در مورد مقالات بسیار معتبر و نویسنده اول صحبت می کنم. دوستی رو دارم که با وجود مقاله در ژورنالهایی مثل advanced materials و nanoletter ( دومین و سومین ژورنال معتبر فیلد نانوتکنولوژی) نتونسته از دانشگاههای رنک 1 تا 20 آمریکا فاند بگیره، چون جی ار ای 1090 داشت. با تمام احترام نسبت به دارندگان جی ار ای بالا، به هر حال به نظر من چاپ مقاله در این ژورنالها در رویای کسی که جی ار ای 1200-300 میاره هم ممکنه نگنجه!

در مورد بخش دوم صحبتهاتون، بعید می دونم. دوست دیگری داشتم که با جی ار ای بالا حدود 1380 تونستند از جئورجیا تک فول فاند بگیرند. فقط با یک کنفرانس! اینکه چرا مقاله از هر نوعش اینقدر اعتبارش کمتره رو خدا می دونه.
    ویرایش توسط shahrouz : July 30th, 2012 در ساعت 11:25 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

پس نتیجه میگیریم سیاست دانشگاه‌ها با هم فرق دارند. چون من هم میشناسم کسانی‌ که تقریبا بی‌ مقاله تنیور شدند. یه مورد رو شخصاً از رئیس دپارتمان پرسیدم که فلانی گروهش پروداکتیو نیست تنیور می‌شه؟ و گفت که ۱۰۰% می‌شه چون به اندازهٔ کافی‌ لینک تو northrop grumman and DARPA داره تا همین الانش از بقیه اسیستانت پروفسورها بیشتر پول اورده تو دانشکده. تقریبا در همهٔ دانشگاههای آمریکا استاد باید نصف فاندی که میگیره رو پرداخت کنه به حساب دانشکده. بسیار بسیار مهم هست که کسی‌ رو پوزیشن میدهند آدمی‌ باشه که بتونه فاند بگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز تعداد و کیفیت مقاله بینهایت در تنیور شدن تاثیر دارد و صرف جذب سرمایه کافی نیست. من شخصا کسانی را میشناسم که با وجودی که گرنت هایشان نسبتا خوب بود بخاطر کم بودن مقاله هایشان تنیورشان ریجکت شد.
    research chair که در واقع یک نوع گرنت پژوهشی دراز مدت است در کانادا بسیار معمول است ولی در امریکا هم فکر میکنم معادل آن وجود داشته باشد.

دوست عزیز شما دارید با یه مثال قضیه رو برسی‌ می‌کنید و مطمئن باشید تصوری که دارید کاملا غلط هست. اینکه کسی‌ به صرف جی‌آرای بالا بدون مقاله پذیرش از جای بسیار عالی‌ گرفته حرفی‌ توش نیست. ولی‌ بر عکسش به هیچ وجه صادق نیست. بی‌نهایت مثل می‌تونم برات بیارم از دانشگاه‌های تاپ از استنفورد و برکلی گرفته تا سانتا باربارا و یو س ل‌ای پذیرش گرفتند با جی‌آرای وربال زیر ۴۰۰. شما اگه یه آمار از ۱۰۰ نفر داشته باشید میتونید نتیجه گیری تو این زمینه انجام بدید وگرنه چند مثال نمیتونه دید خوبی به شما بده

to applied
    تجربه من نیست. واقعیت محضه. اهمیت مقاله بسیار کمتر از اون چیزی هست که بشه تصورش رو کرد. اصلا قابل مقایسه نیست زمانی که برای چاپ یک مقاله معتبر و به عنوان نویسنده مرجع و یا اول صرف می شه با اون نتیجه ای که در اپلای حاصل می شه.

من در مورد مقالات بسیار معتبر و نویسنده اول صحبت می کنم. دوستی رو دارم که با وجود مقاله در ژورنالهایی مثل advanced materials و nanoletter ( دومین و سومین ژورنال معتبر فیلد نانوتکنولوژی) نتونسته از دانشگاههای رنک 1 تا 20 آمریکا فاند بگیره، چون جی ار ای 1090 داشت. با تمام احترام نسبت به دارندگان جی ار ای بالا، به هر حال به نظر من چاپ مقاله در این ژورنالها در رویای کسی که جی ار ای 1200-300 میاره هم ممکنه نگنجه!

در مورد بخش دوم صحبتهاتون، بعید می دونم. دوست دیگری داشتم که با جی ار ای بالا حدود 1380 تونستند از جئورجیا تک فول فاند بگیرند. فقط با یک کنفرانس! اینکه چرا مقاله از هر نوعش اینقدر اعتبارش کمتره رو خدا می دونه.

برای پذیرش گرفتن در دره دکترا بی‌ تردید اهمیت معدل از مقاله بیشتر است اما بعد از پایان تحصیل ، در هنگام جستجو برای یافتن شغل چه آکادمیک و چه در صنعت، فقط رزومه علمی‌ شماست که تعیین کنند‌ست و در آنجا نقش مقالات خود را مشاهده می‌کنید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    برای پذیرش گرفتن در دره دکترا بی‌ تردید اهمیت معدل از مقاله بیشتر است اما بعد از پایان تحصیل ، در هنگام جستجو برای یافتن شغل چه آکادمیک و چه در صنعت، فقط رزومه علمی‌ شماست که تعیین کنند‌ست و در آنجا نقش مقالات خود را مشاهده می‌کنید.
    درود

اشکان عزیز اتفاقا این سوال من هست. با توجه به مشکل معدل کارشناسی و عدم امکان ورود به دوره دکترای دانشگاههای تاپ من روی پست دکترا می خوام سرمایه بگذارم. من قطعا می خواهم در top 10 مهندسی شیمی، پست دکترای خودم رو بگذرونم. به همین خاطر سرمایه بسیار زیادی روی مقالات میگذارم و با تیمهای مختلفی در سوئیس و آمریکا کار مشترک انجام می دم. اگر من از یک دانشگاه خوب استرالیا (g8( یا آمریکا (رنک 10 تا 100) فارغ التحصیل بشم چقدر نقش معدل پایین کارشناسی من تعیین کننده هست برای ورود به دوره پست دکترای دانشگاههای تاپ آمریکا؟
    مثلا فرض بفرمایید رزومه 2رقمی (مثلا 30-40) مقالات معتبر isiبرای پست دکترا در چنین دانشگاههای می تونه اغوا کننده باشه؟ یا باز هم قضیه معدل وسط میاد؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

درود

اشکان عزیز اتفاقا این سوال من هست. با توجه به مشکل معدل کارشناسی و عدم امکان ورود به دوره دکترای دانشگاههای تاپ من روی پست دکترا می خوام سرمایه بگذارم. من قطعا می خواهم در top 10 مهندسی شیمی، پست دکترای خودم رو بگذرونم. به همین خاطر سرمایه بسیار زیادی روی مقالات میگذارم و با تیمهای مختلفی در سوئیس و آمریکا کار مشترک انجام می دم. اگر من از یک دانشگاه خوب استرالیا (g8( یا آمریکا (رنک 10 تا 100) فارغ التحصیل بشم چقدر نقش معدل پایین کارشناسی من تعیین کننده هست برای ورود به دوره پست دکترای دانشگاههای تاپ آمریکا؟
    مثلا فرض بفرمایید رزومه 2رقمی (مثلا 30-40) مقالات معتبر isiبرای پست دکترا در چنین دانشگاههای می تونه اغوا کننده باشه؟ یا باز هم قضیه معدل وسط میاد؟
    معمولا مدارکی که برای پوزیشن‌های آکادمیک مورد نیاز است شامل: cv, publications, research contributions, leadership contributions, cover letter, career aspiration and choice of institution, recommendation letters.

همونطور که می‌بینید اثری از ریز نمرات و معدل در مدارک ذکر شده نیست و سوابق research شما به علاوه توصیه نامه‌های قوی مهمترین بخش را تشکیل میدهند. خیلی راحت پست‌داک را میتوانید به هرجا تمایل داشتید بروید در صورت داشتن رزومه علمی‌ قوی چون معمولا پروسه اپلیکیشن خاصی‌ ندارد و تنها نیاز است سوپروایزر یک invitation letter از طرف خود برای شما ارسال کند.

ApplyAbroad Hero

درود

شهروز جان نگرانی شما بابت معدل نا مناسب لیسانست قابل درکه، اگه شما معدل ارشد مناسبی دارین (و حتی اگه ندارین!) اگه بتونید از g8 یا غیر g8 دکترا بگیرید، مطمئنن با رزومه خوبی که من ازت سراغ دارم و روحیه خوب تحقیقاتیت، باید نسبت به پست داک خیلی امیدوار باشی. همون طور که بقیه گفتن و من هم تائید میکنم برای پست داک 2 عامل مهمه که به ترتیب اهمیت 1. ارتباط برقرار کردن با اساتید دانشگاه های معتبر هم میتونه از طریق انجام پروژه های مشترک و هم مثلا فرصت تحقیقاتی رفتن برای دانشجویان دکتری داخل و هم رفتن به کنفرانسای معتبر و صحببت رودررو با اساتید باشه 2. داشتن رزومه قوی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنونم اشکان عزیز، پست دکترا با رزومه عالی تحقیقاتی در زمینه گرفتن موقعیت آکادمیک عمدتا اثر گذار هست یا دکترا ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    شهروز جان نگرانی شما بابت معدل نا مناسب لیسانست قابل درکه، اگه شما معدل ارشد مناسبی دارین (و حتی اگه ندارین!) اگه بتونید از g8 یا غیر g8 دکترا بگیرید، مطمئنن با رزومه خوبی که من ازت سراغ دارم و روحیه خوب تحقیقاتیت، باید نسبت به پست داک خیلی امیدوار باشی. همون طور که بقیه گفتن و من هم تائید میکنم برای پست داک 2 عامل مهمه که به ترتیب اهمیت 1. ارتباط برقرار کردن با اساتید دانشگاه های معتبر هم میتونه از طریق انجام پروژه های مشترک و هم مثلا فرصت تحقیقاتی رفتن برای دانشجویان دکتری داخل و هم رفتن به کنفرانسای معتبر و صحببت رودررو با اساتید باشه 2. داشتن رزومه قوی
    ممنونم. من معدل ارشدم بد نیست خوبه 17 از دانشگاه تهران رتبه 3 مهندسی شیمی ارشد بودم. واقعا این معدل لیسانس عذاب دهنده است ایشالله اگر بتونم دکترا رو بگیرم از جای مناسب حتما رزومه خوبی خواهم داشت. تا ژانویه امسال 15 مقاله سابمیت و اکسپت شده دارم که 10 تای اونها اسم اول هستم. با شروع دکترای خودم احتمالا تعداد مقالات و رزومه کاری هم بسیار بهتر می شه. پس اهمیت معدل کارشناسی به نظر شما هم ناچیزه در گرفتن پست داک و مهمتر از اون موقعیت آکادمیک دانشگاهی؟

ApplyAbroad Hero

ممنونم اشکان عزیز، پست دکترا با رزومه عالی تحقیقاتی در زمینه گرفتن موقعیت آکادمیک عمدتا اثر گذار هست یا دکترا ؟

ممنونم. من معدل ارشدم بد نیست خوبه 17 از دانشگاه تهران رتبه 3 مهندسی شیمی ارشد بودم. واقعا این معدل لیسانس عذاب دهنده است ایشالله اگر بتونم دکترا رو بگیرم از جای مناسب حتما رزومه خوبی خواهم داشت. تا ژانویه امسال 15 مقاله سابمیت و اکسپت شده دارم که 10 تای اونها اسم اول هستم. با شروع دکترای خودم احتمالا تعداد مقالات و رزومه کاری هم بسیار بهتر می شه. پس اهمیت معدل کارشناسی به نظر شما هم ناچیزه در گرفتن پست داک و مهمتر از اون موقعیت آکادمیک دانشگاهی؟
    تجربه من در مورد دوستانم (دور) که الان در اروپا پست داک هستن (با دکتری داخل غیر شهر تهران) میگه که معدل کارشناسی و حتی ارشد اصلا تاثیری نداره چون اصلا جزء ملاکاشون نیست. شما بهتره تمرکزتون رو روی تحقیقاتون بزارین (مخصوصا کیفیت ژورنال ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)