صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

[QUOTE=shahrouz;872255]ممنونم اشکان عزیز، پست دکترا با رزومه عالی تحقیقاتی در زمینه گرفتن موقعیت آکادمیک عمدتا اثر گذار هست یا دکترا ؟

دیدگاها نسبت به دوره پست‌داک متفاوته. بطور مثل کسانی‌ که دوره‌های پست‌داک ۲-۳ سال را گذرانده باشند میتوانند برای پوزیشن‌های associate professor در اروپا اپلای‌ کنند. یکی‌ از هموطنان ما که فارغ‌التحصیل دکترا برق دانشگاه تهران بود بعد از گذراندن ۲ سال پست‌داک در آلمان و ۱ سال associate prof در نروژ، اکنون پروفسور دانشگاه agder نروژ می‌باشد. گذراندن دره پست‌داک شانس‌های دریافت پوزیشن آکادمیک را به مقدار زیادی افزایش میدهد به این دلیل که هم رزومه علمی‌ شما قویتر شده، هم نتورک بیشتری خواهید داشت. یکی‌ از دوستان بنده که associate prof ویرجینیا تک می‌باشد به بنده گفت که کسی‌ که رزومه قوی دارد چندان توجیهی‌ نیست که دنبال پست‌داک باشد و بهتر است فقط به این پوزیشن به عنوان یک دوره زمانی برای خریدن وقت کافی‌ برای اپلای‌ به عنوان faculty mmeber نگاه کند زیرا معمولا پروسه رویو faculty پوزیشن‌ها طولانی و به ۱ سال می‌کشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    ممنونم اشکان عزیز، پست دکترا با رزومه عالی تحقیقاتی در زمینه گرفتن موقعیت آکادمیک عمدتا اثر گذار هست یا دکترا ؟

ممنونم. من معدل ارشدم بد نیست خوبه 17 از دانشگاه تهران رتبه 3 مهندسی شیمی ارشد بودم. واقعا این معدل لیسانس عذاب دهنده است ایشالله اگر بتونم دکترا رو بگیرم از جای مناسب حتما رزومه خوبی خواهم داشت. تا ژانویه امسال 15 مقاله سابمیت و اکسپت شده دارم که 10 تای اونها اسم اول هستم. با شروع دکترای خودم احتمالا تعداد مقالات و رزومه کاری هم بسیار بهتر می شه. پس اهمیت معدل کارشناسی به نظر شما هم ناچیزه در گرفتن پست داک و مهمتر از اون موقعیت آکادمیک دانشگاهی؟
    همینطور که اشکان خان گفتند اصلا برای پوزیشن های آکادمیک کسی معدل شما رو نمیپرسه. فقط و فقط تعداد و کیفیت مقاله هاتون و زمینه کاری تون مهم است. سابقه تدریس هم مفید خواهد بود.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام من یه سوال دارم من دانشجوی دانشگاه اراک هستم با معدل ۱۵.۴۸ (البته معدلم ۱۴.۳۸ است ولی چون تو آمریکا درس های تکرار شده رو فقط آخری رو حساب میکنن معدلم رفته بالا -خدا رو شکر)
    من رو نمره ی زبانم خیلی حساب میکنم و فک کنم جی ار ای رو ۱۴۰۰ بیارم .در ضمن ۳ تا پابلیکیشن دارم که یکی نویسنده ی اول یکی دوم و یکی هم سوم هستم و اونی که اولم دارای ایمپکت ۳.۷ هست بقیه هم ۱.۶ .همه در رابطه با ضمینه تحقیقاتی خودم هست و هم چنین یک ثبت اختراع در ایران هم دارم. میخواستم بدونم با این اوصاف رزومم میتونه معدل پایینم رو جبران کنه ؟در مورد sop , recom هم باید بگم نسبتا خوبه احتمالا از استادم تو دانشکاه بیرمنگام هم بتونم ریکام بگیرم.رشتم پلیمر و میخوام برای دانشگاه های رنک بین ۲۰ تا ۱۰۰ مهندسی امریکا اپلای کنم.

Question پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

سلام
    دانشجوی کارشناسی برق مخابرات یکی از دانشگاههای تهرانم ( شریف نیست!)
    معدلم خوب نیست 15.5 ( به نظر خودم که افتضاحه) حالا شاید یکم بتونم ببرمش بالاتر ( اگه بترکونم تو این دو ترم شاید رفت بالای 16)
    دلیلشم اینه که از اول بیشتر وقتم رو رو کار پژوهشی گذاشتم... کلا تو سیستم آموزشی ایران زیاد نمی تونم خوب نمره بگیرم...
    10-12 تا مقاله دارم که 5 تاش ISI هست... البته فعلا submit شده اما به احتمال زیاد خیلیشون accept بشن...
    دو کتاب ترجمه-تالیف دارم...
    ریکامندیشن هم می تونم بگیرم...
    GRE و تافل هنوز امتحان ندادم اما چون زبانم خوبه انشالله که بالا می شم!!
    برای Direct Phd مقاله مهمتره یا معدل؟
    اگه بخوام سال آینده برای Direct Phd تو آمریکا apply کنم به نظرتون این مقالات معدلمو جبران می کنه؟...در کل شانسم رو چطور می بیند؟ برای فاند؟ برای پذیرش از دانشگاههای خیلی خوب و...
    ویرایش توسط Hidden_2010 : September 30th, 2012 در ساعت 02:46 PM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Hidden_2010 نمایش پست ها
    سلام
    معدلم خوب نیست 15.5 ( به نظر خودم که افتضاحه) حالا شاید یکم بتونم ببرمش بالاتر ( اگه بترکونم تو این دو ترم شاید رفت بالای 16)
    دلیلشم اینه که از اول بیشتر وقتم رو رو کار پژوهشی گذاشتم... کلا تو سیستم آموزشی ایران زیاد نمی تونم خوب نمره بگیرم...
    10-12 تا مقاله دارم که 5 تاش ISI هست... البته فعلا submit شده اما به احتمال زیاد خیلیشون accept بشن...
    اگه بخوام سال آینده برای Direct Phd تو آمریکا apply کنم به نظرتون این مقالات معدلمو جبران می کنه؟...در کل شانسم رو چطور می بیند؟ برای فاند؟ برای پذیرش از دانشگاههای خیلی خوب و...
    بسیار بستگی به چاپ مقالاتتون و نمره جی ار ایتون داره. در صورتی که مقالات اغوا کننده و نمره جی ار ای خوب (بالای 1200) داشته باشید شانس دانشگاهههای رنک خوب رو خواهید داشت.(با فاند)
    ویرایش توسط studentz : October 1st, 2012 در ساعت 08:07 PM دلیل: نقل قول
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Hidden_2010 نمایش پست ها
    سلام
    زیاد نگران معدلت نباش، معدلت خوبه، کارای پژوهشیت رو گسترش بده و توقف نکن!
    همه چیزت خوبه، فقط سعی کن نمرات زبانت بالا باشه، پیشنهاد میکنم TOEFL امتحان بدی که بعدا از طرف اون دانشگاه ها حرفو حدیثی پیش نیاد و بهونه ندی دستشون، ( منظور اینه IELTS نده ). از همین الآن با استادا ارتباط برقرار کن و در تماس باش، شانس بالایی داری. موفق یاشی.

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering & Physics at Sharif

سلام خدمت دوستان
    من ساله چهارم رشته هوافضا و فیزیک‌ام معدلم بد نیس ۱۷.۷ِ اما مقاله چیزی ندارم
    اصلا نمی‌دونم بیشتر باید رو کدومش وقت بذارم ،معدل ،مقاله ،زبان
    راستش زبانم هم بدک نیس اما نمی‌دونم تو این فرصت چند ماه که دارم (می‌خوام واسه فال ۲۰۱۴ اقدام کنم) واسه مقاله کاریو شروع کنم یا بیشتر رو همون زبان و معدلم وقت بذارم
    لطفا کسائی که می‌تونن کمکم کنن نظرشونو بگن
    مرسی‌

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط narashn2003 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    راستش زبانم هم بدک نیس اما نمی‌دونم تو این فرصت چند ماه که دارم (می‌خوام واسه فال ۲۰۱۴ اقدام کنم) واسه مقاله کاریو شروع کنم یا بیشتر رو همون زبان و معدلم وقت بذارم
    مرسی‌
    سلام دوست عزیز

نظر بنده این هست که فعلا معدل خودتون را بالا نگه دارید و روی نمره زبان تمرکز کنید. البته این را هم در نظر داشته باشید که الان رقابت زیاد شده، چون تعداد کسانی که میخوان اپلای کنن زیاد شده است، بخاطر همین معدل، نمره زبان و کار پژوهشی هر کدوم اهمیت خودشون را دارند، اما مقاله اینطوری نیست که شما امروز تصمیم بگیرید مقاله بدید، مثلا سه ماه دیگه یه مقاله بدید، من نمیگم نمیشه، شاید اگر راهنمای خوبی داشته باشید، بشه، اما مقاله پروسه زمان بر هست، بخصوص برای اولین مقاله.

لطفا نظر دیگر دوستان را هم جویا بشید و نتایج پذیرش را هم بررسی بفرمایید. موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط narashn2003 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    مرسی‌
    به نظر من سراغ مقاله نرو چون وقت گیره، اگه خیلی پایه ای در حد چند تا کنفرانس، شما چون معدلت بالاست، اگه زبان و GRE رو بالا بیاری کارت خیلی راحته، پس تمتمرکز شو رو زبان، اگر هم واسه آمریکا میخوای اقدام کنی پیشنهاد میدم TOEFL IBT امتحان بدی و دنبال IELTS نری.

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

سلام دوستان
    معدل کارشناسی من در رشته مدیریت از ذانشگاه غیر انتفاعی15.23بودش.در فوق از دانشگاه آزاد 16.01 شد(رشته مدیریت گرایش بازرگانی داخلی)
    میخام بدونم با این معدلای پایین رو مقاله کار کنم یا رو زبان و GMAT یا همشون باهم.میخام دکترا با فاند پذیرش بگیرم(اروپا و امریکای شمالی) .واسه سال تحصیلی2014-2015(سال دیگه)میخام اپلای کنم
    یا اصن بیخیال شم و اپلای نکنم اگه شانسی نیست!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)