صفحه 17 از 38 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست من

12 تا ISI واقعا خوبه، می تونم بپرسم رشتتون چیه؟
    اما در پاسختون لینک زیر را ببینید:

http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=2680

هیچ کس نمیتونه بگه شانسی ندارید، اما نظر دقیق را باید در تاپیک مربوطه جویا شوید. نمره ی GRE، توصیه نامه و ... موثر خواهد بود.
    ممنون دوست گرامی از پاسخت. رشتم متریاله.
    متاسفانه نمیتونم روی GRE سرمایه گذاری و وقت بزارم. دانشگاه هایی میخوام اپلی کنم که GRE لازم نداشته باشن ولی توصیه نامه های قوی دارم
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    سلام دوستان رزومه من یه خورده پیچیدست....میخوام دکتری در کانادا اپلی کنم ولی این نگرانی رو بابت معدل لیسانسم دارم....ایلتس 6.5، معدل لیسانس 12.7 دانشگاه دولتی ارشد 16.25 دانشگاه دولتی و 12 تا مقاله ISI با IF خوب (بین 1.5-3) و همگی هم در ادامه موضوع تز ارشدم و در ارتباط با پروپوزال نوشته شده ....میخوام بدنم آیا مقالاتم باعث میشه که معدل داغون لیسانسم رو بپوشونه؟اصلا شانسی برای دانشگاه های کانادا دارم؟
    دوست من کانادا معدل و استاد محور هستش
    معدلتون جسارتا ممکنه اونا رو به شک بندازه با این تعداد مقالات
    ببینید نمیشه گفت چیزی چیزی رو میپوشونه کلا به خصوص تو کشورهایی که سفت و سخت دنبال قوانین هستن و انعطاف ندارن
    توصیه من اگه جی ار ای نمیدی همون بهتره سراغ استاد بری
    بدون استاد به هیچ وجه اپلای نکن چون مقاله زیاد یعنی استاد پیدا کردن به خصوص کانادا...البته قطعی نمیگم ولی خوب نظر منه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط barabari نمایش پست ها
    ببینید نمیشه گفت چیزی چیزی رو میپوشونه کلا به خصوص تو کشورهایی که سفت و سخت دنبال قوانین هستن و انعطاف ندارن
    بدون استاد به هیچ وجه اپلای نکن چون مقاله زیاد یعنی استاد پیدا کردن به خصوص کانادا...البته قطعی نمیگم ولی خوب نظر منه
    ممنون دوست عزیز از پاسخت. اونا رو در مورد چی به شک بندازه؟ میشه شفاف توضیح بدی؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

ممنون دوست گرامی از پاسخت. رشتم متریاله.
    متاسفانه نمیتونم روی GRE سرمایه گذاری و وقت بزارم. دانشگاه هایی میخوام اپلی کنم که GRE لازم نداشته باشن ولی توصیه نامه های قوی دارم
    GRE مهمه اما براي رشته هاي مهندسي يكم تاثيرش كمتره. ضمن اينكه دانشگاههاي آمريكا به اينكه ايراني ها با اين آزمون راحت نيستند و نميتونن وربال بيارن آشنا هستن. بنابراين اگه گرانيت از بابت سنگيني وربال هست بايد بگم نگرانيت تا حد زيادي اشتباهه. شما ي رياضي بالا با ي رايتينگ خوب، عموما نمره قابل قبول براي دانشگاههاي آمريكا داري.
    توصيه نامه، معدل بالا، مقاله، دانشگاه معتبري كه درش درس خوندي همش فاكتورهاي قوي و كمك كننده به شماست.
    در پناه راستي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

ممنون دوست عزیز از پاسخت. اونا رو در مورد چی به شک بندازه؟ میشه شفاف توضیح بدی؟
    دوست من فردی هم مثل شما سال پیش تو همین فروم بود و رزومش شبیه شما بود که البته اسم نمیارم چون گفتن این کار رو نکنین
    منظورم جسارتا از شک این بود که ممکنه نگا کنن ببینن شما معدل لیسانست کمه و مقاله ها زیاده و یکم تعجب کنن
    به همین دلیل میگم اگه کانادا میخوای بری استاد پیدا کن
    در ضمن ببینید مثلا دوست خوبمون از دید خودش به مساله نگا میکنه:مثلا چون رکام واسه ایشون تاثیر زیادتری داشته اون رو اول اورده و یا حتی بنده ممکنه نمره لیسانس و زبان و جی ار ایم خوب باشه اون رواول بیارم یکی هم بیاد مقالاتش رو مثلا به رخ بکشه..
    پس نسخه نباید پیچید ولی دو حالت دارین شما
    1- کانادا سعیتون رو بذارین واسه استاد و اگه شد نمره زبان بالاتر
    2- امریکا:حتما رو جی ار ای سرمایه گذاری کن
    جی ار ای یعنی پتانسیل:حالا بازم ممکنه یکی بیاد بگه وربال مهم نیست و ریاضی مهمه ولی به نظر من واسه رشته فنی بله ریاضی مهمه ولی این فکر که وربال مهم نیست اشتباهه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

کاربر گرامی مسلما هرکشوری هز دانشجویی هر تعداد مقاله داشته باشن روبررسی و از هیچگونه مدرکی که شما و یا هر کاربر دیگری ارسال میکنند چشم پوشی نمیکنند.معدل دوران کارشناسی خیلی از ماها کم بوده و در ارشد جبران شده.ضمناً باطلاع میرساند به هیچ وجه بعید نیست با معدل پایین تعداد مقاله بالا داشت و مسلما این تعداد مقاله شانس پذیرش ایشون رو خصوصا در زمینه های تحقیقاتی (که در دوره دکتری از اهمیت خاصی برخوردار هستش) رو بالا میبرد.لطفا از ارسال نظر شخصی خود بدون هیچگونه کارشناسی و فقط براساس نظر شخصی استفاده ننمایید.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

ApplyAbroad Guru

داشتن مقاله و سابقه پژوهشی طبعا بخصوص برای متقاضیان دکترا بی نهایت مهم است، ولی این هم هست که اگر رزومه ای خیلی نامتعادل باشد مثلا معدل خیلی پایین از دانشگاه غیر معروف، نمرات GRE و تافل خراب ولی تعداد مقاله زیاد بخصوص در زمینه های متنوع، ممکنست استاد را به شک بیندازد که این مقالات ممکن است واقعا کار متقاضی مربوطه نباشد و یا معتبر نباشد و یا اسم متقاضی بنحوی به این مقالات اضافه شده باشد. بخصوص در زمان حاضرکه مجلات کیلویی هم خیلی زیاد شده اند کیفیت مقاله ها نقش مهمتری دارد تا تعداد.

در این حالت روش رایج برای استاد اینست که از دانشجو مصاحبه بخواهد و بطور مستقیم توانایی متقاضی را امتحان کند. اگر مقالاتتان ثمره کار پژوهشی خودتان است نگران نباشید اگر استاد هم مصاحبه کند میتوانید تسلطی که بر موضوع دارید را در مصاحبه نشان بدهید و استاد را قانع کنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

دوست من فردی هم مثل شما سال پیش تو همین فروم بود و رزومش شبیه شما بود که البته اسم نمیارم چون گفتن این کار رو نکنین
    منظورم جسارتا از شک این بود که ممکنه نگا کنن ببینن شما معدل لیسانست کمه و مقاله ها زیاده و یکم تعجب کنن
    به همین دلیل میگم اگه کانادا میخوای بری استاد پیدا کن
    در ضمن ببینید مثلا دوست خوبمون از دید خودش به مساله نگا میکنه:مثلا چون رکام واسه ایشون تاثیر زیادتری داشته اون رو اول اورده و یا حتی بنده ممکنه نمره لیسانس و زبان و جی ار ایم خوب باشه اون رواول بیارم یکی هم بیاد مقالاتش رو مثلا به رخ بکشه..
    پس نسخه نباید پیچید ولی دو حالت دارین شما
    1- کانادا سعیتون رو بذارین واسه استاد و اگه شد نمره زبان بالاتر
    2- امریکا:حتما رو جی ار ای سرمایه گذاری کن
    جی ار ای یعنی پتانسیل:حالا بازم ممکنه یکی بیاد بگه وربال مهم نیست و ریاضی مهمه ولی به نظر من واسه رشته فنی بله ریاضی مهمه ولی این فکر که وربال مهم نیست اشتباهه
    در خصوص این:
    اصلا و ابدا اینگونه نیست.فقط یک کلام و صدالبته با تجربه چندین اپلای موفق در کشورهای مختلف

در خصوص این:
    چون رکام واسه ایشون تاثیر زیادتری داشته اون رو اول اورده
    کاربر گرامی Barabari همواره همه ماها میدونیم که ریکام جزو اثر گذارترین بخش های اپلای هستش.هرچند تاپیک به بحث ریکام نپرداخته اما باید باطلاع برسانم ریکام حداقل حداقل میتونه 60% به بالا معدل رو پوشش بده.

در خصوص GRE درسته که داشتنش ی جورایی برای آمریکا و کانادا الزامه اما داشتن نمره بالا الزاماً دلیل موفقیت نیست.
    شخصی که 12 مقاله بین المللی با IF بالا دارند مسلما دارای توان بسیار بالای تحقیقاتی هستش و به جرات میگم شانس بسیاری بالایی برای شخص بوجود میاد که بتونه حتی با معدل کم دوره کارشناسی از دانشگاه های سطح بالا داشته باشه.حتی در صورت شبهه برانگیز بودن نهایتا در یک مصاحبه یا انلاین و تلفنی و یا حضوری اثبات تعلق مقالات معلوم میشه.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    در خصوص این:

اصلا و ابدا اینگونه نیست.فقط یک کلام و صدالبته با تجربه چندین اپلای موفق در کشورهای مختلف

در خصوص این:

کاربر گرامی Barabari همواره همه ماها میدونیم که ریکام جزو اثر گذارترین بخش های اپلای هستش.هرچند تاپیک به بحث ریکام نپرداخته اما باید باطلاع برسانم ریکام حداقل حداقل میتونه 60% به بالا معدل رو پوشش بده.

در خصوص GRE درسته که داشتنش ی جورایی برای آمریکا و کانادا الزامه اما داشتن نمره بالا الزاماً دلیل موفقیت نیست.
    شخصی که 12 مقاله بین المللی با IF بالا دارند مسلما دارای توان بسیار بالای تحقیقاتی هستش و به جرات میگم شانس بسیاری بالایی برای شخص بوجود میاد که بتونه حتی با معدل کم دوره کارشناسی از دانشگاه های سطح بالا داشته باشه.حتی در صورت شبهه برانگیز بودن نهایتا در یک مصاحبه یا انلاین و تلفنی و یا حضوری اثبات تعلق مقالات معلوم میشه.
    دوست من ممنون از توضیحاتتون!
    ولی شما به انچه من گفتم توجه نکردین...شما میگین رکام 60درصد پوشش میده معدل رو؟!این رو از کجا میگین ؟ایا این خودش نظر شخصی نیست!
    اتفاقا تو امریکا جی ار ای بالا نشان موفقیت هستش
    تو سایت اکثر دانشگاهها خودتون حتما دیدید تو امریکا که اول بحث معدل و جی ار ای و تافل و رکام و sop هستش و هیچ دانشگاهی به زرث قاطع نیومده بگه paper (لااقل من ندیدم)گفتن سایر مدارک رو ضمیمه کنین اونم تو اخرین قسمتش
    خوب حالا دانشگاه میاد اول معدل میگه فلان باشه بعد تافل بالای فلان و جی ار ای فلان و اصلا حرفی از مقاله نزده(مثلا نگفته تعداد مقالات ای اس ای با ایمپکت 1.5 دو تا باشه!) خوب من چه کار کنم؟ بازم میگم بنده نمیگم مقاله تاثیر نداره
    در ضمن بنده نگفتم که کسی که مقالات زیادی داره توان تحقیقاتی نداره ...به هیچ وجه این طور نیست...ولی اکثر کسایی که من تو این فروم دیدم و تعداد مقالات زیادی داشتن معدل لیسانسشون کم بود لااقل اونای که من دیدم..
    مجبور هستم نام کاربری یه نفر رو که مقالات زیادی داشت اونم توپ رو اینجا بذارم ببینین چقدر واسه معدل پایین لیسانس اذیت شد و چقدر نمره جی ار ای کمکشون کرد.
    applytousa
    behnam1012134
    یکی از این دو فرد بود فک کنم که بهترین مقایسه .واسه اهمیت مقاله در برابر معدل رو نشون میدن

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    کاربر گرامی مسلما هرکشوری هز دانشجویی هر تعداد مقاله داشته باشن روبررسی و از هیچگونه مدرکی که شما و یا هر کاربر دیگری ارسال میکنند چشم پوشی نمیکنند.معدل دوران کارشناسی خیلی از ماها کم بوده و در ارشد جبران شده.ضمناً باطلاع میرساند به هیچ وجه بعید نیست با معدل پایین تعداد مقاله بالا داشت و مسلما این تعداد مقاله شانس پذیرش ایشون رو خصوصا در زمینه های تحقیقاتی (که در دوره دکتری از اهمیت خاصی برخوردار هستش) رو بالا میبرد.لطفا از ارسال نظر شخصی خود بدون هیچگونه کارشناسی و فقط براساس نظر شخصی استفاده ننمایید.
    دوست خوب من
    بنده هم همین رو میگم دیگه چشم پوشی نمیکنن
    بنده گفتم هیچ قسمت رزومه بر اون یکی ارجحیت نداره ولی این رو میگم که دانشگاهها لااقل تو قسمت requirement ها اون چیزایی که نوشتن کمی با گفته های شما فرق داره
    در بالا توضیح دادم.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)