صفحه 18 از 38 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

در مورد شکی که دوستون گفت و حرفشون هم غیرمسئولانه است باید عرض کنم از نظر ایشون احیانا مقالات که در الزویر و اشپرینگر هستند و IF نسبتا بالایی دارن جز ژورنال ها و مقالات کیلویی محسوب میشن؟ یا اینکه در همه مقالاتم بنده نویسنده مسئول بودم و در همه اونها یا اسم اول بودم و یا دوم، آیا این طوری هم باز میفرمائین که اسمم رو یه جورایی جا کردم در مقالات؟ (افراد زیادی هستن که باهام تماس میگیرن که برای اپلی نیاز به مقاله دارن و درخواست میکنن که اسمشون رو توی مقالاتم بزام هر چند که 1-2 سال پیش این کارو برای چند تا از دوستانم کردم و الان هم اونا دارن در بهترین دانشگاه های کانادا و استرالیا درس میخونن با اسکالرشیپ خیلی خوب) و یا اینکه جز ادیتوریال بورد یکی از مجلات ISI فیلد کاری خودم هستم باز هم میتونه شک برانگیز باشه؟!
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    در مورد شکی که دوستون گفت و حرفشون هم غیرمسئولانه است باید عرض کنم از نظر ایشون احیانا مقالات که در الزویر و اشپرینگر هستند و IF نسبتا بالایی دارن جز ژورنال ها و مقالات کیلویی محسوب میشن؟ یا اینکه در همه مقالاتم بنده نویسنده مسئول بودم و در همه اونها یا اسم اول بودم و یا دوم، آیا این طوری هم باز میفرمائین که اسمم رو یه جورایی جا کردم در مقالات؟ (افراد زیادی هستن که باهام تماس میگیرن که برای اپلی نیاز به مقاله دارن و درخواست میکنن که اسمشون رو توی مقالاتم بزام هر چند که 1-2 سال پیش این کارو برای چند تا از دوستانم کردم و الان هم اونا دارن در بهترین دانشگاه های کانادا و استرالیا درس میخونن با اسکالرشیپ خیلی خوب) و یا اینکه جز ادیتوریال بورد یکی از مجلات ISI فیلد کاری خودم هستم باز هم میتونه شک برانگیز باشه؟!
    مسلما اگردر مجلات معتبر باشه مشکلی نیست، و در نهایت در مصاحبه استاد شما خودتون رو نشون میدید در نتیجه نگرانی نداشته باشید.
    در ضمن جاکردن نام دوستانتان در مقاله (اگرنقشی نداشته اند) کاملا غیر حرفه ای و غیر مجاز بوده است. به این موضوع جایی افتخار نکنید که باعث دردسرتان میشود.

ApplyAbroad Hero

از ابتدا که من این بحث رو شروع کردم تاکیدم روی همین قضیه بود که معدل برای اپلی کردن اهمیت بیشتری داره اون هم مخصوصا برای کانادا..به هر حال شرایط رزومم اینجوری و معدل لیسانسمو دیگه نمیتونم تغییر بدم و فقط میتونم روی تعداد و کیفیت مقالاتم کار کنم.
    در مورد اینکه اسم کسای دیگه رو گذاشتم در مقالتم از باب اشتباه بودن این کار بود نه افتخار کردن به این قضیه...به هر حال واسه 2 سال پیش بود و اول راه بودم و توی رو درواسی دوستای صمیمیم گیر کرده بودم وگرنه در اشتباه بودن این کار شکی نیست.
    من خودم به این مورد برخوردم که اکثر کسایی مقالات زیادی دارن معدل لیسانس پایینی دارن....چند عضو همین فروم رو میتونم مثال بزنم. حالا این افراد به دو دسته تقسیم میشن کسایی که واقعا کار کردن و کیفیت مقالاتشون نشون دهنده این قضیه هست و کسایی که در مجلات غیر معتبر مقالاتی چاپ کردن یا به قول دوستمون اسمشونو جا کردن در مقالات دیگران...کلا موقع اپلی با افرادی مواجه هستیم که همه در محیط دانشگاهی هستن و فرق مقالات رو بهتر از ما دانشجو ها میدونن
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanic engineering, Semnan university, Iran

با سلام.
    من معدل لیسانسم 14.5 و فوق لیسانسم 16.2 از دانشگاه سمنان رشته مهندسی مکانیکه. ولی نمره زبانم خوبه و 10 تا مقاله چاپ شده و 4 تا مقاله submit شده دارم. با این وجود به نظرتون معدلم کارمو خراب میکنه؟ آیا میتونم برم آمریکا... راستش دارم نا امید میشم...

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering BSc_ QIAU/MSc EE(Communication systems)_ CSU

نقل قول نوشته اصلی توسط mech25 نمایش پست ها
    با سلام.
    من معدل لیسانسم 14.5 و فوق لیسانسم 16.2 از دانشگاه سمنان رشته مهندسی مکانیکه. ولی نمره زبانم خوبه و 10 تا مقاله چاپ شده و 4 تا مقاله submit شده دارم. با این وجود به نظرتون معدلم کارمو خراب میکنه؟ آیا میتونم برم آمریکا... راستش دارم نا امید میشم...
    دوست عزیزدرسته که معدل فاکتورخیلی مهمیه.ولی شما میتونید با فاکتورهای دیگه مثل نمره تافل و gre خیلی خوب و مقاله رزومه تون را قوی کنید.
    ناامید نشید و فقط تلاش بکنید که نمرات زبان خوبی بگیرید.

سلام

سوال: اگه کسی از یه موضوع که جدید هستش در کل دنیا و البته هنوز هم در حد تحقیق در ایران بررسی میشده چند مقاله با عناوین مختلف که در هر کدوم بخشی از موضوع رو شرح و بررسی کرده باشه رو توضیح بده تعداد مقالات ممکنه 4 یا بیشتر بشه اما اگه معدل لیسانسش پایین باشه و چندتا از این مقالات رو بخاطر حوزه کاریش داده باشه ( اینکه در اون زمینه کار کرده در محل کارش و مقاله داده و علمش رو بخاطر کارش و مطالعه و تلاش خودش بدست آورده اما اول ژورنال معمولی ISI باشه بعد کنفرانس IEEE باشه بعد یه مجله با IF و Springer باشه ) باعث شک و تردید برای اساتید کانادا یا آمریکا برای اپلای نمیشه با داشتن معدل پایین ؟ ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام

سوال: اگه کسی از یه موضوع که جدید هستش در کل دنیا و البته هنوز هم در حد تحقیق در ایران بررسی میشده چند مقاله با عناوین مختلف که در هر کدوم بخشی از موضوع رو شرح و بررسی کرده باشه رو توضیح بده تعداد مقالات ممکنه 4 یا بیشتر بشه اما اگه معدل لیسانسش پایین باشه و چندتا از این مقالات رو بخاطر حوزه کاریش داده باشه ( اینکه در اون زمینه کار کرده در محل کارش و مقاله داده و علمش رو بخاطر کارش و مطالعه و تلاش خودش بدست آورده اما اول ژورنال معمولی ISI باشه بعد کنفرانس IEEE باشه بعد یه مجله با IF و Springer باشه ) باعث شک و تردید برای اساتید کانادا یا آمریکا برای اپلای نمیشه با داشتن معدل پایین ؟ ممنون
    خیر. باعث شک و تردید نمیشه. مقاله و معدل دو مقوله مجزا هستند. معدل سطح عمومی اطلاعات و میزان دانش کلی دانشجو رو نشون میده و مقاله کاملا تخصصی هست و سطح توانایی تحقیق و جمع بندی اطلاعات تخصصی (و نه عمومی) و نگارش نتایج به زبان علمی رو بیان می کنه.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

Junior Member

با سلام
    خلاصه رزومه من:
    كارشناسي مهندسي هوافضا از دانشگاه اميركبير معدل ١٧.٠٣
    كارشناسي ارشد مهندسي هوافضا از دانشگاه صنعتي شريف معدل ١٨.٢٨
    ١ مقاله كنفرانس داخلي
    GRE: quant.164 ,verbal:156
    toefl:103
    سوال من اينه كه با توجه به اينكه من مقاله ژورنال ندارم، به نظر شما صبر كنم تا سال بعد تا يك ژورنال بدم يا اينكه امسال با همين وضعيت اقدام كنم؟
    ضمنا من مي خوام براي مكانيك اپلاي كنم.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط engma3 نمایش پست ها
    با سلام
    خلاصه رزومه من:
    ١ مقاله كنفرانس داخلي
    سوال من اينه كه با توجه به اينكه من مقاله ژورنال ندارم، به نظر شما صبر كنم تا سال بعد تا يك ژورنال بدم يا اينكه امسال با همين وضعيت اقدام كنم؟
    سلام
    نه مهندس نياز به انتظار نيست. اپلاي كنيد
    ياعلي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط engma3 نمایش پست ها
    با سلام
    خلاصه رزومه من:
    ١ مقاله كنفرانس داخلي
    1.بهتره توی رشته خودت بچه هایی رو پیدا کنی که پارسال اپلای کردن و نتیجه گرفتن و یه رزومه هاشونو نگاه کنی!
    2. توی رشته ما کسانی که مقاله داشتن فول فاند شدن ...
    3. نمرات زبانت خوبه / معدلت هم خوبه SOP و رزومه ات مهم هستند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)