صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    دوست محترم هیچکس منکر معدل نیست اما این توضیح شما هم قابل قبول نیست. هستن و بودن از همین فروم که سال های گذشته با معدل لیسانس پایین و ارشد ابلا فول فاند آمریکا شدن. خوب مسلم که امتیاز منفی در نظر گرفته میشه اما میشه به خوبی (نه به راحتی) جبرانش کرد. مسلم با داشتن مقاله و سابقه کار مرتبط قابل جبرانه و شاید تنها مشکل اینجا باشه که رنک های بالا زیاد امیدوار نبود اما خوب تو همون رده های 50 به بالا من خودم بارها دیدم پذیرفته شدن
    ضمنا نکته مثبت ایشون 1- دانشگاهشونه که مطمئنم کسانی مثل دکتر عقابیان با ی ریکام ساده خیلی بهشون کمک خواهند کرد و سمت دیگه ماجرا معدل بالای ایشون در ارشد هست. بازهم میگم میشه با مقاله و کار مرتبط جبران کرد.
    بله استثنا همیشه هست
    بحث من کلی بود
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

با سلام خدمت اساتید
    می خوام از چند وقت دیگه شروع به اپلای کنم . معدل لیسانس و ارشدم کمه لیسانس 14.5 و ارشد 15.5 اما مقاله های خوبی دارم (ژورنال) در رشته مهندسی برق قدرت.دو تا الزویر یکی اسم اول و یکی اسم دوم. و یک مقاله IET به احتمال خیلی زیاد اکسپت میشه . زبانم خوبه دارم و دارم برای آیلتس می خوانم می توانم امیدوار باشم؟
    با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط parsaria نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    می خوام از چند وقت دیگه شروع به اپلای کنم . معدل لیسانس و ارشدم کمه لیسانس 14.5 و ارشد 15.5 اما مقاله های خوبی دارم (ژورنال) در رشته مهندسی برق قدرت.دو تا الزویر یکی اسم اول و یکی اسم دوم. و یک مقاله IET به احتمال خیلی زیاد اکسپت میشه . زبانم خوبه دارم و دارم برای آیلتس می خوانم می توانم امیدوار باشم؟
    با تشکر فراوان
    درسته معدل تاثیر زیادی در اپلای داره اما همه چیز نیست. مضاف بر اینکه معدل های شما هم بد نیست
    در پناه راستی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical Psychology

سلام دوستان
    من دانشجوی ارشد روانشناسی هستم و لیسانس فیزیک (تغییر رشته دادم). معدل لیسانسم 12/17 و معدل ارشدم بدون پایان نامه 17/23 البته با پایان نامه 20 تا 17/77 میرسه و این هم بگم متأسفانه 3-4 درس رو من نمره 12 تا 14 دارم و استادا واقعا حق و ناحق کردند. میخواستم بدونم که معدل پایین لیسانس غیرمرتبط برای من مشکل ساز میشه؟ و همینطور اون نمرات 12 تا 14؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط armansalemi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ارشد روانشناسی هستم و لیسانس فیزیک (تغییر رشته دادم). معدل لیسانسم 12/17 و معدل ارشدم بدون پایان نامه 17/23 البته با پایان نامه 20 تا 17/77 میرسه و این هم بگم متأسفانه 3-4 درس رو من نمره 12 تا 14 دارم و استادا واقعا حق و ناحق کردند. میخواستم بدونم که معدل پایین لیسانس غیرمرتبط برای من مشکل ساز میشه؟ و همینطور اون نمرات 12 تا 14؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    بنظرم بله مشکل ساز میشن
    با سلام . لیسانس غیرمرتبط به دکترای من چه مربوط؟ تازه در آمریکا غیرمرتبط بودن یه پوئن و امتیاز مگه محسوب نمیشه؟
    در مورد اون 2-3 نمره ی ارشد (که اتفاقا درس آمار و روش تحقیق رو هم شامل میشه) گفتید مشکل ساز میشه اما من دو پژوهش دارم با اساتید بنام خارجی انجام میدم. با این اوصاف بازهم مشکل سازه برای بورسیه شدن در مقطع دکترام؟

نقل قول نوشته اصلی توسط armansalemi نمایش پست ها
    با سلام . لیسانس غیرمرتبط به دکترای من چه مربوط؟ تازه در آمریکا غیرمرتبط بودن یه پوئن و امتیاز مگه محسوب نمیشه؟
    در مورد اون 2-3 نمره ی ارشد (که اتفاقا درس آمار و روش تحقیق رو هم شامل میشه) گفتید مشکل ساز میشه اما من دو پژوهش دارم با اساتید بنام خارجی انجام میدم. با این اوصاف بازهم مشکل سازه برای بورسیه شدن در مقطع دکترام؟
    نمره معدل پایین مشکل سازه. شما باید سعی کنید همیشه معدل را بالا نگه دارید. معدل عملکرد فرد را طی چند سال نشان میده. در هر سال هم فرد چندین درس پاس کرده پس اگه کسی معدل 12 لیسانس داره اصلا نمیتونه بگه من مشکل مریضی داشتم یا دیر به امتحان رسیدم و ...
    در واقع چون طی 4 سال شما این معدل را کسب کردید دیگه توانایی تون در همین حده، یا اگه معدل 19 در لیسانس دارید مطممئنا توانایی علمی بالایی داشتید که نذاشتید در 4 سال معدل شما از 19 بیاد پایین
    باز تکرار میکنم، معدل چیز خیلی مهمیه، چرا که تافل را میشه در چند ماه (حالا بسته به سطح زبانتون) گرفت، مقاله را میشه در چند ماه جمع کرد اما معدل ...
    مسئله دیگر شما لیسانس نامرتبطه. شما بهتر میدونید که دوره ارشد زود گذر هست و شخص نسبت به لیسانس که استراکچر علمیش ساخته میشه با درس پاس کردن سروکار نداره. ی دونه تزه که اونم بیش از 90 درصد ارشد را تشکیل میده.
    لیسانس نامرتبط کجاش حسن هست؟! کی این را گفته؟ من مهندس اگه دوره لیسانس چیزی یاد گرفتم که هیچ وگرنه ارشد فرصتی نیست اصلا که بشه چیز قابل ملاحظه ای (بجز تحقیق و...) یاد گرفت
    در رابطه با جمله آخرتون: ریسرچ را با معدل و این چیزا قاطی نکنید. معدل و سوابق تحصیلی ی چیزیه، مقاله و سوابق پژوهشی چیز دیگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical Psychology

سلام. منی که تغییر رشته ایم . استراکچر لیسانس فیزیکم کیلویی چند! به کارم نمیاد.اصلا شما بگیر معدل 20 فیزیک. وقتی به رشته ی حال حاضرم هیچ ربطی نداره فکر نکنم تأثیرگذار باشه زیاد

Junior Member

سلام من الان در حال تحصیل در مقطع کارشناسیم (الان ترم 3)اگه معدل کارشناسیم در آخر 16 بشه ...و بتونم ژورنال isiبنویسم و نمره تافل و جی آر ایم مناسب باشه با این شرایط امکان full apply یا ra برای دانشگاهای آمریکا هست ؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1995 نمایش پست ها
    سلام من الان در حال تحصیل در مقطع کارشناسیم (الان ترم 3)اگه معدل کارشناسیم در آخر 16 بشه ...و بتونم ژورنال isiبنویسم و نمره تافل و جی آر ایم مناسب باشه با این شرایط امکان full apply یا ra برای دانشگاهای آمریکا هست ؟
    ممنون
    دوست من،
    شما تمام تلاشتان را بکنید که معدل بالاتری داشته باشید و نمره زبان بهتر، از دانشجوی کارشناسی کسی انتظار مقاله ندارد.
    به عنوان یک توصیه کلی بهتر است ارشد را همینجا بگیرید و بعد اقدام کنید.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)